Çıkış Tarihi     : 29 Mayıs 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi,Bilim Kurgu
Taglar             : canavar,Uçan canavar,Imha,Yaratık özelliği,king ghidorah
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Warner Bros. , Legendary Entertainment , Toho Company
Yönetmen       : Michael Dougherty (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Michael Dougherty (IMDB)(ekşi),Zach Shields (IMDB),Max Borenstein (IMDB)(ekşi),Michael Dougherty (IMDB)(ekşi),Zach Shields (IMDB)
Oyuncular      : Kyle Chandler (IMDB)(ekşi), Vera Farmiga (IMDB), Millie Bobby Brown (IMDB), Ken Watanabe (IMDB)(ekşi), Ziyi Zhang (IMDB)(ekşi), Bradley Whitford (IMDB), Sally Hawkins (IMDB)(ekşi), Charles Dance (IMDB)(ekşi), Thomas Middleditch (IMDB), Aisha Hinds (IMDB), O'Shea Jackson Jr. (IMDB), David Strathairn (IMDB), Anthony Ramos (IMDB), Elizabeth Ludlow (IMDB), Jonathan Howard (IMDB), CCH Pounder (IMDB), Joe Morton (IMDB), Randall P. Havens (IMDB), Lyle Brocato (IMDB), Jimmy Gonzales (IMDB), T.C. Matherne (IMDB), Kenneth Israel (IMDB), Justice Leak (IMDB), Al Vicente (IMDB), Rose Bianco (IMDB), Gabriel L. Silva (IMDB), Skylar Denney (IMDB), Kelli Garner (IMDB), Tyler Crumley (IMDB), Alexandra Rachael Rabe (IMDB), Zac Zedalis (IMDB), Tracie Garrison (IMDB), Natalie Pero (IMDB), Jesse O'Neill (IMDB), Joshua Leary (IMDB), Vince Foster (IMDB), Shauna Rappold (IMDB), Fiona Hardingham (IMDB), Orelon Sidney (IMDB), Paul Ryden (IMDB) >>devamı>>

Godzilla: King of the Monsters (~ Godzilla: Canavarlar Krali) ' Filminin Konusu :
Godzilla serisinin yeni filminde daha önceden beyazperdede birçok kere izlediğimiz mega canavarı bir güç savaşının içerisinde izliyoruz. Aralarında Mothra, Rodan ve Godzilla'nın ezeli düşmanı üç başlı King Ghidorah'ın da bulunduğu canavarlar en güçlü olmak için bir savaşa girişirler...


 • "görüntü yönetmeni: nasıl efekt yapalım?yapımcı: evet."
Facebook Yorumları
 • comment image

  beklentimi gayet karşılamış filmdir. beklentim ne diye soracak olursanız koca koca canavarların epik bir şekilde savaşını izlemekti. onun dışında hiçbir beklentim yoktu zaten ki iyiki de yoktu. gerizekalı aile draması sahnelerinden kısıp daha fazla dövüş izletselerdi keşke.

  --- spoiler ---

  godzilla'nın nuke mod on yapıp etrafındaki herşeyi eriterek gelmesi harikaydı. o değil de bir aralar kong vs godzilla gelecekti sanırsam, eğer godzilla bu filmdeki olacak ise karşılıklı bir dövüş olabileceğini zannetmiyorum bu ikisi arasında.

  ---
  spoiler ---


  (grafigimsi - 5 Haziran 2019 19:51)

 • comment image

  şayet kaiju filmlerinin yönetmen michael dougherty kadar büyük bir hayranıysanız, izlemekten kesinlikle pişman olmayacağınız hollywood'un bugüne kadarki en başarılı gojira yorumu. tercihen imax gösteren bir salonda gidin, patlamış mısırınızı alın ve iki saatliğine beyninizi kapatıp birbirine dalan titanların ihtişamına göt yanaklarınız şehvetle birbirine vura vura tanıklık edin.

