Süre                : 1 Saat 20 dakika
Çıkış Tarihi     : 29 Ocak 2018 Pazartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Döküman
Ülke                : USA
Yönetmen       : Peter Nicks (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Linda Davis (IMDB),Linda Davis (IMDB),Lawrence Lerew (IMDB),Lawrence Lerew (IMDB),Peter Nicks (IMDB)(ekşi),Peter Nicks (IMDB)

The Force ' Filminin Konusu :
The Force is a movie starring Cat Brooks, Jonathan Cairo, and Ben McBride. THE FORCE goes inside an embattled urban police department struggling to rebuild trust in one of America's most violent yet promising cities.

Ödüller      :

Sundance Film Festivali:Directing Award-Documentary


 • "otomatik kapının menziline girmeye birkaç adım kala durarak ve elinizi ileriye doğru uzatıp kapının açılması sağlanarak hissedebilirsiniz kendisini."
 • "jedi denen papaz kılıklıların budizmle ilişkisi düşünülünce force'un olayı şuraya bağlanabilir: (bkz: çi)**"
 • "darth vader'in onemini $u $ekilde acikladigi hede:"the ability to destroy a planet* is insignificant next to the force""
 • "(bkz: higgs bozonu)"
 • "1986 yılında argus press software tarafından çıkarılan strateji oyunu."




Facebook Yorumları
 • comment image

  otomatik kapının menziline girmeye birkaç adım kala durarak ve elinizi ileriye doğru uzatıp kapının açılması sağlanarak hissedebilirsiniz kendisini.


  (syd - 24 Şubat 2010 10:21)

 • comment image

  jedi denen papaz kılıklıların budizmle ilişkisi düşünülünce force'un olayı şuraya bağlanabilir: (bkz: çi)**


  (dopermen - 1 Mart 2010 14:19)

 • comment image

  en iyi obi wan kenobi açıklar, o açıdan onun ağzından bizzat star wars episode 4 a new hope'da duyduğumuz üzere aktarıyorum;

  luke: how did my father die?

  obi wan: a young jedi named darth vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
  helped the empire hunt down and destroy the jedi knights.
  he betrayed and murdered your father.

  now the jedi are all but extinct.

  vader was seduced by the dark side of the force.

  luke: the force?

  obi wan: well, the force is what gives a jedi his power.
  it's an energy field created by all living things.
  it surrounds us and penetrates us.
  it binds the galaxy together.

  ...


  (aernath - 28 Kasım 2002 17:32)

 • comment image

  yeni ergenlik çağına girmekte olan nice star wars fanını acaba cidden böyle bir şey var mı diye abuk subuk icraatlara vesile eden şeydir bu, öyle ki bu kimseler nice zamanını gecenin bi vaktini yerinden kalkmadan force yardımıyla ışığı açmak, kalem oynatmak gibi eylemlerle geçirmiştir.


  (quisalas - 3 Kasım 2003 08:16)

 • comment image

  star war serisinden ve özellikle return of the jedi'dan anladığım kadarı ile arkadan gelen saldırılara karşı hiç kar etmeyen bi halt. ister jedi olsun ister darth olsun sırtından yakaladığınız gibi enik gibi sallayıp atabilirsiniz, dert bile değil.


  (trenchkot - 3 Ağustos 2004 20:54)

 • comment image

  uzun suren tarti$malar ve ara$tirmalar sonucunda kendisine gelen dengenin $u $ekilde olduguna karar verdigim enerji alanidir. efendim, bu force denilen $ey ikiye ayrilir, living force ve unifying force olarak. sirasiyla "that penetrates us and binds us together". dark side denilen yol, "path", unifying force'taki dengeyi bozmaya dayanan yetenekleri icinde barindirir "some consider to be unnatural", o yuzden "dark" tir, o yuzden jedi bu yolu takip etmez, bu yolun ogretilerini ogrenmez, kullanmaz. ayrica dark side bu fazladan kullanim alani yuzunden, george lucas'in trilogy dvd documentary'lerinde dedigi gibi light side'dan daha gucludur. son filmden alintilar yapalim:
  --- spoiler ---
  obi-wan: you were the chosen one! it was said that you would destroy the sith, not join them. it was you who would bring balance to the force, not leave it in darkness.
  obi-wan: with all due respect, master, is he not the chosen one? is he not to destroy the sith and bring balance to the force?
  ---
  spoiler ---
  sith'in varligi ve dogal olarak dark side kullanmasi, force'ta dengesizlik yaratir, dark side'in dogasi geregi.* sith'in ortadan kalkmasi ise, force'ta yaratilan bu dengesiligi yok edecektir ve boylece guc'e denge gelecektir.
  hayir, 2 sith - 2 jedi olayi denge getirmez force'a, oyle olsaydi jedi bunu neden istesindi falan filan..
  anakin skywalker ise, son filmde emperor'u oldurerek, chosen one'ligini yapar, sith'i ortadan kaldirir, guc'e dengeyi getirir. bunu da birkac ay once george lucas belirtmi$ti.

  edit:
  "which brings us to films 4, 5 and 6, where anakin's offspring redeem him and allow him to fulfill the prophecy where he brings balance to the force by doing away with the sith and getting rid of evil in the universe."
  -george lucas
  "anakin is the chosen one and he did bring peace at last with his own sacrifice. luke couldn't kill the emperor himself, but he could make anakin reflect on his life and kill the emperor."
  -george lucas


  (kokomichu - 21 Mayıs 2005 16:42)

Yorum Kaynak Link : the force