Süre                : 2 Saat 10 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Ocak 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Drama,Tarih,Savaş
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Alcon Entertainment , Black Label Media , Jerry Bruckheimer Films
Yönetmen       : Nicolai Fuglsig (IMDB)
Senarist          : Ted Tally (IMDB)(ekşi),Peter Craig (IMDB)(ekşi),Doug Stanton (IMDB)
Oyuncular      : Chris Hemsworth (IMDB)(ekşi), Elsa Pataky (IMDB)(ekşi), Taylor Sheridan (IMDB)(ekşi), Michael Shannon (IMDB)(ekşi), Austin Stowell (IMDB)(ekşi), Michael Peña (IMDB), Geoff Stults (IMDB)(ekşi), Rob Riggle (IMDB)(ekşi), Jack Kesy (IMDB), Trevante Rhodes (IMDB), Navid Negahban (IMDB), Laith Nakli (IMDB), Ben O'Toole (IMDB), Yasmine Aker (IMDB), Allison King (IMDB), Lauren Myers (IMDB), Kevin Kent (IMDB), Fahim Fazli (IMDB), Kenneth Miller (IMDB), Veronica Diaz-Carranza (IMDB), Seth Adkins (IMDB), Kenny Sheard (IMDB), Austin Hébert (IMDB), Yousuf Azami (IMDB), Matthew Van Wettering (IMDB), Shvan Aladin (IMDB), J. Nathan Simmons (IMDB), Martin Palmer (IMDB), Marie Wagenman (IMDB), Shawn Lecrone (IMDB), Arshia Mandavi (IMDB), Ali Olomi (IMDB), Frank Powers (IMDB), Shawn Sarmeidani (IMDB), James Joseph Pulido (IMDB), Peter Malek (IMDB), Nour Bitar (IMDB), Benjamin Poe (IMDB), Anouar H. Smaine (IMDB), Christian Pedersen (IMDB) >>devamı>>

12 Strong (~ 12 Savasçi) ' Filminin Konusu :
11 Eylül saldırılarının hemen ardından 'Yeşil Bereliler' olarak da bilinen Amerikan Özel Kuvvetleri'nin 12 kişilik ekip, Afganistan'a gönderilir. Burada Kuzey İttifakı ve onun lideri Raşid Dostum'la (Navid Negahban) işbirliği yapan ekip, Afganistan'ın dağlık coğrafyasında Taliban güçleriyle bir gerilla savaşına girecektir.


 • "redneck denilen beyinsiz kitle için yapılmış boş bir film."
 • "malum ortamlara düşmüş olan film.altyazı birazdan hazır olacakmış."
 • "bugün sinemada izledim. özellikle gerille savaş sahneleri çok iyiydi. gişede fazla tutulmamış ancak ben beğendim diyebilirim. beklentiler orta tutulursa güzelvakit geçirilebilir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  lone survivor'un yanina bile yaklasamayan film.

  gercek hikaye oldugu icin senaryoya ekleme yapamayip propagandayi bol tutmuslar, talibanin yerini belirleyip helikopterlerle bombaladiktan sonra ortama girip saga sola saydiran basrol oyuncusu mevcut, bunu 3-4 defa yaptilar, olayin aynen senaryodaki gibi oldugunu belirten bir son yazi var filmde, hatta aniti da varmis, bana biraz kolay gibi geldi.

  ayrica amerika'nin askeri yapisi da garip adam sahadan büroya alinmis, sikerim öyle isi deyip herkese kafa tutup yeniden sahaya iniyor, komutana filan atar yapiyor, burada olsa direkt disco'da.


