Çıkış Tarihi     : 03 Ekim 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Müzik,Romantik
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Warner Bros. Pictures , Live Nation Productions , Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Yönetmen       : Bradley Cooper (IMDB)
Senarist          : Robert Carson (IMDB)(ekşi),Bradley Cooper (IMDB),Will Fetters (IMDB)(ekşi),Irene Mecchi (IMDB)(ekşi),Stephen J. Rivele (IMDB)(ekşi),Eric Roth (IMDB),William A. Wellman (IMDB),Christopher Wilkinson (IMDB)
Oyuncular      : Sam Elliott (IMDB)(ekşi), Bradley Cooper (IMDB), Lady Gaga (IMDB)(ekşi), Andrew Dice Clay (IMDB), Rebecca Field (IMDB), Michael D. Roberts (IMDB)(ekşi), Gabe Fazio (IMDB), Sean Ayub (IMDB)

A Star Is Born (~ Bir Yildiz Doguyor) ' Filminin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" Norman Maine,artık yıldızı sönmek üzere olan bir film yıldızıdır.Genelde sarhoş gezen aktör,yine davetli olduğu  bir programda,sahnede şovunu sergileyerek,şarkı söyleyen Esther Blodgett`i çok beğenir.Şovdan sonra şarkıcının arkadaşlarıyla kendi aralarında eğlenip,stres atmak için gittikleri kafede Esther`i çok beğendiğini,onda geleceğin yıldızını gördüğünü,ve kendisini yıldız yapmak için yardımcı olacağını söyler.Başta bu söylenenlere inanmakta güçlük çekse de kendisi de günün birinde herkesin seveceği ünlü bir sanatçı olmayı isteyen Esther, aktöre yardımını kabul edeceğini söyler.

Ödüller      :

Venedik Film Festivali:Collateral Award
Academy Awards - Oscar:En İyi Film Müziği


 • "bradley cooper'ın lady gaga'yı pezevenklerin elinden kurtardığı film...sinemalarda..."
 • "bradley cooper'ı walking dead rick rolünde izlediğimiz film :)yalnız şarkılar çok iyi."
 • "ing. ablan star bebeğim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  şu filmin fragmanında yaptıklarını biz ırk olarak milyar dakika çekip, editleyip henüz yapamadık.

  film iyi mi değil mi fragmandan anlaşılmaz zaten ama şu fragmanın editi nedir, hayvan mısınız lan siz. biz daha babam ve oğlum çekiyoruz amk, amerika bey napıyorsunuz ya.


  (definition of seeker - 4 Ekim 2018 13:24)

 • comment image

  mendilleri alın abi, başka bi şey diyemiyorum. sümüğüm aktı. hala ağlıyorum. i-na-nıl-maz bir kimya tutturmuşlar. lady gaga'nın komplekssiz, kamerayı sallamayan oyunculuğu sahiden ders niyetine okutulur. bradley cooper'ın yüzü, ifadeleri, sıcaklığı, utancı, aşkı...

  holivud saçmalıkları var arada, kabul ama görmezden gelirim rahat rahat.

  sümük diyorum.

  durum ciddi.

  (bkz: shallow)


  (demesi kolay tabii - 14 Ekim 2018 00:00)

 • comment image

  gayet güzel oyunculuklarla bezenmiş duygusal bir film. daha önceki yazarların da dediği gibi birçok kişinin lady gaga önyargısını kuracağını dusunuyorum. özellikle konser sahneleri çok güzel bir açıyla çekilmiş, seyirciler arasında değil, direkt olarak sahnedeymis gibi hissediyorsunuz.

  --- spoiler ---

  her şeyin sorumlusu o ibne menajerdir, itici bir tip olduğu zaten en başından belliydi. gerçekten çok başarılı bir oyuncu seçimi olmuş.

  ---
  spoiler ---


  (birkibirkibirkibirkiuc - 16 Ekim 2018 15:44)

 • comment image

  aşığı olduğun lady gaga'nın mükemmel bir performans sergilediği ve bradley cooper ile çok iyi bir ikili olduğu film. uzun uzun eleştirisi için: tık

  filmin adını görünce bir şarkıcının yükselişi olarak algılıyoruz. aslında öyle de. ama işin içinde bir kinaye var. film, saf müzik ile endüstriyel müzik arasındaki farkı hiç dramatize etmeden, abartmadan, göze sokmadan anlatıyor. jackson, kötü alışkanlıkları olmasına rağmen müziği anlatacakları olduğu için yapan biri olarak gösteriliyor. ally de bize kendini en başta öyle gösteriyor. ama zamanla, ally, ünlü olmak için, anlamlı şarkılarını iğrenç bir pop türüne dönüştürüyor.

  anlatacakları olan bir kadının, şarkı sözlerindeki satırlarının azalmasını, sahnesinin değişmesini hatta kendisinin bile değişmesini izliyoruz. her şey, ün için. müzik yapmak bir yerden sonra arka planda kalıyor.

  filmin ilk yarısı müziği saf bir şekilde gösterirken ikinci yarısı kirlenmiş şekliyle gösteriyor. bunu dramatize etmeden anlatmış olması da beni çok etkiledi.

  çok başarılı bir film. gidin ve izleyin.


  (kopuksenaryoo - 20 Ekim 2018 12:30)

 • comment image

  bradley cooper'ın üzerine kendisi 4 yıl, lady gaga ile beraber 3 yıl çalışıp, uyarlama senaryoyu yazıp yönettiği çok başarılı bir yapım. bradley cooper'ın müzik ve yönetmenlik ile beraber çok yönlülüğünü, lady gaga'nın şahane oyuncu kapasitesini ortaya koyduğu bir imza filmi olduğunu düşününce bir değil iki büyük yıldızı doğuracak ve ödül zengini olacak filmdir. filmin cast'i ve aralarındaki kimya ayrı başarılıdır; baba oyuncular sam elliott ve andrew dice clay'e ayrıca kamera önünde görmeye alışkın olmadığımız dave chappelle de eşlik etmektedir.


  (vpr - 21 Ekim 2018 15:02)

 • comment image

  ilk saati su gibi akıyor, yarıdan sonra tempo bariz düşüyor ama i'll never love again etkisiyle de son derece güzel bir final yapıyor. gayet izlenebilir bir remake olsa da en iyi özgün şarkı (shallow) dalı haricinde oscarlık bir tarafının olmadığını düşünüyorum. 7/10

  --- spoiler ---
  - hey.
  - what?
  - ı just wanted to take another look at you.
  ---
  spoiler ---


  (trbvm - 27 Ocak 2019 16:19)

Yorum Kaynak Link : a star is born