Çıkış Tarihi     : 25 Haziran 2013 Salı, Yapım Yılı : 2013
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi,Fantazi,Romantik,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  High Moon Studios , Marvel Enterprises , PCB Productions
Yönetmen       : Keith Arem (IMDB), Sean Miller (IMDB)
Senarist          : Daniel Way (IMDB)
Oyuncular      : Nolan North (IMDB)(ekşi), Fred Tatasciore (IMDB), Keith Ferguson (IMDB)(ekşi), Steve Blum (IMDB)(ekşi), Melissa Disney (IMDB), Gwendoline Yeo (IMDB), Chani Krich (IMDB), April Stewart (IMDB)(ekşi), Matthew Mercer (IMDB), Todd Stanton (IMDB), Brian Bloom (IMDB), Cornell Womack (IMDB), Dave B. Mitchell (IMDB), Michael Robert Berger (IMDB), John Eric Bentley (IMDB), Travis Willingham (IMDB), Cindy Robinson (IMDB), Tawny Dolley (IMDB), Tawny Dolley (IMDB), Jason Paige (IMDB), Benjamin Joel Caron (IMDB)

Deadpool ' Oyununun Konusu :
Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson'ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade'in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.


 • "kendisinin ultron hakkındaki yorumu:"tony put siri in a body and now she is on her period!""
 • "çok beğendim, gayet eğlendirdi. abd sinemalarında altyazı olmadığından bi iki yerde esprileri kaçırdım. yeniden izlemeye bahane olacak."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sevilen ve sayılan marvel kahramanlarından biri... kendisi spider mangibi geyik yaradılışta bir karakter olması ile tanınır ama aslında içi ukte doludur... başarılı paralı asker wade wilson kendisine kanserini iyileştirme sözü verildiği için weapon x projesine katılır mutant sevgilisini geride bırakarak... hakikaten de iyileşir üstelik bir de süper hızlı iyileşme gücüne kavuşur iyice delifişek birşey olur ama bunun karşılığında cildi erimiş peynire döner... giyer spandexi olur deadpool... komiktir okunasıdır...


  (calhoun - 13 Şubat 2002 13:27)

 • comment image

  marvel ultimate alliance oyunundaki replikleri oyunu oynamanızı engelleyebilecek kadar yarıcı olan karakter.

  black widow: deadpool thank you for accepting fighting against galactus.
  deadpool: oh no! no one told me about galactus! i want my lawyer! i want my mommy! i want my lawyer's mommy!!!


  (godslayer - 24 Aralık 2009 00:00)

 • comment image

  ingilizce haricinde almanca, ispanyolca ve japonca da konuşabilen anti-kahraman. artık türkçe de biliyor...

  https://vimeo.com/105289175

  ayrıca isminin anlamı ölü havuzu falan değildir yuh! saçmalamayın. weapon-x deneyleri sırasında diğer deneklerle önce kimin öleceği üzerine bahse tutuşurlar, herkes ortaya para koyduğu için de bahsin adına "deadpool" derler. daha sonra oradan tek kurtulan wade arkadaşlarının anısına bu ismi kullanmaya başlar. yani türkçe'ye "ölüm bahisi" olarak çevrilebilir. hani film türkiye'de vizyona girerken dğıtımcılar illa bir türkçe isim bulalım diyip buralara bakarlarsa öyle bir gerzeklik yapmasınlar...


  (massayidonatello - 5 Eylül 2014 01:09)

 • comment image

  filmi sonrası türkiye'de bi örümcek adam popülerliğine ulaşacaktır şüphesiz. daha önce adını dahi duymamış olanlar "dedpuuull" diye dolaşacaklar dört bir yanda. deadpool'un popüler olması, türkçe çevirilerinin artmasına sebep olacaktır. hoş. ben de birkaç fun facts pırtlatayım diyorum:

  *dc'nin en gevşek karakterlerinden biri olan lobo'nun da yüksek bütçeli bi filminin gelmesi dileğiyle*

  - deadstroke'a o kadar çok benziyordu ki yaratırken "ismi de alalım la puhaha" dendi, karakterin bu derece popüler olacağı akıllarına gelmemişti. **

  - ilk defa bi kötü* karakter olarak ortaya çıktı.

