Süre                : 2 Saat 12 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Aralık 2017 Perşembe, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Biyografi,Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Imperative Entertainment , Scott Free Productions , RedRum Films
Yönetmen       : Ridley Scott (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David Scarpa (IMDB)(ekşi),John Pearson (IMDB)
Oyuncular      : Michelle Williams (IMDB), Mark Wahlberg (IMDB)(ekşi), Kevin Spacey (IMDB)(ekşi), Charlie Plummer (IMDB), Timothy Hutton (IMDB)(ekşi), Teresa Mahoney (IMDB), Andrew Buchan (IMDB)(ekşi), Olivia Grant (IMDB), Romain Duris (IMDB), Marco Leonardi (IMDB), Charlie Shotwell (IMDB), Charlotte Beckett (IMDB), Francesca Inaudi (IMDB), Maurizio Lombardi (IMDB), Roy McCrerey (IMDB), Ilir Jacellari (IMDB), Mario Opinato (IMDB), Giulio Base (IMDB), Guglielmo Favilla (IMDB), Andrea Piedimonte (IMDB), Dean Kilbey (IMDB), Paolo Bernardini (IMDB), Chiara Serangeli (IMDB), Giuseppe Bonifati (IMDB), Kit Cranston (IMDB), Maya Kelly (IMDB), Cherise Silvestri (IMDB), Dominic Cazenove (IMDB), Alessio Montagnani (IMDB)

All the Money in the World (~ Dünyanin Bütün Parasi) ' Filminin Konusu :
1973'te, dünyanın en zengin adamlarından biri olan petrol milyarderi Jean Paul Getty'nin öz torunu John Paul Getty III (Charlie Plummer) Roma'da kaçırılmıştır. Çocuğun hayatı karşılığında 17 milyon $ isteyen fidyecilerin isteğini yerine getirmekten başka çare yok gibi görünmektedir. Annesi Gail (Michelle Williams), eski kayınpederi Getty'den bu miktarı ödemesi konusunda yardım ister, ancak reddedilir. Getty'nin en yakınındaki kişi olan, aynı zamanda eski CIA ajanı Fletcher Chase (Mark Wahlberg) ile Gail, parayı bir şekilde bulup gencin hayatını kurtarmak için zamana karşı bir yarışa girerler. All the Money in the World filminin çekimleri 2017'nin Ağustos ayında tamamlanmıştı. Ancak başrol oyuncularından Kevin Spacey hakkında Ekim ayı sonunda ortaya çıkan cinsel taciz suçlamaları nedeniyle Spacey'nin filmdeki tüm sahneleri çıkarıldı ve Spacey'nin canlandırdığı Jean Paul Getty karakterini Christopher Plummer tekrar canlandırdı.


 • "film gibi film. her yanı ile tatmin edici, hikaye, senaryo gerçekten çok iyi. özellikle filmin ilk yarısındaki sahnelerin görüntüleri muhteşem. kesinlikle gitmenizi öneriyorum. 9/10"
 • "ilk fragmanı ve posteri düşmüş.fragmanposter"
Facebook Yorumları
 • comment image

  christopher plummer gerçekten iyi bir oyuncu. o. çocuğu dede rolüne çok yakışmış. güzel bir biyografi filmi, baştan sona sıkmayan bir sürükleyiciliği var. dawson's creek'ten başlayıp buralara kadar başarıyla ilerleyen ve artık sıkı bir karakter oyuncusu olan, çok sevdiğim michelle williams'ın da filme katkısı çok fazla. ridley scott yine kendine has kaliteli çekimleri ile görselliği de ön plana çıkarmış. özellikle filmin son yarım saati heyecanlı dakikalarla dolu. tavsiye ederim başarılı bir yapım.


  (tumbler - 28 Mart 2018 11:02)

 • comment image

  yaşam kalitesi ile zenginlik arasında her zaman bire bir bi korelasyon kurulmaması gerektiğini gösteren film olmuştur. adamın duygusuzluğu, o.ç. luğu bir yana, herif dünyanın parasına sahip ama ingiltere gibi boktan havası olan bi yerde hapishane gibi zifiri karanlık bi şatonun içinde ömrünü heba etmiş. yani şöyle bi akdeniz ülkesinde, okyanus adalarında falan salaş hayat yaşayan parasız pulsuz insanlar bu adamdan kat kat daha iyi hayat yaşamışlar.


