Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 16 Kasım 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Biyografi,Drama,Romantik
Ülke                : UK
Yapımcı          :  Eon Productions , Synchronistic Pictures
Yönetmen       : Paul McGuigan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Matt Greenhalgh (IMDB)(ekşi),Peter Turner (IMDB)
Oyuncular      : Annette Bening (IMDB)(ekşi), Jamie Bell (IMDB), Kenneth Cranham (IMDB)(ekşi), Julie Walters (IMDB)(ekşi), Jodie McNee (IMDB), Stephen Graham (IMDB)(ekşi), Joanna Brookes (IMDB), Pete Lee-Wilson (IMDB), Jay Villiers (IMDB), Marina Bye (IMDB), Vanessa Redgrave (IMDB), Frances Barber (IMDB), Pandora Colin (IMDB), Alexander Arnold (IMDB), Gemma Oaten (IMDB), Leanne Best (IMDB), Bentley Kalu (IMDB), Tim Ahern (IMDB), Peter Turner (IMDB), Tom Brittney (IMDB), Dizzy (IMDB), Lee Adach (IMDB), Lasco Atkins (IMDB), Rick Bacon (IMDB), Antony Barlow (IMDB), Joey Batey (IMDB), Roy Beck (IMDB), Gintare Beinoraviciute (IMDB), Suzanne Bertish (IMDB), Michael Billington (IMDB), James Bloor (IMDB), Edward Bourne (IMDB), Mark Braithwaite (IMDB), Michael Brand (IMDB), Jade Clarke (IMDB), Paul Dallison (IMDB), David Decio (IMDB), Luana Di Pasquale (IMDB), Stephanie Eccles (IMDB), Karl Farrer (IMDB) >>devamı>>

Film Stars Don't Die in Liverpool (~ Yildizlar Asla Ölmez) ' Filminin Konusu :
Londra'da yaşayan genç bir oyuncu olan Peter Turner (Jamie Bell) sinema dünyasında kendini göstermeye çalışırken, Hollywood'da büyük ün kazanmış Amerikalı aktris Gloria Grahame'in (Annette Bening) kapı komşusu olduğunu öğrenir. Kariyerinin sonbaharındaki Grahame, yeniden kendini yeniden kanıtlama gayreti içindedir, ancak bir yandan da herkesten gizlediği ölümcül bir hastalıkla mücadele etmektedir. Genç Peter ile büyük bir aşk yaşamaya başlayan Grahame, bir süre sonra Peter'ın ailesinin yaşadığı Liverpool'a gitmek ister.


 • "cok ilginctir bu baslikta hicbir sey yazilmamis olmasi.annette benning'in bu sene oscar almasini saglayacagini düsündügüm filmdir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hatırlarım da humphrey bogart'lı in a lonely place adlı filmi izlediğimde oradaki femme fatale rolündeki gloria grahame'dan çok etkilenmiştim. bu filmi izlerken synopsisini okumamıştım, kadının adı da ezberimde değildi, filmin ortalarında konuyu çözüp google'da kısa bir araştırma yapınca aslında o kadının hayatından bir kesit olduğunu öğrenmem filme olan odağımı arttırdı. tıpkı istanbul ya da türk adı geçmiş gibi oldu.

  gelelim filme, ilk 50 dakikası hatta daha da fazlası çok sıkıcı geçiyor, fakat sonlardaki romeo ve juliet sahnesi gerçekten hoş. ingiliz yapımı bir film, gloria grahame'ın genç bir erkekle olan ilişkisini anlatıyor, kadın kansere yakalanıyor, dram filmi sevenler için ideal.


  (bir sevgi faresi jamal - 22 Mart 2018 03:43)

 • comment image

  liverpoollu aktör peter turner'ın anılarını temel alan, genç bir aktör ve olgun bir holywood yıldızının arasındaki ilişkiyi anlatan bol britanya soslu film.

  filmin bafta adaylıkları dışında dişe dokunur bir ödül yarışına girememiş olması bilinirliğinin az olmasında en büyük etken sanırım.


  (caramel dance - 18 Şubat 2018 22:47)

 • comment image

  cok ilginctir bu baslikta hicbir sey yazilmamis olmasi.

  annette benning'in bu sene oscar almasini saglayacagini düsündügüm filmdir.


  (isvicre rakisi - 13 Eylül 2017 12:00)

Yorum Kaynak Link : film stars don't die in liverpool