Çıkış Tarihi     : 03 Ekim 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Müzik,Romantik
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Warner Bros. Pictures , Live Nation Productions , Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Yönetmen       : Bradley Cooper (IMDB)
Senarist          : Robert Carson (IMDB)(ekşi),Bradley Cooper (IMDB),Will Fetters (IMDB)(ekşi),Irene Mecchi (IMDB)(ekşi),Stephen J. Rivele (IMDB)(ekşi),Eric Roth (IMDB),William A. Wellman (IMDB),Christopher Wilkinson (IMDB)
Oyuncular      : Sam Elliott (IMDB)(ekşi), Bradley Cooper (IMDB), Lady Gaga (IMDB)(ekşi), Andrew Dice Clay (IMDB), Rebecca Field (IMDB), Michael D. Roberts (IMDB)(ekşi), Gabe Fazio (IMDB), Sean Ayub (IMDB)

A Star Is Born (~ Bir Yildiz Doguyor) ' Filminin Konusu :
Norman Maine,artık yıldızı sönmek üzere olan bir film yıldızıdır.Genelde sarhoş gezen aktör,yine davetli olduğu  bir programda,sahnede şovunu sergileyerek,şarkı söyleyen Esther Blodgett`i çok beğenir.Şovdan sonra şarkıcının arkadaşlarıyla kendi aralarında eğlenip,stres atmak için gittikleri kafede Esther`i çok beğendiğini,onda geleceğin yıldızını gördüğünü,ve kendisini yıldız yapmak için yardımcı olacağını söyler.Başta bu söylenenlere inanmakta güçlük çekse de kendisi de günün birinde herkesin seveceği ünlü bir sanatçı olmayı isteyen Esther, aktöre yardımını kabul edeceğini söyler.

Ödüller      :

Venedik Film Festivali:Collateral Award


 • "bradley cooper'ın lady gaga'yı pezevenklerin elinden kurtardığı film...sinemalarda..."
 • "filmin fragmanında yer alan "the shallow" adlı şarkıya dikkat edin, insanları mıhlayacak."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu filmle birlikte unuttugumuz cok cok guzel bir seyi hatirladim. bradley cooper'i ilk alias'da kesfettigimi, ortaokulda alinmis ilk mail adresimle cine5'e "acaba alias'in 2. sezonu yayinlanacak mi" diye mail yazdigim o gunleri hatirladim. bana bunlari hatirlatan da filmde gordugumuz diger iki alias aktoru: ron rifkin (terapist) ve greg grunberg (nerdeyse tum j. j. abrams yapimlarindan tanidiginiz filmin basindaki sofor). bu ayrintiyi farketmek beni filmin tamamindan ve tum sha-la-la-la-la-lalaaa-looow'lardan daha mutlu etti. cunku filmin ilk yarisi >> filmin ikinci yarisi. cunku jack's songs > ally's fuckpop songs.


  (oinone - 23 Ekim 2018 22:50)

 • comment image

  film bradley cooper’ın karizmasına ve lady gaga’nın sesine güvenerek ilerliyor, bu ikilinin kimyası çok iyi. beraber göründükleri sahnelerde o heyecanı size hissettiriyorlar. benzerlerinden ayıran özelliği lady gaga’nın sesi ve onu filmin merkezine koyan sahneler, onun bakış açısına girdiğinizde sizde heyecanlanıyorsunuz.

  eksi yönlerine gelirsek; ikinci yarı kafası karışıyor filmin, bi yandan lady gaga gibi yetenekli şarkıcı - söz yazarlarının pop kültür malzemesine dönüşmesini eleştirmeye çalışıyor; bence bu film için gereksiz bir çaba, bi yandan da esas oğlanın çaptan düştüğünü görüyoruz, nedenini nasılını açıklayamıyor bize. sonra da çok melodrama kayıyor, ilk yarıdaki heyecan kayboluyor. klişeleşiyor. kafası karışık da olsa izlemeye değer bir film, işlediği temalar açısından walk the line‘ı hatırlattı bana, konser sahneleri akılda kalıcı.

  remember us this way diyerek entrymi noktalıyorum.


  (sparks - 23 Ekim 2018 09:56)

 • comment image

  sözlük; üzgünüm ama emo ass ruhum beni ağlattı bu filmde.

  ilk yarısını heyecanla takip ettim ama ikinci yarısı bende o “vay be..” etkisini yaratmadı. bradley reyizin oyunculuğuna bayıldım. lady gaga’nın doğallığı öyle hoşuma gitti ki. kadının yıllardır püri pak yüzünü hiç görmemiştim.

  yine de bana hayatımı sorgulatan film.


  (morning breeze - 22 Ekim 2018 21:52)

 • comment image

  fırtına gibi bir ilk yarı, temposu düşük hafif sıkıcı bir ikinci yarı, harika şarkılar (müthiş performanslar), harika oyunculuklar ve güzel sahneler barından geneline bakıldığında oskar’ı hakeden güzel bir film olmuş.


  (maximillian - 19 Ekim 2018 19:20)

 • comment image

  gayet güzel oyunculuklarla bezenmiş duygusal bir film. daha önceki yazarların da dediği gibi birçok kişinin lady gaga önyargısını kuracağını dusunuyorum. özellikle konser sahneleri çok güzel bir açıyla çekilmiş, seyirciler arasında değil, direkt olarak sahnedeymis gibi hissediyorsunuz.

  --- spoiler ---

  her şeyin sorumlusu o ibne menajerdir, itici bir tip olduğu zaten en başından belliydi. gerçekten çok başarılı bir oyuncu seçimi olmuş.

  ---
  spoiler ---


  (birkibirkibirkibirkiuc - 16 Ekim 2018 15:44)

 • comment image

  mendilleri alın abi, başka bi şey diyemiyorum. sümüğüm aktı. hala ağlıyorum. i-na-nıl-maz bir kimya tutturmuşlar. lady gaga'nın komplekssiz, kamerayı sallamayan oyunculuğu sahiden ders niyetine okutulur. bradley cooper'ın yüzü, ifadeleri, sıcaklığı, utancı, aşkı...

  holivud saçmalıkları var arada, kabul ama görmezden gelirim rahat rahat.

  sümük diyorum.

  durum ciddi.

  (bkz: shallow)


  (demesi kolay tabii - 14 Ekim 2018 00:00)

 • comment image

  şu filmin fragmanında yaptıklarını biz ırk olarak milyar dakika çekip, editleyip henüz yapamadık.

  film iyi mi değil mi fragmandan anlaşılmaz zaten ama şu fragmanın editi nedir, hayvan mısınız lan siz. biz daha babam ve oğlum çekiyoruz amk, amerika bey napıyorsunuz ya.


  (definition of seeker - 4 Ekim 2018 13:24)

Yorum Kaynak Link : a star is born