Süre                : 18 dakika
Çıkış Tarihi     : 15 Aralık 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Döküman,Kısa Film,Biyografi,Aile
Ülke                : Spain
Yapımcı          :  Inicia Films
Yönetmen       : Laura Ferrés (IMDB)
Senarist          : Laura Ferrés (IMDB),Laura Ferrés (IMDB)
Oyuncular      : Pere Ferrés (IMDB), Ignasi Martínez (IMDB), Pedro Olivares (IMDB), Mari Álvarez (IMDB)

Los desheredados (~ The Disinherited) ' Filminin Konusu :
1950'lerin başında Los Angeles küçük bir kasaba olmaktan çıkıp hayaller şehrine dönüşmeye başlamıştır.Yer altı dünyasının patronu Mickey Cohen'in hapse girmesiyle şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. Bir gece Cohen'in adamlarına baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. Öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. Bu olayı araştırmak üzere L.A. Polis Departmanından üç polis görevlendirir. Görevlendirilen polisler karakter olarak birbirlerinden çok farklıdır Ve araştırmaları onları güzel bir kadına kadar götürür.

Ödüller      :

Cannes Film Festivali:Discovery Award


 • "keşke son görev olarak bacımızla ceasar'ın düğününde halay başı görevi olsaymış. yön tuşlarıyla halayı yönetseymişik. içimde kaldı valla, groove street'i donatsaydık süsleseydik."
 • "hala en sevdiğim oyun. çünkü bundan sonra çıkan bütün oyunlar kastı amk."
Facebook Yorumları
 • comment image

  önceki gta oyunlarından gelen tecrübe ile "biraz etrafı gezeyim bakalım ne enterasanlıklar çıkacak" deyip bir binaya girdiğimde, yarım metre boyunda, iki uçlu, mor bir dildo (bkz: oha) bulduğum oyundur bu.

  bu dildo ile sokakta pata küte adam döverken, acaba ben mi yanlış yorumluyorum nesneyi diye internette taradığımda asıl şok dalgası geldi ki, buna göre daha başka dildo ve vibratörler de varmış oyunda. üstelik bu nesneleri kız arkadaşa hediye olarak verebiliyorsunuz ve alan kızcağız* sokak ortasında "ooo, i love that!" diyerek hediyeyi sıvazlayıp memnuniyetini göstermekten çekinmiyor.

  bu dildo'nun bulunduğu yer ise sex shop filan değil, karakolun duşlarıdır.
  (bkz: aynen)
  (bkz: karakolda dildo var)


  (fantom slx - 9 Eylül 2005 01:27)

 • comment image

  http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=6684 adresinden içindeki yeniliklerin, devrimlerin, imkanların, sonunda oha dedirten gelişmelerin aşağıdaki gibi aktarıldığı başyapıt adayı:

  oyunda araba ve diğer şeylerin yanında "bisiklet" te olacak. (bunu duymayan kalmadı herhalde). ama öyle böyle değil. gerçek hayatta nasıl bisiklet sürüyorsak o şekilde süreceğiz.

  oyunun çizim uzaklığı fazla olacak. yani arkanıza döndüğünüzde karşıdan gelen araba kaybolmayacak.

  evlerin içleri daha dizaynlı olacak. çatışmalar falan da cabası.

  saçlarınız uzayacak ve berbere gidip kısalttıracaksınız, şeklini değiştireceksiniz.

