Çıkış Tarihi     : 04 Kasım 2011 Cuma, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Ülke                : USA
Yönetmen       : Nathan Hendrickson (IMDB)
Senarist          : J.R.R. Tolkien (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ike Amadi (IMDB), Laura Bailey (IMDB)(ekşi), Steve Blum (IMDB)(ekşi), John Cygan (IMDB), Christine Dunford (IMDB), Chris Edgerly (IMDB)(ekşi), Barry Ellis (IMDB), Crispin Freeman (IMDB)(ekşi), Marc Graue (IMDB), Kim Mai Guest (IMDB), Jennifer Hale (IMDB), Richard Steven Horvitz (IMDB), Peter Jessop (IMDB), Bob Joles (IMDB), Tom Kane (IMDB), Eric Lopez (IMDB), Yuri Lowenthal (IMDB), John Patrick Lowrie (IMDB), Mike Madeoy (IMDB), Jim Meskimen (IMDB), Oliver Muirhead (IMDB)

The Lord of the Rings: War in the North (~ Der Herr der Ringe: Der Krieg im Norden) ' Oyununun Konusu :
Çok eski çağlarda Elf demircileri, güç yüzüklerini sihirli ustalıklarıyla yapmış ve Karanlıkların Efendisi Sauron, bu yüzükleri işleyip kendi gücüyle doldurmuştur. Daha sonra kendisinden çalınan, diğer tüm yüzüklere hükmeden, Tek Yüzüğü bütün gücüyle tüm Orta Dünya'da aramasına rağmen bulamamıştır. Yüzük, Shire Bölgesi'nde yaşayan Frodo Baggins adlı bir hobbitte bulunmaktadır. Ancak çok büyük bir güce sahip bu yüzüğü yok etmek gerekmektedir. Frodo ve arkadaşları, diğer ırklardan gelen arkadaşlarıyla birlikte yüzük kardeşliğini oluşturur ve hepsi bu yolculukta büyücü Gri Gandalf'ı izler.


 • "an itibariyle ayrıkvadi'de arven ile sohbet ettiğim oyun. böyle nehre karşı geyik yapıyoz la. ilerlemiyorum daha fazla bu yeterli."
 • "bu oyun için "skyrim'den güzel" demeyin, fena gülerler."
 • "10 saatte bitebilen harika oyun. bunun serisini çıkarsınlar sürekli çıkarsınlar usta süper. bana versinler adamımı gerisini koyver gitsin anasını ağlatırım trollerin orkların."
 • "nisan ayı için playstation plus'a düşmüştür.yardırın yiğitler."
Facebook Yorumları
 • comment image

  henüz kurduğum ve durduk yerde sözlükte başlığına rastlayıp hakkındaki eleştirileri gördüğüm oyun. başlamadan silme isteği uyandırdı hakkındaki yorumlar.

  edit: başladım. ayrık vadi'ye geldim en son. oyunun atmosferi, bir character role playing game için karakterinizin oyundaki hakimiyeti haddinden fazla profesyonel. tabii konu itibarı ile bir cücenin baltasını savaşta kullanmakta usta olması normal olabilir. ama crpg'lerin en çekici tarafı, zaten oyunun konsepti itibarı ile onu çaylaklıktan kahramanlığa gittiği yolda yönlendirmek olmuştur her zaman bana göre. bu nedenle ben fable the lost chapters gibi oyunları daha çok seviyorum sanırım. ama action yönü fena değil. çatışma anında yoldaşınız, neredeyse ölmüş olan ve yerde yavaşça sürünen karakterinizi 3 saniyede canlandırabiliyor. ama bunu yaparken rahatsız edilmemesi lazım. bir de çoğu kişinin yakındığı inventory hakikaten dandik olmuş. karakterinizin alet edevatını, zırhını geliştirmek bu tarz oyunların çok önemli bir yönü, ama bu oyunda çok da giresiniz gelmiyor. arayüzü itici. oynanabilecek bir oyun. ama öyle bir kere dalın, sonra bir daha başka bir karakter seçi oynayacağınızı zannetmiyorum. doyarsınız bir kerede.

  edit: ölüm varmış oyunda. çetenizde alacak verecek, size can verecek bir arkadaşınız kalmadığında mortingen telefunken.


  (addictionary - 15 Kasım 2011 14:57)

 • comment image

  başında lotr ibaresinin olması tolkien'e yapılmış büyük bir saygısızlıktır. tamamen uydurma bir seneryo. elfin biri almış eline asayı oraya buraya büyü saçıyor. mana sistemi var lan oyunda. oha lan! oha! madem bu tip bir oyun yapıcaktın niye başına lotr ibaresini koydun? çakal! çok sinirliyim sözlük.


  (hebele hebele - 2 Aralık 2011 22:52)

 • comment image

  an itibariyle ayrıkvadi'de arven ile sohbet ettiğim oyun. böyle nehre karşı geyik yapıyoz la. ilerlemiyorum daha fazla bu yeterli.


  (hokage - 7 Aralık 2012 20:51)

 • comment image

  10 saatte bitebilen harika oyun.
  bunun serisini çıkarsınlar sürekli çıkarsınlar usta süper. bana versinler adamımı gerisini koyver gitsin anasını ağlatırım trollerin orkların.


