Çıkış Tarihi     : 05 Ocak 2010 Salı, Yapım Yılı : 2010
Türü                : Aksiyon,Macera
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  PCB Productions
Yönetmen       : Keith Arem (IMDB), Joe Madureira (IMDB)
Senarist          : Joe Kelley (IMDB),Joe Madureira (IMDB),Joe Madureira (IMDB)
Oyuncular      : Troy Baker (IMDB)(ekşi), Moon Bloodgood (IMDB)(ekşi), Mark Hamill (IMDB)(ekşi), Phil LaMarr (IMDB)(ekşi), Lani Minella (IMDB), Liam O'Brien (IMDB)(ekşi), Vernon Wells (IMDB)(ekşi), JB Blanc (IMDB)(ekşi), Joel McCrary (IMDB), Jamieson Price (IMDB), Isaac C. Singleton Jr. (IMDB), Jessica Straus (IMDB), Keith Szarabajka (IMDB), Fred Tatasciore (IMDB), Victor Raider-Wexler (IMDB)

Darksiders (~ Darksiders: Wrath of War) ' Oyununun Konusu :
Darksiders is a video game starring Troy Baker, Moon Bloodgood, and Mark Hamill. Originally sent to oversee the destruction of Earth, the Four Horsemen of the Apocalypse have been betrayed by their master, stripped of their powers...


 • "esas oğlanı war falan değil arthas olan oyundur. zaten eldindeki de az buçuk değiştirilmiş frostmourne."
 • "oyundaki the watcher'ı mark hamill seslendiriyor. ona göre, ayağınızı denk alın."
 • "(bkz: underrated)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  benim için bu senenin ilk sürprizi olan oyun. sanatsal açıdan kusursuz bir oyun olmuş, son derece zevkli bir oynanışı var, teknik olarak grafiklerde biraz aksama olsa da gayet tatmin edici. god of war diye bir oyun var diye bu oyuna bakmazsanız büyük hata yapmış olursunuz. grafikler söylenenin aksine gayet tatmin edici.


  (dragon reborn - 17 Ocak 2010 00:01)

 • comment image

  god of war serisini yalayıp yutmuş biri olarak beğenmeyenlere hayret etmemi sağlayan oyundur. en son god of war 3'ü bitirdikten sonra bu tarzda oyun oynamamıştım, resmen ilaç gibi geldi. bence ps3'ü olmayan ve sistemi biraz ortalamanın üzerinde olan pc kullanıcıları için gayet güzel bir oyun olmuş. bulmacaları, boss dövüşleri ve grafik tasarım olarak geçer not aldı benden. baştan bi-iki bölüm oynayıp "çok sıkıcı abi yae" diyen yorumculara aldanmadan önce biraz ilerleyin, silah ve dövüş özelliklerinizi geliştirirken hikaye anlatımının da gayet makul olduğunun farkına varacaksınız.

  sözün özü, * 8'in üzerinde bir puanı hak eden oyundur darksiders.


  (trawmatolog - 30 Eylül 2010 17:28)

 • comment image

  bana göre son derece itici olan kapağı yüzünden başlarda soğuk baktığım ama bir sohbet esnasında laf arası sözü edilince merak edip başladığım oyun. izlenimlerim şunlar:

  - eğer bir god of war beklentisiyle başladıysanız -ki aslında bu normaldir- oyunun ilk 1-1,5 saati sıkıcı geçebiliyor. bu süreden sonraki kısımların verdiği haz için bu süreyi çekmeye fazlasıyla değer.

  - ek olarak gelen ve çeşitli bulmacalarda kullanmak zorunda da olduğumuz silahlar ile birlikte oyun genelinde hep aynı kılıcı kullanıyorsunuz. bu durum da biraz sıkabilir insanı ama kısa bir süre sonra kılıcı unutup kendinizi olaylara ve düşmanlara odaklanmış buluyorsunuz. o dakikadan sonra silah olayı problem olmaktan çıkıyor zaten.

  - oyun süresi gerçekten çok uzun geldi bana. bu süre yaklaşık 22 saat ama bitirdikten sonra şimdi diyorum ki her saniyesine değer bir yapım bu, iyi ki oynamışım.

  - konusu hoş. bu devirde özgün senaryolarla gelen oyun bulmak gerçekten zor ve darksiders'ı bu kategoriye sokabiliyorum şahsen.