  monsterverse evreninin ilk halkası olan 2014 yapımı godzilla filminin en çok eleştirilen tarafı insan faktörü burada da bir çuval inciri berbat edeyazmış, fakat söylediğim gibi beyninizi uçak moduna aldığınız müddetçe pek fazla keyif kaçıran bir unsur olmayacaktır. hani işin o kısmına odaklanırsanız; filmin iki saatlik süresi boyunca takribi 40-50 kere hakka yürümüş olması gerekirken bir türlü ölmeyen, götlerinin dibinde atom bombası patlarken aile dramalarıyla uğraşan, aldıkları her bir karar bir öncekinden berbat olan ve facepalm yaptırmaktan yüz göz morartabilecek seviyede dangalak insan karakterler yüzünden güzelim canavarlardan alacağınız keyif azalabilir. filmin adı godzilla ve mal değnekleri de olabilirmiş yani gayet.

  neyse siktiret şimdi insanları, esas kahramanlarımız ile ilgili spoilerlı birkaç anekdot:

  --- spoiler ---

  gojira: gözünüz kral görsün ulan kong'cular! hollywood'un facia ile sonuçlanan ilk godzilla denemesinden sonra karakteri her anlamda bu kadar iyi yakalayabilmiş olması takdire şayan. ilk filmdeki bir nevi anti-kahraman rolünden burada neredeyse tamamen halkların demokratik canavarına evrilmesi ilginç fakat rahatsız etmeyen bir tercih olmuş. yine de moral compass rolünün tamamen mothra'ya bırakılması, gojira kralımın chatoic neutral olarak devam etmesi daha tercih edilir olurdu sanırım kendi adıma. insanların atom bombasıyla dürtmesi ve mothra'nın fedası olmasa işi zordu biraz, lakin finalde gelinen noktadan sonra godzilla vs. kong filminde alacağı olası bir mağlubiyet hiçbir şekilde kabul edilir olmayacak artık. film boyunca kong'a yapılan göndermeler, kapanış jeneriğinde skull island ile ilgili haberlerin gösterilmesi ve o en sondaki kong ile kapışmalarının betimlendiği duvar resmi ile iyice gaza getirdi, esas kralı belirleyecek mücadeleyi heyecanla bekliyoruz artık.

  mothra: dünyanın en güzel kaijusu falan, güzeller güzeli, canım benim. titanlar arasında en aklıselim olarak bilinir zaten, bu filmde de yanıltmadı ve bok yoluna giden tek kaiju olma suretiyle galibiyette kilit rol oynadı. gerçi biraz fazla hızlı akan kapanış jeneriği esnasında yanlış görmediysem bıraktığı bir yumurtadan bahsedildi, yanlışım varsa da sorun değil, bir şekilde geri gelecek bu güzellik. nasıl görüneceğini en çok merak ettiğim titandı fakat görselliği fazlasıyla güzel kotarılmış. şikayet edebileceğim tek nokta filmde çok az süre alması. ne güzel sikertti rodan'ı öyle be.

  rodan: hah şimdi gelelim bu yavşağa. titanlar arasında en fazla heyecanla görmeyi beklediğim bu vatandaşa biraz haksızlık yapılmış sanki, fakat biz de onun gibi senaryonun esiriyiz, yapacak bir şey yok. görselliği ve giriş yaptığı sahne muhteşemdi, ghidorah ile kapıştığı kısım kısa olmakla birlikte muazzamdı, fakat sonradan ne olduysa havuz medyası gazetecesine döndü kendisi. güç kimdeyse peşinde fır döndü, götü başı ayrı oynadı ve yazık etti güzelim potansiyeline. aralarında en serseri olarak bilinir halbuki, bu derece eyvallahı da yoktur. finalde gojira ve mothra ile bir olup ghidorah'ya dalmasını beklerken bu gitti güzelim mothra'ya salça olma suretiyle her şeyi bok etti. son sahnede de gelip atama bekleyen kamu görevlisi gibi kralın önünde yerlere eğildi falan. olm çok fena kuruldum sana, tam bir yavşaksın sen. muhteşemsin, ama yavşaksın.

