Süre                : 1 Saat 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 15 Haziran 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Spor
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Pixar Animation Studios , Walt Disney Pictures
Yönetmen       : Brian Fee (IMDB)
Oyuncular      : Armie Hammer (IMDB)(ekşi), Owen Wilson (IMDB)(ekşi), Bonnie Hunt (IMDB)(ekşi), Tony Shalhoub (IMDB)(ekşi), Cheech Marin (IMDB)(ekşi), Larry the Cable Guy (IMDB)(ekşi), Katherine Helmond (IMDB)(ekşi), Paul Dooley (IMDB)(ekşi), Cristela Alonzo (IMDB), Michael Wallis (IMDB), Lloyd Sherr (IMDB)

Cars 3 (~ Arabalar 3) ' Filminin Konusu :
Tecrübeli yarışçı Şimşek McQueen, elde ettiği bütün başarılara rağmen artık yeni nesil yüksek teknoloji ürünü arabaların gerisinde kalmaya başlamıştır. Özellikle de çaylak Jackson Storm, ortalığı kasıp kavururken herkes McQueen'in pabucunun artık dama atıldığını düşünmektedir. Ancak eski şampiyon, yeni yarış teknisyeni Cruz Ramirez'in de yardımlarıyla daha hızlı olamasa da daha akıllı hareket ederek Storm'u geçip Piston Kupası'nı alabilmek için yeniden bir şans yakalayacaktır.


 • "izmirde türkçe dublajsız izleyebileceğim sinema bulamadığım animasyon... sadece altyazılı sinema salonu bulabilen yeşillendirirse çok makbule geçer..."
 • "yeni fragman gelmiş."
 • "mcqueen'in yeni nesil arabalara karşı koyamayıp geçme çabasındayken arabayı dağıtması hüzünlendirmiştir."
 • "16 haziran 2017'de vizyona girecek olan animasyon.official us teaser trailer"
 • "2. filmin aldığı olumsuz eleştiriler ve notlar (rottentomatoes %39) ve sonraki planes faciası (%26) demek ki pek umurunda değil pixar'ın. sonuçta parayı götürdükleri sürece sorun yok..."
 • "disney - pixar yapımı olacak, muhtemelen 2014 yazında izleyebileceğimiz animasyon(bkz: başlık parsellemek)"
 • "çok duygusal bir film."
 • "yayınlanan yeni fragmanda lightning mcqueen’in kendini toparlama sürecine tanıklık ediyoruz.mcqueen eskisinden daha güçlü ve daha enerjik bir şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor."
Facebook Yorumları
 • comment image

  tam tamına iki aydır geriye sayıyoruz bunun için. sayıyoruz derken 6 yaşındaki bebem ve ben. daha doğrusu o soruyordu, ben sayıyordum, " anneee bugün şimşek mcqueen e kaç kaldı? " 49 " . nihayet 16 haziran da gösterime girdi ve biz de pazar sabahı 11:00 seansına gittik. pazar sabahı 11:00 de sinemaya gidilmez, boğaza kahvaltıya gidilir ama evlat hatrı işte. bu pazar da kahvaltıyı patlamış mısır ve kola ile yapmak varmış...

  ben cars serisini severim belki bin kez izlemiş olmaktan kaynaklı bir sevgi de olabilir, bilemedim. ama bunu sevmedim, bir kere üç boyutlu olması anlamsız olmuş zira üç boyutluluğu gerektirecek bir sahne bile yoktu. ikincisi çocukların " kahraman " ları kıymetli oluyor, bu bağlamda benim bebe de bu filmden pek haz etmedi, zaten kazanma, birinci olma hırsı ile dolu olduğundan bugünlerde, biricik kahramanının durumunu sevmedi sanırım.

  ve üçüncüsü yeni karakterler çıkararak, beni, bir oyuncak mağazasından çıkıp diğerine girmek zorunda bıraktığın için senden nefret ediyorum disney pixar...