  - başkalarının dikkatini çekti mi bilmem ama bana garip gelen ve çok da hoşuma giden bir ayrıntı var bu oyunda. sanki bölümler arası denge sağlansın diye özel bir çaba sarfedilmiş gibi. yani harita üzerindeki bir yeri diğerinden ayıramıyorsunuz önem bakımından. çok homojen bir dağılım sağlanmış oyun geneline. bir bölümü bitirdikten sonra o bölümle işiniz bitmiyor zaten mutlaka bir şekilde tekrar kullanıyorsunuz ve her bölümün kendine has özellikleri var. mesela aslında çok gereksiz olarak gördüğünüz bir alanda çok önemli bir şahsın yer aldığını sonradan görebiliyorsunuz falan, spoilera girmeyelim şimdi ama oynarken anlayacaksınız bunu zaten. kısacası oyunda bütünlük sağlanmış bir bakıma.

  - oyunun kendine has bir özelliği de tarafsızlık. cennet ile cehennem askerleri arasındasınız ve dengeyi sağlamak için önünüze kim gelirse iyi kötü demeden biçiyorsunuz. değişik bir deneyim.

  - bosslar gerçekten kolay olmuş ama bu durum bu oyun için bir avantaja dönüşmüş bence. hikayenin akıcılığı bozulmamış bu sayede.

  özetle bu oyun gerçekten oynanmaya değer diyebilirim. hatta genellikle kaliteli olduğunu düşündüğü yapımları oynamış şahsımın da listede üst sıralara koyabileceği bir oyun bu. gerek puzzle lar gerekse de oynanış bakımın god of war serisi ile benzerlikler gösterse de bir god of war beklentisi ile başına oturulmaması gerek. genel olarak her şey güzel, oynayınız, oynatınız efendim daha ne diyeyim.

  edit: yazmayı unutmuşum. 22 saatlik oyunun sonu videosu biraz daha şatafatlı olmalıydı. böyle, insana değişik duygular yaşatmalı, aşkı yeniden hatırlatmalı hatta orgazma bir adım yaklaştırmalıydı falan. o biraz eksik kalmış işte.


  (birberberbirberberekirkkarakterettidemis - 8 Mart 2011 10:08)

 • comment image

  az önce türkçe yamasıyla pc'de bitirdiğim oyun.hayvani oynanış süresiyle 2 haftada parça parça oynayarak bitirdim.ama her haftasına,her gününe,her saatine,her dakikasına,her saniyesine değdi.alın oynayın be ya.hikaye pek şuku.

  oyunu şiir gibi,kafiyesiz bi biçimde anlatmak gerekirse:

  --- spoiler ---

  haksızlığa uğradım
  uçsuz bucaksız diyarlar gezdim geldim,hakkımı aradım
  milyonlarca -nasıl ürediği bellisiz- ucube kestim
  hakka taptım
  ejderha kestim
  hakkımı buldum
  en son diğer atlı panpalar geldi
  kesişe devam

  ---
  spoiler ---

  işte böyleydi.


  (giymatli cocuk - 15 Nisan 2011 00:11)

 • comment image

  başarılı, değişik, güzel ve en önemlisi soul reaver'in ruhsal devamı olan bir oyun olmuş darksiders. soul reaver serisinin konusu üstün olsa da, oynanış bakımından fazla benziyorlar ki bu da güzel ve biraz da nostaljik bir şey.

  darksiders bir çok oyun türüne saldırmış ve hepsinden bir şeyler kapmaya çalışmış, işin ilginci de bunu ölçülü bir şekilde başarmış. güzel bir hikayesi var, güzel tasarlanmış mekanlarda geçiyor, ilginç karakterlere sahip, oynanış süresi de oldukça tatmin edici. o yüzden şöyle arkama yaslanıp keyifli keyifli adam (melek ve şeytan oluyor adam) keseceğim, değişik mekanlarda cirit atacağım bir aksiyon oyunu arıyorum diyorsanız mutlaka deneyin.

  not1: darksiders 2'de "war" yerine kardeşini aklamaya çalışan "death"'i canladıracağız.
  not2: ne oynamak istediğini ve ne oynadığını bilen bir oyuncu bunu god of war ile karşılaştırmaz, diyerek sokuşturayım ve uzaklaşayım.


  (imperfection - 19 Ocak 2012 00:19)

 • comment image

  oyun bulmaca,zor yaratık,boss
  can yükseltici sandıklar,öfke
  kaos modu vs

  eklentileriyle yapımcıların "aga god of war oynadık,çok beğendik.bir benzerini ürettik" demesidir.