  - babası askeri disiplinle yetiştirdi ve annesini kanserden kaybetti. işte torbacılık, cankilik, kız meslek lisesi önü erkete, arabesk rap gibi kötü bir döneminde tayfasından birisi babasını öldürdü.

  - kendisinin de kanser olduğunu öğrendiği vakitlerde weapon x deneylerine katıldı ve şimdiki deadpool haline geldi. süper hızlı iyileşme özelliği o derece iyiydi ki vücudu hasar alacağını önceden kestirip götü sağlama alabiliyordu. işin içine ölüm**, thanos falan girince daha da coştu "ölümsüz" bi karakter oldu çıktı. rahmetli osiris de böyleydi, vücudunun parçalarını bi araya gelince toplanıyordu falan.

  - kendisi kanadalı. ağır da milliyetçi. maceralarında metrik sistemi kullanıyor ve dördüncü duvarı yerle bir ettiği için metrik sistemi abd'li okurların incik, inçlik, inçik, onç.. her ne boksa o sisteme çeviriyor. abd de zaten neden hâlâ diretiyorsa. abdli bi dingil yol sorarsa tarif edemiyorum lan, ben ne bileyim 400 metre kaç yard ediyor. yard onu kapsamıyor galiba. santimil. amk.

  - çocukluk kahramanı kaptan amerika ve bütün evrende saygılı davrandığı tek kişi o. gerçi adam yüzbaşı. ben olsam ben de saygıda kusur etmem.

  - bir karakterin, bir diğer karaktere konuk olması şaşırtıcı ve de güzel bir sürprizdir.. deadpool'un düğününe neredeyse bütün marvel karakterleri katılmıştır -alternatif evren deadpool'ları dahil- ve rekoru elinde bulundurmaktadır.

  http://goo.gl/c36fxr

  - en güçlü marvel karakteridir; zira çenesi hiç durmadığı için iki dakika istila yaptırmaz, galactus'a bile illallah çektirmiştir.

  çene > kozmik pağvaa

  https://goo.gl/jlv3um

  - deadpool olmadan evvel bi fahişeye aşık olmuş ve kanser olduğunu öğrendiği vakit onu terketmiştir. sonra yolları keşistiğinde de hatun şekil değiştiren bi mutanta dönüşmüştür.

  - en yakın arkadaşı örümcek adamdır -en azından deadpool için- bromance tabiri onlar için biçilmiştir.

  http://goo.gl/w2xued

  - her şeye rağmen çocuklar ve hayvanlara karşı yumuşak bir tarafı vardır. o çocuk apocalypse olsa bile.

  http://goo.gl/zo2tdg

  - yüzündeki yaralara ve kırık kafasına rağmen birçok defa ciddi ilişkisi olmuş, nişanlanmış, evlenmiştir. hatta bu kadınlar arasında black widow bile vardır. black widow lan, helal.

  - en büyük korkusu inekler, zayıf noktası ise yavru kedilerdir.

  http://goo.gl/fddnuv

  - hayran yapımı sayılarda en çok harley quinn'le yakıştırılmıştır. deadpool joker'den kat kat daha manyak olduğu için haklı bir yakıştırmadır da esasında.

  - chimichanga sever ve de en önemlisi büyük bir pantera hayranıdır.

  ----

  eğer bu videomu beğendiyseniz abone olun ve beğen butonuna basmayı unutmayın. her çarşamba iki video yükleyeceğim ve yarından itibaren yeni serimiz contra'ya başlıyoruz, yeni çıkmış grafikler muhteşem diyolla.