  (berfende - 20 Haziran 2017 21:41)

 • comment image

  bir pixar delisi olarak yıllardır pixar'a yakışmayan nadir serilerden biri olduğunu düşündüğüm filmdi. bugün değişti. çünkü bir tutam pixar tozu serpilmiş filmin üstüne. 7 yaşındaki oğlumla keyifle izledim. o farklı tat aldı, ben farklı. en güzeli de bu.

  elbette bir inside-out, bir wall-e ya da bir up değil ama bu üçü de bi başka zaten. arabalar 3'ün esprisi yaşlanmak, yerini yenilere bırakmak ve kendinden daha iyilerini yetiştirebilmenin keyfi üzerine şahane bir üçleme finali olmuş zannımca. bir yarış şampiyonuna en yakışan şekilde bitti, gururla ve aslında önemli olanın kazanmak olmadığını vurgulayarak.

  yine bi animasyonda daha ağladık ya, allah affetsin.


  (shallala - 18 Haziran 2017 17:12)

 • comment image

  --- spoiler ---

  serinin en beğendiğim filmi.
  son film olarak kalmasını da istiyorum.
  filmin yarısında finalinde olacakları hissettim.

  şimşek tam da olması gerektiği gibi pisti gençlere bıraktı ve şahane bir takım lideri oldu.
  tek üzüntüm pas git'in sahiplerinin sırf mcqueen'e vefa için şirketlerini satmaları oldu.

  ayrıca mavi mcqueen çok süper durmuş. arabalarda kırmızı vazgeçilmezimdir ama mavi yakıştı mcqueen'e

  ---
  spoiler ---


  (etsiz cig kofte olmaz - 18 Haziran 2017 13:51)

 • comment image

  --- spoiler ---

  animasyon filmlerinde ağlayan tek ruh hastası ben değilimdir umarım. mcqueen yaşlandı pistlere veda etti. genelde bu filmler hep bir mesaj üzerinedir bilirsiniz. tamam dedim klasik senaryo belli, pes etmeyecek çalışacak yine şampiyon olacak ama beklediğim gibi çıkmadı. üzülerek ayrıldığım ilk animasyon filmi olabilir.

  ---
  spoiler ---

  edit : haklı uyarı üzerine spoiler kısmı eklendi.


  (merony - 18 Haziran 2017 04:07)

 • comment image

  izmirde türkçe dublajsız izleyebileceğim sinema bulamadığım animasyon... sadece altyazılı sinema salonu bulabilen yeşillendirirse çok makbule geçer...


  (mortar - 16 Haziran 2017 20:04)

 • comment image

  anneler babalar çocuklarını alıp gelmişler filmi izlemeye. çocuklara şöyle bir baktım lan bunun ilk filmi çıktığında bu çocuklar daha doğmamıştı diye düşünüp vay be dedim önce.
  film başladıktan sonra da "lan şimşek mcqueen nasıl yaşlanır" diye düşünürken ilk filmin üstünden 11 sene geçtiği geldi aklıma.insanı hüzne gark eden bir animasyon olmuş. şu genç yaşımda yaşlanma stresi yaşadım.


  (dranzer - 16 Haziran 2017 18:50)

 • comment image

  ilk 2 animasyon nazarımda candır, canandır. serinin 3. filminin de aynı kalitede olacağını düşünüyorum ancak fragmanı izlerken bi içim karardı. fabuous hudson hornet gibi bir kaza yapmasından ziyade, yarış öncesi bir rüya olarak kalmasını çok isterim. cars 2 de doc hudson un vefat etmesine de üzülmüştüm.

  duygusal biriyim, yapma bunu pixar!


  (aglarsakablosuzaglargerisiyerelaglar - 7 Mayıs 2017 13:25)

 • comment image

  benim bildiğim pixar, lightning mcqueen'in hikayesini ilk filmdeki yaşlı ama bilge yarış arabası doc hudson'ın hikayesine paralel ilerletir. hele de fragmandaki kazadan sonra buna yüzde yüz eminim.