  şehirler (san fierro = san fransisco, los santos = los angeles, las venturras = las vegas) daha kalabalık olacak. vice city gibi bomboş değil.

  motorsikletli polisler olacak ve polis sizi yakalamak için arabanın arkasına bile asılacak!

  oyunda köy gibi yerleşim yerleri de olacak. traktör, tarla araçları da cabası...

  köylere gitmek için ormanları geçmek zorunda kalacaksınız.

  piskopat tipler arabanıza tekme tokat sardıracaklar.

  acıkacaksınız, pizzacıya ya da köfteciye gideceksiniz, şişmanlayınca da bodye.

  gta vice city de birisinin arabasını çaldığında sürücüler kayıtsız kalıp kaçıyorlardı. ya da arabaya bir iki el ateş ettiğinde kapıyı açıp kaçıyordu. liberty city de ise gaz pedalına asılıyorlardı böyle bir durumda. san andreas da da böyle gerçekçi durumlar olacak.

  polislerin yapay zekası bayağı gelişmiş olacakmış. vice city de polis arabasına tam gaz çarptığında hiçbir şey yokmuş gibi hiç yıldız yanmıyordu. liberty city de bazen kırmızı ışık da bile geçseniz polis peşinize düşüyordu. san andreas da ise polis sizi yakalamak için elinden geleni ardına koymayacak.

  yayaların yapay zekası da gelişmiş olacakmış. mesela vice city de sokakta ateş edin. kimse kılını kıpırdatmıyordu. liberty city de etrafa fellik fellik kaçan yayalar vardı. san andreas da yayalar böyle bir durumda ya kaçacak ya da kahramanlığa soyunmuş bazı yayalar sizi etkisiz hale getirmeye çalışacak!

  elimizde iki tane tabanca veya uzi taşıyabileceğiz. bi de max payne gibi atlayabilsek çok güzel olacak.

  kıyafetlerimiz daha detaylı olacak. daha çok kıyafet seçeneğimiz olacak. hatta bırakın kıyafeti üstsüz bile dolaşabileceğiz.

  arabamız kirlenebilecek ve gidip yıkattırabileceğiz. ne de olsa köye falan çıkacağız. çamur falan yani.

  sigara içebileceğiz. ne marka diye sorarsanız markası yok. tabaka içinde muhafaza edeceğiz.

  sürücüler arabalarını kolay kolay vermeyecek. almak için kafasına silah tutacaksınız. dayak atacaksınız. öyle verecekse verecek. bazılarına hiç bulaşmayın. bırak vermeyi dayak bile atamayacaksınız ona.

  fazla yiyince şişmanlayacaksınız. şişman biri olunca fazla koşamayacaksınız. hemen yorulacaksınız. bu yüzden body ciye falan gidip kas falan yapacaksınız. koşu bandı, kum torbası, kondisyon bisikleti, halter vs.

  oyunda karavan, jip vs de olacak. ne de olsa köy şartları ağır.

  siz araba sürerken arkadaşlarınız arabanın dışına sarkacak ve önüne gelene ateş edecek. tabi ki bu motorsikletler içinde geçerli.

  dövme yaptırabileceğiz. evet dövme... kolumuza, bacağımıza, sırtımıza vs. kızlar da bellerine falan filan...

  vice city de olduğu gibi her istediğimiz kişiye vuramayacağız. onlara karşı üstünlük kurmak için egzersiz falan yapmamız gerekecekmiş. yani kendimizi bazı konular da daha geliştirecekmişiz. yani bu demek oluyor ki haritadaki tüm arabalar bizim olmayacak!

  oyunda tren, tramvay falan da olacak.

  fuar alanları, lunapark falan da olacak oyunda.

  şu ışıklı las vegas geceleri var ya. underground'da da olan. onlar da olacak oyunda.

  yollar daha detaylı olacak. bi şehirden bir şehre gitmek için km ler katetmemiz gerekecek. pcj 600'ümüz varsa kolay da...

  oyunda üst geçit ve alt geçit de olacak...

  elektrik santralleri, direkleri falan da olacak.

  yüzebileceğiz, fakat bir yerden bir yere soluksuz yüzemeyeceğimiz kesin.

  kolye, bileklik, yüzük, saat vs. takabileceğiz.

