Süre                : 29 dakika
Çıkış Tarihi     : 26 Mayıs 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Döküman,Kısa Film,Biyografi,Komedi,Drama,Aile
Yapımcı          :  Entre2prises
Yönetmen       : Benoît Grimalt (IMDB)

Ödüller      :

Cannes Film Festivali:Illy Prize


 • "festivalde gösterilmiş filmlerin çoğunu 16. filmekimi'nde izleme şansına erişeceğiz. gel ekim gel !"
 • "canlı yayın"
 • "bu yıl juri başkanlığını pedro almodovar'ın üstleneceği festival. 70. kez düzenlenecek olan festival 17-28 mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek."
Facebook Yorumları
 • comment image

  festivalde gösterilmiş filmlerin çoğunu 16. filmekimi'nde izleme şansına erişeceğiz. gel ekim gel !


  (rebelsea - 29 Mayıs 2017 00:16)

 • comment image

  çok sevgili melikşah altuntaş'ın festival notlarını gün gün takip ettim. bu akşam paylaştığı postu buraya bırakmak isterim.
  sadece sinemaya bakışıyla değil, her alanda böyle düşünen erkeklerin de aramızda olduğunu bilmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. çoğalmaları dileğiyle...

  "sofia coppola, 38 yıl önce babası francis ford coppola'nın omzunda geldiği cannes film festivalinden bu gece en iyi yönetmen ödülü kazandı. 1961'den bu yana ilk kez bir kadın, festivalden en iyi yönetmen ödülü kazanıyor. altın palmiye'yi ise şimdiye kadar kazanmış tek kadın yönetmen jane campion. oscar tarihinde de en iyi yönetmen ödülü kazanmış tek kadın hala kathryn bigelow. aday olanların sayısı da yok denecek kadar az... ama işte kadınlar, o veya bu biçimde, erkek egemen setlerde cinsiyetsizleşme baskısına rağmen varolmaya, yönetmenlik yapmaya devam ediyor ve devam edecek. çoğalmaya, hikayelerini anlatmaya, ödüller kazanmaya da... bu istatistikler de fırsat verilmemiş, bastırılmış, bekletilmiş ya da yeterince rahat hissettirilmemiş tüm potansiyel sahibi kadın yönetmenlerin yenmiş haklarıyla ilgili utanmamız için burada dursun."


  (pul - 28 Mayıs 2017 22:06)

 • comment image

  jürisinde will smith'i bulundurmasıyla bu sene ciddi prestij kaybı yaşadığını düşündüğüm dünyanın en seçkin film festivali. bu popülizmin önünü alamazlarsa paris hilton'la lindsay lohan'a kadar gider bu iş. iki tane bağımsız filmde oynamalarına bakar.


  (offensive - 19 Mayıs 2017 00:32)

 • comment image

  bong joon ho ve giorgos lanthimos gibi iki harika yönetmeni amerika'ya hapsedip, yaratıcılıklarına sınırlar çizmek çok çirkin bir şey. iki ismin de ülkelerinde ne kadar muhteşem işler yaptıklarına şahit olduktan sonra amerika'da küçük çocuklar gibi ezilmiş olduklarını gördük. yazık.

  you were never really here çok sevdiğim jonathan ames'in bir novellasından uyarlama, kitabın türkçesi yok, orijinalini bulup okuyamadım ama review'lara bakıldığında çok karanlık ve dark bir atmosferi olan polisiye gibi bir fikir uyandırıyor. true det. kafaları gibi biraz. umarım kitabın atmosferi sahneye rahatça yansıtılabilmiştir.

  senelerdir harika işler yapan andrei zvyagintsev yine kendi ülkesinde, kendi dilinde, sınırları kendince belirleyerek harika bir filme imza atmıştır kesin. bazıları gibi satmamıştır sinemasını sanatını*

  fatih akın son soykırım rezaletinden sonra trailerından anladığımız kadarıyla iyi yaptığı bir işe geri dönüp yumuşak tarzda eğlenceli bir film yapmış gibi duruyor. bakalım merak ediyoruz.


  (vakatta - 14 Nisan 2017 16:08)

Yorum Kaynak Link : 70. cannes film festivali