  oyuna konu olarak değinirsek, cehennem,cennet,insanoğlu ve konsey(dengeyi sağlayan,4 atlı'nın bağlı olduğu en güçlü kuruluş)
  amansız mücadelesinde, dengeyi ve barışı sağlayan 7 mühürden 6'sının kırılmasıyla,yeryüzü üzerinde cehennemden gelen destroyer'in insanoğlu ve insanoğlu yeryüzünde saldırmasıyla başlar.cennet savaşçılarından komutan abaddon müdahalesi yetersiz kalacaktır.oynadığımız karakter war(kızıl ata binen, 4 atlıdan dünyaya gelecek olanlardan ilki) kendine haber verilmeksizin,bir anda kendini dünyada bulur.war'ın mühürün kırıldığından haberi yoktur.eğer mühür kırıldıysa da diğer 3 kardeşi(ölüm,hastalık,yaşam) görünür de yoktur.çünkü rivayet mühür kırıldığında,4 atlının yeryüzüne tekrar gelip,dengeyi sağlayacağı yönündedir(kaynak:incil)konsey bu bilgi ışığında kendisini aydınlatmamıştır.war neye uğradığını şaşırır.bir yandan çil yavrusu gibi kaçışan insanları,öte yandan cennet-cehennem ordularının yeryüzü üzerindeki savaşını görür.
  war'ın tarafı yoktur,bilgisizdir.başına buyruk "chaoseater" kılıcıyla etrafına körlemesine dalar.sonunda dünyada destroyeri görür ve cennet komutanlarından abaddon'u gizlice kıstırıp,işini bitiren destoyere,sürpriz bir saldırı düzenler.
  ancak war'un tüm gücü kendisine bahşedilmemiştir.
  destroyer war'ı alt edecekken,war konsey tarafından çağrılır.
  konsey, war'a bizim emrimiz olmadan,dünyaya girmesinin.körlemesine dengeyi alt-üst etmesinin cezasını çektirecekken , war da bir yandan sorgular,mühürün kırılıp-kırılmadığını,dünyaya neden gönderildiğini,yeryüzünde başlayan savaştan konseyin neden haberi olmadığını,gücünün tam olmamasını ve kardeşlerinin nerede olduğunu.
  konsey, dünyada olup-biten bu savaşı ve war'ın sorularını yanıtlamak üzere war'ı tekrar dünyaya gönderecektir.fakat konsey war'ın peşine watcher'ı(gözcü) dikecektir.watcher war'ın hareketlerini bir-bir konseye rapor eden casustur aynı zamanda war'ın yeni görevi "dünyadaki denge bozulmasının ve bir çok soru işaretlerinin" aydınlanması dışında war'ın ihanet etmemesi için(çünkü war cennet veya cehennem ordularına komutanlık edecek kadar güçlüdür) war'ı dizginleyecektir.

  war tek başına dünyaya iner.
  cennet-cehennem ordularının savaşı üzerinden 100 yıl geçmiştir.
  insanoğlu yok olmuştur.denge bozulmuştur.
  kazanan, cehennem orduları komutanı destroyer olmuştur.
  7 mühür gerçekten kırılmış mıdır? destroyer dünyayı nasıl feth etmiştir.

  war kararlı bir şekilde yeni dünyaya bakar,ilk görevi konseyin tebliği ile "tüccar vulgrim'i" bulmaktır.
  war azap,kahır ve soru işaretli bu uzun yolculuğuna başlayacağı dünyaya adımını atmış,eski gücünden yoksun fakat intikam hırsıyla yanıp tutuşmaktadır.

  ...
  anektod
  oyunu abimle oynuyoruz.genelde,hep ben oynuyorum.o izliyor.konuyu çözüyor.eğleniyor.daşşak geçiyor vs.
  azrail'i kurtarma bölümünde,azrail'e 3 küreden ölü ruhları taşımamız gerekiyor.ben,inanılmaz kasıntı ve uğraştıran bulmacalarla uğraşırken abim yan sandalyeden:

  -ares'i mi kurtaracağız?
  +ne ares'i? ares mi?
  -bu ölü ruhlar onun için.
  +ares god of war'daydı.hem ares'i de kurtarmıyorduk.nasıl bir kurgu yaptın öyle
  -azrail işte her neyse,amma naz yaptı.
  +ulan oyunun külfetini ben çekiyorum,bari konuyu kaçırma.
  -ağzına şokella çalam mı?
  + :)


  (yersizyerli - 22 Kasım 2012 12:27)

 • comment image

  god of war da oynamış birisi olarak, kendisini daha çok beğendiğimi itiraf etmeliyim. hatta god of war'ı daha sonra oynamama rağmen hala tadı damağımda. sanırım eve gidip bu oyunu kurup tekrar oynayacağım.

  god of war'ı sevip de bu oyuna laf edenleri de sallamayın. müthiş oyun. ps'e kurduktan sonra kaldırmayın ayrıca, insanın zaman geçtikçe tekrar oynayası geliyor.


  (gurugafa - 11 Mayıs 2015 14:22)

Yorum Kaynak Link : darksiders