Çıkış Tarihi     : 27 Kasım 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Cinayet,Drama,Tarih,Heyecanlı,Biyografi,Cinayet,Drama,Tarih,Heyecanlı
Taglar             : sözleşme katil,işçi sendikası,cinayet,Bitiş kredileri sırasında müzik yok
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Fábrica de Cine , STX Entertainment , Sikelia Productions
Yönetmen       : Martin Scorsese (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Charles Brandt (IMDB),Steven Zaillian (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Robert De Niro (IMDB)(ekşi), Jesse Plemons (IMDB)(ekşi), Al Pacino (IMDB)(ekşi), Anna Paquin (IMDB), Sebastian Maniscalco (IMDB), Bobby Cannavale (IMDB), Joe Pesci (IMDB)(ekşi), Harvey Keitel (IMDB), Jack Huston (IMDB), Domenick Lombardozzi (IMDB), Kathrine Narducci (IMDB), Stephen Graham (IMDB), Ray Romano (IMDB), Paul Ben-Victor (IMDB), Aleksa Palladino (IMDB), Jordyn DiNatale (IMDB), Larry Romano (IMDB), Robert Funaro (IMDB), Kate Arrington (IMDB), Kevin O'Rourke (IMDB), Jake Hoffman (IMDB), Stephanie Kurtzuba (IMDB), J.C. MacKenzie (IMDB), John Scurti (IMDB), Joseph Russo (IMDB), India Ennenga (IMDB), Louis Cancelmi (IMDB), Gary Basaraba (IMDB), David Aaron Baker (IMDB), Doris McCarthy (IMDB), John Cenatiempo (IMDB), Kelly P. Williams (IMDB), Aly Mang (IMDB), John Bianco (IMDB), Kevin Kane (IMDB), Barry Primus (IMDB), Welker White (IMDB), Sidnei Barboza (IMDB), Joseph Velez (IMDB), Natasha Romanova (IMDB) >>devamı>>

The Irishman (~ El irlandés) ' Filminin Konusu :
Film, eski bir sendika lideriyken bir mafyaya dönüşen Frank ‘The Irishman’ Sheeran'ın (Robert De Niro) hayatını konu alacak. 2011 yılından beri konuşulmakta olan film, 2017 başı itibariyle ön prodüksiyon aşamasına geçmiştir.


 • "krallara bak krallara sesleri bile heyecanlanmaya yetiyor. üçünü bir arada görmek fragman boyunca gülümsetti. filmi nasıl izleyecem ulan."
 • "mekanın sahibi geldiğine göre bebeleri* pistten alalım dedirten film."
 • "suç filmlerinin kralı geliyor diye düşündüren film. harbiden geliyor. ya sabır."
 • "şu marvel saçmalıklarından sonra çok iyi gelecek olan, konusu ve kadrosu itibariyle harika görünen bir film. bekliyoruz"
 • "ganyotçu gibi patates sıçarak beklediğim film. kendime hakim olamıyorum. efsane bir iş gelecek gibi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  krallara bak krallara sesleri bile heyecanlanmaya yetiyor. üçünü bir arada görmek fragman boyunca gülümsetti. filmi nasıl izleyecem ulan.


  (agro - 31 Temmuz 2019 17:01)

 • comment image

  şu marvel saçmalıklarından sonra çok iyi gelecek olan, konusu ve kadrosu itibariyle harika görünen bir film. bekliyoruz


  (wabi sabi - 31 Temmuz 2019 15:15)

 • comment image

  80'ler 90'lar dönemi mafya - gangster filmlerini çevirip çevirip izleyen bir insan olarak cast listesine her baktığımda aklımı kaçıracak gibi olduğum filmdir. yeni bir goodfellas olsa fena mı olur be.

  bir bu, bir de once upon a time in hollywood. hayatımda bu kadar heyecanla başka film beklediğimi hatırlamıyorum.


  (oculi electrica - 10 Nisan 2019 22:33)

 • comment image

  28 mart 2018 - paste magazine al pacino röportajından:

  --- spoiler ---

  "...jimmy hoffa'nın 39 yaşındaki halini oynuyorum; bunu bilgisayarla yapıyorlar. tüm bu testlerden falan geçtik.
  kameranın iki yanına da aktörleri çeşitli yaşlarda kayda almaya programlanmış bilgisayarlar monte ediliyor; onları her açıdan fiziksel olarak dönüştürmenizi sağlıyor..."

  ---
  spoiler ---

  esas inanılmaz olan netflix'te yayınlanacak olan bu projenin ne kadar pahalıya mal olduğu. başta 100 milyon dolarlık bir bütçe vardı, sonra 125 milyon dolara çıkarıldı ama şimdi 140 milyon dolar olarak onaylandı. bu scorsese'nin uzun zamandır tutkusu olan bir projeydi, bu yüzden hiçbir masraftan kaçınmamış görünüyor.

  pacino'dan en gerçekçi performansı alabilmek için bazı set ekibi çalışanları ona sık sık yaşının 39 olduğunu ima edecek şekilde yardımcı olmuşlar:

  --- spoiler ---

  "...biri gelip bana, 'hey sen 39 yaşındasın' diyordu. anımsıyordunuz. 39 yaşından çeşitli anılar hafızanıza gelir, ve bedeniniz de buna uyum sağlamaya çalışır ve bu şekilde düşünür. bunu hatırlamamı sağladılar..."

  ---
  spoiler ---


  (saladze - 29 Ocak 2019 12:35)

 • comment image

  insanı kanser eden film projesi. lan ne biçim filmmiş bu ya. ilk duyduğumda lise sondaydım, üniversite boyunca oyuncular netleşirken bekledim, üniversite bitti askere gittim hala çekimlerden haber yoktu. ış buldum o iste yıllandım yıllık izinler geldi geçti. evlendim, evlilikte eskidim. nihayet çekimler başladı. tamam dedim artık geliyo, çekimler uzun sürdü. çocuğum olacak yakında ama hala post production aşamasında. lan izlemiyorum lanet olsun ya. cgi yöntemiyle beni de gençleştirin bari. yaşlandım amk. 2019'un ortalarında netflix'de yayınlanacağı söyleniyor. ne diyelim inşallah. zira bizim kız büyümeden izlemek istiyorum.

  edit: eylül'de ellerinizden öper çocuğum olacak, film ekim'de yayınlanacakmış :) asdfg siktir ya, resmen bu filmle büyüdüm ama film henüz ortada yok.

  edit 2: 27 kasım'da geliyor. lisedeyken filmi bekliyordum, çocuğum var şu an. filmin çekileceğini duyduktan 12 yıl sonra izlemek! scorsese amcam ağırdan almış biraz sanki :)


  (sermayeyi kediye yukleyen veteran - 2 Kasım 2018 17:48)

Yorum Kaynak Link : the irishman