IMDB Puanı   : 9
Oy Sayısı         : 6.587
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2018 Pazartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Müzikal,Romantik
Taglar             : alkolizm,film yıldızı,şarkıcı,showbiz,Yeniden yap
Ülke                : USA
Yönetmen       : Bradley Cooper (IMDB)
Senarist          : Robert Carson (IMDB)(ekşi),Bradley Cooper (IMDB),Will Fetters (IMDB)(ekşi),Irene Mecchi (IMDB)(ekşi),Stephen J. Rivele (IMDB)(ekşi),Eric Roth (IMDB),William A. Wellman (IMDB),Christopher Wilkinson (IMDB)
Oyuncular      : Sam Elliott (IMDB)(ekşi), Bradley Cooper (IMDB), Lady Gaga (IMDB)(ekşi), Andrew Dice Clay (IMDB), Rebecca Field (IMDB), Michael D. Roberts (IMDB)(ekşi), Gabe Fazio (IMDB), Sean Ayub (IMDB)

A Star Is Born (~ Assim Nasce Uma Estrela) ' Filminin Konusu :
Norman Maine,artık yıldızı sönmek üzere olan bir film yıldızıdır.Genelde sarhoş gezen aktör,yine davetli olduğu  bir programda,sahnede şovunu sergileyerek,şarkı söyleyen Esther Blodgett`i çok beğenir.Şovdan sonra şarkıcının arkadaşlarıyla kendi aralarında eğlenip,stres atmak için gittikleri kafede Esther`i çok beğendiğini,onda geleceğin yıldızını gördüğünü,ve kendisini yıldız yapmak için yardımcı olacağını söyler.Başta bu söylenenlere inanmakta güçlük çekse de kendisi de günün birinde herkesin seveceği ünlü bir sanatçı olmayı isteyen Esther, aktöre yardımını kabul edeceğini söyler.


 • "kris kristofferson 'in rolu elvis presley'e teklif edilmis ama menajeri colonel tom parker kabul etmemistir."
 • "benzer bir senaryoda mehmet aslantuğ-arzum onan çifti de rol almıştır. bu tv filmi star'da zaman zaman yayınlanmaktadır."
 • "tv versiyonlarini da unutmayalim lutfen, en son petek dincoz dizisi* de bunlardan biri."
 • "bu filmin 1937, 1954 ve 1977'da yapilan uc amerikan versiyonu bulunur. turk ve hint cevirimleri de olduguna gore kimbilir daha nereler nerelerde filme cekilmistir bu klasik hikaye.*"
 • "barbara streisand ve kris kristofferson un başrolunu oynadığı gereksiz duygusallıkla yüklü film... türk versiyonunda ise sezen aksu ve * bulut aras rol almıştır"
 • "(bkz: bir yıldız doguyor)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  1954 versiyonu uzun bulundugu icin yapimci tarafindan 27 dakikasi kesilmis, bazi sarkilar ve diyaloglar ucurulmus, bu da george cukor'un icine dert olmus. 1983 senesinde kesilen kisimlarin ses kayitlari bulunmus ancak goruntulerin 6-7 dakikasi falan bulunamamis. o kisimlari da o sahnelere ait resimlerden slide show gibi birseyler yaparak kapatmislar, ki ben bu filmi 80'lerde trt'de izledigimde bunlari bilmiyordum, niye fotograf gosteriyorlar diye sasirmistim. bu director's cut versiyonu gosterime girmeden bir gun once yonetmen oluvermis. oscar toreni sirasinda aday oldugu halde hastanede lohusa yataginda oldugu icin gelemeyen judy garland icin canli yayin duzenegi kurmuslar, ancak odulu grace kelly alinca alet edevati sokup goturmusler. bu goruntuler, cekim hatalari vs dvd'de bulunabilir.


  (vinyl - 27 Haziran 2005 22:48)

 • comment image

  bu filmi çekmek için gerekenler:

  1 adet yaşı geçmiş aktör veya şarkıcı
  1 adet yeni yeni piyasaya girmiş aktris veya şarkıcı

  1 vefalı ama sonradan götleşmiş ama tekrar vefa duyguları kabarmış menajer

  1 adet yakışıklı genç aktör veya şarkıcı. bu adam özünde iyidir ancak ana erkek karakter kendisinden nefret edecektir.

  son olarak bir adet silah. bilemedin bir kutu ilaç. filmin sonu değişik olsun dersen yüksek bir bina. yoğartıkmnakoym dersen, bonzai.

  tanım yapalım o zaman: her dönemin filmi.

  robert altman yaşam boyu başarı ödülü alırken sanırım şöyle demişti: sanırım artık gerçek bir oscar ödülü alamayacağım. bu tip bir filmde oynayan erkek karakter de, artık sıradan dede rollerinde kendine yer bulacaktır.


  (smax03 - 27 Nisan 2017 12:34)

 • comment image

  benzer bir senaryoda mehmet aslantuğ-arzum onan çifti de rol almıştır. bu tv filmi star'da zaman zaman yayınlanmaktadır.


  (svr - 19 Ocak 2005 17:03)

 • comment image

  1954 versiyonunda kullanilan isim ve soyadlar 1937'dekiyle aynidir, 1976'dakinde ise isimler ayni soyadlar guncellestirilmistir. ilk iki versiyonda basroldekiler oyuncuyu canlandiriyorken sonuncuda sarkicidirlar.
  ilk iki filmden en akilda kalan laf aynidir : "this is mrs. norman maine."
  yerli versiyonunda sezen aksu ve bulut aras oynar : minik serçe


  (vinyl - 2 Mart 2004 15:21)

 • comment image

  bu filmin 1937, 1954 ve 1977'da yapilan uc amerikan versiyonu bulunur. turk ve hint cevirimleri de olduguna gore kimbilir daha nereler nerelerde filme cekilmistir bu klasik hikaye.*


  (tramell - 8 Mayıs 2003 21:24)

 • comment image

  bugunlerde tekrar cekilmesi ile ilgili bir cast calismasi oldugu konusulan film. ama tekrar muzikal mi yaparlar, ki kendisinin bir musical-killer oldugunu dusunursek, anti-muzikal olma ozelliginin modernize edilmeis ile farkli e orjinal bir sey cikabilir. fakat gene de ciksa da bile pek ozgun olmayacaktir. 54 yapimini gercek bir filme donusturen sey, hic suphesiz judy garland ve onun yildiz olusudur. bir de, tabi garland'in mgm'ile ayrilmasindan tam dort yil sonra cektigi ilk film olmasi, ayni gunlerde de ozel hayatindaki problemlerin artik pazara dokulmesi gibi bir cok sansasyonel faktor de bir aradaymis elbette.


  (duce mehmet - 18 Şubat 2011 08:36)

Yorum Kaynak Link : a star is born