Çıkış Tarihi     : 05 Haziran 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Bilim Kurgu
Taglar             : professor charles xavier character,jean grey character,brotherhood of mutants,erik lehnsherr character,beast character
Ülke                : USA
Yönetmen       : Simon Kinberg (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Simon Kinberg (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jennifer Lawrence (IMDB)(ekşi), Jessica Chastain (IMDB)(ekşi), James McAvoy (IMDB)(ekşi), Michael Fassbender (IMDB)(ekşi), Sophie Turner (IMDB)(ekşi), Nicholas Hoult (IMDB)(ekşi), Kodi Smit-McPhee (IMDB)(ekşi), Tye Sheridan (IMDB)(ekşi), Alexandra Shipp (IMDB)

Dark Phoenix (~ X-Men: Dark Phoenix) ' Filminin Konusu :
Dark Phoenix is a movie starring Jennifer Lawrence, James McAvoy, and Jessica Chastain. Jean Grey begins to develop incredible powers that corrupt and turn her into a Dark Phoenix. Now the X-Men will have to decide if the life of a...


 • "yamulmuyorsam jean grey karakteri üzerine devam edecek x men serisi. jean grey deyince benim zihnimde canlanan (bkz: famke janssen).başka biri de olabilirdi ama neden sophie turner neden neden.?"
 • "80ler dizisine çevirdiler aq franchiseını"
 • "peki ya hugh başkanı da görecek miyiz dedirten bir ümit. bi tur daha be reyiz!"
 • "allah'ını seven üzerime gambit atsın.yeter artık, bu karakteri kaç fimdir şu kadroya dahil edemeyenlere yazıklar olsun.2018'de çıkacak x-men filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  20th century fox xmen konusunda 17 senedir nedense hep bir aşağı bir yukarı gidiyor. işte bazen bryan singer, hugh jackman, dafne keen, ryan reynolds gibi harika tercihler yapıyorlar, bazen de brett ratner, halle berry ve işte buradaki sophie turner gibi rezalet tercihler yapıyorlar.


  (le fougueux - 16 Kasım 2017 14:37)

 • comment image

  wolverine'in olmayacağı, vasat sophie turner'ın jean grey'i canlandırarak başrolünde olacağı yeni x-men filmi. sıfır heyecan ve sıfır beklenti. lan ben anlamıyorum bu seri zaten dünyaca ünlü bir seri. değil sansa stark'ı, kibariye'yi jean grey yapsanız aynı gişeyi alacak amına koyim. popüler dizinin popüler olmayan karakterini, ana karakter yaparak "ooo sansa stark, jean grey mi olmuş? hemen sülalecek gitmeliyiz." diye insanları motive edeceğini falan mı düşündünüz? apocalypse'te yan roldü, sırıtmıyordu ama bu filmde sırıtacağı bariz. bırak sinemada izlemeyi, torrent'e düşse bile izlemeyi düşünmüyorum. gambit yok, wolverine yok, sansa stark var. öaaaahh.


  (hayrullah amazingogullari - 16 Kasım 2017 03:00)

 • comment image

  days of future past'de sentineller anamızı sikiyor diye wolverine'i 70lere gönderdiydin. bari arada, bi günümüz veya gelecek filmi yapsaydınız da nasıl sikti sentineller göreydik. sonra yine dönersin oldies but goldies moduna. ayrıca, famke janssen gibi cougar dururken, sophie turner ne aq.


  (otomotivci - 20 Temmuz 2017 11:04)

 • comment image

  erik lehnsherr'ın geçmişi üzerinden dram pompalanacaksa, "çok mağdurum, bütün dünyayı yok edicem" tribine girecekse, xavier lehnsherr'ı ikna edip onun içindeki iyi insanı ortaya çıkaracaksa çok afedersiniz siktirsingitsinler artık yeni bir konu bulsunlar. apocalypse'den sonra çok sinirliyim seriye.


  (foxtrot - 20 Temmuz 2017 10:49)

 • comment image

  hugh jackman bu yıl bir milyon kez "wolverine'i bıraktım," demesine rağmen halen gelip "hugh'u görecek miyiz?" yazanlar var. hayır, görmeyeceğiz. hugh kariyerine hangi blockbuster'la devam eder bilinmez ama x-men'i de, wolvie'yi de bıraktı adam. rol başkasına verilecek mi? evet, ileride birisine verilecek ama bu, tom hardy olmayacak. çünkü gitti, venom'u seçti (uzaktan bu tercih kötü görünüyor). peki wolvie'yi dark phoenix'te görecek miyiz? sanmıyorum.

  peki film heyecanlandırıyor mu? tabii ki hayır. genelde dandik filmlerden oluşan bu seri (ilk iki film iyi, sonrası kötü, prequel üçlemesinin ilki iyi, ikincisi fena değil) nadasa bırakılmalıydı. hemen 2 yıl aradan sonra gene devam ettirilmemeliydi. çünkü özellikle apocalypse'la dibi buldu seri. şimdi gene aynı karakterlerle, gene 10 yıl ileri sararak, üstelik deneyimsiz bir yönetmenin yönetmenliğinde devam ettiriliyor. şahsen lawrence, fassy, mcavoy'un teklifleri tekrar kabul etmeleri üzmüştü. o değil de böyle 10 yıl ileri sarıyorsunuz da karakterler neden prequel üçlemesinin ilkindekinden farklı değiller? gerçi serinin tek sorunu bu değil. yüksek ihtimalle bu dark phoenix de formüllerden ibaret olacak. magneto gene kötü tarafa geçecek, gerzek xavier, "eric sen iyi birisin" deyip duracak, magneto finalde iyilerin safına dönecek, araya bir tane quicksilver sahnesi sokuşturulacak, kötü karakter gene etkisiz olacak vs. 17 yıldır aynı formüller. güzelim magneto'yu bile dandikleştirdiler. çekilmemeliydi. oyuncular kontratları bitince bu seriden uzaklaşmalıydılar.


  (sherlock holmes 90 - 19 Temmuz 2017 13:21)

 • comment image

  allah'ını seven üzerime gambit atsın.

  yeter artık, bu karakteri kaç fimdir şu kadroya dahil edemeyenlere yazıklar olsun.

  2018'de çıkacak x-men filmi.


  (skartish - 19 Haziran 2017 03:19)

 • comment image

  2 kasım 2018 de vizyona girecek yeni üçlemenin devam filmi. kadrosu jennifer antipatiği dışında yine şükela, james mcavoy var bir kere o yeter. arşivime katmak için şimdiden çok heyecanlıyım. fakat gambit yine yok arkadaş! la bu mutant size ne etti? her x filmine wolverine'i dahil edeceğinize, bir kere de gambit'i görelim artık!


  (gelirsen ekime gelmezsen sikime - 18 Haziran 2017 16:38)

Yorum Kaynak Link : x-men dark phoenix