  (coolbull - 14 Ağustos 2015 16:25)

 • comment image

  deadpool'u başlarda spider-man'le olan çok eğlenceli diyaloglarıyla tanıyıp yavaş yavaş hastası olan biri olarak "ya sen daha iki yıl önce deadpool'u tanımıyodun bileeammına" tarzı konuşan insanların ağzına dinamit sokup patlatmak istiyorum. bu önemli hususu belirttikten sonra bu arkadaşlarla ilgili tespitime geleyim. bu "nenen çarık giyerdi"ci arkadaşların tam olarak hayattan ve insanlıktan ne sikimi beklediklerini tam olarak anlayabilmiş değilim. bir insan deadpool'u 3 ay önce tanımış da olabilir. bir hikayenin, bir kurgunun, bir karakterin anlaşılabilmesi ya da beğenilmesi için ona ömrünü adamak gerektiğini zanneden şopar kitle hayatlarında büyük eserleri sevebilmenin büyük emek gerektirdiği savına kendilerini inandırabilir ve bu şekilde yaşayabilirler. ama buraya gelip de deadpool'u sevebilmek için herkesin 92'den beri bütün çizgi romanlarını okumuş olmak gerektiğini ya da oyununu oynayarak deadpool'u anlayamayacağını falan iddia edebilmek için ya stan lee olmanız ya da temel fizik kanunlarını değiştirebileceğine inanan bir mal olmanız gerek.

  ayrıca tüketim toplumunu da deadpool üzerinden eleştirmek ve bunu yaparken de "aslında deadpool'u ancak bizim gibi üstün özelliklere sahip küçük bir grup insan anlayabilir" tandanslı cümleler kurmak deadpool'un 'compiled' bir kahraman olduğu gerçeğini değiştirmez. deadpool, "her şeyden birazın iki katı" aritmetiğiyle oluşturulmuş bir adam zaten. yani deathstroke, spider-man, wolverine gibi deadpool'un özelliklerini aldığı adamlardan birini ya da sadece deadpool'un taşak geçtiği herhangi bir karakteri sevmek deadpool'u sevmek için sebep olabilir.

  bunların yanı sıra her şeyden öte adamın sadece bir bir kurgunun kahramanı olduğunun farkında olması bile herhangi bir insanı etkileyebilir. yani bir insanın deadpool'u sevebilmesi için bu son yıllarda türkiye'de yükselen 'geek' hıyarlığına kendisini kaptırmış olması da gerekmiyor. deadpool için heyecan duymak sadece bir çizgi roman kolleksiyonerinin kapılacağı bir duygu da değil. belki de adam blade'i neden seviyorsa deadpool'u da onun için, havada uçuşan kelle-kol-bacak için seviyor.

  o sebepten gelip burada insanların heyecanını ve beğenilerini aşağılayıp "sen daha ne biliyon yea" ayağı çekecek adamlar değilsiniz siz.

  edit: (in a galaxy far far away) çelişkiden bahsedilmiş. iki cümleye dikkat çekmek istiyorum.

  "yukarıda yazılanları tekrar oku, sonra bir daha oku. sonra tekrar oku."

  "açıklamakla uğraşırdım da, zekan neden bahsettiğimi anlamaya gayet yeterli, bence çok uğraşmayalım."

  if you can't explain it simply, you don't understand it well enough. - albert einstein


  (massayidonatello - 12 Şubat 2016 13:22)

 • comment image

  bir an benimle de taşak geçmesini beklediğim film. filme dair birkaç not:

  * filme dair ilk çekim, ocak 2012'de stüdyoyu filmi çekmeye ikna etme amaçlı 3 dakikalık kısa bir test çekimiymiş. 1 ağustos 2014'te biz sevgili izleyicilere sunulmuş ve epey olumlu tepkiler almış ve filmin yapımına başlanmış. o test çekimi o kadar popüler olmuş ki film için yeniden yaratılmış o sahne.