  king ghidorah: bu hydra bozması arkadaş da gojira'nın olmadığı yerde abdurrahman çelebi idi fakat aldı boyunun ölçüsünü. film boyunca ana dörtlü dışında görünen titanlar da dahil en ihtişamlı ve korkutucusuydu, her anlamda esas krala denk -belki de daha üstün- bir güç olduğunu gösterdi ve fakat nihayetinde yalnızca bir tane alfa olabilir bebeğim. diğer titan kankileri gibi karakter tasarımının muazzam olması yanında belki de insan karakterlerle birlikte filmde en büyük dangalaklıklara imza atmış olabilir. üflesen kendini florida sahillerinde bulacak kız çocuğunu on saat öldürememek nedir ya. bir de aksiyon filmlerinde kahramanı kıstırıp öldürebileceği yerde uzun uzun şeytani planını açıklayan kötü adamlar misali kaç kere işi bitirebileceği noktada öyle durup yırtık dondan gojira fırlasın ve amına koysun diye bekledi, çakma kral da olsa yakışmadı bunlar koskoca ghidorah'ya. her şey bir yana, sanırım filmi izleyen çoğu kimseyi en fazla gojira tarafından "yenilerek" imha edilmesi şoke etmiştir. gülsem mi, coşsam mı bilemedim. yine de jenerik ortasındaki sahneye bakarsak hikayesi bitmiş gibi durmuyor, bir ihtimal gojira ile kong'un kapışacağı filmde upgrade versiyonuyla belirip iki titanın güçlerini birleştirmesine vesile olur mu merak ediyorum.

  insanlar: radyasyon geçirmez gerizekalılar. iki godzilla filminde nüfusunuz yarıya indi zaten, bir sonrakinde inşallah titanları yok edelim derken yanlışlıkla kendinizi komple imha edersiniz de ağız tadıyla iki saatlik kesintisiz kaiju aksiyonu izleriz.

  ---
  spoiler ---

  evet, sıradaki canavar kapıştırmalı filmimiz godzilla vs. kong. önümüzde uzun bir yıl var fakat biz şimdiden yazalım da tarafımız belli olsun: alem buysa kral gojira.


  (bruce parkus - 2 Haziran 2019 02:52)

 • comment image

  izlerken keyif alabileceğiniz bir film. istediğiniz yaratık görmek ise bu film bunu karşılıyor. özellikle king ghidorah ‘yı ve motra ‘yı görmek isteyeceksiniz.

  --- spoiler ---

  filmdeki bütün karakterler rezil. başroldeki kadın canavarları dandik bir motivasyon ile (çocuğu öldü diye) uyandırıyor. 5 dakika sonra ay pardon diyor. film sonra da o kadına üzülmemizi bekliyor. halbuki kafasına sıksalar keşke diye bekledim. başroldeki adam klişelikten ölüyor. böyle olayla ilgisiz ama bilgili karakteri oynuyor. tüm film boyunca ghidorah’ın hepsini öldürmesini istedim. çünkü o derece gereksizler. tüm film boyunca ghidorah bilerek öldürmüyor karakterleri. yıldırım’a boğacakken bekliyor bekliyor sonra vuruyor falan veya godzilla çıkıp geliyor sürekli. karakterler sıfır. karakter için izlemeyin filmi.

  yaratıkları efsanelerle , mitlerle anlatmaları anlamaya çalışmaları hoştu. king ghidorah’nın tüm film boyunca godzilla’yı yerden yere çarpması da güzeldi. sonra godzilla dandik bir tane atom bombası ile anime karakteri gibi power up alıp öldürdü güzelim yaratığı.

  ---
  spoiler ---

  canavarların savaştığını görmek ve king ghidorah için izleyin. böyle devasa yaratıkları günümüz izlemek çok hoşuma gidiyor . keşke çok daha ciddi bir film olsaydı. herkesin öldüğü seviyede sert.