  oyunda boks, kung-fu gibi sporlar da öğrenebileceğiz. kendimizi geliştirmek açısından

  polis arabaları aynı gta3'teki gibi olacak. siyah ve üzerinde lspd yazısı olan

  oyunumuzda otobanlar geniş olacağından soluksuz bir kaçış olacak gibi görülüyor. polis arabaları, polis motosikletleri, helikopterler falan...

  trafikte giderken kırmızı ışıkta bekleyen arabalarla karşılaşacaksınız. hem de 1-2 tane değil 4-5 tane. yani bayağı bir kalabalık olacak demektir şehirler. bu yüzden sistemlerimizi upgrade etme zamanı geldi. (merak etmeyin şimdi değil mayıs'a daha çok var :)) ps2'ciler ne şanslı değil mi?

  duvarları spreyle boyayabileceğiz... yani gidin duvara adınızı yazın yarın ordan silinmeyecekmiş o yazı. ama istediğimiz yazıyı yazamayacakmışız. bize graffiti seçeneklerinde hangisini istiyorsun diye soracak oyun. bizde aralarından bir tane seçeceğiz. cj de onları boyayacak.

  orta boy (yani boeing yolcu uçağı ile dodo arasında) bir uçak daha eklemişler oyuna... büyük ihtimal sürebileceğiz.

  bilardo oynayabileceğiz.

  bankaya para yatırabileceğiz.

  artık yemek dükkanları boş boş dolaşan insanlarla dolmayacak bizle birlikte yemek yiyen insanlarla dolacak. ne demişler biri yer biri bakar...

  konakların içleri daha ayrıntılı olacak. yemek odası, mutfak, televizyon odası, misafir odası, banyo vs...

  bazı arabaların önü kalkabilecek. mesela voodoo olabilir. amortisörleri bayağı gelişmiş olacakmış.

  metro da olacakmış.

  sokakta dolaşabilen hayvanlar da olacakmış. (kedi, köpek vs.)

  herkesin merakla beklediği bir özellik: arabamıza modifiye yapabileceğiz. ama bunlar nfsu kadar detaylı ve geniş kapsamlı olmayacak. takabileceğimiz parçalar şunlar; egzoz boruları (exhausts), ön ve arka tamponlar (front & rear bumpers), kanatlar (wings), tekerlekler (wheels), çatı (roof), rüzgarlık (spoiler). mesela bir tampon fiyatı ortalama 970$ olacakmış... bunları tabi özel bir garaja gidip taktıracaksınız. oyunda arabamıza çıkartma ve vinyl de yapıştırabileceğiz.

  ps2 ciler "x" ya da "o" tuşuna basarak nitro atabilecekler. şimdi soracaksınız pc kullanıcıları atamayacak mı? diye . evet atabileceğiz.

  vuracağımız kişiye çeşitli hareketler sunabileceğiz. bunu enter the matrix'teki gibi kombinasyonlar sağlayarak yapabileceğiz. yani adamımız sadece yumruk, tekme, kafa vs. atmayacak. adeta karate yapacak. bunu sağlaması için bu özellik tabi adamımıza doğuştan verilmeyecek. bunu öğrenmek için karate salonlarına para verip ders alacağız.

  cesar diye bir arkadaşı var bizim cj'nin. san fierro'da oturuyor. otto's autos diye bir galerisi var bunun. biz buna araba çalıp götüreceğiz. o da satıp bize bir miktar para verecek. şimdi diyeceksiniz ki zengin olduk. çünkü araba çalmak çok kolay. ama daha önce de belirttim. araba çalmak o kadar kolay olmayacak ve her arabayı istediğiniz gibi çalamayacaksınız. hatta dayak yiyip hastaneyi bile boylayabileceksiniz. hem de çok fazla karşılaştığınız arabaları götürdüğünüzde cesar size az para verecek. ve eğer garajda o arabadan 1-2 tane varsa almayı kabul etmeyecek. özetle modifiyeli bir mafya aracı çaldığınızda size çok para vereceği kesin...

