Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Mart 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Macera,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Legend3D , Walt Disney Pictures , Whitaker Entertainment
Yönetmen       : Ava DuVernay (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jennifer Lee (IMDB)(ekşi),Jeff Stockwell (IMDB)(ekşi),Madeleine L'Engle (IMDB)
Oyuncular      : Storm Reid (IMDB), Oprah Winfrey (IMDB), Reese Witherspoon (IMDB)(ekşi), Mindy Kaling (IMDB), Levi Miller (IMDB), Deric McCabe (IMDB), Chris Pine (IMDB)(ekşi), Gugu Mbatha-Raw (IMDB)(ekşi), Zach Galifianakis (IMDB), Michael Peña (IMDB), Andre Holland (IMDB), Rowan Blanchard (IMDB), Bellamy Young (IMDB), David Oyelowo (IMDB), Conrad Roberts (IMDB), Yvette Cason (IMDB), Will McCormack (IMDB), Daniel MacPherson (IMDB), Akemi Look (IMDB), Tim Kang (IMDB), Lyric Wilson (IMDB), Michele Norris (IMDB), Claire Montwill (IMDB), Catelynn Brown (IMDB), Ariyah Brown (IMDB), Losa Fifita (IMDB), Joyce Larkin (IMDB), Teonee Motley (IMDB), Jessica Rockwell (IMDB), Oz Kalvan (IMDB), Isaac Ordonez (IMDB), Kai Miller (IMDB), Leighton Leevard (IMDB), Guillaume Seeleuthner (IMDB), Jacob Eddington (IMDB), Easton Tath (IMDB), Giselle Paredes (IMDB), Kevyn Bashore (IMDB), Eric Bell Jr. (IMDB), Alexia Rae Castillo (IMDB) >>devamı>>

A Wrinkle in Time (~ Zamanda Kivrilma) ' Filminin Konusu :
Astrofizikçi bilim adamı Alexander Murry (Chris Pine), zaman ve boyutlarla ilgili birçok önemli çalışmaya imza attığı sırada bir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. Birçok kişi Murry'nin öldüğünü düşünmektedir, ancak kızı Meg (Storm Reid) ve eşi Kate (Gugu Mbatha-Raw) başka bir boyuta geçmiş olabileceğine inanmaya devam etmektedir. Bir gün Meg'in erkek kardeşi Charles (Deric McCabe), Bn. Hangi, Bn. Neydi ve Bn. Kim adlarında 3 tuhaf kadınla tanışmalarını sağlar. Onlar da Alexander'ın hayatta olduğuna inanmaktadır. Meg, Charles ve Meg'in arkadaşı Calvin (Levi Miller), hayallerine sığmayacak bir dünyaya yolculuk ederek karanlık güçlerle savaşırlar.


 • "paul atreides'in gozunden gorulemeyen yer/zaman."
 • "çok beklentiye girilmemesi gereken çocuk filmi. görsel efektler abartıldığı kadar iyi değildi ve mantık hataları vardı. hayır "her şeyi beğenmeyen ekşi sözlük timi " yakıştırmasını kabul etmiyorum."
 • "oprah winfrey, mindy kaling, reese witherspoon, gugu mbatha-raw, chris pine gibi isimleri içeren ilginç bir kadroya sahip aile filmi.her eve imdb"
 • "film hakkında çok kötü olduğuna dair yorumlar görüyorum, hayal kırıklığı olacak gibi. filmi izletmek yerine çocuklarınızın ellerine kitabını tutuşturun."
 • "fragman"
 • "yazarı madeleine l’engle olan çocuk kitabı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bildigim kadariyla bir seriye ait bir kitaptir, yalniz geri kalan kitaplardan haberdar degilim. bununla beraber serideki diger kitaplarin da meg ve charles murray ile alakadar oldugunu biliyorum. cocuk kitabidir, yalniz cocukken pek sıkılmıs, okuyamamistim, aslinda ilginc fikirlerle dolu bir eser, cocuklara mutlaka okutulmali "the last of the really great whangdoodles" ile beraber.

  yillar sonra edit: wrinkle in time beslemesinin ilk kitabidir. klasik acilisi "it was a dark and stormy night" cok meshurdur. siradaki kitaplar serinin devamindan cok ilk kitaptaki karakterlerle kismen baglantili hikayelerden olusur. (narnia ve (kismen) yerdeniz serisi gibi). bence ideal yas grubu 12-15 yas arasidir, ama bu tamamen sahsi fikrim (cok erken veya cok gec okuyunca tahmin ettigim kadar keyif almadim), kitabin yasi olmaz. diger kitaplar:
  a wind in the door
  many waters
  a swiftly tilting planet
  an acceptable time

  ayni zamanda tesseract konseptini bilimkurgu dahilinde kullanan ilk eserlerden biridir.


  (itinerant - 19 Ağustos 2006 00:33)

 • comment image

  çok beklentiye girilmemesi gereken çocuk filmi. görsel efektler abartıldığı kadar iyi değildi ve mantık hataları vardı. hayır "her şeyi beğenmeyen ekşi sözlük timi " yakıştırmasını kabul etmiyorum.


  (minka - 17 Mart 2018 16:44)

 • comment image

  film hakkında çok kötü olduğuna dair yorumlar görüyorum, hayal kırıklığı olacak gibi. filmi izletmek yerine çocuklarınızın ellerine kitabını tutuşturun.


  (acilmayan kavanoz - 8 Mart 2018 11:32)

Yorum Kaynak Link : a wrinkle in time