  10/7


  (olum de ruzgar gibi - 31 Mayıs 2019 21:17)

 • comment image

  az önce filmden geldim, 1 yıldan fazladır sabırsızlıkla beklediğim godzilla: king of the monsters için birkaç kelam etmek istiyorum. öncelikle filmin mutlaka imax salonlarında izlenmesi gerekiyor, imax yoksa sakın sıradan 3d bir salonda izlemeyin, filmde aksiyon sahneleri çok yoğun ve bazı sahneler gözünüzü yorabilir, onun yerine bulabileceğiniz en büyük perdede filmi 2d olarak izleyin.
  buradan sonrası spoiler içerdiği gibi çok ama çok uzun bir yazı olacak, vaktim yoktu okuyamadım özet geç diyen olursa filmi eksiklerine rağmen çok ama çok beğendim.

  --- spoiler ---

  filmin eksi yönleriyle başlamak istiyorum, her ne kadar filme bayılmış olsam da eksi tarafları elbette ki vardı:

  -benim için filmin en büyük eksisi fragmanlarda çok fazla kilit sahne gösterilmiş olması, neredeyse en güzel ve en heyecanlı sahnelerin çoğunu fragmanlarda kullanmışlar ve şahsen fragmanların hiçbirini izlemeden gitmiş olsaydım filmden çok daha fazla zevk alabilirdim. bu filmin hanesine eksi olarak yazıldı, legendary ve warner bros filmi çok iyi pazarladılar, fragmanların hepsi şahaneydi ama bu kadar kilit sahne keşke kullanılmasaymış ya da ben kendimi tutup ilk fragmandan sonrasını izlemeseymişim.

  -aksiyon olan bazı sahnelerde kamera gerektiğinden fazla sallanıyordu, bu belki cgi kullanımı için belki de yönetmen tercihinden olabilir tam emin değilim, ama çoğu godzilla ghidorah dövüş sahnesinde zaten ghidorah'nın hava koşullarını kötü etkilemesinden net görüşümüz yok, bu sırada kameranın aşırı sallanması bu heyecanlı sahneleri izlerken seyirciyi gereğinden fazla yoruyordu. kısacası canavarlı aksiyon sahnelerinde daha net görüntüler kullanılsa daha iyi olabilirdi.

  -thomas middleditch isimli arkadaşın oynadığı sam coleman karakteri, filmin eleştirilen en büyük noktası insan karakterlerin iki boyutlu olması ve bunu filme gitmeden önce pek umursamıyordum. inanın bana eleştirilerin çoğu bu arkadaşın oynadığı karakterin iticiliği ve oyunculuğunun rezalet oluşundan kaynaklı olabilir. yani şu adamın karakterini kim yazmışsa ilerde oyuncunun ekmeğiyle bile oynamış olabilir, adam da o kadar isteksiz oynamış ki, olduğu her sahnede karakterin çiğliği seyirciye yansıyordu. o'shea jackson'un oynadığı sahnelerde de kendisine ayrıca rezalet replikler yazılmıştı ama adamın en azından kendine has bir aurası var ve bir godzilla filminde oynadığının farkındalığıyla heyecanıyla o kötü repliği bile seyirciye bir şekilde düzgün aktarabiliyordu. neyse filmin elbette insan karakterlerin kalitesi konuda bir iddiası yok, belki bu kadar cheesy diyaloglar bilerek bile yerleştirilmiş olabilir ama bu sam coleman karakterine ciddi uyuz olduğum gerçeğini değiştirmiyor.

