Çıkış Tarihi     : 20 Kasım 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Summit Entertainment , Appian Way , Pixoloid Studios
Yönetmen       : Otto Bathurst (IMDB)
Senarist          : Joby Harold (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jamie Dornan (IMDB)(ekşi), Taron Egerton (IMDB)(ekşi), Jamie Foxx (IMDB)(ekşi), Ben Mendelsohn (IMDB)(ekşi), Paul Anderson (IMDB)(ekşi), Eve Hewson (IMDB)(ekşi), Josh Herdman (IMDB), Tim Minchin (IMDB)(ekşi), Nasser Memarzia (IMDB), Kane Headley-Cummings (IMDB)

Robin Hood (~ Robin Hud) ' Filminin Konusu :
İngilizlerin efsane kahramanı Robin Hood karşımızda zenginden çalarak yoksula dağıtan Robin. Ordusu ile birlikte Fransızlara karşı savaşırken Kral Richard ı desteklemektedir fakat o sadece kendi çıkarları içindir. Kral kardeşi tarafından bir pusu sonucu öldürülmüştür. Kralın baş şovalyesi ölürken kılıcını Robin e verir ve onu babasına teslim etmesini söyler. Robin Nothingham da bir kasabaya gelir ve burada halkın sömürüldüğünü ve çok yüksek oranda vergi alındığını görür. Orada bir kadına aşık olur ve kasabayı kurtarmak için harekete geçer kendisi gibi bir çete kurarak savaşmaya başlar.


 • "izler izlemez common archer olmak istedim. ayrıca russell crowe ve hasan şaş gerçekten de çok başarılı bir performans sergilemişler."
 • "bi tip bölücü eşkiya lideri.terörist başı.bebek katili.normanlardan ne istedin bre deyyus!?"
Facebook Yorumları
 • comment image

  zenginden alip fakire veren direni$ci ki$i. onun etlisine sutlusune kari$mayip babasinin $atosunu yakmasalardi ayni atraksiyonu yaparmiydi yine merak eder dururum hep. kevin costner ve morgan freeman'li filmi cok guzeldi. (bkz: unutulmayacak film sahneleri)


  (kusmuk - 4 Temmuz 1999 00:00)

 • comment image

  "arkadaş çekmişsiniz bunun filmini, hani yok mu robin hood'dan başka anlatacak hikayeniz senaryonuz?" diye sormadan edemiyorum.
  hayır, konu bilindik, tekrar tekrar filmi dizisi yapılmış, filmin trailer'ında da yazdığı gibi gladiator'u de çekmişsiniz, belli ki etkisinden kurtulamadınız şu kadar zaman.

  daha anlamlı, farklı bişey çekseniz o kadar bütçeniz var, biz de izlesek ne kadar güzel olurdu sör ridley scott'um ?

  ne inkar ne itiraf bu yalnızca sitem.


  (hiyelkar - 14 Mayıs 2010 17:16)

 • comment image

  fragmanını görünce pek olmamış olduğunu anlamıştım. russell crowe yakışmamıştı. robin hood deyince benim aklıma zayıf, çevik, zeki, kurnaz, ok kullanan bir eleman geliyor fakat russell crowe fazla yapılı ve hantal. ha ilk izlenim haricinde filme gelecek olursak;

  --- spoiler ---

  robin hood filmi ama filmde ne robin hood var ne ok ne de zenginden alıp fakire verme. zaten russell crowe yakışmamış, üstüne savaş alanlarında elinde çekiç ile koşunca bu oku da kullansa kullansa yaysız kullanır, bilek gücüyle düşmana saplar öyle öldürür izlenimi veriyor. filmin bir başında bir de sonunda ok atıyor ve filmin sonunda o son 1 dakikada görüyorsunuz robin hood'u, ardından diyor işte efsane böyle başladı.. saçmalık bence, tamam robin hood çekicen diye başladın ama baktın ki film bambaşka bişey çıktı sonunda, e adını değiştir bari goldfrey'in ipneliği koy, kral john'un amcıklığı koy, robin'in engellenemez yükselişi koy ne koyarsan koy ama robin hood koyma. çünkü alakası yok.

  ayrıca filmde hasan şaş oynamakta.

  ---
  spoiler ---

  özet geçiyorum: 10 üzerinden 7. (filmin başındaki savaş görüntüleri güzeldi.)


