Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Temmuz 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Western
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Status Media & Entertainment , Avery Productions (II) , Pay It Forward Entertainment
Yönetmen       : Timothy Woodward Jr. (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Michael Lanahan (IMDB)
Oyuncular      : Luke Hemsworth (IMDB)(ekşi), Trace Adkins (IMDB)(ekşi), Kris Kristofferson (IMDB), Bruce Dern (IMDB)(ekşi), Cameron Richardson (IMDB)(ekşi), Kaiwi Lyman (IMDB)(ekşi), Hunter Fischer (IMDB), Robert Catrini (IMDB), Britain Simons (IMDB), Kimberly Alexander (IMDB), Shane P. Allen (IMDB), Terral Altom (IMDB), Beau Bassewitz (IMDB), Max Bogner (IMDB), Lue Brandi (IMDB), Stephen Brown (IMDB), Tara Brown (IMDB), Bertrand-Xavier Corbi (IMDB), Shawna Craig (IMDB), Lauren Dearmon (IMDB), Alan Donnes (IMDB), Brent Duffey (IMDB), Lee Ellis (IMDB), Lawrence Ford (IMDB), Robert Goon (IMDB), Manu Intiraymi (IMDB), Mitchell L. Johnson (IMDB), G Jerry Jones (IMDB), Ryan W. Kelly (IMDB), Jon Klaft (IMDB), Patricia Lauriet (IMDB), Jason Lively (IMDB), Drew Macias (IMDB), Shannon Makhanian (IMDB), Dennis Nicomede (IMDB), Heather Alexander Pache (IMDB), Ilya Pikus (IMDB), Ardeshir Radpour (IMDB), Andrew Shelton (IMDB), Peter Sherayko (IMDB) >>devamı>>

Hickok (~ Abilene) ' Filminin Konusu :
Film tarihinin en etkileyici isimlerinden Alfred Hitchcock ile karısı ve ortağı olan Alma Reville’in aşklarını anlatıyor. Film, Hitchcock’un çığır açan filmi PSYCHO’nun yapım sürecinde geçiyor.


 • "deadwood dizinin ilk sezonunda işlenmiştir."
 • "bir kumar masasında, kendisinin hiç tarzı olmayacak şekilde arkası kapıya dönükken vurularak öldürülmüş vahşi batı efsanesi. vuran kişi de ağabeyinin ölümünün intikamını almak istediğini söylemiş."
Facebook Yorumları
 • comment image

  kendisi hakkinda "bilinen en azili kanun kacaklarindan" demek tek kelime ile terbiyesizliktir. ulan adamin adi texas'ta yerlere yazilmis "kanun adami" diye, biz gelip burada "cok azili kanun kacagi" diye tanim yapiyoruz. vay arakdas ya.

  henuz genc yasta kanun kacagi durumuna dusmustur, dogru. ancak sonradan bir kanun adami, hatta zamanin en saygi gosterilen kanun adami haline gelmistir. psikopatca hareketleri bulunmaz. nedensiz yere silahini cikarmaz. ama o silah ciktiginda da asla ayni mermi sayisiyla konmaz yerine. gittigi yerde insanlar herhangi bir kanun disi harekette bulunmadan once iki kez dusunurler. tek basina yuruyen kanundur bu adam.

  deadwood dizisinin ilk sezonunda cok guzel bir sekilde canlandirilmistir son zamanlari. ara sira bir sise viski esliginde tekrar tekrar izlenir o bolumler. olmeden hemen once karisi agnes thatcher lake'e yazdigi mektupta sunlari yazmistir;
  --- spoiler ---
  "agnes darling, if such should be we never meet again, while firing my last shot, ı will gently breathe the name of my wife—agnes—and with wishes even for my enemies ı will make the plunge and try to swim to the other shore."
  ---
  spoiler ---

  bu esnada calamity jane'in de kendisine karsi duydugu ask (ki "ask" sozcugu bile tarif edemez bu seyi, ne hikayeler var) basli basina bir kitap, bir dizi konusu olabilir. kisaca, "vahsi bati" denince aklima gelen ilk adamdir. gelip de "azili kanun kacagi" tanimini okuyup hayatini tren soyarak gecirdigini dusunmenizi istemem.

  ayrica; (bkz: dead man's hand/@stenns)


  (stenns - 24 Mart 2015 13:25)

 • comment image

  wild bill hickokyani james butler hickok (27 mayıs 1837 – 2 ağustos 1876) hayatında asla kapıya ve pencereye arkasını dönerek oturmaz/durmazmış. calamity jane'le ilişkilerinin efsane olduğunu ben de duydum, hatta calamity'nin gölgesinde kalmasını aklım almamıştı. calamity daha ünlü. iz sürücü aynı zamanda.

  hayatında bir kez böyle açık vermiş, nuttal & mann's saloon'da poker oynarken jack mccall tarafından arkasından ve tepesinden vurularak öldürülmüş. altılı bir tabancası varmış, hangi model bilmem, onun tüm zamanlardaki en iyi nişancısı ve kullananıymış.

  (bkz: jesse james)


  (ibisile - 15 Aralık 2016 17:02)

 • comment image

  bir kumar masasında, kendisinin hiç tarzı olmayacak şekilde arkası kapıya dönükken vurularak öldürülmüş vahşi batı efsanesi. vuran kişi de ağabeyinin ölümünün intikamını almak istediğini söylemiş.


  (abbermustnotdie - 2 Ocak 2018 02:57)

 • comment image

  vahşi batıda bilinen en azılı kanun kaçaklarından ve en iyi silahşörlerden biri..aynı zamanda en dikkat çekici özelliği kullandığı iki adet silahı kılıflarında ters, yani kabzaları karşıya bakacak şekilde muhafaza etmesi olan ve buna rağmen söylentilere göre çok hızlı silah çekebilen..poker masasında, üstelik elindeki mevcut kağıtlarla kazanır vaziyetteyken sırtından vurularak öldürülen silahşör..


  (tybalt - 16 Ocak 2006 22:43)

Yorum Kaynak Link : wild bill hickok