  filmin artılarına gelelim,

  -filmin en en büyük artısı bear mccreary olmuş. adam adeta döktürmüş, müzikal anlamda herşeyini vermiş. bilenler bilir, godzilla franchise olarak her zaman müzikleriyle ön plana çıkar. bana kalırsa tarihin en iyi film müziği bestecilerinden akira ifukube'nin yazmış olduğu notaları ustaca kullanarak kendi tarzıyla modernleştirip son yıllarda dinlediğim en iyi film müziğini yapmış mcrreary. klasik godzilla ve mothra bestelerini modernize edilmiş bir şekilde duymak sevenlerine orgazmik anlar yaşatacaktır. müzik kullanımı için bir sahneye ayrı parantez açmak istiyorum, özellikle ken watanabe'nin oynadığı ishiro serizawa karakterinin nükleer füzeyle godzilla'ya hayat vermek için basamakları tırmandığı sahnede kullanılan parça goodbye oldfriend tüylerimi diken diken etti. zaten sahne başlı başına godzilla franchise'ı içinde en iyi sahneler arasına girerdi.
  sonuç olarak filmin müzik kullanımı çoğu sahneye christopher nolan filmlerindeki hans zimmer etkisi yapmış, film bu konuda bear mccreary sayesinde başka bir seviyede.

  -rodan. rodan'ın giriş sahnesi sinemada izlediğim en heyecanlı karakter girişlerinden biri olabilir. filmin görüntü yönetmeni de o sahnelerde rodan ile birlikte adeta solo atmış çıldırmış. kısıtlı süresine rağmen rodan'ın olduğu sahneler filmin en başarılı olduğu yerlerdi.

  -mothra. mothra'da tıpkı rodan gibi kısıtlı süresini maksimum etkide kullanmış. bulunduğu her sahne resmen görsel bir şölen gibiydi. yeni dizaynı ile kollarını savaşırken kullanabilmesi ve rodan ile savaştıkları sahnede gizli silahı olarak iğnesini kullanabilmesi harika düşünülmüş. güzelliğinin yanında bir o kadar da tehlikeli bir yaratık olduğunun altını çizmişler, garibim godzilla için canını verdi yine.

  -king ghidorah. godzilla batman ise ghidorah'da kesinlikle joker. bu benzetmeyi filmin yönetmeni michael dougherty yapmıştı, filmi izledikten sonra bu benzetmeye katılmamak elde değil. ghidorah bulunduğu her sahnede sizi koltuklarınıza çiviliyordu. üç kafasının da ayrı bir karakterde olması çok ilgi çekici bir detaydı benim için. antartica sahnesinde, sol kafanın cesetleri yalaması ve orta kafanın onu ısırarak odaklandırmaya çalışmasına bayıldım. ghidorah'nın bu dünyaya ait olmama kısmı da filme bence iyi yedirilmişti, oxygen destroyer'ın yalnızca denizdeki yaşamı ve godzilla'yı etkileyip ghidorah'ya etki etmemesi ve ardından yanardağın zirvesinde godzilla'nın ısırıp koparmış olduğu eksik kafanın tıpkı bir bebeğin fetusun içinden yırtılarak çıkması gibi yeniden oluşması, ulan kim böyle bir sahneyi düşünmüşse harbiden tüylerimi ürpertti.

  -godzilla. şu filmi sırf isminin hakkını veren harika sonundan ötürü gelmiş geçmiş en iyi godzilla filmlerinin arasına koyabilirim. o diz çökme sahnesi, arkada çalan müzik, godzilla'nın mimikleri, ilgili sahnenin her karesi tablo gibiydi. filmin konusu yönetmenin godzilla'ya duyduğu hayranlık ve saygısı olmuş resmen. reyiz bulunduğu her sahnede neden canavarlar kralı olduğunu cümle aleme gösterdi. mothra'nın hayat enerjisini aldıktan sonra dönüştüğü burning godzilla modu da sigara içiyor olsam sinema salonunda zevk sigarası yaktırırdı.

  -millie bobby brown, ken watanabe, kyle chandler, vera farmiga, charles dance hatta kısıtlı süresi boyunca sally hawkins gayet başarılı performanslar sunmuş. bu arada benim millie konusunda hiç endişem yoktu, oyunculuk yapabildiğini stranger things ile kanıtlamış bir isim sonuçta ve beni yanıltmadı, önü çok ama çok açık. özellikle filmin sonlarındaki bakışlarıyla yapmış olduğu oyunculuğu beni gerçekten etkilemeyi başardı.