  bana kalırsa film şuna yakın ilerleyecek;

  ilk kısımda lightning mcqueen'in yarışlarını montaj olarak göreceğiz. kupalar alıyor, favori araba falan. doc hudson'ın tek sezonda 3 piston kupası alma rekorunu kırdı veya kıracak. daha sonra yeni gelen acemi ama teknolojik olarak süper ve daha hızlı arabalar bizim mcqueen'i geçmeye başlayacak. mcqueen arka arkaya sıralamalara giremeyecek, herkes mcqueen'in artık yaşlandığını, emekli olması gerektiğini düşünecek, mcqueen sponsorluk bulmakta zorlanacak, seyirciler onu desteklemeyi bırakacaklar falan. buna kızıp gaza gelen mcqueen son etapta yarış sırasında arabayı fazla zorlayarak büyük bir kaza yapacak. bu arada rakip yüksek teknolojili acemi araba yarışı kazanacak.

  ikinci kısımda kaza yüzünden güçten düşen mcqueen bir sezon boyunca inzivaya çekilecek. radiator spring kasabasına dönebilir diye düşünüyorum. bu sayede doc hudson'ın kazasını ve geçmişini tekrar hatırlatacak bir sahne koyabilirler. hudson öldüğü için eşyalarının ve kupalarının bulunduğu garaja girebilir mesela. ilk filmdeki sahneye yakın bir şekilde. sonrasında fragmanda gördüğümüz sarı teknisyen araba mcqueen'e olayın hızlı olmakta değil akıllı olmakta olduğundan bahsedecek. ona potansiyelinin tamamını kullanması için küçük çakallıklar öğretecek. boş bir pistte montajlar eşliğinde çalışacaklar. mcqueen ara ara kendini geliştirmek için sokak yarışlarına veya acemi liglerine falan katılacak. ve zor şartlarda akıllı davranarak ne yapması gerektiğini öğrenecek.

  son kısımda mcqueen efsanevi şekilde geri dönecek. fakat çok güzel bir performans göstermesine rağmen son yarışı kazanamayacağını düşünüyorum. aynı ilk filmde geri dönüp kaza yapan arabayı çizgiye taşıması gibi, önemli olanın yarışı kazanmak olmadığını göstermek isterler bence. muhteşem performansı yüzünden fragman sonunda duyduğumuz tezahürat sesleri gelmeye, seyirciler tekrar onu desteklemeye başlayacak. yarışı kazanamasa bile efsanevi bir şekilde yarışacak ve fragmanın sonunda gördüğümüz dev 95 heykeli ona özel olarak bir yere dikilecek. emekli olacak demek istiyorum ama pixar gayet güzel bitirdiği üçlemeleri zorla devam ettirmeye çalıştığı için emin de olamıyorum.

  valla bu şekilde ilerlerler mi bilmiyorum ama güzel oldu.


  (mise en abyme - 14 Ocak 2017 04:51)

 • comment image

  ilk film ortalama bir pixar animasyonu idi (kendini bulan adam/canavar/balık vs). ikincisi bildiğin facia ötesiydi, tv serisi olsa onun bir bölümü olacak konusu vardı. ama bu ney lan oğlum animasyon filmi yapıyorsun (araba yarışı olan nemo'dan, toy story'den daha neşeli, havalı, hafif ) bu bildiğin logan olmuş, film-noir olmuş. film bu kadar sert olmaz herhalde, gerçi olursa da çok iyi olabilir.


  (sessoku - 23 Kasım 2016 16:16)

 • comment image

  üçüncüsü benim için bir miktar hayal kırıklığı olan serinin son filmi.

  mqqueen üçüncu filmde tekrar merkeze alınmış ancak beklenen etkiden çok uzaktı. yapımcılar doc hudson ın arkadaşlarını işin içine sokup garantiye oynamışlar ancak o karakterler de zayıf kaldı. kaldı ki bu karakterlerin finalde hiçbir etkisi olmadı.


  (extremum point - 17 Haziran 2017 13:50)

 • comment image

  yayınlanan yeni fragmanda lightning mcqueen’in kendini toparlama sürecine tanıklık ediyoruz.

  mcqueen eskisinden daha güçlü ve daha enerjik bir şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.


  (pnkndsrdrly - 11 Ocak 2017 20:52)

Yorum Kaynak Link : cars 3