Süre                : 1 Saat 37 dakika
Çıkış Tarihi     : 30 Nisan 2004 Cuma, Yapım Yılı : 2004
Türü                : Komedi
Ülke                : ABD,Kanada
Yapımcı          :  Paramount Pictures , M.G. Films , Broadway Video
Yönetmen       : Mark Waters (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Rosalind Wiseman (IMDB)(ekşi),Tina Fey (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Lindsay Lohan (IMDB)(ekşi), Rachel McAdams (IMDB), Tina Fey (IMDB)(ekşi), Tim Meadows (IMDB)(ekşi), Amy Poehler (IMDB)(ekşi), Ana Gasteyer (IMDB)(ekşi), Lacey Chabert (IMDB)(ekşi), Lizzy Caplan (IMDB)(ekşi), Daniel Franzese (IMDB), Neil Flynn (IMDB), Jonathan Bennett (IMDB), Amanda Seyfried (IMDB), Rajiv Surendra (IMDB), Ely Henry (IMDB), Jonathan Malen (IMDB), Miranda Edwards (IMDB), Michelyn Emelle (IMDB), Ky Pham (IMDB), Daniel DeSanto (IMDB), Alisha Morrison (IMDB), Chris Anton (IMDB), Diego Klattenhoff (IMDB), Wai Choy (IMDB), Julia Chantrey (IMDB), Stefanie Drummond (IMDB), Stephan Dickson (IMDB), Laura de Carteret (IMDB), Dan Willmott (IMDB), Sharron Matthews (IMDB), Jo Chim (IMDB), Jill Morrison (IMDB), Clare Preuss (IMDB), Bruce Hunter (IMDB), Krysta Carter (IMDB), Sima Fisher (IMDB), William R Phillips (IMDB), David Reale (IMDB), Talia Russo (IMDB)

Mean Girls (~ Kötü kizlar) ' Filminin Konusu :
Zoolog olan ailesi tarafından Afrika'da büyüyen, okula gitmeyen, sadece evde özel eğitim alan Cady, en güçlünün hayatta kaldığı ilkesini yaşayarak öğrenmiştir. Ancak 15 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının yepyeni bir boyut kazandığını farkeder. Okulun en popüler kızının eski sevgilisine aşık olunca işler Cady için epey karışacaktır.


 • "lindsay lohan'in kankasi amanda seyfried'in de kucuk bir rolu olan film."
 • "jonathan bennett adlı taş bi insanın oynadıgı film."
 • "nedenini anlamadığım bir şekilde içimde defalarca izleme isteği uyandıran film."
 • "lindsay lohan kizil sacli ve beyaz tenliyken anne ve babasinin kara yagiz insanlar olmasini anlayamadigim film. kesin filler buyutmus lindsay lohan i**"
 • "bir tv programinda yeni vizyona girenler bolumunde genclik filmleri kategorisinde elephant la ayni kefeye konulan film. (bkz: allah belanizi versin)"
 • "basrollerini lindsay lohan ve memelerinin paylastigi film."
 • "(bkz: regina george)"
 • "kiz lisesinde kasar kizlarin en kasar olma yarisindaki maceralarini konu alan film. rachel mcadams'in guzelligine bizzat $ahit olduk filmde."
 • "twitterda bugun 10yearsofmeangirls hashtagiyle yad edilen benim de gorunce duygulandigim ergenligimin mihenk tasi film. 10 yil olmus mu ya nasil hizli bir zaman gecmesidir tuyler dikens."
 • "dünya tarihi'nin en iyi filmlerinden biri. 10 senedir bazı güruhlar arasında fenomen olmuş durumda."
 • "türünün en iyi örneklerinden."
Facebook Yorumları
 • comment image

  vahşi hayatta ki sadece güçlüler hayatta kalır tezinin, lise koridorlarındada aynen geçerli olduğunu anlamamızı sağlayan, popülerlik kavramını işleyen benzerlerine göre daha inandırıcı olmayı başarmış, zaman zaman keyifli anlara sahip olsada izlenildikten hemen sonra unutulan gençlik komedisi.


