Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 12 Ekim 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Warner Bros. , Electric Entertainment , RatPac-Dune Entertainment
Yönetmen       : Dean Devlin (IMDB), Danny Cannon (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dean Devlin (IMDB),Paul Guyot (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Gerard Butler (IMDB)(ekşi), Abbie Cornish (IMDB)(ekşi), Daniel Wu (IMDB)(ekşi), Ed Harris (IMDB)(ekşi), Andy Garcia (IMDB)(ekşi), Robert Sheehan (IMDB)(ekşi), Jim Sturgess (IMDB)(ekşi), Alexandra Maria Lara (IMDB)(ekşi), Eugenio Derbez (IMDB), Mare Winningham (IMDB), Jodi Lyn Brockton (IMDB), Gregory Alan Williams (IMDB), Sue-Lynn Ansari (IMDB), Melinda Hill (IMDB), Amr Waked (IMDB), Talitha Bateman (IMDB), Corrina Roshea (IMDB), Drew Powell (IMDB), David S. Lee (IMDB), Randall P. Havens (IMDB), Adepero Oduye (IMDB), Steven Grossman (IMDB), Jeremy Ray Taylor (IMDB), Ritchie Montgomery (IMDB), Douglas M. Griffin (IMDB), Rebecca Barras (IMDB), Arnold Chun (IMDB), Billy Slaughter (IMDB), Anne Nichols Brown (IMDB), David Jensen (IMDB), Sean Paul Braud (IMDB), Tom Choi (IMDB), Justin Lebrun (IMDB), Ron M Patterson (IMDB), Catherine Ashton (IMDB), Allyson Leigh Jordan (IMDB), Rebecca Chulew (IMDB), William Schaff (IMDB), Hannah Chenevert (IMDB), Inder kumar (IMDB) >>devamı>>

Geostorm (~ Uzaydan Gelen Firtina) ' Filminin Konusu :
Dünyadaki iklim değişikliği, insan ırkını tehdit eder hale gelince ülkeler bir araya gelerek Dutch Boy adı verilen bir iklim kontrol sistemi oluşturmuştur. Dünyanın her yerini saran uydulardan oluşan bu sistem doğal afetleri önleme ve hava durumunu kontrol etme görevini 2 yıl başarıyla sürdürdükten sonra yaşanan teknik bir arıza, her şeyi alt üst eder. Dünyanın bir manyetik fırtına sonucunda yok olmasını önlemek için birilerinin uzaya giderek uydulardaki sorunu çözmesi gerekecektir.


 • "gerard butler 'ın başrolünde olacağı bilim kurgu macera filmi."
 • "hayret lan, roland emmerich nasıl yönetmemiş dediğim film.(bkz: bence emerik)edit: keşke emerik yönetseymiş, batırmış aq çömezi. ne kadar kötü efektler lan onlar."
 • "filmde klişe sahne kullanmamışlar, klişelerden film yapmışlar denilesi bir film."
 • "biz ki deep impact lerle büyümüş bir nesiliz, tüm klişeleri göze alıp gene izlerin ve son saniyede dünyayı kurtarırız. yaşasın amarika, neslimiz hayatına devam edecek."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sinema ve çekim kalitesi açısından gayet başarılı, 3d izlerken keyif alacağınız aksiyon dolu bir film. varsa imkanınız imax 3d ile izleyin. bu filme sadece abbie cornishiçin bile gidilir.*puanım: 8/10

  --- spoiler ---

  her holywood sineması filminde olduğu gibi bu filmde de bazı klişeler bulunmaktadır. benim tespit ettiklerin şunlar;
  1. amerikan başkanı her zaman iyi, yanındaki yardımcılardan biri hep kötüdür,
  2. iyi adam öleceği kesin bir durumda fedakarlık yapar, ama sonunda bir şekilde kurtulur,
  3. ana karakter her zaman kendine karşı cinsten bir arkadaş (yavuklu) edinir,
  4. dünyanın yok olmasına saniyeler kala amerikalılar dünyayı kurtarır,
  5. çin her zaman abd dostu gösteriler ve ortak projelerde birlikte çalışırlar,
  6. amerikalıların ingilizlere karşı bir aşağılık kompleksi vardır.

  benim tespitlerim bu kadar. ayrıca filmin sonunda bir meksikalının amerikalıları kurtarması sahnesinde donald trumpa bir gönderme yapılmış sanki...
  ---
  spoiler ---


  (hereticcardinal - 21 Ekim 2017 01:02)

 • comment image

  biz ki deep impact lerle büyümüş bir nesiliz, tüm klişeleri göze alıp gene izlerin ve son saniyede dünyayı kurtarırız.
  yaşasın amarika, neslimiz hayatına devam edecek.


  (bos kafa mezara - 29 Ekim 2017 17:51)

 • comment image

  görsel efektleri hatrına vakit geçirmek isteyenlerin başka alternatif yoksa değerlendirebilecekleri senaryosu berbat olan film.

