Çıkış Tarihi     : 14 Kasım 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Macera,Aile,Fantazi
Taglar             : Büyülü yaratık,Devam filmi,Büyücü,cadı,cinayet
Ülke                : ABD,UK
Yapımcı          :  Heyday Films , Warner Bros.
Yönetmen       : David Yates (IMDB)(ekşi)
Senarist          : J.K. Rowling (IMDB)(ekşi),J.K. Rowling (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Johnny Depp (IMDB)(ekşi), Kevin Guthrie (IMDB)(ekşi), Carmen Ejogo (IMDB)(ekşi), Wolf Roth (IMDB), Eddie Redmayne (IMDB)(ekşi), Zoë Kravitz (IMDB)(ekşi), Callum Turner (IMDB), Derek Riddell (IMDB), Cornell John (IMDB), Ezra Miller (IMDB), Ingvar Eggert Sigur?sson (IMDB), Poppy Corby-Tuech (IMDB), Andrew Turner (IMDB), Maja Bloom (IMDB), Simon Meacock (IMDB), David Sakurai (IMDB), Claudius Peters (IMDB), Bart Soroczynski (IMDB), Jude Law (IMDB), Victoria Yeates (IMDB), Dan Fogler (IMDB), Alison Sudol (IMDB), Katherine Waterston (IMDB), Alfie Mailley (IMDB), Soo-hyun (IMDB), Ólafur Darri Ólafsson (IMDB), William Nadylam (IMDB), David Wilmot (IMDB), Ed Gaughan (IMDB), Olivia Popica (IMDB), Danielle Hugues (IMDB), Isaac Cortinovis Johnson (IMDB), Alfie Simmons (IMDB), Fiona Glascott (IMDB), Jamie Campbell Bower (IMDB), Toby Regbo (IMDB), Jemima Woolnough (IMDB), Hollie Burgess (IMDB), Thea Lamb (IMDB), Joshua Shea (IMDB) >>devamı>>

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (~ Fantastik Canavarlar: Grindelwald'in Suçlari) ' Filminin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" Büyü-hayvanbilimci Newt Scamander (Eddie Redmayne) 1926 yılında, uzun süredir emek verdiği, dünyanın her yerinden farklı özellikleri olan büyülü canavarları bularak bunları çantasına toplayıp varlıklarını kanıtlamıştır. New York'a yaptığı kısa süreli ziyaret esnasında yanlışlıkla başka birinin çantasını alır ve bu çok güçlü canavarlardan bazıları serbest kalır. Newt burada kalarak canavarları yakalamak, cadı ve büyücüleri öldüren güçlerle savaşmak durumunda kalacaktır. Filmde J.K. Rowling'in dünyaca ünlü karakteri Harry Potter'ı da etkileyen Fantastic Beasts and Where to Find Them kitabının yazarı Newt Scamander'ın yaşadığı maceralar, Harry Potter'dan 70 yıl önceki olaylar anlatılıyor. Rowling'in yazdığı orijinal kitap, 2001 yılında satışa çıkmıştı.


 • "newt scamender'ın abisi, ilk filmde savaş kahramanı olarak bahsedilen theseus scamander'i callum turner'ın oynayacağı duyuruldu."
 • "jude law'ın dumbledore'un gençliğini canlandıracağı film."
 • "j. k. rowling 2. filmin senaryoyu da bitirmiş birkaç gün önce (ya da içinde).lan bu kadın ne ara nefes alıyor?.."
 • "johnny deep'in rolünün kesinleştiği ve gellert grindelwald'ı canlandıracağı açıklandı.kaynak"
Facebook Yorumları
 • comment image

  365 gün sonra gösterime girecektir. heyecanlıyız, beklemedeyiz efe'm... filmin twitter hesabından yayınlanan asalarla ilgili bir şey diyemeyeceğim, hangi asa grindelwald'ın, hangisi dumbledore'un hiçbir fikrim yok. :)


  (voyager altin plak - 16 Kasım 2017 12:48)

 • comment image

  twitter resmi hesabından yayımladığı fotoğrafta, mürver asa o sıralar grindelwald'da olduğu için diğer asanın dumbledore'un asıl asası olduğunu düşündüğüm filmdir.

  edit: resmi twitter hesabından yayımlanan görüntüyle tahminimin doğru olduğunu gördüğümüz filmdir aynı zamanda. ayrıca jude law'ın cuk diye role oturduğunu düşünüyorum ve film hakkında yapılan tahminlerin doğru çıkmasını, newt scamender'ın arka plana itilip dumbledore ve grindelwald karakterlerinin öne çıkarılmasını diliyorum.
  harry potter serisinde gereğinden fazlaca arka planda kaldılar zaten. tamam grindelwald'un pek rolü yoktu ama olanları bile çok az gösterdiler. dumbledore zaten malum, özellikle ilk filmlerde çok fazla arkaplandaydı.


  (bok gibi solo calan adam - 15 Kasım 2017 18:06)

 • comment image

  jude law'un dumbledore olarak arz-ı endam edeceği film olacaktır. muhtemelen 3-4-5'te de kendisi rol alacak.

  dumbledore'un sadece grindelwald'u değil hepimizi cezbetmesini istiyorlar galiba. başka oyuncu mu yoktu allahsızlar?!


  (penguen - 13 Nisan 2017 11:34)

 • comment image

  jude law haberine çok sevindim.

  de şu göz rengi olayını bir tutturamadılar.lütfen mavi gözlerini atlamayın dumbledore'un. ilk iki hp filminde richard harris'in dumbledore'unda maviş mavişti gözler -ki olması gereken de bu kitaba göre-. sonradan yeşile döndü niyeyse. hele harry'nin olayı, neyse oraya hiç girmeyeyim.

  michael gambon iyi oyuncu olabilir ama dumbledore değildi kesinlikle.

  umarım jude law hakkıyla yansıtır karakteri, umutluyum açıkçası.


  (62442 - 12 Nisan 2017 20:47)

 • comment image

  j. k. rowling 2. filmin senaryoyu da bitirmiş birkaç gün önce (ya da içinde).

  lan bu kadın ne ara nefes alıyor?..


  (penguen - 15 Kasım 2016 23:35)

 • comment image

  bu filmde veya belki bir sonrakinde harry potter'ın aynı isimle tanınan büyük büyükbabası henry "harry" potter'ı da göreceğimizi düşünüyorum. potter ailesinin "kutsal 28" aileden çıkarılmasıyla direk olarak ilişkili olan henry potter, filmlerin konusuna ve atmosferine tam olarak gidecektir çünkü.


  (mise en abyme - 23 Eylül 2017 21:52)