Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Ocak 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama,Korku,Heyecanlı
Ülke                : USA,Norway
Yapımcı          :  Dimension Films , Eldorado Film , Vertigo Entertainment
Yönetmen       : Lars Klevberg (IMDB)
Senarist          : Blair Butler (IMDB)
Oyuncular      : Kathryn Prescott (IMDB)(ekşi), Tyler Young (IMDB), Samantha Logan (IMDB)(ekşi), Keenan Tracey (IMDB), Priscilla Quintana (IMDB), Javier Botet (IMDB)(ekşi), Mitch Pileggi (IMDB)(ekşi), Davi Santos (IMDB), Katie Stevens (IMDB), Grace Zabriskie (IMDB), Madelaine Petsch (IMDB), Erika Prevost (IMDB), Shauna MacDonald (IMDB), Rhys Bevan-John (IMDB), Emily Power (IMDB), Kolton Stevens (IMDB), Sam Davison (IMDB), Nathaniel Dooks (IMDB), Kansas Gallagher (IMDB), Don Ritchie (IMDB), Elisa Moolecherry (IMDB), Riley Raymer (IMDB), Rob Mars (IMDB), Matthew Lumley (IMDB), Michael Chandler (IMDB), Juan Arboleda (IMDB), Sam Humphreys (IMDB), Chaz Libby (IMDB), Janna MacDonald (IMDB), Ned the Dog (IMDB), Steve Wohlmuth (IMDB)

Polaroid (~ Morte Instantânea) ' Filminin Konusu :
Polaroid is a movie starring Kathryn Prescott, Tyler Young, and Samantha Logan. High school loner Bird Fitcher has no idea what dark secrets are tied to the mysterious Polaroid vintage camera she stumbles upon, but it doesn't take...


 • "amerikalı edwin land'ın 1943’te sahilde küçük kızının fotoğrafını çektiği zaman kızı sabırsızlıkla, “baba! niçin resmi hemen şimdi göremiyorum?” diye sorması üzerine bulduğu sistem."
 • "aslında bu makineler tam manalarıyla insan çekmek üzerine kurulu makineler degillerdir.tutup da bununla dağ tepe bayır çimen böcek kuş çekebilirsiniz.andrei tarkovsky bu konuda vizyon genisletir;link"
 • "makinesi çok ucuz fakat kartları çok pahalı olan sistem.."
 • "polaroid ile çekilmiş bir fotoğrafı elinizde tuttuğunuz vakit, dünya üzerinde ondan sadece bir tane olduğunu bilmek mükemmel bir duygudur."
 • "resmi çekildiği anda eskiten, anılaştıran, nostaljik ruhlu fotoğraf makineleridir bunlar. doğru olan bilginin aksine, fotoğraf çekilir çekilmez sallanarak bozulmalı; sarılaştırmalıdır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  neyin fotoğrafını çekerseniz çekin, 1970'li yıllarda çekilmiş izlenimi veren, o yılları sevenler için mükemmel bir nostalji duygusu yaşatan sevimli aletin markası. filmleri kolayca bulunabilir. şu an itibariyle her bir fotografın maliyeti 1,5 ytl'ye gelmektedir. pahalı gibi durur ama normal fotoğraf makineleri için film alıp üzerine banyo maliyetini de eklediğinizde maliyetler arası fark uçuk sayılmaz. ayrıca kattığı tat hiç bir modern fotograf makineninkine benzemez.


  (jesus - 31 Ocak 2006 13:39)

 • comment image

  amerikalı edwin land'ın 1943’te sahilde küçük kızının fotoğrafını çektiği zaman kızı sabırsızlıkla, “baba! niçin resmi hemen şimdi göremiyorum?” diye sorması üzerine bulduğu sistem.


  (lilith lita - 4 Nisan 2005 12:54)

 • comment image

  4-5 sene once sirkeci civarinda hemen hemen butun fotografcilarda bulunurdu polaroid fotograf makinelerinden. simdilerde pek ragbet gormediginden olsa gerek, 2 adet toptanci disinda hicbir dukkan satmaz olmus.
  her zaman ucuzdu bunlar. nitekim makinede zaten hicbir enerji kaynagi dahi yok. efektif hale getirebilmek icin 10luk kartlar takilmakta. kartlari makineye monte ettikten sonra birden calismaya basliyo. neyse sonucta pek nostaljik, pek hos bir cihaz bu. kartlari da oyle atla deve diil aslinda. ama tabi 2 adet 10luk kart fiyatina makineyi alabilmek mumkun.