  (sync64 - 4 Mart 2018 09:26)

 • comment image

  cok guzel bir filmdi. benim icin bir filmin iyi olma olcutlerinden birincisi duygi dunyamda hareketlenme yaratmasi ki bu film bunu cok iyi basariyirdu. film boyunca heyecan gerginlik merak huzun gerilim top seviyeydi. uzun zanandir izledigim en etkileyici filmlerden biriydi.


  (imdat diye bagirsam elimden tutan olurmu - 25 Şubat 2018 20:43)

 • comment image

  çok konuşulan ama onca pr'a, tanıtıma vs rağmen sağlam bir hasılat elde edemeyip gişede batan film. hakikaten millet neden izlemedi ki? michelle williams için üzüldüm batmasına. çünkü filmin başrolünü üstleniyor mark wahlberg'le birlikte. filmin batması ona başrollerin gelmemesine neden olabilir. halbuki çok da yetenekli, enfes bir aktris, onu birilerinin sevgilisi-eşi rollerinde daha fazla harcamamak gerek. bir de kafama takılan bir diğer şey: acaba ridley scott, kevin spacey'li sahneleri çöpe atmasaydı, yani yola spacey'le devam etseydi film gene de batar mıydı? woody allen'ın filmi wonder wheel tepkilerden etkilenmiş ve batmıştı. sanırım all the money de batardı.

  neyse. döneyim filme. ne yazık ki tempo sorunları mevcut. ben 2 saati keyifle izledim, ama yer yer tempo düşüyor, milyarder john paul getty'nin olmadığı sekanslar, olduğu sekanslar kadar etkileyici değil. film en çok bu cimri piçin olduğu anlarda heyecanlandırıyor; çünkü bunca zenginliğine rağmen bu denli cimri oluşu, her şeyi soğukkanlılıkla karşılaması insanı hayret ettiriyor. adam gerçekte de öyle cimri ki senariste fazla iş düşmüyor, senaristin karakteri ilginç kılmak için ekstra efor sarf etmesi gerekmiyor. bu arada dariusz wolski'nin mükemmel görüntü yönetmenliği de, daniel pemberton'ın kaliteli besteleri de, oyunculuklar da övgüyü hak ediyorlar. ama en büyük övgüyü scott hak ediyor. spacey'nin taciz haberlerinden sonra filmdeki spacey'li sahneleri 15 günde tekrar çekmesi, filmi vizyona yetiştirebilmesi beni halen şaşırtıyor, ki adamın 80 yaşında olduğunun da altını çizmek lazım. ben bu genç yaşta pek çok şeye üşenirken adam 80 yaşında londra ve roma'da filmin sahnelerini baştan çekip kurgulayıp filmi vizyona yetiştirebilmişti. helal olsun. tabii plummer bir ay önce aldığı rolde döktürmeyi başarmış. usta oyunculuk budur dedirtiyor. enfes performans için rolü bir yıl önce alman gerekmiyor, çat kapı rol geldiğinde de işinin ehliysen döktürürsün. plummer sette sadece 9 gün kalmış bu arada. 9 günde oscar ve altın küre adaylığı... muazzam.