  (tom ripley - 19 Haziran 2005 16:11)

 • comment image

  bir gençlik filmi için gerçekten farklı bir espri anlayışına sahip olduğunu düşündüğüm, kimi karakterlerin ve durumların gerçekten south parktan fırlamış gibi durduğu ve sırf bu başarılı esprileri için bile izlenilebilir film... "kızlar var, lisede geçiyor, gençlik komedisi" durumundan fazlası olmuş, kanımca gayet başarılı olmuş...


  (madcan - 12 Mart 2005 10:41)

 • comment image

  ismini, afişini ve yapım yerini* gördükten sonra kafamda önyargıların oluşmasına sebebiyet vermiş film. lakin 1.5 saat beni oldukça eğlendiren film olmuştur aynı zamanda. filmin kimi yerlerinde southpark'da alınan tadı yakalamak mümkündür.


  (erotomaniac - 19 Ocak 2005 21:47)

 • comment image

  neden çekildiğini ve benim de neden izlediğimi anlayamadığım film. sanırım oyuncularından dolayıydı. film baştan sona daha önce defalarca izlediğimiz sahnelerle bezeli, sadece barındırdığı taş gibi kızlar için izlenebilir. sonunda da mesaj vermişler, ama merak ettiğim hangi insanın filmden sonra çıkıp da "vay be neden birbirimizle kavga ediyoruz, hayat mutluyken daha güzel" gibi düşüncelere kapılacağı. son olarak anladım ki rachel mcadams insan değil.


  (crowley - 29 Ekim 2004 03:00)

 • comment image

  cady'nin kendini bulduğu sahnede söyledikleri filmin anafikrini oluşturuyor.

  --- spoiler ---
  and that's when i realized: making fun of caroline craft wouldn't stop her from beating me in this contest. calling somebody else fat won't make you any skinnier. calling someone stupid doesn't make you any smarter. and ruining regine george's life definitely didn't make me any happier. all you can do in life is try to solve the problem in front of you.
  ---
  spoiler ---


  (crescent - 21 Ekim 2004 02:02)

 • comment image

  thirteen'in yapamadığını yapmasını beklediğim film.etrafta film karekterleri gibi dolaşan tikiler yok henüz ona şaşırıyorum..belki de bir televole bölümünde "ünlü mankenler mean girls adlı sinemadan çıkarken kameralarımıza işte böyle yakalandılar" "tugba hn tugba hn. siz kendinizi kötü kız olarak görüyor musunuz? şeklinde bir haber olursa popüleritesi x3 olabilir tabi.bekleyip görmek lazım.en azından filmin sonunda "bu tür şeyler salakça aklınızı başınıza alın" gibi de bir mesaj var.tabi ne kadar etkili oluyor bilinmez.


  (crashadder - 27 Temmuz 2004 14:09)

 • comment image

  kategorisinde tartışmasız en iyi film. kategorisi derken şundan bahsediyorum; mean girls bir ergen filmi. lise öğrencileri olan karakterlerin hayatları, arkadaşlıklar, ilişkiler, dedikodu ve partiler etrafında dönüyor. yani tipik amerikan gençliği diyebiliriz. hatta diğer liseli gençlik filmlerinden farkı yokmuş gibi görünebilir. ancak mean girls'ü mean girls yapan şeyler muhtemelen karakterler, espriler, konunun anlatılışı ve rachel mcadams. eğer kafa dağıtan, eğlenceli bir film arıyorsanız bu filmi izleyin kesinlikle.


  (tulpen en molens - 9 Haziran 2014 06:00)

 • comment image

  twitterda bugun 10yearsofmeangirls hashtagiyle yad edilen benim de gorunce duygulandigim ergenligimin mihenk tasi film. 10 yil olmus mu ya nasil hizli bir zaman gecmesidir tuyler dikens.


  (dontmesswithme - 1 Mayıs 2014 11:52)

 • comment image

  klise kisimlari olsa da sıkıcı amerikan genclik filmlerinden biri degil. cok komik sahneleri var, mesela

  --- spoiler ---

  hint asilli mathlete elemanin janis'e 'rather see you shake that thang' dedigi ve damian'in koptugu sahne.

  ---
  spoiler ---

  janis'i oynayan lizzy kaplan ve regina rolunde rachel mcadams superler.

  rachel mcadams'in guldurdugu bi baska film icin (bkz: hot chick)


  (supermarket song - 25 Ağustos 2012 15:01)

Yorum Kaynak Link : mean girls