Çıkış Tarihi     : 27 Eylül 2015 Pazar, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Plastic Wax Studios , Traveller's Tales
Yönetmen       : James McLoughlin (IMDB), Arthur Parsons (IMDB), Justin Villiers (IMDB)
Senarist          : Jon Burton (IMDB),Graham Goring (IMDB),James McLoughlin (IMDB),Toby Everett (IMDB),Laurence Gee (IMDB),Andrew Holt (IMDB),Dan McCreadie (IMDB),Dawn McDiarmid (IMDB),Joe Moore (IMDB),Christopher Andrew McGerr (IMDB),Jacob Mills (IMDB),Dewi Roberts (IMDB),Stephen Sharples (IMDB),Brad Stevens (IMDB),Boyd Vico (IMDB),Bob Kane (IMDB),Dan Aykroyd (IMDB),Steven Spielberg (IMDB),Michael Crichton (IMDB),Harold Ramis (IMDB),Robert Zemeckis (IMDB),L. Frank Baum (IMDB),James L. Brooks (IMDB),Chris Columbus (IMDB),Peter Jackson (IMDB),Stephen J. Cannell (IMDB),Matt Groening (IMDB),Joseph Barbera (IMDB),Paul Feig (IMDB),Philippa Boyens (IMDB),John Byrne (IMDB),Paul Dini (IMDB),Arnold Drake (IMDB),Bill Finger (IMDB),Bob Gale (IMDB),Bruce Geller (IMDB),Michael Goldenberg (IMDB),Seth Grahame-Smith (IMDB),Charles S. Haas (IMDB),William Hanna (IMDB),Michael Hegner (IMDB),Rick Jaffa (IMDB),Noel Langley (IMDB),Glen A. Larson (IMDB),Phil Lord (IMDB),Frank Lupo (IMDB),William M. Marston (IMDB),Melissa Mathison (IMDB),Craig McCracken (IMDB),Chris McKenna (IMDB),Christopher Miller (IMDB),Glen Murakami (IMDB),Yuji Naka (IMDB),Sydney Newman (IMDB),J.K. Rowling (IMDB),Joe Ruby (IMDB),Tom Ruegger (IMDB),Joe Shuster (IMDB),Jerry Siegel (IMDB),Amanda Silver (IMDB),Sam Simon (IMDB),Stephen Sinclair (IMDB),Ken Spears (IMDB),Bruce W. Timm (IMDB),J.R.R. Tolkien (IMDB),Fran Walsh (IMDB),Mort Weisinger (IMDB),Marv Wolfman (IMDB),John Derevlany (IMDB),Jerry Robinson (IMDB),Dan Hageman (IMDB),Colin Trevorrow (IMDB),Kevin Hageman (IMDB),Gardner Fox (IMDB),Doug Moench (IMDB),Erik Sommers (IMDB),George Pérez (IMDB),Bob Brown (IMDB),Naoto Ohshima (IMDB),Hirokazu Yasuhara (IMDB),Graham Nolan (IMDB),Chuck Dixon (IMDB),Aaron Horvath (IMDB),Harry Lampert (IMDB),Katie Dippold (IMDB),Erik Wolpaw (IMDB),Derek Connolly (IMDB),Pendleton Ward (IMDB),Michael Jelenic (IMDB),Otto Binder (IMDB),Phil McCormick (IMDB),Al Plastino (IMDB),Chet Faliszek (IMDB),Jared Stern (IMDB),Curt Swan (IMDB),Dick Sprang (IMDB),Jay Pinkerton (IMDB),Paul Norris (IMDB),Harry G. Peter (IMDB),Tommy Andreasen (IMDB),John Whittington (IMDB),George Papp (IMDB),Ted Kosmatka (IMDB),Erik Legernes (IMDB),Robert Bernstein (IMDB)
Oyuncular      : Will Arnett (IMDB)(ekşi), Sean Astin (IMDB)(ekşi), Dan Aykroyd (IMDB)(ekşi), Laura Bailey (IMDB)(ekşi), Colin Baker (IMDB), Tom Baker (IMDB)(ekşi), Troy Baker (IMDB)(ekşi), Elizabeth Banks (IMDB)(ekşi), John Barrowman (IMDB), Brian Bloom (IMDB), Orlando Bloom (IMDB), Steve Blum (IMDB), Alison Brie (IMDB), Peter Capaldi (IMDB), Johnny Cash (IMDB), Dan Castellaneta (IMDB), Mindy Cohn (IMDB), Jenna Coleman (IMDB), Peter Davison (IMDB), Charlie Day (IMDB), Robin Atkin Downes (IMDB)

Lego Dimensions ' Oyununun Konusu :
3D formatında ve bilgisayar animasyonu olarak hazırlanacak macerada; sıradan, kurallara her zaman uyan, ortalama bir LEGO minifigürü olan Emmet adlı karakterin, yanlışlıkla dünyayı kurtaracak en sıra dışı kişi olarak tanınması konu ediliyor.


 • "lego'nun toys-to-life formatında(amiibo, disney infinity, skylanders vb gibi) çıkan yeni oyun seti. hemen hemen tüm konsollara çıkmıştır.lego dimensions"
 • "daha ps4üm olmadan bana 200 dolara yakın para harcatmış lanet şeydir.konsolu alınca ne hale geleceğimden çok korkuyorum..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  daha ps4üm olmadan bana 200 dolara yakın para harcatmış lanet şeydir.

  konsolu alınca ne hale geleceğimden çok korkuyorum...


  (linaros - 4 Kasım 2015 19:47)

 • comment image

  çok ilginç bir deneyim sunacak olan oyun.

  anladığım kadarıyla kutudan gerçek logo da çıkacak oyun cd'si ile birlikte. ve yine legodan yapacağımız bir platform oluşturacağız. ardından seçtiğimiz karakterleri bu platforma koyarak onlarla ekrandaki oyunda oynayacağız.

  örneğin batman'i seçerseniz platforma yerleştiriyorsunuz, oyunda da batman ile ilerliyorsunuz. batmobile'i elinizle legolarla yapıp, istediğiniz şekilde modifiye ediyorsunuz. siz reelde nasıl bir lego araç yaparsanız oyunda öyle görünüyor batmobile de.

  başlangıçta elimizde batman, gandalf ve lego movie'deki lucy (wyldstyle) olacak. ek paketleri gidip satın alabileceğiz, bunlar arasında scooby-doo'dan back to the future karakterlerine, the simpsons'tan doctor who'ya birçok seçenek var. tam karakter listesi için buyrun: http://www.lego.com/en-us/dimensions/characters

  şahsi fikrim tutacak bir fikir olmadığı şeklinde, fakat merak ve hevesle satın alan çok olacaktır zira daha önce pek yaşamadığımız bir deneyim sunuyor.


  (deliyimben - 29 Ağustos 2016 10:34)

Yorum Kaynak Link : lego dimensions