Çıkış Tarihi     : 14 Ağustos 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Drama,Korku,Bilim Kurgu
Taglar             : survivor,infected,patient,hunt,pandemic
Ülke                : UK
Yapımcı          :  Screen Gems , Vincent Newman Entertainment
Yönetmen       : Stefan Ruzowitzky (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Mike Le (IMDB),Mike Le (IMDB)
Oyuncular      : Natalie Dormer (IMDB), Clive Standen (IMDB)(ekşi), Matt Smith (IMDB)(ekşi), Stanley Tucci (IMDB)(ekşi), Agyness Deyn (IMDB)(ekşi), John Bradley (IMDB)(ekşi), Colin McFarlane (IMDB), Dilyana Bouklieva (IMDB), Evie Wray (IMDB), Pippa Bennett-Warner (IMDB), Joshua Osei (IMDB), James Northcote (IMDB), Jorge Leon Martinez (IMDB), Frederick Schmidt (IMDB), Raj Awasti (IMDB), Alexandra Doyle (IMDB), Bern Collaco (IMDB), Deborah Rock (IMDB), Janis Ahern (IMDB), Abi Adeyemi (IMDB), Tyrone Love (IMDB), Daniel Westwood (IMDB), Hara Yannas (IMDB), Alexander Gillison (IMDB), Tony Paul West (IMDB), William Willoughby (IMDB), Attila G. Kerekes (IMDB), Anastasia Harrold (IMDB), Miroslav Zaruba (IMDB), Matthew David McCarthy (IMDB), Anthony Milton (IMDB), Nigel Murfitt (IMDB), Deborah Tracey (IMDB), Jonathan Rhodes (IMDB), A.k. Steppa (IMDB), Andrea Sandell (IMDB), Vivien Kent (IMDB), Mo Idriss (IMDB), Amy Whitworth (IMDB), Kishore Bhatt (IMDB) >>devamı>>

Patient Zero (~ Patient Z) ' Filminin Konusu :
Dünya çapında eşi benzeri görülmemiş bir salgın aniden patlak verir. Çok hızlı biçimde yayılan bu salgın insan nüfusunun çok büyük bölümünü hızlıca etkileyerek onları bir çeşit vahşi zombiye dönüştürür. Hastalanmış bu insanların dilleri de artık geri kalan normal insanlardan farklıdır. Tüm bu kaosun ortasında, bir adam Tanrı vergisi bir yetenek ile bu yeni dili konuşmaya ve iletişim kurmaya başlar. Salgından etkilenmeden hayatta kalmayı başaran bir grup insan ile hastalağın tedavisini aramaya girişir... Yönetmenliğini Stefan Ruzowitzky'nin üstlendiği filmin senaryosu Mike Le'ye ait. Başroller ise Natalie Dormer ve Matt Smith.


 • "(bkz: sylar)"
 • "(bkz: gaëtan dugas)"
 • "stanley tucci, natalie dormer, matt smith'in başrolünde olacağı korku filmi."
 • "klasik abartılı amerikalı süper asker/polise sahip klişelerle dolu çerezlik kitap."
 • "ne kadar tanınmış dizi oyuncusu varsa doldurdukları, potansiyeli iyi iken bok ettikleri film"
 • "fragmanında fare olan film.izlememeliyim diyorum ama vaktim var.buraya düzeltme gelecek.film sonrası düzeltme:"
Facebook Yorumları
 • comment image

  haldır haldır aranan kişidir, çünkü birden bire ortaya çıkan salgın hastalıkların insanoğluna ilk bulaştığı noktada hayvan, kuş, böcek her neyse bulunarak hem doğadaki var oluşu hem de bulaşma biçimleri süratle öğrenilmelidir. ebola tipi virüslerde patient zero genelde tespit edilebilmiş ama hala bulaşma kaynağı yine de tespit edilememiştir

  (bkz: the hot zone)


  (oric - 20 Kasım 2006 15:47)

 • comment image

  1984 yilinda los angeles ve new york’da homeseksuel erkekler arasindaki iliskileri arastirarak aids’in nedenini bulmaya calisan dr. william darrow ve ekibi bircok kisi ile iliski yasamis bir hasta kesfettiler ve bu kisiye “patient o” adini koydular anlami “out of california” idi. bu calisma aids’in insandan insana gecebilecek bir hastalik oldugunu kanitladi. daha sonra yayinlanan makaledeki “patient o” “patient zero” olarak okundu ve yaygin kullanilan bir terim haline geldi.


  (femizonian female supremacist - 23 Nisan 2008 19:48)

 • comment image

  ne kadar tanınmış dizi oyuncusu varsa doldurdukları, potansiyeli iyi iken bok ettikleri film


  (oric - 21 Ağustos 2018 22:48)

 • comment image

  fragmanında fare olan film.
  izlememeliyim diyorum ama vaktim var.

  buraya düzeltme gelecek.

  film sonrası düzeltme:


  (core i - 28 Ağustos 2018 17:54)

 • comment image

  ilgi çekici konusunun ve kaliteli oyuncu kadrosunun hakkını veremeyen filmdir. başından sonuna kadar anlamsızlıklarla ve saçmalıklarla doluydu.

  yanlış yaptıkları şeyleri liste yapmaya kalksam, bütün filmi buraya yazmam lazım. hiçbir şeyi doğru yapmamışlar demek daha kolay olacak.
  2 buçuk saatlik konuyu, 1 buçuk saate sığdırmaya çalışmışlar. sıvadıkça sıvamışlar.

  bu filmdeki oyuncuların çoğu tanıdık. iyi kötü hepsinin rol aldığı meşhur yapımlar var. nasıl böyle bir saçmalıkta yer almayı kabul ettiler, aklım alıyor.

  şu filmin çekimleri bittikten sonra yapım ekibinden birisi izleyip, 'lan biz napıyoruz?' dememiş.


  (jason305 - 13 Ekim 2018 04:48)

Yorum Kaynak Link : patient zero