  (sorceress - 30 Mart 2004 12:07)

 • comment image

  bu işe herhangi bi şekilde (hediye olur, merak olur) bulaşacaklar için buraya bir rehber koyalım ki insanlar sapıtmasın. bakıyosun adam maksimum 50 liralık aleti 150 liraya satmaya çalışıyor sonra.

  öncelikle neye bulaştığınızı kısaca bir anlatayım. polaroid hepimizin bildiği, gerek amerikan filmlerinden, gerek meraklı amca dayılarımızdan tanıdığı şipşak markası. kendisi dijital dünyaya ayak uyduramadı (aslında çalıştı, ama olmuyor halen daha). ve battı tabii...

  ama bir grup analog sever, nostaljik, hipster ruhlu, maymunkolik, koleksiyoncu ruhlu insan "makinalar sapa sağlam, bize film lazım. ben bunun filmini üretirim arkadaş" diyerek kolları sıvadılar ve impossible projecti oluşturdular. bakıyoruz efendim:

  http://www.the-impossible-project.com/

  bu cinsi sapıklar sadece film üretmekle kalmayıp, refurbished dediğimiz şeytan icadı şipşak kameralar da sundu piyasaya. ancak bizim konumuz filmleri zira makinalar biraz cep yakıyor.

  gelelim bu işe yeni gireceklerin adım adım yapması gerekenlere.

  *** bir adet polaroid edinilir***

  bir yerlerden polaroid bulmanın çeşit çeşit yolları var. öncelikle konuyla ilgili akrabalarınıza sorun "var mıydı böyle tuşa basıyon alttan fotoğraf veren makina?" diye. "vardı" diyecekler, "bebelere verdik oynasınlar, parçalandı" diyecekler. o dakika ilişkinizi bitirin. unfriend ve unfollow edin kendilerini.

  bir diğer yol tabii ki ikinci el bir makinayı internetten bulmak. internet derya maşallah, aradığınız şeyin nerede karşınıza çıkacağı belli olmaz. ama ebay çoğu ihtimali bir noktada buluşturuyor. girin polaroid diye aratın, sonra kategorilerden gitmeye çalışın. çünkü polaroid yalnızca bir marka. bakarsınız siz fujifilmin şipşaklarından istersiniz, belli mi olur?

  polaroid makinaların fiyatları ebayde değişiklik gösterebilir özellikle kargo* eklendiğinde. siz ucuzdan pahalıya sıralayın. baktınız ebayde aradığınızı bulamadınız, ya da bir modeli gözünüze kestirdiniz ama shipping makinadan pahalıya geliyor. gidiyoruz gittigidiyor'a giriyoruz.

  buyrun gittigidiyor. aynı şekilde aratıyoruz polaroid diye. satıcılarla "50 lira verrim o makinaya, zaten 2 aydır satamamışsın, gel ikimiz de kazanalım" minvalinde mesajlaşıyoruz. ya da direk 50 liraya satan birisini bulup onu alıyoruz.

  bu noktada aldığınız risk, dev gibi. çünkü zaten aldığınız makinanın 2. el olması yetmiyormuş gibi, bir de yaşı sizle aynı. yani çalışıp çalışmaması tamamen şans. ancak polaroidler bildiğiniz tank. zaten alet tamamen mekanik, kırık dökük olmadığı sürece bozulmuyor. tek yapabileceğiniz düşürmek. o da dış yüzeyde de bir hasar bırakacağından anlaşılır.

  sonuç olarak her türlü satış sitesinde ve facebook grubunda dolaşıp, makinanızı aldınız. gelelim asıl meseleye, filme.