  arabamızın bagajına eşya vs. koyabileceğiz.

  oyunda tek tip klonlanmış polislerle karşılaşmayacağız. polislerin bazıları kel olacak. bazıları bıyıklı olacak vs.

  her ana şehirde birer havaalanı olacak ve bu havaalanları sayesinde şehirler arası uçakla seyahat edebileceğiz.

  acıktığımızda ekrana bir uyarı mesajı çıkacak.

  bazı bölümleri suyun altından giderek gerçekleştireceğiz.

  eğer verilen görevi başaramazsanız cep telefonunuz çalacak ve yolunuza devam etmeniz için doğru yolu gösterecek.

  cj ya kendi kendine basketbol oynayacak ya da başkalarına meydan okuyup iddiasına basketbol oynayacak.

  mount chilliad diye muazzam bir dağ var. uzaktan görülünce dekor gibi duran bu dağın zirvesinde de bir otel olacak.

  ateşi yayıp ormanların yanmasını sağlayabilir, yaktıktan sonra da yangın söndürücüyle söndürebiliriz.

  yeni bir silah ismi açıklandı. desert eagle. çok çabuk reload olmamasına rağmen tek kurşunda hasar veren güçlü bir silah.

  buldozerleri direksiyonda kontrol ederek tarımla uğraşacağız. dikip biçip işleyeceğiz.

  uçaklarla ekinimizi ilaçlayabileceğiz.

  yeni bir motor eklendi. wayfarer. honda gold wing e benziyor.

  san fierro da bulunan teleferikleri vatman olarak sürebileceğiz.

  nitro attıktan sonra moto gp'de de olan blur efekti eklenmiş.

  türlü türlü bıçaklar, sırıklar, yangın söndürücü, şişeler, levye, biber spreyi, sustalı, kürek vs. silahlar kullanabileceğiz.

  oyunda 15 farklı çeteden bahsediyoruz.

  countryside'da tarla hayvanlarından domuzlarla ve koyunlarla karşılaşacağız.

  motorumuzun üstünde daha eksantrik hareketler yapabileceğiz (el bırakma, motorun üstüne çıkma vs)

  hava durumu olarak los santos'ta parlak ve kumlu hissedeceksiniz bazen de yağmur yağması olası. san fierro da ise sisli ve bulanık. las venturras da ise temiz hava ve sert ışıklar olacak. son olarak countryside'da ise kavurucu sıcaklık ve fazlası ile natürel bir hava hakim.

  tanecik efektleri, egzoz borusundan çıkan duman, toz bulutu, tekerleklerden çıkan duman daha bir güzel efektlerle süslenmiş. artık mermilerimiz havada yüzecek. gri bir sis üzerinde değil.

  sürücüler arabanın içinde titreşimli olacakmış. ölü mumyalar gibi değil.

  bizi bekleyen 150 tane ana görevimiz var.

  san fierro'da doherty diye bir kasaba var. bu kasaba 1989 yılında depreme uğramış bir yer.

  san fierro'yu bize cesar tanıtacak.

  san fierro'da bir çin kasabası da olacak.

  çin mafyasının babası olan wu zi mu bize görev verecek. bir görevinde konteynırlarla insan kaçakçılığı yapan adamları önleyeceğiz.

  spor arabaları çalmamız çok zor olacak.

  bir sokakta ortalama 6 araba olacak.

  mount chilliad'a yürüme çıkmak istersek 15 dakikamızı alacak.

  countryside da bizi zor bir hayat koşulları bekleyecek.

  san fierro'da arabaların dizaynları daha çok rolls royce'a benziyormuş.

  görevleri çok dikkatli yapmamız gerekecekmiş. yoksa orayı terk etmemiz gerekip başka bir yerin görevini yapacakmışız.

  bazı görevlerde kendi istediğimize göre kılık kıyafet değiştirip öyle göreve gitme zorunluluğumuz varmış.