  (n8 - 12 Nisan 2018 23:37)

 • comment image

  11eylülü taliban yaptı ve karşılığında ticaret merkezi enkazından parçayı afganistana gömdük..

  thoru vatansever yakışıklı aile babası ve görev için çıldıran yüzbaşı rolünde izliyoruz ve "memleket sevdalısı amerikalı" imajını perçinliyoruz.

  yazılanları okuyunca şeyler var mesela "propaganda kısmını geçersek şöyle film" olm sizde fosfor yerine fruktozmu var ne demek geçersek? tam olarak işleniş yapılış amacı "taliban 11eylülü yaptı biz de gereğini yaptık" filmi bu..neyini geçip ne anlatıcan?
  11eylülün ne olmadığını bilmeyenler için keyif verebilir.

  filmin sonunda bir de özel kuvvetlere ait gerçek foto var falan...bak texasta salonda ayakta alkışlanmamışsa bu film ben de başka bişi bilmiyorum.

  bizim "önce vatan ; operasyom afrin", "tek nefes; allakbar", "kahrol düşman al sana bombe" falan gibi son dönemde çekilen dizi ve filmler neyse aynısıdır..recm, çocuk asker, masum ölümler gibi soslar es geçilmemiş tabikisi..ölüm olmadığı için askeri nakliye uçağından merasimle bayrağa sarılı inen tabut sahnesi yoktu :(
  en azından selam durmuş asker ve bayrak görüntüsü üstünden geçen jetler olaydı :/


  (core i - 12 Nisan 2018 00:19)

 • comment image

  filmin sonunda amerikanın en başarılı askeri operasyonu gibi bir şey söylediler.zaten film gerçek hikayeden alınmış.ama aldı beni bi gülme.ulan bizim askerler yılda 100 tane böyle operasyon yapmıyorlarsa ben ne oliimm.dustu gözümden amerika ..


  (jamswety - 8 Nisan 2018 01:52)

 • comment image

  işin propagandasına girmeden, güzel film. ancak izlerken biraz başım döndü. sahneler o kadar hızlı dönüyor ki takip etmekte zorlandım baya. aksiyonu bol film. ayrıca gerçek olaylara dayadığı, abdul rashid dostum gibi bir karakterde filme güzel uymuş.


  (a funny thing happened on the way to me - 6 Nisan 2018 22:18)

 • comment image

  bugün sinemada izledim. özellikle gerille savaş sahneleri çok iyiydi. gişede fazla tutulmamış ancak ben beğendim diyebilirim. beklentiler orta tutulursa güzelvakit geçirilebilir.


  (tgif - 1 Nisan 2018 18:01)

 • comment image

  130 dakikalık, 2018 yapımı film.

  6 / 10.

  aslında 12 strong'ta bahsedilen askeri operasyon sıradan bir operasyon değil ve operasyonun akışı ve planlanması sürecinde gerçekten sıradışı ögeler var fakat filmin genelinde senaristler ya da yönetmen nicolai fuglsig bunu etkileyici ya da sinema diline büyük bir başarıyla uydurarak sunabildiğini söylemek güç olabilir.

  abartıdan ya da izleyiciyi rahatsız edecek "naralardan" çekinilmiş senaryoda, bu olumlu fakat kurgu kısmına müdehalenin azalması türü sevmeyen potansiyel bir izleyici için filmi belgesel ya da sıradan bir modern savaş dramasından öteye taşıyamamış. müzik kullanımının da abartısız ve genel konseptle uyumlu.

  tamamının new mexico'da çekildiği filmde kadro ise fena değil aslında. chris hemsworth, michael shannon, michael pena öne çıkan isimler ama genel olarak hemsworth üzerinden ilerleniyor. raşid dostum ise iranlı navid negahban tarafından oynanmış.

  sonuç olarak yetkin geniş açı sekanslar da barındıran, tüm dünyayı etkilemiş ve etkilemeye devam eden; en çok da milliyet gözetmeksizin sivil halklara acı çektiren terörizm konusunda yakın geçmişten gerçek bir hikaye 12 strong. sonu gelmeyen global ve kanlı bir dert; çok daha iyi işlenebilirdi, bu da son not.

  her eve imdb


  (karinca beli - 21 Ekim 2017 13:25)

Yorum Kaynak Link : 12 strong