Çıkış Tarihi     : 17 Ekim 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Korku,Heyecanlı
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Blumhouse Productions , Miramax , Night Blade Holdings
Yönetmen       : David Gordon Green (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Carpenter (IMDB),David Gordon Green (IMDB)(ekşi),Debra Hill (IMDB)(ekşi),Danny McBride (IMDB)(ekşi)

Halloween (~ Cadilar Bayrami) ' Filminin Konusu :
Korku sinemasının ustalarından John Carpenter'ı üne kavuşturan filmi "Cadılar Bayramı", ilk cinayetini altı yaşında işleyen bir çocuğun onbeş yıl sonra hapisten kaçarak geçmişini tekrarlamasını anlatıyor. Azizler günü arifesinde işlediği cinayeti hayatının merkezi haline getiren ve sıradan insanları öldürerek adeta sorunlarıyla hesaplaşan gencin hikayesi.


 • "cadilar bayrami, cadilarin birbirini ziyaret ettigi, kuskun cadilarin baristigi, kucuk cadilarin buyuk cadilarin ellerini opmek suretiyle harclik seker vs aldiklari gun"
 • "dogma buyume sivasli, istanbul'da ozel universitede okuyan nice kizlarimizi instagramda kostumler icinde gorecegimiz bayram."
 • "türkiye'de de benimsenip yaygınlaşmasına hiç gerek yoktur. insan kostümündeki canavarlar, korku, dehşet, gerilim gibi unsurlar günlük hayatımızın doğal birer parçası. bize her gün halloween."
 • "kurbandaki kanlı hayvanlarla, ramazandaki şekeri birleştirin. al sana halloween. mis."
 • "dünya üzerinde kutlanan en güzel bayram olduğunu düşündüğüm bayram. millet kostümler giyiyor, kopuyor eğleniyor, halloween kutluyor, biz burada binalı yıldırım amk."
 • "türkiye'de gabak datlısı yinerek gutlanabilir bence. hee."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cadilar bayrami, cadilarin birbirini ziyaret ettigi, kuskun cadilarin baristigi, kucuk cadilarin buyuk cadilarin ellerini opmek suretiyle harclik seker vs aldiklari gun


  (phobios - 6 Kasım 1999 11:22)

 • comment image

  bizde de yaygınlaşsa en azından eğleniriz diye düşündüğüm gündür.

  bizdeki resmi bayramlar milli duygularla, dini bayramlar dini duygularla kutlanıyor. kısaca pek eğlencesi yok.
  festivallerimiz kirazdı, cevizdi, elmaydı yerel meyvelerden oluşuyor bir rio festivali değil.
  yılbaşlarımız sıkışık dar sokaklarda taciz edilmekten kaçmakla, kişi başı fiks menülerle götüm gibi mekanlara tıkışmakla ya da evde oturmayı tercih etmekle geçiyor (*).
  işçi bayramları polis kovalamacasıyla, (bayram olamıyor)
  tıp bayramı ve bilimum meslek günleri o mesleğin mensuplarının eylemi ya da basın açıklamasıyla geçiyor.

  aklıma şimdi başka bir şey gelmedi. zira böyle abuk subuk anlamsız ama eğlenceli festivallerimiz, bayramlarımız olsa da eğlensek fena mı olur. ayrıca paganlık devam edeydi eğlenceli olabilirdi.

  acı tarihi (ve bugünleri) olan bi ülkenin bu tarz eğlenceleri yapmak için daha çooook uzun yolu varsa demek ki..


  (uzaktan kumanda - 31 Ekim 2014 09:00)

 • comment image

  türkiye'de de benimsenip yaygınlaşmasına hiç gerek yoktur. insan kostümündeki canavarlar, korku, dehşet, gerilim gibi unsurlar günlük hayatımızın doğal birer parçası. bize her gün halloween.


  (charlotte light and dark - 31 Ekim 2014 18:06)

 • comment image

  dünya üzerinde kutlanan en güzel bayram olduğunu düşündüğüm bayram. millet kostümler giyiyor, kopuyor eğleniyor, halloween kutluyor, biz burada binalı yıldırım amk.


  (bana kedicik derdi - 1 Kasım 2013 02:15)

 • comment image

  her şeyde olduğu gibi eski tadını yitirmiş güzel geleneklerdendir.
  korkunçlu kıyafetler alınır yatağın başına konurdu, heyecandan gece uyuyamazdık, sabah erkenden kalkıp büyüklerimizi korkutur, komşularımızın, akrabalarımızın altına sıçırtırdık. şimdiki gibi toplu mesajlarla korkutmazdık. daha samimiydi. taksim'e kravatlı çıkılan yıllardı. neyse konu dağılmasın.


  (kjswbdlkjfdlkj - 1 Kasım 2013 00:13)

 • comment image

  ciddi ciddi bunun bir hristiyan bayrami olduguna inanan, bunu savunanlar var.

  oysa ki bu "hristiyanlik oncesi" gelenege tutucu hristiyanlar da en az sizin kadar kil oluyor, gicik oluyor, surmesinden rahatsiz oluyor zira bu bir pagan gelenegi. yani hristiyanliktan ziyade turklerin islam oncesi inanislarina, samanizme cok daha yakin bir gelenek.

  ister kutlayin, ister kutlamayin da milletin ne yaptigindan size ne ? yuru git sen begenmiyorsan.


  (guru - 1 Kasım 2012 13:54)

 • comment image

  kelt takvimine gore yaz 31 ekimde bitermis, ondan sonra olulerin bu dunyaya gecebilcegine inanilirmis o yuzden onlari korkutup kacirmak icin en korkunc sekilde giyinip etrafta böö yapma gelenegi dogmus..


  (cressida - 1 Kasım 2000 20:03)

Yorum Kaynak Link : halloween