  hırsızlık görevlerini akşam olduğunda yapacağız.

  vinewood/rodeo da zengin ailelerin villaları var. burada istediğimiz gibi hırsızlık yapabileceğiz.ama küçük evlere girmekte fayda var. hem kolay kem de yakalanma riski az oluyormuş.

  artık eğilerek de yürüyebileceğiz. hırsızlık yapmak için pencerelerden gireceğiz. çitlerin üstünden tımanıp atlayabileceğiz.

  suya atladığımızda normalde bizimki kurbağalama yüzecek ama x e basarsanız yüzme modunu değiştirecek. ama böyle yüzerse çabuk yorulacak.

  eğer o ya basarsanız dibe doğru yüzeceksiniz. sonra x e basarsanız suyun altında hızlı bir yüzüş sergileyeceksiniz. yüzmeye başlayınca bir meter çıkacak eğer meter 0'ı gösterirse cj boğulacak.

  suda jet skiyle dolaşıp sonra onu kıyıya bırakıp plajda yürüyebileceğiz. ama aracına çabuk geri dönmek şartıyla çünkü döndüğümüzde onu orada bulamayabiliriz.

  sizden başkaları da yüzebilecek.

  dalgalar, bu oyunu nasıl bu kadar güzel yapmayı başarıyorlar yahu. evet, dalgalar san fierro'da hava durumuna göre değişecekmiş. örnek verecek olursak, bir fırtınada dalgalar sert ve darbeli olacaklar. öyle ki tekneleri bile devirecek güçteler.

  vinewood elinde kameralarıyla dolaşan turistlerle kaynayacak.

  rodeo diye bir yer olacak oyunda. beverly hills'e benzetmeye çalışmışlar. muazzam ve zengin bir yer. burası plastik cerrahlık ve kostüm dizaynı bakımından gelişmiş bir yer. downtown los santos ise finansal bir şehir.

  plajda yüzmek güzel bir egzersiz olacak cj için.

  santa maria plajına ne zaman gitsek orda bir parti havası göze çarpacak.

  los santos'da canlı trafikle beraber geniş yollarda olacak.

  sokakların veya gittiğiniz yere ait isimler tabelalarda da yazacak. hatta nüfusları bile yazacak.

  eveeeetttt... şimdi de çete (gangster mafya ne derseniz artık) meselelerine geldi. öncelikle vice city görev anlayışını unutun. çünkü bu oyunda görev anlayışını gta2'ye benzetmişler. şöyle ki, artık çetelerden görev almaya giderken bize hemen görev vermeyecekler. gidip başka rakip çetenin görevlerine bakacağız. onlar verirse ne mutlu size. onlarda verdi diyelim bu seferde bize görev veren çetenin rakibi olan çete bize görev veremeyecek. yani bir çeteyle arayı kurmak istiyorsak öncelikle rakip çeteden araba çalmamız ya da çete üyesi öldürmemiz gerekecek. arayı kurduğumuz çetenin görevini bitirdikten sonra o adamlarını öldürdüğümüz çetenin mekanına yanlışlıkla uğramayın sakın. sizi hemen tanıyıp yakalamaya çalışacaklar. yani görevler böyle bir çarkta dönecek. bu demek oluyor ki oyunda olan her görevi bitirmemiz olanaksız. rockstar bunu bilerek yapıyor. çünkü oyunların en büyük düşmanı tekrar oynanamamaktır. yani rockstar oyunu yapınca tam yapmak istiyor ve birisi oyunu bitirse bile tekrar tekrar oynamasını sağlıyor.

  eğer bir çete ile anlaşırsanız onların dövmelerini bastırıyorsunuz bi tarafınıza ve el sıkışma gibi gelenek ve göreneklerine uyuyorsunuz.

  arabanın üst kaputunu fırlatıp arabanın üstünden ateş yağdırabileceğiz.