  -son olarak beni nostaljik açıdan etkilediği için bir sahneyi sizlerle paylaşmak istiyorum. king ghidorah pençeleriyle godzilla'ya uçup onu gökyüzüne doğru taşıdıktan sonra atmosfere yakın bir yerde yere bırakması ve ardından godzilla'nın gökyüzünden yere doğru düşüşü bana yıllar yıllar önce izlediğim bir sahne olan magmar vs charizard sahnesini anımsattı. filmin en başarılı sahnesi olmasa da bana yaşattığı nostalji beni fazlasıyla etkiledi.
  ---
  spoiler ---

  birkaç kelam demiştim ama şimdiden afedersiniz ebesinin bişeyi kadar olmuş yazım, evet 1 senedir dert edinip beklediğim bir filmdi ve bıraksanız daha da yazarım. şimdilik 1 kere gittim, muhtemelen 5-6 kere daha giderim. son olarak filme puan verecek olursam;

  bir godzilla filmi olarak düşünüp, hasta bir godzilla fanı olarak vereceğim puan: 10/10
  summer blockbuster filmlerinden zevk almayı bilen mainstream izleyici puanım: 8/10
  bir siki beğenmeyen tim puanımı vermeyeyim onlar zaten başlığa uğrar.

  long live the king.


  (thereisnothingtoshow - 31 Mayıs 2019 19:46)

 • comment image

  üst entry'deki şu yorumu "filmi beğenmeyenlerin genel eleştirisi ise filmde çok fazla canavarlara ayrılan süre varken insanlara ayrılan sürenin ve hikayenin az olması" okuduktan sonra gönül rahatlığı ile filme gidebilirim.korkuyordum bütün film boyunca stranger things kızının ergen hezeyanlarını,dışarda kıyamet koparken duygusala bağlamalarını izleyeceğiz diye.ben dev canavarların savaşını seyretmek istiyorum.


  (beyin yiyen zombi - 30 Mayıs 2019 06:57)

 • comment image

  çocukluğumun bir tanesi godzilla 2014'te döndüğünde öğrencilerimi götürmüştüm sinemaya, dedim: denizden gelirse bu iş tamamdır diye...

  heyecanlıyım, zira serinin devamında mechagodzilla'lı, titanosaurus'lu bir uzaylı istilası da bekliyorum, hakkımdır.

  hayranları bilir, ghi ile ro ortalığı elli altı eder; godzilla, mothra'yı da alır yanına olayı çözer... bu sırada bize görsel bir imax şöleni düşer, vesselam.

  sinema bu yüzden var işte...


  (uweyk - 28 Mayıs 2019 00:09)

 • comment image

  hayvanlar ötesi güzellikte bir 2. fragmanla, avangers'a hatta tüm marvel'a buralar sadece senin değil mesajını vermiş. mayıs ayında kapışacak bu iki film için şu an godzilla reyiz açıkçası beni daha çok heyecanlandırıyor. ülkemizde maalesef godzilla 1998 yılında roland emmerich tarafından çekilen sikik filmi ile tanınıyor, benim jenerasyonumdan insanlar da sırf bu film yüzünden godzilla'yı tek amacı bir şehri yakıp yıkmak üzerine kurulu koca bir kertenkele sanıyorlar (gerçi o filmde godzilla kendisinin imza hareketi olan, ağzından radyoaktif enerji ışını yani kısaca (bkz: atomic breath)'i bile kullanamıyordu, filmdeki boyu da 100 metreydi, binalara falan tırmanıyordu, rezilliğe gel. daha sonra filmin adı godzilla'ya yakışmıyor diye sadece zilla diye anılmaya başlandı)

  japonya için ise godzilla, nagasaki ve hiroshima'nın ete kemiğe bürünmesidir. atom bombası sonrası japon halkının yaşadığı trajedi'nin en gerçekçi yansımalarından biridir. 1954 yılında yaratılan godzilla daha sonraları yavaş yavaş bir anti-hero olmaya doğru evrilir. gojira ortaya çıkmışsa dünya üzerinde birşeyler ters gitmekte, o ise bunu tekrar dengelemek için ortaya çıkmaktadır. godzilla yapılması gerekeni yapmak için suların içinden gelen durdurulamaz bir fırtınadır. o dünya'nın içinde bulunduğu dengesizliği ortadan kaldırana kadar karşısında duranlar insan veya yaratık her neyse, amacını gerçekleştirmeden asla geri adım atmayacaktır. düşmanları anguirus, king ghidorah, mechagodzilla, gigan ve daha niceleri... yancıları rodan ve mothra ile gojira'nın evreni dopdolu bir evrendir.

