IMDB Puanı   : 7
Oy Sayısı         : 13.896
Süre                : 1 Saat 47 dakika
Çıkış Tarihi     : 08 Eylül 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Drama,Spor
Ülke                : Sweden,Denmark,Finland
Yönetmen       : Janus Metz Pedersen (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Ronnie Sandahl (IMDB)
Oyuncular      : Shia LaBeouf (IMDB)(ekşi), Stellan Skarsgård (IMDB)(ekşi), Sverrir Gudnason (IMDB)(ekşi), Tuva Novotny (IMDB)(ekşi), David Bamber (IMDB)(ekşi), Robert Emms (IMDB)(ekşi), Jane Perry (IMDB)(ekşi), Björn Granath (IMDB), Ronnie Sandahl (IMDB), Colin Stinton (IMDB), Claes Ljungmark (IMDB), Demetri Goritsas (IMDB), Janis Ahern (IMDB), Dag Malmberg (IMDB), Scott Arthur (IMDB), Ian Blackman (IMDB), Jackson Gann (IMDB), Christopher Wagelin (IMDB), Tom Datnow (IMDB), David Bark-Jones (IMDB), Zuzana Geislerová (IMDB), Felix Engström (IMDB), Bob Boudreaux (IMDB), Roy McCrerey (IMDB), Linnea Tagesson (IMDB), Val Jobara (IMDB), Annika Ryberg Whittembury (IMDB), Jim High (IMDB), Mats Blomgren (IMDB), Marc Cram (IMDB), Leo Borg (IMDB), Anders Berg (IMDB), Thomas Hedengran (IMDB), Ben Bradshaw (IMDB), James Sobol Kelly (IMDB), Peter Hosking (IMDB), Stewart Moore (IMDB), Brendan Douglas (IMDB), Henrik Norman (IMDB), David Bowles (IMDB) >>devamı>>

Borg McEnroe (~ Borg) ' Filminin Konusu :
1980'li yılların iki efsane tenisçisi, İsveçli Björn Borg ve Amerikalı John McEnroe'nun Wimbledon'da yaşadıkları büyük çekişme, filmde konu ediliyor.


 • "(bkz: #73873582)bu basligin da duzeltilmesi ya da film icin dogru basliga yonlendirilmesi dilegi ile."
 • "(bkz: borg mcenroe)"
 • "çok güzel film olacağa benziyor; trailerı izledikten sonra hakkı yenilmiş muhteşem film rush ister istemez akla geliyor. beklenti büyük; umalım bu konuyu harcamamış olsunlar."




Facebook Yorumları
 • comment image

  tenisin büyük ölçüde konsantrasyon oyunu olmasından ötürü borg’un karakter gelişimini yansıtırken ağırlıklı olarak sinirini nasıl yenmiş sorusuna cevap arıyor olunmasını takdir ediyorum. ancak gerek iki karaktere verilen dengesiz senaryo süresi olsun gerek kurgunun ele yüze bulaştırılması olsun filmi aşağılara çeken etmenler. özellikle maç sahneleri maalesef çok kötüydü.


  (lvtrier - 21 Ocak 2018 18:32)

 • comment image

  daha ziyade borg filmi olmuş. yönetmen zaman zaman mcenroe'ya da dönüyor, ama bu film borg'un filmi olmuş. ekran süreleri hesaplanırsa shia'nın fazla görünmediği anlaşılır. öyle ki mcenroe'nun çocukluğuna dair 1 ya da 2 sahne var, ama borg'un çocukluğuna sürekli dönülüyor. denge sağlanamamış yani, sağlansa iyi olurdu, mcenroe'yu da tanımak isterdim. film sadece izlenim yaratıyor, karakteri derinleştirmiyor. ha rol için shia da doğru bir seçim olmuş. zira nasıl ki mcenroe tenis setlerinde uygunsuz hareket eden birisi ise shia da öyle biri. tenis maçlarına gelirsem... ne yazık ki çoğu maç sıkıcı çekilmiş. kurgu da kötü. final maçı (borg - mcenroe) dışındaki maçlar heyecanlı bir şekilde kurgulanamamış. final maçıysa daha iyi kurgulanabilirdi, gene de şu haliyle de heyecanlandırıyor. ama neticede vasatı aşamıyor film.

  spoiler

  mcenroe'nun sürekli küfretmesi, bağırıp çağırması, her şeye itiraz etmesi tamamen rakibini yıpratmak amaçlı. serena'nın sürekli bağırmasını hatırlattı. hatta defalarca kez bağırmaması konusunda uyarılmıştı serena ama aldırmamış o ünlü çığlığını her maçta defalarca kez tekrarlamıştı. mcenroe da çirkeflik yaparak maçları kazanmaya çalışmış ama tabii ki bu yeterli değil, yetenekli bir tenisçi. zaten bu filmdeki maçtan bir yıl sonra kupayı kazanmış.

  spoiler


  (sherlock holmes 90 - 16 Ocak 2018 00:08)

 • comment image

  çok güzel film olacağa benziyor; trailerı izledikten sonra hakkı yenilmiş muhteşem film rush ister istemez akla geliyor. beklenti büyük; umalım bu konuyu harcamamış olsunlar.


  (smlsml - 26 Ağustos 2017 09:28)

Yorum Kaynak Link : borg vs mcenroe