Çıkış Tarihi     : 04 Eylül 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Drama,Fantazi,Korku
Taglar             : Katiller palyaço,Stephen kralının eserlerine dayanan,ikinci kısım,Numaralı netice,Kötü palyaço
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Andrés Muschietti (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jeffrey Jurgensen (IMDB),Stephen King (IMDB)(ekşi),Gary Dauberman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Bill Skarsgård (IMDB)(ekşi)

It Chapter Two (~ O Bölüm 2) ' Filminin Konusu :
İkinci film “It: Chapter Two” 1989 yazında yaşanan olaylardan tam 27 yıl sonrasını odak noktasına alıyor. Romanın ve yeni çekim filmin devamı olarak sayılan bu yapımda Losers Club üyelerini yetişkin olarak görüyoruz.


 • "(bkz: hello diyişini siktiğim)çıksa da izlesek"
 • "sanırım son yıllarda bu kadar güzel bir fragman görmemiştim. umarım film için de bu sahnede olduğu kadar özenmişlerdir. ne kadar da güzel geriyor yahu. bayıldım."
 • "filmin "ıhıhı" seklinde gülme efektli müzigi muhtesem. helloween sonrasi duydugum en iyi müzik."
 • "3 saate yakın (2: 49') süresiyle oha dedirtmiştir. resmen doya doya korkacaz lan ."
 • "sürpriz bozansız incelemesi burada"
Facebook Yorumları
 • comment image

  çıplak ve boş boş gülen yaşlılardan korktuğum kadar başka hiçbir şeyden korkmadığımı öğretmişti hereditary bana. korku-iğrenme karışık tarif edemeyeceğim duygular yaşatmıştı. it chapter two fragmanına bakılırsa yine benzer duygular yaşayacağım galiba ama gelsin heyecanlandırdı.


  (idiotequa - 9 Mayıs 2019 19:37)

 • comment image

  en sevdiğim filmler arasında olan 1990 yapımı it'in bahsi geçen tanıtımındakine karşılık gelen sahnesi:

  1990 yapımındaki sahne

  break dance yapan nene mi yoksa yeşil dişli höpürtederek çay içen nene mi derseniz, çay içen nene derim.


  (darkitecht - 9 Mayıs 2019 20:11)

 • comment image

  bu sene, universal; dütdürüdüt serisi hızlı ve öfkeli'nin spin-off filminden, disney; okul çantası satışlarını artıracak marvel filmleri ve alaaddin, aslan kral gibi yeniden çevrimlerden voleyi vurma derdinde. warner bros cephesindeyse 'it' filmi, gişe yarışlarında ezilmemek için ellerinde olan tek koz gibi ve 700 m$ gişesi garanti. fragmana gelirsek,90 yapımı tv filminin sahnesini aklıma getirip duygusal anlar yaşattı.


  (derim ki - 9 Mayıs 2019 20:39)

 • comment image

  kitabı okuyan birisinin kesinlikle bayılacağı bir teaser trailer'ı yayınlanmış film. sahne noktası virgülüne aynı olmuş, beverly çayı (kitaptan spoiler-daha sonra dışkı olduğu anlaşılacak çay-kitaptan spoiler) içerken adrenalin 1500 oldu resmen. yaşlı kadının tavırları, babasından bahsetmesi (bkz: bob gray) vesaire de tam olmuş. gene kitaba mümkün mertebe sadık kalan bir film izleyeceğiz ki bu çok iyi bir haber. tek kötü taraf pennywise'ın ronald mcdonald'a benzememesi ama o da olursa zaten filmi stephen king okurlarından başkası da izlemez, şikayet etmek doğru olmaz o yüzden.

  müthiş bir kadro toplanmış ve daha da önemlisi isabetli bir kadro bu. jessica chastain ideal bir beverly olmuş, zaten beverly'nin taş gibi olması gerekiyor ve o dış görünüşüne rağmen ezik ve kocasından baskı yiyen ürkek bir tip olmalı, jessica chastain kitaptaki beverly'e benzeyip de bunu becerebilecek en iyi aktris. james mcavoy da tam anlamıyla bill denbrough için biçilmiş kaftan. filmin başından sonuna kadar değişim içindeki en önemli karakteri (ego oatlaması yazardan kekeme çocuğa kadar gidecek, split ve glass'taki hedwig performansından sonra bunu yapabilecek en iyi aktör olduğunu kesinleştirdi) oynayacak ve en ideal seçim.

  bence bu kitap filmleştirilmesi gereken en son kitaplardan biri çünkü hiçbir şekilde filme uygun olarak yazılmamış. 1000 küsür sayfalık kitap sürekli flashback'le şimdi arasında gidip geliyor ve karakterlerin çocukluklarındaki kişiliklerine gitgide daha fazla büründüklerine şahit oluyorsunuz, işlerinde ortalığı sallayıp ego tavan gezen her biri milyon dolarlık tipler kitap ilerledikçe losers club'a dönüşüyor ve bence kitabın en sağlam yanlarından birisi de bu. esasında tam anlamıyla mini dizi olacak bir senaryosu var, 13-14 bölüme sığdırılır ve manyak bir sükse ile ödül toplayarak veda eder. ama filme uyarlanışını da başarısız bulmuyorum, olabilecek en iyi şekilde filme aktarıldığını düşünüyorum. umarım fragmanda aldığım hissiyatı filmde de alabilirim.

  yalnız o değil de sevgilimle gittiğim ilk ve tek film buydu ve aklıma 1.5 senedir yalnız olduğum geldi :/// film resmen bir hatırlatıcı oldu bu manada (maalesef).


  (hawkman - 10 Mayıs 2019 01:23)

 • comment image

  sanırım son yıllarda bu kadar güzel bir fragman görmemiştim. umarım film için de bu sahnede olduğu kadar özenmişlerdir. ne kadar da güzel geriyor yahu. bayıldım.


  (johanericcalvinelmander - 10 Mayıs 2019 09:25)

 • comment image

  final fragmanı ateş eden filmdir

  hatta öyle ki korku filminden çok aksiyon filmi, "siz hepiniz ben tek" filmine benzemiş.

  kitabı/eski mini-serisi olmasa, kimin kime yargı dağıttığı belli değil derdim. bakalım, hevesle bekliyoruz

  gerçi;

  --- adettendir, spoiler diyelim ---

  fragmanda bile adamlar "witness the end of it" demişler, daha ne desinler

  --- adettendir, spoiler diyelim ---


  (deme yahu - 21 Temmuz 2019 21:20)

Yorum Kaynak Link : it chapter two