Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Cinayet,Drama,Tarih,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Fábrica de Cine , STX Entertainment , Sikelia Productions
Yönetmen       : Martin Scorsese (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Charles Brandt (IMDB),Steven Zaillian (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Robert De Niro (IMDB)(ekşi), Jesse Plemons (IMDB)(ekşi), Al Pacino (IMDB)(ekşi), Anna Paquin (IMDB), Sebastian Maniscalco (IMDB), Bobby Cannavale (IMDB), Joe Pesci (IMDB)(ekşi), Harvey Keitel (IMDB), Jack Huston (IMDB), Domenick Lombardozzi (IMDB), Kathrine Narducci (IMDB), Stephen Graham (IMDB), Ray Romano (IMDB), Paul Ben-Victor (IMDB), Aleksa Palladino (IMDB), Jordyn DiNatale (IMDB), Larry Romano (IMDB), Robert Funaro (IMDB), Kate Arrington (IMDB), Kevin O'Rourke (IMDB), Jake Hoffman (IMDB), Stephanie Kurtzuba (IMDB), J.C. MacKenzie (IMDB), John Scurti (IMDB), Joseph Russo (IMDB), India Ennenga (IMDB), Louis Cancelmi (IMDB), Gary Basaraba (IMDB), David Aaron Baker (IMDB), Doris McCarthy (IMDB), John Cenatiempo (IMDB), Kelly P. Williams (IMDB), Aly Mang (IMDB), John Bianco (IMDB), Kevin Kane (IMDB), Barry Primus (IMDB), Welker White (IMDB), Sidnei Barboza (IMDB), Joseph Velez (IMDB), Natasha Romanova (IMDB) >>devamı>>

The Irishman (~ Airis) ' Filminin Konusu :
Film, eski bir sendika lideriyken bir mafyaya dönüşen Frank ‘The Irishman’ Sheeran'ın (Robert De Niro) hayatını konu alacak. 2011 yılından beri konuşulmakta olan film, 2017 başı itibariyle ön prodüksiyon aşamasına geçmiştir.


 • "oyunculuk performansını fiziksel efor gerektiren sporculuk performansıyla kıyaslayanları göstermiştir.bugün de ibret aldık çok şükür."
 • "martin scorsese'nin instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla çekimlerinin tamamlandığını açıkladığı film."
 • "al pacino ve robert de niro'nun beraber rol aldıkları 4. filmdir. öncekiler sırasıyla the godfather part ii, heat, rightheous kill idi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  oyunculuk performansını fiziksel efor gerektiren sporculuk performansıyla kıyaslayanları göstermiştir.

  bugün de ibret aldık çok şükür.


  (antikadimag - 17 Kasım 2017 23:24)

 • comment image

  al pacino ve robert de niro'nun beraber rol aldıkları 4. filmdir. öncekiler sırasıyla the godfather part ii, heat, rightheous kill idi.


  (insecticide - 20 Nisan 2018 11:18)

 • comment image

  1992 yılında danny devito'nun yönettiği ve jack nicholson, danny devito ve armand assante'nin rol aldığı şöyle bir film çevrildi: http://www.imdb.com/title/tt0104427/

  bu filmde de jimmy hoffa'nın hayatı beyaz perdede yalnız, the irishman'in odaklandığı gerçek zaman kesitiyle aynı olan bu filmde frank sheeran adlı karakterin adı hiç geçmiyor.


  (saladze - 3 Aralık 2013 09:18)

 • comment image

  charles brandt adlı yazarın frank sheeran'ın itirafları üzerine kurguladığı kitabı "i heard you paint houses"'dan sinemaya uyarlanacak olan film.

  "i heard you paint houses" yani türkçesi "evleri boyadığını duydum" jimmy hoffa'nın tanıştıklarında frank sheeran'a söylediği ilk sözlermiş. ev boyamak mafya terminolojisinde adam öldürmek anlamına geliyor. burada boya öldürülen arkadaşın duvarlara ve yerlere sıçrayan kanı anlamını taşıyor.

  --- spoiler ---

  kitap frank sheeran'ın beş yıl boyunca kayıt edilmiş röportajlarından oluşuyor. bu röportajlarda sheeran çete ve arkadaşı hoffa için 25'ten fazla adam öldürdüğünü itiraf ediyor. ve esas bombası da en son temmuz sonları gibi detroit'te machus red fox adlı bir restorantta görüldüğü söylenen ve o günden beri izine rastlanamayan mafya lideri jimmy hoffa'yı öldürdüğünü itiraf etmesi. daha sonra hoffa'yı öldürdüğünü iddia etmenin prim yaptığını düşünmüş olacak ki richard kuklinski adlı arkadaş da "hayır ben öldürdüm" diye ortaya atlayacaktır. hoffa için çeşitli ölüm senaryoları yazılacaktır ama bu en ciddiye alınması gerekenlerden bir tanesidir sanıyorum. scorsese de öyle düşünmüş olacak ki filmini yapıyor.

  ---
  spoiler ---

  kill the irishman'de olduğu gibi yine irlanda asıllı amerikalı mafyacı bir abiyle karşı karşıyayız. frank "the irishman" sheeran karakterini robert de niro, jimmy hoffa karakterini al pacino, russell bufalino karakterini de joe pesci oynayacak.

  titreyerek bekliyoruz.


  (saladze - 18 Kasım 2013 14:49)

 • comment image

  bu gidişle 2014'den hatta 2015'den önce çıkamayacak film. imdb'de yazdığına göre scorsese'nin 2011'de 1 tane 2013'de 2 tane çıkacak 3 büyük filmi var.

  2013 sinatra (announced)

  2013 silence (pre-production)

  2011 hugo cabret (post-production)


  (csilah - 22 Nisan 2011 11:54)

Yorum Kaynak Link : the irishman