Çıkış Tarihi     : 17 Kasım 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi,Bilim Kurgu,Savaş
Ülke                : Sweden
Yapımcı          :  Digital Illusions CE (DICE)
Yönetmen       : Gordy Haab (IMDB)

Star Wars: Battlefront II (~ Star Wars: Battlefront II: Assault on Theed) ' Oyununun Konusu :
Rey (Daisy Ridley), Jedi dünyasına adım atmıştır. Bu yolda ona yoldaşlık edecek olan Luke Skywalker (Mark Hamill), Leia (Carrie Fisher) ve Finn, Poe gibi arkadaşlarıyla Güç'ün ve geçmişin sırlarını öğrenmek üzere büyük bir maceraya atılırlar. 31 Aralık 2013'te, Yıldız Savaşları'nın 3. üçlemesinin çekileceği, yani 8. ve 9. filmlerin yapılacağı duyurulmuştu. 2017'nin Ocak ayında ise filmin adının Son Jedi (The Last Jedi) olacağı açıklanmıştı.


 • "bu oyunu alan grev kırıcıdır, başına gelecek her şeyi hakedendir.siz bu oyunu aldıkça ileride çok ağlarsınız "ama o kadar para verdik içinde her şey kilitli" diye..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  yeni güncellemeler ile ekim ayında general grievous, kasım ayında obi-wan kenobi ve geonosis haritası, henüz belli olmayan kış aylarından birinde ise count dooku ve anakin skywalker’ın oyuna ekleneceği duyuruldu.

  sonunda elle tutulur içerikler eklemeye başladılar.

  not: ek paket ve ek güncellemeler ücretsiz olup sonunda kan emici sistemden çıkıp oyunun hakettiklerini vermektedirler. pay2win olayı bambaşka bir olaydı zaten çok şükür o da kalktı.

  not 2: ilk yaptıkları oyunu yarım çıkartıp oyuncuları soğutmayı başarmış olsalarda sonradan ek paketleri bütün oyunculara ücretsiz vermişlerdi.


  (yonetmenvizoru - 9 Eylül 2018 13:10)

 • comment image

  çıkan haberlere göre disney ea'ye çok sert bir ayar çekti ve: "ulan sen benim 4 milyar dolarlık markamın oyunu üzerinden nasıl antipati yaratırsın, senin dalağını sikerim piç" dedi ve açgözlü ea de kendine çeki-düzen verdi.

  zaten sıkıyorsa vermesin, disney bundan sonra başkasına star wars oyunu yaptırır, ea de o sikik loot box'larıyla başbaşa kalır.

  velhasıl gençler ea'in bu geri vitesinin altında muhteşem bir göt oluş yatıyor.

  ben de artık pay2win kalktığına göre indirime girerse alabilirim. 50 lira çalışır.


  (forrestgump - 22 Mart 2018 10:41)

 • comment image

  patch 1.2 ile chawbacca isimli yürüyen halı'nın ortamların kralı olmasının önü kesilmiş; ormanda, karda, her türlü cephede askerlerle beraber savaşa katılması inanılmaz mantıksız ve saçma olan imparator denilen iğrenç karakterin de en azından önünde bir engel olduğunda (kapı, duvar vs) haddini bilmesi dolayısıyla etkisiz kalması sağlanmış.

  daha bir çok değişiklik yapılmış ancak ben en fazla bu iki değişikliğe sevindim. ayrıca, o aptal sandıklardan çıkan "aynısı sende var" kartları karşılığında verilen kredi değerleri yükseltilmiş:

  "- common – from 200 to 300
  - uncommon – from 400 to 600
  - rare – from 800 to 900
  - epic – from 1200 to 3600"

  sadece "hero" sandıklarını açtığım için bu değişiklik de bana güzel göründü.

  1.2 yaması için daha detaylı bilgi : https://battlefront-forums.ea.com/…patch-1-2#latest


  (bakbidur - 20 Şubat 2018 10:05)

 • comment image

  bu oyunu alan grev kırıcıdır, başına gelecek her şeyi hakedendir.

  siz bu oyunu aldıkça ileride çok ağlarsınız "ama o kadar para verdik içinde her şey kilitli" diye...


  (susamli cubuk - 18 Aralık 2017 17:34)

 • comment image

  kesinlikle alınmaması gereken oyun. öncelikle olay sadece lootboxlar değil. ea bu dlc işinin bokunu çıkardı, oyun bildiğin satışa çıktığında eksik ve minimum 3-4 dlc çıkıyor eksikleri kapatmak için. zaten oyuna 50 dolar/euro yada 100 küsur tl vermişsin, bir de toplamda aynı miktar para verip eksik oyunu tamamlıyorsun. tabi dlcleri tek tek almaya kalkarsan da kazık yiyorsun, o yüzden season pass/premium şeklinde alıyorsun. bütün bunları yaptıktan sonra ne oluyor peki, oyundaki bütün güzel silahlar öyle güzel kilitlenmiş ki, bf4'ten örnek, assault oynuyordum mesela, ilk verdiği silah o kadar leş ki insanı oyundan soğutuyor. tabi ki ea kardeşimiz bunu da düşünmüş, istersen 7 euroya o class için experience pack alıyorsun ve silahları açabiliyorsun. normal oyunlardan gelen experienceların o kadar ağzına sıçmışlar ki bf4'te, hiçbir şey açamıyorsun doğru düzgün. bu konudaki son düzgün oyunları galiba battlefield bad company 2 idi. hiçbir silah zayıf hissettirmiyordu, açmak çok zor değildi. tek dlc geldi, o da başlı başına oyun gibi olan battlefield vietnam dlc'siydi.