  (berkeley zencisi - 7 Şubat 2013 18:39)

 • comment image

  nordinbad'ı savunduğumuz öyle bir bölümü var ki bu oyunun, o esnada saldıran öyle iki champion troll var ki belki 30 belki 40 defa oynayıp hala geçemedim o bölümü... anuna koyim wb... ne gerek var bu zorluğa... insan bi cheat code hizmeti falan verir lan nasıl geçecez olm bunu...


  (crastly - 13 Nisan 2013 19:45)

 • comment image

  metascore' u 60' larda olan en güzel oyun galiba bu. ps3 metascore' u 63' müş ve ben bu 63' lük oyunu üst üste coop olarak 3 kez bitirip bir de üstüne platin trophy aldım. lan 63' lük oyundan platin mi alınır amk. alınıyomuş demek ki. herşey puan değil yani.

  oyun inanılmaz lineer olmasına, baştan sonra her yerinin invisible wall' larla dolu olmasına, skill çeşitliliğinin ve hatta çok daha önemlisi skill dengesinin rezalet seviyede olmasına rağmen enteresan bir şekilde acayip bağımlılık yapıcı bir yapısı var. bu hack&slash' ların olayı da budur zaten. oynanış dinamiklerini biraz güzel yap, levelling sürecini de biraz ilgi çekici bir şekilde tasarla gerisini siktiret. hatta o kadar siktiret ki oyundaki cüce karaktere sadece 5 saniye cooldown' lı bir patlayıcı ok skilli ver adam lvl 40' da o ana kadar bulabildiği en iyi çift el baltayla 1.5k falan damage vururken bu skill ile 150k (yüzellibin) damage vursun. denge de neymiş, sallaaa.

  ama gelgelelim gayet vasat olmasına rağmen bu kılıçlı, kalkanlı, büyülü, müyülü hack&slash' ları seviyorsanız oyun cidden oynatıyor kendini bi şekilde. oyunun neresi üstün, bi yerini öv deseniz övecek yer bulamam ama dediğim gibi 3 kere bitirip tahminen bi 25 saat falan harcadım bu oyuna. değdi mi değdi. gayet de eğlendim oynarken. coop olarak oynayacak oyun arıyorsanız deneyin derim.

  benim notum da 7.5/10 olsun.


  (ritu vs asas - 20 Temmuz 2013 16:14)

 • comment image

  humble bundle'dan oyun listeme eklenmiş bir oyundu. öncelikle şunu söyleyeyim 2011 çıkışlı olmasına baya şaşırdım. neden şaşırdığımı anlatınca anlarsınız: bu oyun bir kere rpg değil. konuşmalarda hep seçenek var ama hangisini seçseniz konu aynı yere bağlanıyor. karakter geliştirme ve seviye kazandıkça yetenek kazandırma dışında hiç bir rpg unsuru vermiyor. oyunda şöyle biraz doğada takılayım, gezeyim olayı yok. oyunun rotasından sapamıyorsunuz hatta o kadar abartmışlar ki karakterin dizinin hemen altı yükseliğinde taş veya yükseklikleri çıkamıyorsunuz. yani bu oyuna third person shooter( 3. şahıs bakış açılı) aksiyon oyunu demek daha doğru olur.

  bu oyunu yüklerken orta dünya'da bir rpg hem de hiç anlatılmayan yerlerde kuzeyde geçtiğini öğrenince büyük umutlarla indirmiştim ki büyük beklentilerin hayal kırıklıkları da büyük oluyor. yani bu senaryo ile efsanevi bir oyun meydana çıkarabilirlerdi ancak tamamen ticari amaçla, isimden yararlanma amaçlı bir oyun olmuş.

  oyunumuzda oynanabilir 3 karakter var; insan , cüce ve elf. zaten orta dünya'da oldukça garip olan insan-cüce-elf (aragorn-legolas-gimli) grubu oluşmuşken kimse de demiyor aga siz ne ayak birbirinizi buldunuz, kim tanıştırdı.. neyse bunu da geçtim karakterlerimiz o kadar iyilik melekleri ki, konuşmalarda ki kibarlık ve nezaket orta dünyada görmeyi özlediğimiz sahneler. hani senaryo ile biraz bizi orta dünya'ya sok, orada ki yaşayanların hep güvensizliğini, temkinliliğini anlayalım yok. yolgezerle konuşup bree'den ayrıldığınızdan beri herkese anlatıyorsunuz, aragorn sıçrayan midilli'de hobbitleri bekliyor..vs..vs

  bir de oyunumuzda sürekli röntgenleyen kartalımız beleram var, her bölüm sonunda gelip, bugün de ölmemişsiniz hadi şurada ki düşmanları da öldürün diye taşıyıp duruyor. arada işe yaradığı da oluyor hakkını yemeyeyim.

  bunlar dışında oyunda aksiyon ararsanız var. eğlenirsiniz. beni bu oyunu bitirmeye iten şey co-op modu oldu. arkadaşımla senaryo kısmını beraber bitirdik, o cüce oldu ben insan. savaştık,eğlendik. tek başıma oynasam bu kadar eğlenemezdim.

  kısaca bu oyun senaryosuna kapılayım oyunlarından değil, öldür,seviye atla, öldürmeye devam et. bu kadar.


  (eleutheiros - 2 Ocak 2014 15:27)