IMDB Puanı   : 4,2
Oy Sayısı         : 21.527
Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Nisan 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Macera,Aile,Fantazi
Taglar             : Bilim insanı,space time,child prodigy,Romana dayalı,mixed race
Ülke                : USA
Yönetmen       : Ava DuVernay (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Madeleine L'Engle (IMDB),Jennifer Lee (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Reese Witherspoon (IMDB)(ekşi), Chris Pine (IMDB)(ekşi), Gugu Mbatha-Raw (IMDB)(ekşi), Michael Peña (IMDB), Zach Galifianakis (IMDB)(ekşi), Andre Holland (IMDB)(ekşi), Mindy Kaling (IMDB), Bellamy Young (IMDB)(ekşi), Rowan Blanchard (IMDB), Oprah Winfrey (IMDB), Levi Miller (IMDB), Storm Reid (IMDB), Daniel MacPherson (IMDB), Alexia Rae Castillo (IMDB), Will McCormack (IMDB), Deric McCabe (IMDB), Akemi Look (IMDB), Jordan Mazarati (IMDB), Ke'Andra Samone (IMDB), Sheila M. Lockhart (IMDB), Punnavith Koy (IMDB), Conrad Roberts (IMDB), Jasmine Dampiér (IMDB), Jesse Jacobs (IMDB), Daniel R. Lawson (IMDB)

A Wrinkle in Time (~ Zamanda Kivrilma) ' Filminin Konusu :
After the disappearance of her scientist father, three peculiar beings send Meg, her brother, and her friend to space in order to find him.


 • "paul atreides'in gozunden gorulemeyen yer/zaman."
 • "çok beklentiye girilmemesi gereken çocuk filmi. görsel efektler abartıldığı kadar iyi değildi ve mantık hataları vardı. hayır "her şeyi beğenmeyen ekşi sözlük timi " yakıştırmasını kabul etmiyorum."
 • "oprah winfrey, mindy kaling, reese witherspoon, gugu mbatha-raw, chris pine gibi isimleri içeren ilginç bir kadroya sahip aile filmi.her eve imdb"
 • "film hakkında çok kötü olduğuna dair yorumlar görüyorum, hayal kırıklığı olacak gibi. filmi izletmek yerine çocuklarınızın ellerine kitabını tutuşturun."
 • "fragman"
 • "yazarı madeleine l’engle olan çocuk kitabı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bildigim kadariyla bir seriye ait bir kitaptir, yalniz geri kalan kitaplardan haberdar degilim. bununla beraber serideki diger kitaplarin da meg ve charles murray ile alakadar oldugunu biliyorum. cocuk kitabidir, yalniz cocukken pek sıkılmıs, okuyamamistim, aslinda ilginc fikirlerle dolu bir eser, cocuklara mutlaka okutulmali "the last of the really great whangdoodles" ile beraber.

  yillar sonra edit: wrinkle in time beslemesinin ilk kitabidir. klasik acilisi "it was a dark and stormy night" cok meshurdur. siradaki kitaplar serinin devamindan cok ilk kitaptaki karakterlerle kismen baglantili hikayelerden olusur. (narnia ve (kismen) yerdeniz serisi gibi). bence ideal yas grubu 12-15 yas arasidir, ama bu tamamen sahsi fikrim (cok erken veya cok gec okuyunca tahmin ettigim kadar keyif almadim), kitabin yasi olmaz. diger kitaplar:
  a wind in the door
  many waters
  a swiftly tilting planet
  an acceptable time

  ayni zamanda tesseract konseptini bilimkurgu dahilinde kullanan ilk eserlerden biridir.


  (itinerant - 19 Ağustos 2006 00:33)

 • comment image

  çok beklentiye girilmemesi gereken çocuk filmi. görsel efektler abartıldığı kadar iyi değildi ve mantık hataları vardı. hayır "her şeyi beğenmeyen ekşi sözlük timi " yakıştırmasını kabul etmiyorum.


  (minka - 17 Mart 2018 16:44)

 • comment image

  film hakkında çok kötü olduğuna dair yorumlar görüyorum, hayal kırıklığı olacak gibi. filmi izletmek yerine çocuklarınızın ellerine kitabını tutuşturun.


  (acilmayan kavanoz - 8 Mart 2018 11:32)

Yorum Kaynak Link : a wrinkle in time