  (popara - 17 Mayıs 2010 21:00)

 • comment image

  izler izlemez common archer olmak istedim.
  ayrıca russell crowe ve hasan şaş gerçekten de çok başarılı bir performans sergilemişler.


  (spinelesslaugh - 18 Mayıs 2010 17:20)

 • comment image

  vasat bir film. sadece robin hood ismi verilmesi ise garip, daha önce dendiği gibi robin hood begins olsa tamam da 2,5 saat sonra filmin sonunda "ve işte hikaye böyle başladı" demek ne kadar mantıklı? milletin çoğu zaten o hikaye için gidiyor robin hood isimli filme, şaka mısınız lan?


  (hadji - 21 Mayıs 2010 17:47)

 • comment image

  iki buçuk saatlik bir zaman kaybı olarak kesinlikle nitelendirilemeyecek film.
  evet, mükemmel değildir ancak anası s*kilesi, itin g*tüne sokulası da değildir. gayet keyifli anlara vesile olan, güzel ortamlarıyla, abartılı olmayan savaş sahneleriyle, oklarıyla ve dövüşüyle değilde fikirleriyle ve sakinliğiyle öne çıkan robin hood*karakteriyle ve cate blanchett'in kendisiyle bizleri mutlu eden bir filmdir. bunların dışında bir sürü hoşluğu da barındırmaktadır ki yazmaya erindim. beğenilecek bir sürü yanı var yahu, konsept bağnazı mısınız arkadaşım?!


  (okachu - 24 Mayıs 2010 01:55)

 • comment image

  2010 yapımı russell crowe'lu olan filmi pek enteresandır; filmin gişede ciddi hasılat yapmaması daha çok yapımcıların talebi gibi geldi bana. kendilerince bir şey anlatmak istemişler ama çok da sansasyon yaratmasın demişler gibi.

  --- spoiler ---

  bir kere filmde ciddi masonik göndermeler var: robin hood bir haçlı'dır; küçükken kaybettiği babası ise yazdığı kişisel hak ve özgürlüklere / kralın yetkilerinin kısıtlanmasına dair belge (magna carta?) ile soyluların dahi biat ettiği bir duvarcı ustası... ve gizli mesajların doğuşu (kılıç üstünde ve taşın altında yazan mesaj). masonluğun doğuşuna dair bir iki fikir kırıntısı serpiştirilmiş gibi.

  robin hood gibi masalsı bir kahraman, biraz daha gerçekçi bir zemine oturtulmaya çalışılmış. belli bir gücü ve tanınırlığı olan bir adamın, "zenginden alıp fakire verme" üzerine dayalı hırsızlığının, aslında "kraldan alıp halka verme" olayı olduğu (hatta bunun için son sahnelerden birinde ülkedeki tüm geyiklerin krala ait olmasına rağmen, bulduklarının avlanması, omuzlarda taşınması), krala karşı mücadele kararının gerekçeleri ve orman içlerinde yaşayan çapulcu çetesinin başına geçerek gizliden mücadele başlatmasının nedenleri vs. tabii ki, gizliden gizliye babasının bildirisine imza atmış soylular tarafından da gözetilecek, desteklenecektir. belki de bu yüzden, efsaneye dönüşebilecek savaş / ok becerisi sahneleri yok, robin sadece iyi bir savaşçı ve oku çok iyi kullanıyor, bu kadar.

  yani, masonlar ve amaçları konusunda yargıların biraz kırılması hedeflenmiş gibi.

  sonra; biraz ezber bozan bir aşk var filmde. hiç de öyle kuru kuruya "gördüm ve vuruldum" aşkı değil, gelişen olaylara ve birbirlerine verdikleri emek, kişiliklerine duydukları saygı ile gelişen bir aşk.

  jeanne d'arc'a karşılık lady loxley karakterinin konması ise, iki kadın karşılaştırması dışında, ormandaki genç çapulcuların olaylara nasıl müdahil olduğunu göstermesiyle de ilgili olabilir; kaldı ki onları savaşa çağırabilecek tek kişi, onlara bir nevi annelik eden lady'dir.

  fransa kralının sahil çıkarması sahnesi ile en popüler ve hafızalara kazılı hali olan saving private ryan filmi üzerinden normandiya çıkarmasının handiyse birebir benzerliği hiçbir gözden kaçmayacak derecede. ridley scott, bence bunu ancak bir "mesaj" için yapar.