  * deadpool kostümünün içinde kas tabakası varmış fakat ryan reynolds'a çok dar geldiği ve onu çok iri gösterdiği için kaldırılmış.

  * deadpool için ryan reynolds, onun canlandıracağı son çizgi roman karakteri olacakmış fakat devam filmlerine açıkmış.

  * filmdeki bir sahnede, kostümü için yeşil renkte bir kostüm istemediğini belirtiyordu. burada 2011 yılında oynadığı ve yönetmeniyle pek iyi anlaşamadığı green lantern filmine gönderme var. ek

  * 1 nisan 2015'te ryan reynolds kendisinin twitter adresinden, epey küfürbaz ve ahlaksız olan deadpool karakterinin filminin pg-13 olacağını açıklamış. ertesi günse bunun şaka olduğunu belirtip filmin r rated olacağını söylemiş.

  * filmin çekimleri 48 günde tamamlanmış.

  * oyuncu kadrosunun senaryoya katkıda bulunabilmesine izin verildiğinden mütevellit ryan reynolds da senaryoda katkıda bulunmuş.

  * dc comics'teki deathstroke karakterine biraz saygı biraz da parodi olarak wade wilson ismi seçilmiş.

  * bu filmle birlikte ryan reynolds'ın oynadığı 5. çizgi roman uyarlaması filmde kendisine yer bulmuş.

  * yönetmen tim miller'ın aklında devam filmini çekmek varmış ki zaten filmin sonunda deadpool da bundan az biraz bahsediyor.

  * cadılar bayramında ryan reynolds, deadpool kostümünü giymiş. şuradan

  * ryan reynolds'ın deadpool kostümünü saklamasına izin verilmiş.

  * ryan reynolds o kadar büyük bir deadpool hayranıymış ki 2005 yılından beri kendi çapında lobicilik faaliyeti gösteriyormuş filmdeki rolünü kapabilmek için. (bkz: deadpool lobisi) filmin çekilebilmesi için maaşından kesinti yapılmasını kabul etmiş.

  * kurgusu adobe premiere cc'de gerçekleştirilmiş (ben de kullanıyorum bunuuuuu)

  * film, deadpool'un new mutants'ta ilk kez aldığı tarihten tam 25 sene sonra vizyona girmiş.


  (cam kavanoz - 13 Şubat 2016 00:33)

 • comment image

  çok beğendim, gayet eğlendirdi. abd sinemalarında altyazı olmadığından bi iki yerde esprileri kaçırdım. yeniden izlemeye bahane olacak.


  (ssg - 14 Şubat 2016 23:27)

 • comment image

  biraz önce izlediğim filmdir. öncelikle buradan ankamall 21.10 seansındaki f20-f21-f22-f23-f24-f25 numaralarda oturan, 2 oğlan ve 3 kız halinde takılan gerizekalılar hakkında bir kaç sitemde bulunmak isterim. salon ışıkları söndükten sonra reklamlar dahil her boka anıra anıra gülen bu amına kodumun gerizekalılarına bilet satan adamın kullandığı bilgisayarın işletim sistemini yazan programcısını sikeyim. be orospu çocukları ses telinizi sikeyim sizin. hele o kafası yuvarlak gözlüklü şişman karı güle güle beynimin damarlarını sikti. ulan zaten imaxte izliyoruz filmi, salonda hayvani efekt sesleri var ona rağmen bu malların sesi herkesin kulağını sikti. bu sikikler her kahkaha attığında ön koltuklarda oturan bi takım insanlar arkasına dönüp bu mallara bakmaktan valla filmi izleyemediler. sinirim hala geçmedi size beynini siktiğimin malları. neyse daha fazla sövmek istemiyorum ama cidden o gözlüklü olan karı, seni öldüreceyim. ses tellerinden seni tavana asıp yüzüne yüzüne güleceğim.

  filme gelecek olursak süperdi. bu kadar.


  (sharp - 16 Şubat 2016 00:00)

Yorum Kaynak Link : deadpool