  yine roland emmerich kazmasını suçlayacağım, 1998 yılında öyle siktiriboktan bir film çekmiş ki adam, ülkemizde neredeyse godzilla'nın elle tutulur hiçbir fanbase'i yok.
  bu kadar arka planı dolu, felsefesi olan, badass bir karakterin sadece koca bir kertenkele olarak anılıyor olmasını maalesef bu yarrak kürek filme borçluyuz. allah belanı versin ulan roland. neyse ki 2014 yılında legendary bu işe tekrar bir el attı ve gareth edwards gibi başarılı bir yönetmenle monsterverse yaratıldı.

  gareth edwards godzilla'nın gerçek karakterini, anti-hero özelliklerini, şanına yakışır görünüşünü, ve signature move'u olan atomic breath'i geri getirerek son derece tatmin edici bir film yapmıştı. şimdi godzilla king of the monsters ile gojira'nın o zengin evreni, eski filmlerin geleneklerine bağlı bir yönetmen olan michael dougherty ile bir sonraki seviyeye çıkacak gibi gözüküyor. bal porsuğu yürekli asil reyisimiz godzilla önderliğinde, mothra, rodan ve king ghidorah, üstüne üstlük arkada bangır bangır akira ifukube'nin orjinal müziğini duyacağımız bu filmin entry sayısı neden bu kadar az diyorsanız, evet yine bildiniz, bunu amın evladı roland emmerich'e borçluyuz. ulan koca bir nesli godzilla'dan ettin ey roland.


  (thereisnothingtoshow - 10 Aralık 2018 22:43)

 • comment image

  müziğin, hele ki klasik eserlerin filme etkisini bir kere daha gösterdiği bir fragman izledik.
  o nasıl bir clair de lune yorumudur? koral bölümde kanatlarını açan mothra ile şahane bir görüntü verdi. buraya bırakalım. https://www.youtube.com/watch?v=y4hrjjfd7m4

  edit: over the rainbow 'lu son fragmaniyla beraber muzigi mukemmelen kullanan en iyi film oldu son yillarda tanitimlarda. karaktere duyulan nostaljik ozlemi hem parca secimleri hem duzenlemeleri ile sahane verdiler. o duyguyu ben aldim. umuyorum ki film de ayni lezzeti verecek.


  (kolombre - 4 Ağustos 2018 12:39)

 • comment image

  comic con fragmanı nefesimin kesilmesine yol açmış monsterverse evreninin 3. filmi. millie bobby brown tercihi iyi olmuş, kendisi filmin marketing yüzü olarak godzilla isminden daha çok iş yapacaktır malum. filmin sinematografisi roger deakins'in öğrencilerinden sayabileceğimiz lawrence sher isimli arkadaşa ait ve fragman'da yakaladığı görselliği filmin tümüne yaymayı başarmışsa filme muhtemelen bir oscar adaylığı getirecektir. king ghidorah, mothra, rodan ve reyizimiz godzilla'yı tekrar bir arada görmek, onlarla büyümüş 80'ler 90'lar çocukları için kuşkusuz eşsiz bir deneyim olacak.

  not: bu arada filmin orjinal synopsis'i reddit'te dolaşıyor şu sıralar, benim gibi spoiler almaktan haz duyan garip canlılarsanız bakmanızı öneririm, inanılmaz bir film geliyor.


  (thereisnothingtoshow - 22 Temmuz 2018 14:06)

Yorum Kaynak Link : godzilla king of the monsters