Çıkış Tarihi     : 07 Mart 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama
Ülke                : Canada
Yapımcı          :  Lyla Films , Sons of Manual , Warp Films
Yönetmen       : Xavier Dolan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Xavier Dolan (IMDB)(ekşi),Jacob Tierney (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Natalie Portman (IMDB), Kit Harington (IMDB)(ekşi), Jacob Tremblay (IMDB)(ekşi), Sarah Gadon (IMDB)(ekşi), Emily Hampshire (IMDB)(ekşi), Thandie Newton (IMDB), Susan Sarandon (IMDB)(ekşi), Jared Keeso (IMDB), Michael Gambon (IMDB), Kathy Bates (IMDB), Ben Schnetzer (IMDB), Chris Zylka (IMDB), Amara Karan (IMDB), Ari Millen (IMDB), Sarah-Jeanne Labrosse (IMDB), Dilyana Bouklieva (IMDB), Sam Taylor Buck (IMDB), Alison Louder (IMDB), Catherine St-Laurent (IMDB), Díana Bermudez (IMDB), Jo Wheatley (IMDB), Katy Breier (IMDB), Hamza Haq (IMDB), Leni Parker (IMDB), Susan Tracy (IMDB), Matthew Raudsepp (IMDB), Aphra Williams (IMDB), Randy Thomas (IMDB), Pat Kiely (IMDB), Ellen David (IMDB), Daniel Lillford (IMDB), Adam Bernett (IMDB), Tuncay Gunes (IMDB), Fran Targ (IMDB), Juliet Howland (IMDB), Pierre-Luc Lafontaine (IMDB), Manuel Tadros (IMDB), Kate Parnell (IMDB), Hannah Banks (IMDB), Brent Skagford (IMDB) >>devamı>>

The Death and Life of John F. Donovan (~ Dzono F. Donovano gyvenimas ir mirtis) ' Filminin Konusu :
The Death and Life of John F. Donovan is a movie starring Thandie Newton, Natalie Portman, and Jacob Tremblay. A decade after the death of an American TV star, a young actor reminisces the written correspondence he shared with him,...


 • "filmin kadrosuna bak abi:kathy batesmichael gambonsusanne sarandonnathalie portmanjessica chastainnicholas houltkit haringtonthandie newtonvay anasını elimizde büyüdü kerata."
 • "vizyon tarihi 2018 olarak gorunen dahi cocugumuzun cast harikasi filmi. sadece oyuncu kadrosuna bakinca dahi agzim sulaniyor, ciksa da izlesek be!bence kadrodaki tek eksik tilda swinton bu arada"
 • "beklemekten harap olduğumuz film. gösterim tarihi yine ertelenecek diye ödüm kopuyor. bekledikçe kadro daha da güzelleşiyor orası ayrı ama artık yeter"
 • "bir başka xavier dolan filmi.bunu beklediğim kadar gollum yüzüğü beklememiştir."
 • "biri bi şey söylesin ne zaman çıkcak bu film ne zaman"
 • "jessica chastain'in karakterinin, anlatıya uymadığı gerekçesiyle çıkarıldığı film. kesilip atılmış tüm sahneler. hevesler falan kaçtı hep."
 • "director's cut isteyecem ama bizzat xavier dolan jessica chastain'i çıkartmış filmden oysa ki çok ilginç gözüküyordu iki gözümün çiçeği.bknzbknz2"
Facebook Yorumları
 • comment image

  vizyon tarihi 2018 olarak gorunen dahi cocugumuzun cast harikasi filmi. sadece oyuncu kadrosuna bakinca dahi agzim sulaniyor, ciksa da izlesek be!
  bence kadrodaki tek eksik tilda swinton bu arada


  (damn - 16 Mayıs 2017 22:36)

 • comment image

  beklemekten harap olduğumuz film. gösterim tarihi yine ertelenecek diye ödüm kopuyor. bekledikçe kadro daha da güzelleşiyor orası ayrı ama artık yeter


  (lvtrier - 2 Ağustos 2017 23:28)

 • comment image

  jessica chastain'in karakterinin, anlatıya uymadığı gerekçesiyle çıkarıldığı film. kesilip atılmış tüm sahneler. hevesler falan kaçtı hep.


  (sapphire1001 - 5 Şubat 2018 21:19)

 • comment image

  jessica chastain'in sahnelerinin kesilmesiyle zaten çok yüksek olmayan heyecan azalmıştı. zira chastain bir süredir oynadığı iyi karakterlerin (yahudileri nazilerden koruyan kadın*, legal bir şekilde kumarhane işleten bir kadın*, oturan boğa adlı kızılderi liderine yardımcı olan kadın*, silah lobisini karşısına alan kadın* vs) aksine kötü bir karakterde, ortalığı karıştıran gazeteci rolünde izleyecektik. ama anlatıya uymamış, hikâyenin akışını zedelemiş. burada xavier dolan'ı takdir etmek gerek gerçi. zira bu aralar en popüler aktrislerden olan chastain'i filmin tamamından çıkarmak kolay ve heyecanla alınacak bir karar değil. sahneleri anlatıya uymasa bile bırakabilirdi ama profesyonelce davranıp kesmiş. tabii bir miktar üzücü gene de. neyse elde halen sarah gadon, natalie portman gibi yetenekli isimler var. olur da dolan'ın diğer filmleri gibi sıkıcı çıkarsa belki bu aktrisler filmi çekilir kılarlar diyeceğim ama dolan'ın son filmini ne marion cotillard, ne de lea seydoux çekilir kılabilmişti. neyse bakalım nasıl bir film olacak bu. beklentim halen yüksek değil.


  (sherlock holmes 90 - 22 Mart 2018 20:37)