IMDB Puanı   : 7,7
Oy Sayısı         : 139.807
Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 29 Aralık 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Biyografi,Drama,Müzikal
Taglar             : showman,sirk,Şarkı söylemek
Ülke                : USA
Yönetmen       : Michael Gracey (IMDB)
Senarist          : Michael Arndt (IMDB)(ekşi),Jenny Bicks (IMDB)(ekşi),Bill Condon (IMDB)
Oyuncular      : Hugh Jackman (IMDB), Rebecca Ferguson (IMDB)(ekşi), Zac Efron (IMDB)(ekşi), Michelle Williams (IMDB), Zendaya (IMDB)(ekşi), Diahann Carroll (IMDB)(ekşi), Paul Sparks (IMDB)(ekşi), Yahya Abdul-Mateen II (IMDB), Natasha Liu Bordizzo (IMDB), Fredric Lehne (IMDB), Marko Caka (IMDB), Will Swenson (IMDB), Doris McCarthy (IMDB), Skylar Dunn (IMDB), Kristoffe Brodeur (IMDB), Matthew Provenza (IMDB), Isaac Eshete (IMDB), Katrina E. Perkins (IMDB), Shawn Contois (IMDB), Keala Settle (IMDB), Chris Silcox (IMDB), Jamie Jackson (IMDB), Shannon Freyer (IMDB), Ashley Griffin (IMDB), Jeremy Francis Bell (IMDB), Noel Ramos (IMDB), Timothy Hughes (IMDB), Ethan Coskay (IMDB), John Druzba (IMDB), James DeFilippi (IMDB), Matthew Rosvanis (IMDB), Dennis Lauricella (IMDB), Jordan Theodore (IMDB), Taylor James (IMDB), Nathan Thomas Williams (IMDB), Michael Nagle (IMDB), Everest Kuei Esmilla (IMDB), Robert John Gallagher (IMDB), Bart Philly (IMDB), Sandi DeGeorge (IMDB) >>devamı>>

The Greatest Showman (~ Muhtesem Showman) ' Filminin Konusu :
12 yaşında askerlere atıştırmalık ve kiraz rumu satarak ticarete atılan doğuştan iş adamı P.T. Barnum, 1841 yılında dünyanın daha önce duymadığı bir hayalle yola çıkar; dünyanın en muhteşem gösterisini sunmak. Eşinin de desteğiyle tarihin ilk sirkini kurmak için işe başlayan Barnum, dünyanın farklı yerlerinde, anomalileri ile yaşamak zorunda kalan kişileri, genç yetenekleri ve azimli girişimcileri toplar. Tarihin ilk sirki, İngiliz hükümdarı Kraliçe Victoria'nın bile izlemeye geldiği bir Avrupa turnesine uzanacak ve dünyanın show dünyası anlayışını kökünden değiştirecektir


 • "75. altın küre ödüllerine de 3 dalda aday oldu. en iyi film (komedi ya da müzikal), en iyi erkek oyuncu (komedi-müzikal) ve en iyi orijinal şarkı dallarında."
 • "kadroda projeden projeye koşmaya başlayan zendaya da var.her eve imdb"
 • "gişede gümleyecek olan film. official trailer 2"
 • "filmmiş. herhalde malum kişinin hayatını anlatacak."
Facebook Yorumları
 • comment image

  dün gece özel gösterimde izledim. müzik/dans ve dramayı iç içe sunan yapımlara ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir film. hugh jackman başta olmak üzere tüm oyuncuların performansları mükemmel. filmde yer alan şarkıları kendileri seslendirmişler. dans koreografileri ve seçilen müzikler çok başarılı. bu tür filmleri aşırı seven birisi olarak gerçekten bayıldım.


  (tumbler - 29 Aralık 2017 11:22)

 • comment image

  şu filmin adını neden "muhteşem showman" diye çevirmişler anlayamadım. (bkz: chicken translate) ya orijinal adıyla kalsın, ya da "muhteşem şov adamı" diye çevirin. filmin adı bütün ekibi değil, tek bir adamı anlatıyor, yani "adam" derlerse problem olmaz. türkçesi de "şovmen" veya "şov adamı"dır. mehmet ali erbil için de yıllardır "ünlü şovmen" derler mesela.

  hiç düşünmüyorlar bunları, hiç...


  (voyager altin plak - 13 Kasım 2017 17:58)

Yorum Kaynak Link : the greatest showman