Oyuncular
 • "kadrosuna sylvester stallone da katılmıştır. stallone resmi instagram hesabından durumu doğrulamış. kaynak"
 • "fragmanını beğenmediğim film.harley quinn olduğu için çıkar çıkmaz izleyeceğim elbet, ama fragman... olmamış."
Facebook Yorumları
 • comment image

  james gunn ilk açıklamalarında suicide squad'ın içindeki "suicide" kelimesinin hakkını vereceğini söylemişti. filmin kadrosu o kadar kalabalık ki katliam konusunda ciddi şekilde yardıracakları anlaşılıyor. hatta o kadar çok üçüncü sınıf villain koymuşlar ki afişe bakınca ölecekleri direkt tahmin edebiliyorsun.

  bu arada küçük bir detay; ilk filmde harley quinn'in kıyafetinin arkasında "property of joker" yazıyordu, bu filmde "property of no one" dövmesi gözüküyor. james gunn bağımsız bir film yapıyorum dese de birds of prey'deki karakter gelişimi biraz dikkate alınmış gibi.


  (kryptonian - 23 Ağustos 2020 18:52)

 • comment image

  twitter'da yönetmen james gunn fragmanda olabildiğince spoiler görüntüler kullanmayacağını söylemişti. bu sebepten pek dolu dolu gözükmüyor fakat filmin atmosferi hakkında bir fikir ediniyorsunuz. büyük ve güzel sahneleri saklamaları bence iyi bir şey.


  (psikopatizm - 26 Mart 2021 19:47)

 • comment image

  ilk filmle guardians of the galaxy'nin bir benzerini yapmak hedeflenmişti. birbirinden farklı suçluların bir ekip olup kendilerinden daha kötü, fantastik bir kadınla mücadele edip günü kurtarmaları anlatılmak istenmişti. merkezde anti-herolar vardı; birisi ailesini "yanlışlıkla" (?) yakan bir herif, diğeri geçimini suikastla sağlayan birisi, bir diğeri kafayı kırmış, çatlak bir kadın (tanıtmaya gerek yok), diğeri... diğerlerini unutmuşum. neyse. ilk filmin sorunu anti-heroları kahramanlaştırmasıydı. yahu tetikçiden, çatlak kadından, ailesini yakan heriften kahraman çıkardı dc. takım olamayacak kişilerden takım oluşturmaya çalıştı o tel tel dökülen senaryoyla. halbuki guardians'ı yanlış anlamışlardı. guardians'takiler kötü değiller. dolayısıyla bu karakterlerin bir takım olmaları, gezegeni korumaları, sonunda avenger'a dönüşmeleri göze batmıyordu. ama ss'den kahraman ekip çıkmaz yahu. ailesini yakmış adamı bir bar sahnesinde üzgün gösterip sonra izleyicinin ona sempati duymasını bekleme, tetikçinin kızına kavuşma çabası üzerinden bir drama yaratma çabası gibi tonla sorunu vardı.

  guardians'ı suicide'a iyi bir şekilde uyarlayamayınca guardians'ın yönetmenini getirdiler. fragmandan guardians'a iyice özenmiş bir film çıktığı görülüyor. gunn, guardians'ta bir ağacı ve bir rakunu izlettirdi de bu kez aynı şeyi king shark'la yapabilecek mi? king shark'a bakınca guardians'taki ağacı hatırlamamak zor -ha shark sharklığından ötürü daha vahşi, tabii film de r-rated olduğu için de-. ayer'in yapamadığını gunn yapabilecek mi bilmiyorum ama ben halen bu çatlaklara bakıp bunlardan bir ekip olabileceğini düşünmüyorum. harley'den de, margot'nun abartılı oyunculuğundan da epey sıkıldığım için harley'i görür görmez göz devirdim. filmin yıldızı anti-captain america rolündeki john cena (zaten şu sıralar adamın solo dizisini çekiyor gunn) ve bilmemne rolündeki idris elba (marvel'da dandik bir rolle harcanmıştı, burada daha aktiftir yüksek ihtimalle) olacaktır. neyse, sonuçta fragman pek heyecanlandırmadı.


  (sherlock holmes 90 - 2 Mayıs 2021 08:21)

 • comment image

  çizgiroman tadında filmdir. müzikleri de oldukça başarılıydı. pixies'i en son fight club'da duymuştum herhalde.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda deniz yıldızı'nın üstüne saldıran fareleri görünce istemsiz kaşınmaya başladım.