  --- `spoiler` ---

  abbie cornish'in güzelliğinin yanında uysallığıyla dikkat çekmiştir aynı zamanda. olağanüstü durumlarda bile birkaç saniye içinde dünyanın en mantıksız argümanlarıyla dahi ikna edebileceğiniz böylesine bir kız bulursanız, andy garcia abimizin dediği gibi hiç bekletmeden o kızla evlenin!

  + beyaz saray'ın ağına sızmak için şifrene ihtiyacımız var aşkım.
  - ama nasıl olur, görevimi kötüye kullanamam!!! bunun için yemin ettim ben.
  + lütfen ne olur.. bana güvenmiyor musun yoksa?
  - tamam, ama bir kereliğine ;)

  + abd başkanının telefonunu ele geçirmemiz lazım aşkım.
  - ama nasıl olur!!! benden böyle bir şey isteyemezsin, kariyerim,vs vs..
  + lütfen bu çok önemli. senden başkası bunu yapamaz.
  - tamam ama sırf sana güvendiğim için ;)

  + abd başkanını kaçırmanı istiyorum aşkım.
  - ama nasıl olur?? ben onu korumak için yemin ettim, ihanet edemem!!!
  + lütfen bu çok önemli. tek çıkar yol bu...
  - tamam o zaman ;)

  --- `
  spoiler` ---


  (iwasbornonamountainside - 7 Kasım 2017 19:37)

 • comment image

  şöyle gökten taşlar yağsın, meteor düşsün, kuyruklu yıldız tozları dünyayı süpürerek geçsin, güneşte çılgın patlamalar olsun, efendime söyliim iklim çıldırsın, hadi o olmadı robotlar çıldırsın, hadi o da olmadı nükleer santralden sızıntı olsun, sızıntıya maruz kalan afedersiniz eşşek büyüklüğüne erişmiş binbir türlü böcek dünyayı istila etsin, ebemize atlasın şeklinde filmleri seviyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz, hatta keyif almanız da mümkün. zaten bu filmi seven, felaket temalı küçük kıyamet kıvamındaki filmleri seviyordur. mesela the day after tomorrow, 2012..

  bu filmlerin ortak yönü -senaryolarının beyin sarsıntısı yaratacak kadar kötü olması dışında- neredeyse tüm film bütçesinin, efektlere ve filmin bir yerinde cart diye ortaya çıkan, ‘aa bu adam nası oynamış yau bu filmde?’ dediğimiz kalburüstü oyunculara gömülmesidir. bu filmde de iyi oyuncunun para için kötü filmde oynaması kontenjanını, ed harris, andy garcia ve jim sturgess doldurmuş, hadi yine erkek yazarlar için abbie cornish‘i de sayalım:) sen ed harris, sen andy garcia ve çıldırtan ingiliz aksanın ile sen jim sturgess!! ‘abi siz hayırdır, ne işiniz var bu filmde?’ diyesi geliyor insanın.

  izlemek isteyenlere meşazım budur. evet.


  (northern fulmar - 26 Kasım 2017 22:18)

 • comment image

  buyuk ihtimalle kar etmemis bir film.

  ınternetteki bilgilere gore filmin yapim butcesi 120 milyon dolar. ancak genelde bu rakamlar resmi olarak aciklanmis rakamlar olmuyor ve gercegi her zaman yansitamayabiliyor. geostorm, senaryo degisiklikleri sebebiyle yeniden cekimlerden gecmis, post-produksiyon sureci bir kac yila yayilmis bir film oldugu icin bahsedilen rakamin uzerinde bir yapim butcesi olabilir. ustelik yapim butcesi pazarlama butcesini kapsamiyor. bazi filmlerde pazarlama butcesi yapim butcesinin yarisini bulabiliyor, bazen de tamamini. bu rakami kestirmek biraz guc.

  filmin uluslarlarasi brut gisesi 209 milyon dolar ancak bu yapim butcesini cikartinca kalan 89 milyon dolarin kar oldugu anlamina gelmiyor. cunku brut gise icinde, sinema salonun aldigi pay ve dagitim masraflari gibi ek giderler de var. filmin yapimci studyosunun sinema salonlariyla yaptigi anlasmaya bagli olarak bilet basina aldigi pay degisiklik gosterebiliyor ancak kabaca bir filmin kar edebilmeye baslamasi icin yapim butcesini 2'ye katlamasi gerektigi dusunulur.

  dolayisiyla geostorm bu hesapla kar etmis gozukmuyor. dvd, bluray, itunes vs satislari ile toparlayabilir tabiki zaman icinde ama eldeki rakamlar bir devam filmine yesil isik yakilmasini saglayacak bir basaridan cok uzakta.


  (nincompoop - 7 Ocak 2018 18:46)

 • comment image

  --- spoiler ---

  klişeden gözlerim kanadı yemin ediyorum.

  ayrıca bütün dünyanın ağzına sıçılmış, binlerce insan ölmüş; adamlar jack istasyonda öldü diye üzülüp ölmedi diye seviniyor.

  olympus has fallen kadar başarısız benim için, ki onda da butler abi oynuyordu.

  adı butler'asıca, bir düzgün film seçemiyor.

  ---
  spoiler ---


  (black eyed witch - 20 Ocak 2018 00:14)

Yorum Kaynak Link : geostorm