  ***bir paket film alınır"""

  film meselesi makinadan tamamen farklı. hatta sakın ha aynı yolu izlemeyin. çünkü satılan çoğu şipşak film artık bayatladı, doğaya karıştı. sizin yapabileceğiniz tek şey the impossible project. ancak sorunlar burada bitmiyor. gelişen teknoloji bir bırakmıyor ki kendi kendimize analogumuzla, şipşağımızla, kendi iç hipsterliğimizle baş başa takılalım. impossible'ın türkiyeye shipping ücreti tammmmmı tamına 50dolar. evet zaten 20dolar seviyesinde olan filme 50 dolar shipping ödemeniz gerekiyor. o zaman ne yapıyoruz?

  ebay. ondan önce impossible'da aldığımız kameranın modeline bakıyoruz. yani makinamız onestep 600 ise 600 type olduğunu not ediyoruz. daha sonra yine impossible'ın filmlerle ilgili kısmına giriyoruz ve okuyoruz:

  px 70 color protection is the latest and much improved material for sx 70 cameras.
  px 680 color protection is our latest color film for polaroid 600 cameras.
  pz 680 color protection is our latest color film for polaroid image/spectra cameras.

  her şey ortada. kendi kameramıza uygun film modelini not ediyoruz ve ebaye dönüyoruz. arama kısmına film modelimizi yazıp shipping dahil en ucuzdan pahalıya sıralatıyoruz. tabii türkiye'ye kargolamayanlara da sormakta fayda var daha ucuza getirmek mümkün.

  makinamız ve filmimiz elimize geçtiğinde yine impossible'a dönüp ne yapmamız gerektiğine bakıyoruz. aslında filmin içinden de çıkıyor ne yapmanız ama belki içimizde user's guide bağımlısı vardır.

  film için ödemeniz gereken fiyat 60-80tl arasında olmalıdır. daha fazlasını babanız bile istese vermeyin. makina için de aynı fiyat marjı geçerli, hatta dediğim gibi 50tl'dir piyasa.

  buraya kadar gelmeyi başardıysanız ilk fotoğrafınızı çekip, sonuca göre "voooooooooooooov" ya da "niye yaaaaaaa ışık, flaş, dolap, güneş,açık hava, direct sunlight" gibi cümleler kurmuşsunuz demektir. polaroid hayatınızda başarılar.

  not: bu yazı ankara'da yaşıyan ve istanbul'daki fotoğraf piyasasını bilmeyen birisi tarafından yazılmıştır. impossible filmleri satan bir yer ebayin verdiği fiyatın çok daha üstünde verecektir.*

  not2: fujifilmin makinaları da filmleri de bambaşka. hatta daha kaliteli olabilirler daha yeni oldukları için.


  (obi wan kenobi - 12 Ağustos 2013 03:17)

 • comment image

  aslında bu makineler tam manalarıyla insan çekmek üzerine kurulu makineler degillerdir.

  tutup da bununla dağ tepe bayır çimen böcek kuş çekebilirsiniz.

  andrei tarkovsky bu konuda vizyon genisletir;

  link


  (gigidi - 27 Aralık 2012 22:12)

 • comment image

  2008'de üretimi durdurulan analog fotograf makinasi. kendilerine impossible project diyen bi grup polaroid makinalari degil de filmleri üretmeyi amaciyla yola cikip 2010 mart'inda ilk fimlerini piyasa sürmüsler. projelerinin destek görmesi, filmlerinin ucuzlamasi temmennimiz.
  http://www.the-impossible-project.com/


  (anil bey - 6 Aralık 2010 05:15)

 • comment image

  resmi çekildiği anda eskiten, anılaştıran, nostaljik ruhlu fotoğraf makineleridir bunlar. doğru olan bilginin aksine, fotoğraf çekilir çekilmez sallanarak bozulmalı; sarılaştırmalıdır.


  (suda balik - 8 Kasım 2007 17:38)

 • comment image

  sizi geçmişe götüren bir zaman makinesi. filmi taktığınızda ya da fotoğrafı çektiğinizde verdiği ses ile oluşan haz , cihazın ucuz fakat kullanmasının pahalı olması gibi özellikleriyle türkiye şartlarında amerikan araba kullanmak gibidir.10 adet film 21 ytl.


  (cantstandya - 10 Eylül 2007 00:53)

Yorum Kaynak Link : polaroid