  ---
  spoiler ---


  (seytan ucurtmasi - 7 Ekim 2010 11:03)

 • comment image

  zenginden alıp fakire verme hikayesini kimin uydurduğunu merak ettiğim halk söylencesidir.

  gerçek hikayede zenginden alma vardır evet, fakat amaç fakire vermek falan değildir. şöyledir ki, robin hood ingiltere'de tahttaki kral 1. richard'a (aslanyürekli richard) bağlı bir lorddur. kral papanın çağrısı üzerine kutsal topraklara haçlı seferine (yanılmıyorsam 3. haçlı seferi) katılır, yokluğunda tahta varis olarak kardeşi prens john'u bırakır. fakat sefer sırasında rehin düşen kral için ciddi miktarda fidye istenir. zaten abisine pek düşkün olmayan john, hazır tahtı da kapmışken fidyeyi ödemeyi reddeder, krala sadık olan ve fidyeyi kendi aralarında toplamaya çalışan lordları azleder. işte robin hood, malvarlığı ve toprakları elinden alınmış lordlardan biridir. bundan sonra sherwood ormanında gerilla faaliyetiyle "kralın parası krala" diyerek hazine konvoylarını yağmalamaya, fidyeyi bu şekilde toplamaya çalışır. fakire verme meselesi ise, john'un ağır vergileri altında ezilen bazı köylülere yaptığı bir kaç ufak gıda yardımından ibarettir.

  --- spoiler ---

  hikayenin nasıl sonlandığına gelince, kral richard kaçarak gizlice ingiltere'ye geri döner, hatta robin hood'un yanına gidip kendini sıradan biri olarak tanıtması, bir süre sonra kim olduğunu açıkladığında robin hood dahil herkesin diz çökerek krallarını selamlamaları güzel bir bölümdür. kralın döndüğünü haber alan prens john kaçar, richard da eski lordlarına topraklarını geri iade ettikten sonra, yokluğunda bazı iç karışıklıklar yaşanmış ülkesinde yeniden düzeni sağlamak için robin hood'un adamlarını da alarak ufak bir orduyla bir iç sefere çıkar. fakat hikaye ille kötü sonla bitecek ya, bu iç seferde kral ölür ve prens john bu sefer kral john olarak tahta oturur. intikamını almak için robin hood'u yakalar, bir kuleye hapsettirir. robin hood da kuleden kaçmaya çalışırken yaralanır ve bir süre sonra ufak bir kilisede ölür.

  ekleme: 1. richard'ı rehin alan kişi avusturya dükü leopold'muş.

  ---
  spoiler ---

  robin hood karakteri muhtemelen bir kaç farklı kişinin hikayelerinin abartılarak bir araya getirilmesiyle oluşmuş hayali bir karakter olsa da, richard'ın ve prens john'un aralarındaki taht kavgaları, haçlı seferi ve geri dönüşte rehin düşmesi konusu tarihi gerçeklerdir. ayrıntılı bilgi için wikipedia'dan geliyor:

  prens (ve sonradan kral) john: http://en.wikipedia.org/wiki/john,_king_of_england
  kral 1. richard (richard the lionheart): http://en.wikipedia.org/wiki/richard_i_of_england
  3. haçlı seferi (third crusade): http://en.wikipedia.org/wiki/third_crusade
  seferin rotası: http://www.allcrusades.com/…3-route-richard-i-2.jpg


  (bagimsiz elektron - 13 Ağustos 2011 14:55)

 • comment image

  surinam hoofdklasse liginde oynayan takım. iki yıl önce ligin anasını s.kerek şampiyon olan takımın şimdiki durumu içler acısı olan futbol kulübü. zenginden alıp bu kadar da verilmezki lan. sermayeyi bile vermiş adamlar.

  geçenlerde arkadaşa yakındım. ya bu robin hood ligden düşmüş daha galibiyeti bile yok. alt yapıya önem vermeleri, yeni sezona iyi transferler yapması lazım. defans berbat forvetlerde iş yok abicim. üstüne taraftarlar kulübü bas... şevket!! şevket nerdesin...


  (bensendegilimsendeben - 24 Haziran 2014 21:07)

Yorum Kaynak Link : robin hood