  polisler sizi yakalamak için telsizleşecekler ve kestirme yolları kullanarak sizi yakalamaya çalışacaklar.

  buldozerlerle bazı eski binaları yıkabileceğiz.

  suyun altında silah olarak sadece bıçak kullanabileceğiz.

  bir uçak yere düştüğü zaman etrafına gerçekçi bir yıkım verecek.

  giysi almak için mağazalara gideceğiz. bu mağazalarda kendi aralarında ayrılar tabi. mesela spor kıyafetleri mağazaları farklı bir şehirde. burada kabine girip istediğimiz türden giysileri giyebileceğiz.

  karate kurslarından bir tekme öğreneceğiz. sonra r1'e basınca (ps2'de) kendi etrafımızda 360 derece dönüp havada döner tekme atacağız.

  suyun altından giderken blur efekti olacak.

  vice city karakterlerinden kovboy avery carrington ve candy suxx san andreas da billboardları süsleyecek.

  günün istediğimiz saatinde casinolara gidip kumar oynayabileceğiz. blackjack, zar atmaca, kollu makineler, rulet, video poker, şans tekerleği ve fazlası

  bu oyunlarda kendimizi gösterirsek büyük mafya babalarıyla aynı masada kumar oynayabileceğiz.

  farklı casinolara gidince farklı oyun ayarlarıyla karşılaşacağız.

  casinoların iç kısımları kilimlerle ve ahizelerle, mermer kaplı duvarlarla örülü olacak.

  kumar babası olan elvis impersonators'u yenerseniz tüm casinolar bizim olacak.

  çaldığınız eşyaları satmak bize bayağı bir para kazandıracak.

  bir yayayla muhabbet edebileceksiniz. ettiğiniz zaman rpg oyunlarında da olan bir chat kutusu çıkacakmış. dış ses: hani nerde keşke öyle bir özellik olsa. radresword: bende inanmıyorum ama bakalım.

  telefonumuz eskisi gibi takozu andırmayacak. küçük hoş bir cep telefonumuz olacak. telefonumuzla yardımda isteyebileceğiz.

  vice city'deki gibi bir gün 24 dakika sürecek. (1 hour = 1 minute)

  las venturras'da cross motorumuzla hareketler yapabileceğimiz bir stadyum bulunuyor.

  11 farklı radyo istasyonu ve 20 farklı dj olacak oyunda.

  oyunda traktör ve çim biçme makinesi de kullanabileceğiz.

  bir görevde uçağa bomba yerleştirip paraşütle aşağıya atlayacağız!

  las venturras'da bir baraj bulunacak.

  dondurma yiyebileceğiz.

  san fierro'da bir otelde kapı görevlisi olarak çalışacağız. gelen müşterilerin arabalarını garaja park edeceğiz. bavullarını taşıyacağız.

  bazuka kullanabileceğiz.

  biraz da radyo istasyonlarından bahsedelim; master sounds rahatlatıcı slow parçalara sahip, playback hip hop muziği, bounce fm eğlenceli müzik parçalarına sahip, k-dst rock'n roll parçalarını çalacaklar, k-jah radio west masa başında dans edebileceğimiz parçalara sahip, csr modern muzik parçalarına sahip.

  sevgililerinizle ilişkilerinizde, ödevlerinizde veyahut sosyal hayatınızda oluşacak sakatlıklar ve sekmeler için şimdiden hepinize geçmiş olsun, kolay gelsin diyorum..viva la rockstar games


  (quantin - 26 Ekim 2004 20:00)

 • comment image

  ulan her şeyine tamam dedik hani de şu nedir ya?

  4 tane mor piç* uzilerle kafama kafama sıkıyor. yanlarından geçen polis arabasının umrunda bile değil. ben sopayla bu ibnelere karşılık verince polisler arabadan inip beni dövmeye başlıyor. deliricem çıldırıcam amk los santos'unda.

  fakiriz ya biz. uzi alacak paramız yok ya. vurun anasını satayım. siz de vurun.


