Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Aralık 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Biyografi,Drama,Müzikal
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Chernin Entertainment , TSG Entertainment , Twentieth Century Fox
Yönetmen       : Michael Gracey (IMDB)
Senarist          : Michael Arndt (IMDB)(ekşi),Jenny Bicks (IMDB)(ekşi),Bill Condon (IMDB)
Oyuncular      : Hugh Jackman (IMDB), Rebecca Ferguson (IMDB)(ekşi), Zac Efron (IMDB)(ekşi), Michelle Williams (IMDB), Zendaya (IMDB)(ekşi), Diahann Carroll (IMDB)(ekşi), Paul Sparks (IMDB)(ekşi), Yahya Abdul-Mateen II (IMDB), Natasha Liu Bordizzo (IMDB), Fredric Lehne (IMDB), Marko Caka (IMDB), Will Swenson (IMDB), Doris McCarthy (IMDB), Skylar Dunn (IMDB), Kristoffe Brodeur (IMDB), Matthew Provenza (IMDB), Isaac Eshete (IMDB), Katrina E. Perkins (IMDB), Shawn Contois (IMDB), Keala Settle (IMDB), Chris Silcox (IMDB), Jamie Jackson (IMDB), Shannon Freyer (IMDB), Ashley Griffin (IMDB), Jeremy Francis Bell (IMDB), Noel Ramos (IMDB), Timothy Hughes (IMDB), Ethan Coskay (IMDB), John Druzba (IMDB), James DeFilippi (IMDB), Matthew Rosvanis (IMDB), Dennis Lauricella (IMDB), Jordan Theodore (IMDB), Taylor James (IMDB), Nathan Thomas Williams (IMDB), Michael Nagle (IMDB), Everest Kuei Esmilla (IMDB), Robert John Gallagher (IMDB), Bart Philly (IMDB), Sandi DeGeorge (IMDB) >>devamı>>

The Greatest Showman (~ Muhtesem Showman) ' Filminin Konusu :
Eşi Charity ve 2 küçük kızıyla sıradan bir hayat yaşayan P.T. Barnum (Hugh Jackman), ailesine daha müreffeh bir hayat yaşatamamanın verdiği üzüntüyü her gün hissetmektedir. Bir akşam kızlarıyla konuşurken aklına bir fikir gelir: Daha önce hiç görülmemiş şeyleri, insanlarla buluşturacaktır. Bu fikir ilk başta pek kabul görmese de kurucusu olduğu sirk, aldığı birçok tepkiye rağmen müthiş bir başarı kazanacaktır. Muhteşem Showman filminde P.T. Barnum'un dünyaca ünlü sirkini kurma öyküsü anlatılıyor.

Ödüller      :

Golden Globes:Best Original Song - Motion Picture
Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films:Best Action/Adventure Film


 • "75. altın küre ödüllerine de 3 dalda aday oldu. en iyi film (komedi ya da müzikal), en iyi erkek oyuncu (komedi-müzikal) ve en iyi orijinal şarkı dallarında."
 • "kadroda projeden projeye koşmaya başlayan zendaya da var.her eve imdb"
 • "gişede gümleyecek olan film. official trailer 2"
 • "filmmiş. herhalde malum kişinin hayatını anlatacak."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dün gece özel gösterimde izledim. müzik/dans ve dramayı iç içe sunan yapımlara ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir film. hugh jackman başta olmak üzere tüm oyuncuların performansları mükemmel. filmde yer alan şarkıları kendileri seslendirmişler. dans koreografileri ve seçilen müzikler çok başarılı. bu tür filmleri aşırı seven birisi olarak gerçekten bayıldım.


  (tumbler - 29 Aralık 2017 11:22)

 • comment image

  şu filmin adını neden "muhteşem showman" diye çevirmişler anlayamadım. (bkz: chicken translate) ya orijinal adıyla kalsın, ya da "muhteşem şov adamı" diye çevirin. filmin adı bütün ekibi değil, tek bir adamı anlatıyor, yani "adam" derlerse problem olmaz. türkçesi de "şovmen" veya "şov adamı"dır. mehmet ali erbil için de yıllardır "ünlü şovmen" derler mesela.

  hiç düşünmüyorlar bunları, hiç...


  (voyager altin plak - 13 Kasım 2017 17:58)

Yorum Kaynak Link : the greatest showman