Çıkış Tarihi     : 26 Ekim 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Bilim insanı,trafik kazası,biyolog,Laboratuar
Ülke                : ABD,İngiltere,Çin,Puerto Rico
Yapımcı          :  Company Films , Di Bonaventura Pictures , Riverstone Pictures
Yönetmen       : Jeffrey Nachmanoff (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Stephen Hamel (IMDB)(ekşi),Chad St. John (IMDB)
Oyuncular      : Keanu Reeves (IMDB)(ekşi), Alice Eve (IMDB), Thomas Middleditch (IMDB)(ekşi), Emily Alyn Lind (IMDB)(ekşi), John Ortiz (IMDB), Emjay Anthony (IMDB)(ekşi), Amber Townsend (IMDB), Amber Rivera (IMDB), Nyasha Hatendi (IMDB), Aria Lyric Leabu (IMDB), Sunshine Logroño (IMDB), Jeffrey Holsman (IMDB), Omar Cruz Soto (IMDB), Jean Pierre Prats (IMDB)

Replicas (~ Replikalar) ' Filminin Konusu :
Gerilim/bilimkurgu türündeki yapımda nörobilimci William Foster, ailesini bir araba kazasında trajik bir şekilde kaybetmesinin ardından insan bilincini bir bilgisayara aktarmanın eşiğindedir. Ailesini geri döndürmek konusunda için umutsuz olan William, onların vücutlarını da gizlice kopyalayarak klonlar yaratmasına yardım etmesi için bilim adamı dostu Ed Whittle'dan yardım ister. Ancak kısa bir süre sonra, dört aile üyesinden sadece üçünü hayata döndürebileceklerini öğrenip korkunç bir seçimle yüzleşir.


 • "fragmanında bir şeylerin tuhaf olduğu keanu abimizin başrolünde oynadığı film. bekliyoruz. tuhaftan kastım robotlu sahnelerin efeklerinde gözü rahatsız eden bir şeyler var sanki."
 • "metro kazasında eşini ve üç çocuğunu kaybeden con vik'in yeni filmi."
 • "keanu reeves'in yine acı çekeceği film."
 • "çekimleri devam eden film. filmin konusu başarılı bir nörologun araba kazasında kaybettiği karısını ve çocuğunu hayata geri döndürmesi ile ilgili."
 • "keanu reeves'iyle olsun, konusuyla olsun daha fragmanı bile çıkmadan dikkatimi çekmiş film."
 • "başrolünde keanu reeves'in olacağı fütüristik bilim kurgu gerilim filmi."
 • "(bkz: replikas)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  fragmanında bir şeylerin tuhaf olduğu keanu abimizin başrolünde oynadığı film. bekliyoruz.
  tuhaftan kastım robotlu sahnelerin efeklerinde gözü rahatsız eden bir şeyler var sanki.


  (ereksiyon ferhat - 18 Ekim 2017 11:30)

 • comment image

  fragmanı yeni düşen 2017 yapımı 2018'de gösterime girecek keanu reeves filmi. şimdiden kült olacak yorumları yapılmakta. reeves’in karakteri william foster, eşi ve üç çocuğunu bir araba kazasında kaybeder. bir sinirbilimci olan foster, en iyi arkadaşı ed white ile ölen ailesinin bilinçlerini kopyaladığı bedenlere aktarır. sonuçta böyle bir olayda hiçbir şey ters gitmeyecektir.

  film ölülerin hayata döndürülmesi için teknolojiyi nereye kadar kullanabileceğimiz ve aile klonlama işinin ahlaki ve etik sorunlarını inceliyor.

  her türlü gideri var gibi geldi bana sonuçta keanu abimiz oynuyor ama kült olacak esprilerine katılmıyorum ki fragmanı da müziğe yedirilmiş klip gibi olmuş. bekliyoruz efendim.


  (hedospurs - 6 Ekim 2017 11:50)

 • comment image

  çekimleri devam eden film. filmin konusu başarılı bir nörologun araba kazasında kaybettiği karısını ve çocuğunu hayata geri döndürmesi ile ilgili.


  (diarium - 7 Eylül 2016 21:27)

 • comment image

  yukarı saksonların güzide musiki cemiyetlerinden tubeway army'nin bindokuzyüzyetmişdokuz yılında piyasaya sunduğu ikinci uzunçaları, üçüncü hüzünlü dönencesi, dördüncü fincan kahvesi. cemiyetin ayrılmadan önceki son icraatı diye düşünüyorum berjer koltukta. şarkıların sırasını merak edenlere:

  1- me! ı disconnect from you
  2- are 'friends' electric?
  3- the machman
  4- praying to the aliens
  5- down in the park
  6- you are in my vision
  7- replicas
  8- ıt must have been years moruk
  9- when the machines rock
  10- ı nearly married a human

  "ne vardı acaba? bir dram mı olmuştu? başına bir felaket mi gelmişti? bütün şehrin bildiği bir olay mı çıkmıştı?" (ivan gonçarov - oblomov)


  (eski usul mat - 26 Ekim 2012 22:49)

Yorum Kaynak Link : replicas