  (numenor bebesi - 19 Ocak 2015 01:25)

 • comment image

  insanı vahşi yapan oyun. hani erkekler bayılıyor gta'ya da ben niye bu kadar sardım onu da anlamadım. neyse, okulun başlamasına hala varken boş zamanlarımı dolduracak bir şey bulayım dedim ve playstation 2 oyunlarım arasında zamanında erkek kuzenimin oynadığı gta gözüme takıldı. tamam küçükken beraber vice city oynardık ama hep silah şifresi yapıp araba çalıp yoldan geçenleri döverdik.

  madem sıkılıyorum adam akıllı görevlerini yaparak oynayayım dedim, görevli oyunları severim. neyse oyuna başladım, sonra bu adamın zayıf olduğunu ve yemek yemesi gerektiğini söylediler. tabii ben oradaki fat oranını açlık gibi algılayıp adamın karnını doyurayım bari diyerek 10 kere falan pizza yedirttim. bir baktım bizim düzgün adam gitti yerine obez bir adam geldi. meğer fat durumu gerçekten de şişmanlıkmış. neyse ki yarısından biraz fazlasındayken bırakmışım.

  bu şişmanlayınca moralim bozuldu ama dedim uzun süre yemek yedirmezsem belki incelir zamanla. koşarken bile yavaş koşuyor bu adam.
  onu geçtim zor zor görevler veriliyor görev sonunda şanslıysam 100 dolar falan ancak alıyorum, genelde de sadece respect kazanıyorum. ne yapayım respect'i para lazım bana! neyse mecbur para kazanmak için taksicilik ya da ambulans görevini yapıyorum ama onda da çok para yok. sonra yolu buldum, fahişeleri öldür ve paralarını al.

  gelelim nasıl vahşi olduğuma, ryder diye bir adam var -yan komşu- neyse bu adamı seviyorum ama bazen salak salak hareketleri oluyor. kaç kez onun yüzünden görevi başaramadık falan. çok sinirlenince bunu sopayla dövüyorum. nasılsa kaç kere öldürsen de diriliyor.
  sonra arada araba yarışı gibi yan görevler veriyorlar. ben dandik bir arabayla gidiyorum, bir kere birinciydim hatta, sonra arkadan biri vurup arabanın yönünü şaşırtıyor ve diğer arabalar beni geçiyor. aynı senaryo iki üç kere olunca çıldırdım ve finale gelip diğer arabaların hepsinin şoförlerini öldürdüm. kimisi sopayla, kimisi silahla (sopayla öldürünce daha keyif alıyorum).

  bir de motorsikletli bir görev var. bir eleman arkamda, başka motorluyu takip ediyoruz ikisi bir yandan ateş ediyorlar ben de kullanıyorum ama öyle pis yokuşlardan çıkıyoruz ki... neyse sonra benim salak önüne çıkan arabalara çarpıp motordan uçuyor. diğer eleman çok uzaklaşınca benim arkamda oturan zenci el kol hareketi yapıyor bir havalarla arkamdan iniyor ve arkasına bakmadan gidiyor. şu görevi bir yapabilsem o salağı da öldüreceğim.

  son olarak bugün gym'i keşfettim ve bizim elemana biraz kilo verdirdim, oradaki zenci herife gittim hem de kibar konuştum bana dövüş taktiği öğretsin diye bu salak benle dalga geçti senin kasın yok falan diye. azmettim, kas yaptım yine gittim onu da beğenmedi. sinirlerim tepeme çıktı tabii önce onu sopayla dövdüm, sonra da ringdeki boksçuları silahla öldürdüm.

  bu oyun cidden insanı katil yapar, vahşi duygularımı meydana çıkarıyor. gidişat kötü, bıraksam mı oyunu ne yapsam?*


  (deathlycrimson - 16 Eylül 2014 19:38)

