Çıkış Tarihi     : 22 Mayıs 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Macera,Komedi,Aile,Fantazi,Müzikal,Romantik
Taglar             : cin karakter,based on folktale,kaplan,papağan,Prens
Ülke                : USA
Yönetmen       : Guy Ritchie (IMDB)
Senarist          : John August (IMDB),Guy Ritchie (IMDB),Vanessa Taylor (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Will Smith (IMDB)(ekşi), Naomi Scott (IMDB)(ekşi), Mena Massoud (IMDB), Marwan Kenzari (IMDB), Billy Magnussen (IMDB), Nasim Pedrad (IMDB)(ekşi), Kamil Lemieszewski (IMDB), Numan Acar (IMDB)(ekşi), Navid Negahban (IMDB), Kevin Matadeen (IMDB), Jordan A. Nash (IMDB), Maryam Soumare Dahan (IMDB), Levente Jakab (IMDB), Rene Costa (IMDB)

Aladdin ' Filminin Konusu :
Aladdin , sokak hırsızı ve maymun arkadaşı Abu'dan başka kimsesi olmayan yoksul bir gençtir. Prenses Jasmine, saraydan sıkılıp şehire çıkıp dolaşmaya başladığında Aladdin ile tanışıyor. Ancak Sultan'ın veziri Jafar Aladdin'i hapise attırıyor. Aslında Jafar, peşinde olduğu lambayı sadece Aladdin'in alabileceğini öğrendiği için Aladdin'i tutuklatıyor. Lambayı alan Aladdin Jafar'a vermiyor ve lambanın içinden çıkan Genie ile karşılaşıyor. Üç dileğinin gerçekleşmesini sağlayacak olan bu cin, Aladdin'in aşık olduğu Prensesle evlenmesine yardımcı olamıyor. Çünkü prenses sadece bir prensle evlenebilir.


 • "mastürbasyon üzerine anlatılan bir masalın kahramanı. önümüze gelen küçük şeyleri sıvazlamamamız gerektiğinden bahseder masal, çünkü başımızı belaya sokabilir. ama yine de en sonunda mutlu oluruz..."
 • "cin'de bir mask havası vardı,papağandan çok maymuna hastaydım ben,kan çekiyo herhalde"
 • "cin'in 4 kurali vardir, birini oldurmeyecegini, birinin asik olmasini saglayamayacagini, olmus olan birini tekrar hayata donduremeyecegini soyler ve daha fazla dilek istemek yasaktir"
Facebook Yorumları
 • comment image

  epey beğendiğim film.

  oyuncu seçimleri başarılı.
  gönül isterdi ki robin williams'a bir easter egg göndermesi yapılsın ama göremedik.
  baştan sona seyretmesi keyifli bir film olmuş.
  ailecek, çocuklarla, sinemada izlenebilecek güzel bir film.


  (mgmar48 - 26 Mayıs 2019 01:38)

 • comment image

  dunyanin en iyi termoslarindan birini yapan firma. aladdin marka celik termoslara koydugunuz kaynar suyu 8 saat sonra karlarin arasindan aldiginizda agzinizi yakacak kadar sicak oldugunu gorursunuz, ya da agzinizi yakarsiniz. tek dezavantaji agir olmasidir, bu sebeple uzun ekspedisyon veya translarda tasinmasi sorun yaratir.


  (fincan - 4 Aralık 2001 00:50)

 • comment image

  aladdin argo türkçede küfelik insan anlamına gelir.
  filmdeki cin bilinen cin değil,içki cin*dir.
  aladdin şişeyi bulur ve bir dikişte bitirir* ve bu suretle dünya derdinden sıyrılır,hayal alemine dalar.burda her dileğinin gerçek olduğu zahiri bir evrene akar.kendine geldiği zaman 3 dilek hikayesi aklında kalmıştır.ve cin lambası/şişesinden uçup gitmiş,serbest kalmıştır.


  (lollabits - 26 Ağustos 2004 01:36)

 • comment image

  aladdin sağlıklı, kaslı kuvvetli, yağız bir gençtir fakat ekmeğini alacak kadar dahi çalışmaya mecali yoktur. bilimum gıda ihtiyacını çalıp çırparak karşılayıp sonra da kolculardan kaçması, damdan dama sekmesi daha çok hoşuna gitmektedir zibidinin. sürekli kapağı saraya atmanın hayallerini kurmaktadır. o vakitler prensesin de sarayda canı sıkılmakta, kanı kaynamaktadır. daral gelen prenses kendini beş parasız bi halde çarşıya pazara atar. pazar yerinde aladdinle karşılaşır. olaylar gelişir...


  (coolblue - 4 Mart 2004 00:44)

 • comment image

  mastürbasyon üzerine anlatılan bir masalın kahramanı. önümüze gelen küçük şeyleri sıvazlamamamız gerektiğinden bahseder masal, çünkü başımızı belaya sokabilir. ama yine de en sonunda mutlu oluruz...


  (zbam - 14 Kasım 2003 17:17)

 • comment image

  raiuno'daki çizgifilmden süper bir sahne, alaaddin elinde lambasiyla bir uçurumdan düşmektedir, lambayı okşar, (bkz: lambayı okşamak) içinden cin çikar, olaylar gelişir:
  cin: buyrun master emredin efem
  alaaddin: ciiin!! düşüyorum! çabuk bir kuşa dönüş ve beni kurtar!
  bu lafin üzerine cin, bir adet kızarmış tavuğa dönüşür, birlikte düşmeye devam ederler...


  (portakal - 27 Temmuz 2003 13:14)

 • comment image

  cin'in 4 kurali vardir, birini oldurmeyecegini, birinin asik olmasini saglayamayacagini, olmus olan birini tekrar hayata donduremeyecegini soyler ve daha fazla dilek istemek yasaktir


  (shiba - 18 Nisan 2003 11:01)

 • comment image

  ne zaman izlesem beni çocukluğuma götüren filmlerden birisidir. bazen düşünüyorum da en azından seksenlerin sonunda doksanların başında çocuk olan her bireyin üzerinde walt disney'in ciddi ciddi hakkı var arkadaş. adamların sayesinde doğru düzgün yapımları izlemişiz. şimdiki çocukların izlediklerini görünce daha iyi anlıyorum kıymetlerini...


  (vito andolini - 31 Mayıs 2011 21:53)

Yorum Kaynak Link : aladdin