  yalan yok, spacey'nin de performansını merak ediyorum. ama plummer hakikaten rol için daha doğru bir seçim. yaşlı oyuncular varken daha gençleri bulup onlara 5 saat boyunca makyaj yapmak *öhöm gary oldman öhöm* çok gereksiz aslında. diğer ilginç not: scott zaten başta plummer'ı istemiş ama stüdyo "bize büyük yıldız lazım" deyip spacey'i seçmiş. kaderin işine bak. plummer'lı sahneler bütçeye en az 10 milyon dolar yük bindirdi, film zaten battı gitti. hep plummer dedim. ama michelle williams da şahane. yürüyüşünden jestlerine ve sesine kadar role yüzde yüz dönüşmüş. yılın en sıkıcı ve vasat performansını ortaya koyan meryl streep'i aday yapıp williams'ı yapmamak ancak akademi'nin yapacağı bir kazmalıktı zaten. keza #metoo hareketinden tırsıp kate winslet'ı da aday yapmadılar. halbuki neredeyse herkes streep'ten ve pek çok aktris sally hawkins'ten iyi. ben şahsen williams'tan epey etkilendim. öte yandan wahlberg her zamanki wahlberg, ama ben keyif alıyorum adamdan. genç aktör charlie plummer da iyiydi, fransız yıldız romain duris de iyiydi. özetle oyunculuklar da iyi. all the money... scott'ın son zamanlarda yaptığı en keyifli filmlerden.


  (sherlock holmes 90 - 25 Şubat 2018 16:44)

 • comment image

  film gibi film. her yanı ile tatmin edici, hikaye, senaryo gerçekten çok iyi. özellikle filmin ilk yarısındaki sahnelerin görüntüleri muhteşem. kesinlikle gitmenizi öneriyorum. 9/10


  (de nada - 24 Şubat 2018 23:29)

 • comment image

  eleştirisi için: tık

  film, kevin spacey'nin taciz skandalına karışması ile epey duyuldu. ridley scott da hızlı davranıp oyuncunun tüm sahnelerini sildi ve christopher plummer'ı getirdi. 22 sahnenin yeniden çekilmesi, oyuncuların tatilden dönmesi, 10 milyon dolar ekstra bütçe. ridley scott'ın neden bunlarla uğraştığını bir türlü anlayamadım. neden baştan plummer'a vermemiş ki rolü? kevin spacey'li fragmanı izlediğinizde zaten hiç olmadığını görebiliyoruz. plummer, getty'ye bu kadar benzer. 88 yaşında adam resmen döktürmüş. saygı duydum gerçekten.

  film her dimağa uygun değil. kimi izleyiciyi sıkabilir. şahsen ben bayıldım. yönetmenlik ve görsel mükemmel. oyunculuk da top seviye. michelle williams her projede kalbimi çalıyor.

  filmi izlemeden önce getty'yi tanımıyordum. sinemayı bu yüzden seviyorum. yeni şeyler öğreniyorum hep. film bitince araştırdım, bu adam filmdeki gibi biri olamaz yahu diye. fakat öyleymiş. milyonlarca doları olan adam kaçırılan torununun fidyesini ödemiyor; daha da komiği fidyeyi çok buluyor. en komiği ise fidyeciler herifin cimriliğine yenilip fidye düşürüyor. olaya gel. böyle zengin oluyorlar işte.

  2018'de izlediğim en iyi filmler arasına koyabileceğim kadar kaliteli bir iş. izleyin, izlettirin.


  (kopuksenaryoo - 24 Şubat 2018 04:35)

 • comment image

  güzelinden bellefire şarkısı.

  what can i do, what can i say to tell you
  everything i'm feelin'
  i never knew, love that was true
  until your heart showed me the meaning
  it's more than a miracle
  brighter than silver, more precious than gold
  i want the world to know
  and now that i found it, i won't let it go

  all the money in the world
  couldn't buy this girl
  no fancy cars, no diamonds or pearls
  i've got everything i need
  right here with me
  a heart to trust, and a reason to believe
  no i wouldn't trade your love
  for all the money in the world

  out on my own, searchin' alone
  until the day i looked in your eyes
  took me apart, opened my heart
  so many things you made me realise
  nothing else matters now
  i don't hear the madness
  i don't feel the pain
  your heart showed me how
  that love can move mountains
  again and again

  nothing else matters now
  i don't hear the madness
  i don't feel the pain
  your heart showed me how
  that love can move mountains
  again and again

  and it's brighter than silver
  more precious than gold
  something you feel in your heart and soul
  and it's more than a miracle
  more than a dream
  taken me places that i've never seen


  (etxeberria - 6 Mayıs 2010 21:22)

Yorum Kaynak Link : all the money in the world