  ---
  spoiler ---


  (sahurdayumurta - 31 Temmuz 2021 01:43)

 • comment image

  filme gitmekte tereddüt edenler için film gerçekten +18 ve hatta bazı sahneler aşırı rahatsız edici olabiliyor. james gunn bazı yerler fazla olur, karaktere çok zarar verir diye bazı görsel şovlar kullanmış ve eğlenceli kılmış. ortalama insanda 6-7 litre kan varsa bu filmde ortalama 15-20 litre kan var. öyle bir film.

  sistem eleştirisi, metaforlar daha ilk dakika'dan başlıyor. özellikle sansar, deniz yıldızı, kuşlar ve karakterlerin korkaklık anları çok ince işlenmiş.

  eğer diyorsanız süper kahraman olsun, vahşet olsun, sistem eleştirileri metafor üstünden görsel şölen oluştursun. tam size göre bir film.

  müzikler beklenenden iyidir. özellikle film çok hızlı başlıyor ve senaryonun yavaşlatıldığı anlarda bir anda gelişen olaylarda müzik, ses efektleri ile uyandırıcı görevi görmüş. beklemediğiniz an bir anda bir şey oluyor. joker'in tren istasyonunda ki olaya benziyor.

  oyunculuk ise ortalamanın çok üstünde. margot robbie gerçek anlamda harley quinn olmuş.

  idris elba beklentimin bir tık altında kaldı. genel anlamda oyuncu performansları ortalamanın üstünde.

  michael rooker (savant) sahneleri ise gerçek anlamda çok keyifli idi. film onunla başlıyordu...

  çok fazla kahraman var ve esas karakterlerin karakter gelişimini küçük sahneler ile ilerletme çabası filmde keyifli sahnelere yol açıyor.

  --- spoiler ---
  özellikle nanaue (king shark) arkadaş edinme çabası daha doğrusu insan olma çabası çocuksu bir tavır oluşmasına sebep oluyor. kulede bir akvaryuma bakıyor ve çok tatlı rengarenk denizanalarıyla oyun oynuyor eğleniyor, onlara benim şapşal dostlarım diyor ve daha sonra akvaryumdan serbest kalan bu sevimli rengarenk denizanaları bizim köpek balığını yemeye çalışıyor :) bu filmin başlarında tam tersi yaşanıyor ve güzel gönderme yapıyor. daha doğrusu filmde her sahnede mesaj verme ve bunu metafor ile yapma çabası içinde eriyip gidiyor. (iyi anlamda)
  ---
  spoiler ---

  tereddüt eden varsa şans tanımalarını ve mesajları algılamaya çalışmasını tavsiye ederim. müzikler bu süreci çok iyi yönetiyor. eğer bam güm varsa anla ki mesaj verme sekansında değilsin. müzikler yavaşlıyor ve arkadan geliyorsa seni serbest bırakıyor, düşün diyor.


  (echo man - 1 Ağustos 2021 00:37)

 • comment image

  hayvan gibi iyi film, ben ki ilk suicide squadın bile konsept olarak beğenmiş biri olarak, bu tarz kötü adamların birlikte bir şeyler yapmasını çok sevdim, john cena harika, her şey harika, asla içinizde şüpheniz olmasın, zaman olarak endgame'den sonra çıkan en iyi çizgi roman filmi.


  (brksyg - 1 Ağustos 2021 22:02)

 • comment image

  oldukça zevkle izlediğim dc'nin karakterlerini içeren film.

  çeşitli çocuk filmlerine gitmişseniz görmüşsünüzdür, bazı çocuklar ellerinde o karakterin oyuncağı ya da üstünde o karakterli kıyafetler ile gelirler sinemaya.

  dc'ye olan sevdam söz konusu olduğunda, o çocukların şevki var bende. çizgi romanlardan, çizgi dizilerden gördüğüm karakterleri büyük ekranda görme zevki bile yetiyor bana, oğlan izin verse king shark oyuncağını alıp gidecektim. polka-dot man'i bir sinema filminde bir daha görme şansım ne kadardır ki?

  john cena ile ilgili şüphelerim vardı, ancak o dahi gözüme batmadı. hatta bu bana the rock'lı black adam için de ümit verdi.

  --- spoiler ---

  ikinci after credits ile zemini hazırlanan peacemaker dizisi için de heyecanlıyım elbette.

  ---
  spoiler ---

  ve evet margot robbie, sana bayılıyorum.


  (nynaeve - 2 Ağustos 2021 10:00)

Yorum Kaynak Link : the suicide squad