Çıkış Tarihi     : 31 Ekim 2003 Cuma, Yapım Yılı : 2003
Türü                : Aksiyon,Savaş
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Activision , Infinity Ward
Yönetmen       : Keith Arem (IMDB)
Senarist          : Michael Schiffer (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Steve Blum (IMDB)(ekşi), Jason Statham (IMDB), Giovanni Ribisi (IMDB)(ekşi), Gregg Berger (IMDB)(ekşi), Michael Gough (IMDB), Michael Bell (IMDB), Jim Ward (IMDB), Nick Jameson (IMDB), Neil Ross (IMDB), David Sobolov (IMDB), J. Grant Albrecht (IMDB), André Sogliuzzo (IMDB), Quinton Flynn (IMDB), Josh Paskowitz (IMDB), Earl Boen (IMDB), Arturo López (IMDB)

Call of Duty ' Oyununun Konusu :
Call of Duty is a video game starring Steve Blum, Jason Statham, and Giovanni Ribisi. You play as three different Allied nations: the Americans, the British, and the Russians. From 1944 to 1945, you must answer the call of duty and...


 • "okuyamayanlar için bi kez daha tekrar geçelim. telaffuzu kal of dati'dir."
 • "türkçesi ''mazlumu getirin bana'' dır."
 • "okuyamayanlar için bi kez daha tekrar geçelim. telaffuzu kol of'tur."
 • "sevgilimin bu oyun hakkindaki tanimi:"askerler vardi goreve gidiyorlardi, captain price vardi.""
Facebook Yorumları
 • comment image

  ben bu oyunu yillar sonra kesfettim, oynadim vs. hani super falan eyvallah da, o sovyet askeri olup da stalingrad'a girdiginiz bolumde aldigim zevki anlatamam. cok guzel yapmis lan ipneler, oyle boyle degil.


  (shelbyl - 6 Kasım 2009 07:13)

 • comment image

  cod da güzel oldu, cod da iyi oldu taam mı. düsturu ile piyasaya tecavüz etmeye başlayan fps serisi.

  aga, tamam bende her cod oyununu malum yerlerden çekip tadına bakıyorum, ben de keyif alıyorum, oynuyorum. lakin artık seriyi cod7, cod 7.1, cod 7.2 (hotfix), cod 7.3 şeklinde update edercesinede piyasaya salmanın da lüzumu yok.

  tamam; altın yumurtlayan bi tavuk buldunuz da, günde 5 posta horoza siktirmenin de manası yok. ayıp günah.


  (ne nick i lan - 18 Kasım 2010 14:46)

 • comment image

  an itibariyle beni delirtmiş oyun. hadi biraz oyun oynayayım ama kız oyunu da olmasın savaşlı falan olsun diye indirdim ben bu oyunu, 1.si galiba neyse işte anlamıyorum o kısmını.

  indirdim, açtım oynayacağım. zaten önce anlamadım olayı ama benim gruptaki elemanlarla beraber hareket ediyormuşuz. bunlardan biri beni çağırdı, gel şu kulübeye girelim diye. hepsi doluştu oraya bir yandan bombalar patlıyor. ben bir türlü giremedim o kulübeye. tabi sonuç: öldüm.

  sonra akıllandım ben de bir şekilde girdim kulübeye. hemen bizim şef diğer bir elemanı dışarı yolladı git bir bak diye. bu saf da gitti ve yedi kurşunu öldü. bizim şef de hadi çocuklar saldırıyoruz hobaa diye çıktı kulübeden. biz de peşinden. biz çıkınca düşmanlar da çıktı, bunlar girdi birbirlerine ben bakınıyorum böyle, tam ateş edecektim bum! tabi sonuç: öldüm.

  sonra baştan başladı oyun biz yine çıktık kulübeden herkes birbirine daldı, ben de öldürdüm bu sefer bir iki kişiyi. ama bunlar giderek çoğalıyorlar. sonra bir baktım bir sessizlik. benim arkadaşlar hep ölmüş. bir ben kalmışım. çünkü saklanmıştım bir yere öyle bekliyordum. etraf sessiz. bir yandan da gerildim korkuyorum ama tamam dedim oyunun bu bölümü bitti herhalde şimdi madalyamı verecekler. ben saklandığım yerden çıkıp iki adım atamamışken koca bir tanktan bir sürü kurşunla bir çullandılar üstüme. sonuç: öldüm.

  çok sinir oldum, klavye parçalayan ergenlerin psikolojisini anlıyorum şu an.


  (fekat - 2 Eylül 2012 20:08)

 • comment image

  savaştan bir kez daha iğrenmenizi sağlayacak derecede gerçekci bir oyun... özellikle rus askerlerinin stalingrad bölümünde ateş altına silahsız olarak gönderilmesi ve bunun gerçekten olduğunu bilmek çok üzücü ve moral bozucu...


  (samatya - 27 Ocak 2004 12:04)

 • comment image

  2003'deki ilk çıkışından bu zamana kadar 10 milyar dolarlık satış gelirine ulaşmış oyun.

  cod 2 ve 4 call of duty serisinin nirvanalarıdır. üstüne çıkarlar mı, grafik olarak tabi ki çıkarlar ama o heyecanı biraz zor yakalarlar.

  bir yerde okumuştum

  cod 2* harika bir oyundu

  cod 4: modern warfare mükemmel bir oyundu

  cod 11: advanced warfare sadece iyi bir oyun

  kısaca, call of duty dükkanı seri imalata geçirmiş. cod 2 veya cod 4 gibi oyunlar zor gelir bu seriden.


  (zarif philips - 21 Kasım 2014 20:00)

 • comment image

  arkadaşla* 2 gün aralıksız multiplayer oynadıktan sonra birbirimizi öldürerek bir yere varamayacağımızı anladığımız, kendimizi bir ingiliz ve bir alman askerinin o zamanlar yapamayacağı şeyleri yapmaya verdiğimiz oyun. beraber gezip birbirimize haritadaki sote yerlerimizi gösterdik, sağa sola beraberce, umarsızca ve şuursuzca ateş açtık, en sonunda haritadaki en yüksek binanın üzerinden beraberce aşağı atladık.*


  (carpe diem - 30 Ekim 2004 04:00)

Yorum Kaynak Link : call of duty