Çıkış Tarihi     : 27 Mart 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Drama,Korku,Heyecanlı
Ülke                : Canada
Yapımcı          :  Ubisoft Montreal
Yönetmen       : Drew Holmes (IMDB), Christina Ray (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Steve Byers (IMDB)(ekşi), Sarah Booth (IMDB)(ekşi), Murry Peeters (IMDB)

Far Cry 5 ' Oyununun Konusu :
Roket Büyük bir hızla ve gürültüyle Jack Carver’in teknesine çarpar. Jack tekne patlayıp paramparça olmadan önce kaçmayı zar zor başarır. Genç gazeteci Valerie Constantine onu bu seyahat için tuttuğunda, Carver’ın hayalindeki seyahat bu değildir. Kaptanın görevi onu bir muhbirle buluşması için ücra bir adaya götürmekti, ama hiç bir şey yolunda gitmez. Adanın sırrı her neyse, onun koruyucuları bunun bilinmesini engellemeye hazırdırlar Jack ve Valerie paçalarını zor kurtararak ormanın içine kaçarlar. Adanın diğer tarafındaki limandaki gemiye ulaşmaya çalışırken acımasız askerler tarafından yakalanırlar. Her şeye rağmen limana varışlarının ardından adanın sırrını çözerler: Dr. Krieger’ın mükemmel ölüm makinesini yaratma girişimi ve tehlikeli deneyler.


 • "gündemi göz önünde bulundurarak bugünlerde çıksaydı normalin 2 katı satış rakamı yakalayacağını düşündüğüm ubisoft serisinin 5. oyunu."
 • "ubisoft'un recep ivedik'e bağlayan oyun serisinden yeni bir oyun."
 • "fetönün redneck şubesiyle mücadele edeceğimiz oyun."
 • "muhtemelen tüm ubisoft oyunları gibi, piyasaya çıktığında gösterilen grafiklerin yarısı kısılmış olacaktır.kısaca ubisoft'u hatırlayın ve ön sipariş vermeyin. (bkz: ben yandım eller yanmasın)"
 • "oyunun trailerı için yapılan yorumlar güzelmiş."far cry about shooting rednecks?""trump will be the final boss.?""
 • "ilk trailerı yayınlanmış oyundur.serinin önceki oyunlarına göre daha sayko bir konusu olacak gibi duruyor."
Facebook Yorumları
 • comment image

  multiplayer ekibi oynamış bugün seyrettim. medya için piyasaya çıkmadan youtuberlara dağıtmışlar galiba oyunu.

  oyunu şöyle anlatayım, geniş bir alanda sağdan soldan her yerden ama her yerden size haddinden fazla öfkeli insanların olduğu bir adada hayatta kalmaya çalışıyoruz. gören herkes size ateş ediyor. biz canımız isterse durup çatışıyoruz. allah aşkına yıl 2018, far cry 2 deydi bu klişe en son. hiç mi yapay zeka yok, her gören aha bu bizim adam diye üstümüze atlıyor.

  çatışmadan kaçmak gibi bir seçeneğimiz olması hoş, zira niyeyse görür görmez bam güm ateş etmeye başlayan insanlar biraz uzaklaştığımızda "haa o değilmiş galiba" diye peşimizi bırakıyor tamam da oyundaki tüm gerçekçiliği öldürüyor sağdan soldan mermi yağması. yazık enis yarım saat kadar oynadı, abartmıyorum ekranda ateş edilmeyen süre toplamda 1 dakikayı geçmemiştir. sürekli bir aksiyon, sürekli bir çatışma. böyle bir şey oynamak istesem gider adam akıllı doom falan oynarım ben yahu? açık dünya oyunlarda işim ne?

  grafikler efsane değil ama gayet hoş. hikayesini henüz tam bilmiyoruz, umarım o bari adam akıllıdır. şahsen ben oynanış videosunu gördükten sonra bir hayli soğudum oyundan. beklentilerim bambaşka yöndeydi. daha organize bir hikaye ve ilerleyiş hayal ederken tam aksine zombi gibi sağdan soldan düşman yağan garip bir şey olmuş. neyse bi piyasaya çıksın da tekrar bir bakarız. şimdilik görüntüsü değil 200 lira, 100 lira bile etmeyecek kıvamda.

  garibim enis de sponsor desteğiyle oyun geldiği için " bu ne aq?" diyememiş de "işte böyle sürekli bir aksiyon var arkadaşlar oyunda" diye sayıklayıp duruyor.


  (syozkn - 23 Mart 2018 22:24)

 • comment image

  gündemi göz önünde bulundurarak bugünlerde çıksaydı normalin 2 katı satış rakamı yakalayacağını düşündüğüm ubisoft serisinin 5. oyunu.


  (rancid - 16 Ağustos 2017 12:53)

 • comment image

  ekşiciler abartınca girip bakayım dedim ama farcry 4 ten bir farkı yok grafiklerin. ayrıca her farcry oyunu gibi kendini tekrar edecek, git dal, kule zaptet, region al diğerine geç bunu 45 kere yap şeklinde ilerleyecektir.


  (uber insan - 26 Mayıs 2017 20:33)

 • comment image

  oyunun trailerı için yapılan yorumlar güzelmiş.

  "far cry about shooting rednecks?"
  "trump will be the final boss.?"


  (millikan - 26 Mayıs 2017 16:53)

 • comment image

  ubisoft'un gizli gizli yaptigi anketlerde "nasil bir dunyada gecsin istersiniz?" sorusunu sorup, siklara

  "dinazorlar falan"
  "uzay sci-fi"
  "60's vietnam"
  "vampires"

  ...

  gibi secenekleri koydugu oyun.

  2016-2018 arasi gelmesi bekleniyor.


  (zad - 6 Nisan 2015 00:51)

Yorum Kaynak Link : far cry 5