 • comment image

  mobil versiyonunu oynamadığım ve asla oynamayacağım efsane oyundur. bir kere oyunun o mükemmel atmosferine ters. pc'de 3 kere hilesiz olarak bitirdiğim (hayır, ağır işsiz değilim) bu oyunu mobilde oynayarak anılarıma ve cj'in anılarına saygısızlık yapamam.

  edit: şimdi başlığa bir göz gezdirdim de ulan harbiden ne anılar var bu oyunla ilgili ya. görevleri bitirdikten sonra ya da bitirmeden önce bir süreliğine siktir edip dağ başında satın aldığın evine ve diğer tüm evlerine ayrı ayrı modifiye edilmiş araçlar koymak ve tek tek savelemek. san fierro'dan las venturas'a giden o mükemmel yollarda radio los santos ile giderken bir sigara yakmak... en son da (ve eminim gta san andreas oynayan herkes benimle aynı fikirdedir.) çok uzun zamanın ardından los santos'taki ilk evimizin bulunduğu alana gitmek ve o bölgeyi kısaca turlayıp eski anıları yad etmek ve ciddi ciddi hüzünlenmek...

  çok iddialı konuşuyorum. belki çoğumuz bunu itiraf etmekte güçlük çekiyor ya da aşağılanma korkusuyla dile getiremiyor ama grand theft auto san andreas'ten sonra hiçbir oyun bize bu zevki ve atmosferi yaşatamadı.


  (salazar - 27 Aralık 2013 15:27)

 • comment image

  geçen 3 hafta oynayıp, keyifli bir şekilde bitirdiğim oyun.

  istatistiklere bir bakayım dedim. kazandığım paranın 500 binden fazlasına ev, arsa, dükkan falan almışım. oyunda bile anadolulu insan profilimden ödün vermem. beyin bedava.


  (testis - 21 Şubat 2013 13:07)

 • comment image

  keşke son görev olarak bacımızla ceasar'ın düğününde halay başı görevi olsaymış. yön tuşlarıyla halayı yönetseymişik. içimde kaldı valla, groove street'i donatsaydık süsleseydik.


  (blair kadisi - 3 Temmuz 2007 02:52)

 • comment image

  yaran inci sözlük entry'lerinden birine konu olmuş oyundur.

  şöyle ki;
  "selam beyler ben gta san andreas'taki hollywood dağında oturuyorum. buralarda bi manyak var her gün olay çıkartıyor amına koduğumun dengesizi. çalmadığı araba, patlatmadığı ev kalmadı. arabasını çalamadığı kişilerin evlerini bazukalıyor, milletin havuzuna girip yüzüyor. o da yetmiyor gidiyor arabayla havuza giriyor. ne yapmaya çalıştığını çözemedik. geçen benim havuza araba sokmuş çıkarana kadar ebem sikildi. kafasına göre geziyor amına koduğum. polis çağırıyoruz onları da öldürüyor. helikopter geliyor onu bile patlatıyor dengesini siktiğim. geçen komşunun evinin üstüne otobüs indirdi nasıl yaptı anlamadık arabaları falan uçuruyor bazen. herifi öldürüyorlar ertesi gün yine geliyor. evden çıkamaz olduk lütfen yardım edin ! ayrıca şu herif bazukaları nerden buluyor anlamış değiliz. herif aynı anda 20 silah taşıyor. geçen evi bombaladı benim. çoluğum çocuğum sikildi yeter artık!"

  (bkz: #26953680)


  (can emre - 7 Mart 2012 01:50)

 • comment image

  los santos'daki bütün gece kulüplerinin, san fierro'daki satılık evlerin ve las venturas'daki her bir kumarhanenin yerini bilip de, öss'ye gireceği okulun yerini bulamayan bir gudik yaratmıştır bu oyun*.


  (longtimedying - 28 Şubat 2009 03:11)

Yorum Kaynak Link : grand theft auto san andreas