  şimdi ea'i savunan arkadaşlara sorum şu, oyundaki her şeyi açman için yaklaşık 2400 saat oynaman lazım. siz razıysanız 2400 saat oynamaya yada 2000 dolara yakın para akıtmaya, buyrun oynayın ve ne kadar mükemmel olduğundan bahsedin(karşılaştırma açısından bad company 2'de 45-50 saatte ortalama bir oyuncu her şeyi açabilir. evet daha az content var ama battlefront 2'nin 2400 saat yerine en fazla 150 saat tutması lazım) . ama bu microtransactionlar olsun, dlcler olsun diğer oyunları/şirketleri de etkiliyor ve yakında oyunlar tamamen mobil oyunlara dönecek. ben bu düzene daha fazla para vermek istemiyorum, ben o kadar para verdiğim oyunun %20'sini oynayıp kalanı için de oyun kadar para vermek istemiyorum. dlc adı altında oyunun içinde olması gereken contente para vermek istemiyorum.

  ayrıca şunu da ekleyeyim, param var diyip her şeye gereğinden fazla para akıtan ve oyuncular arasında whale diye tabir edilen tipler yüzünden iyice boku çıkıyor oyunların. hearthstone da benzer durumlar yaşıyor, ön sipariş verip 50 pack alıyorsun, en fazla 3 legendary, 7-8 epic çıkıyor. bazen commonları tamamlayamıyorsun lan, zaten her yeni expansion'da iyi kartları epic yapmaya başladılar. bir meta deck için bir en az 4 epic, 3 legendary falan gerekiyor. adventureları da kaldırdılar, çünkü bir adventure'dan en fazla 20/25 euro kazanabiliyorlardı adam başı(free to play oynayan arkadaşlar da gold biriktirerek açıyorlardı). şimdi senede 3 expansionla milletin cebini boşaltmaya çalışıyor. neyse hem blizzard, hem ea boykot listeme eklendi.

  dipnot: almayın, aldırmayın.


  (roy halladay - 18 Kasım 2017 04:39)

 • comment image

  star wars evreninden pek haz etmeyen biri olarak grafikleriyle beni büyüledi. loot box konusu apayrı fecaat ama bunla gördük ki oyun yapımcıları grafik işini çözdü artık bence. cok yakında bir oyunu değerlendirirken grafik konusu artık göz ardı edilecek. ama hala karakterin hareketleri yapay duruyor. sanki ağırlıkları kütleleri yokmuş gibi. bunu da çözerlerse tadından yenmez.


  (kaleci maier - 17 Kasım 2017 12:56)

 • comment image

  300 liradan satışa çıkıp her tarafı kilitli oyun. tüm kilitleri açmanın bedeli ise sadece 2100 dolar! 300 lira oyuna veriyorsun, menü bir geliyor içi bomboş.

  şey gibi düşün, nusret'e gidip steak söylüyorsun, gelen şey sadece tabak. diyorlar ki sen 0 300'ü sadece tabak için verdin, etin gelmesini istiyorsan ya arkaya gelip bizimle dana keseceksin ya da bi 300 daha alayım.

  böyle bir muamele ile karşılaşsan ne dersin? hassiktir lan öyle iş mi olur deyip kafayı gömersin heralde.

  işte bu oyun için de olan tam olarak bu. adamlar 300 liraya size boş tabak kitliyor. ve sonra diyorlar ki kardeşim sen kilitleri açmak istiyorsan bunun 2 yolu var:
  1- oyunda 4528 saat geçireceksin ve kilitleri açacaksın,
  2- ben o kadar oynayamam diyorsan da tüm kilitleri açmam için bana tam 2100 dolar vereceksin.

  ps: 2100 dolar tam olarak 8165.85 tl yapıyor.
  ps2: 4258 saat ise 177 gün 10 saat yapıyor. yani oyunu başından hiç kalkmadan sadece 5 ay 27 gün 10 saat oynarsanız elinizde full oyun olacak.

  he ne olacak peki? ea nördlerin gazını "biraz" alacak, nördler de "ağğğbi yaaa star wars yaaa darth vader yaaa" diye diye bu oyunu yine oynayacaklar. yine övecekler.


  (fakirpislik06 - 15 Kasım 2017 19:09)

 • comment image

  oyunu beğenmeyenlerin, yapay zekadan girip fasulye senaryodan çıktığı multiplayer ağırlıklı fps/tps. oyunda senaryo aramak yersiz bir çabadır, yapımcı pandemic'in amacı battlefield serisinin oyun sistemini star wars evreninde sunmaktır . kaldı ki, single player da emanet durmuyor, özellikle galactic conquest modu elite zorluk seviyesinde gayet doyurucu.

  gerçi şaşırmadım herkesin single player tarafına bakarak oyunu eleştirmesine, kaç kişi oyunu orijinal alıp da multi oynadı allahını seversen.

  *not: bu arada battlefront serisi gelmiş geçmiş en çok satan star wars oyun serisini oluşturmaktaymış, bu da böyle gereksiz bir bilgi işte.


  (daemonwrathchild - 22 Temmuz 2008 14:04)

Yorum Kaynak Link : star wars battlefront 2