Süre                : 1 Saat 56 dakika
Çıkış Tarihi     : 24 Mayıs 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Biyografi,Cinayet,Drama,Spor
Ülke                : France,UK,Cambodia,USA,China
Yapımcı          :  Senorita Films , Indochina Productions , HanWay Films
Yönetmen       : Jean-Stéphane Sauvaire (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jonathan Hirschbein (IMDB)(ekşi),Nick Saltrese (IMDB)
Oyuncular      : Joe Cole (IMDB)(ekşi), Vithaya Pansringarm (IMDB)(ekşi), Panya Yimmumphai (IMDB), Nicolas Shake (IMDB), Pornchanok Mabklang (IMDB), Billy Moore (IMDB), Somlock Kamsing (IMDB), Sakda Niamhom (IMDB), Chaloemporn Sawatsuk (IMDB), Sura Sirmalai (IMDB), Komsan Polsan (IMDB)

A Prayer Before Dawn (~ Safaktan Önce) ' Filminin Konusu :
İngiliz boksör Billy Moore (Joe Cole) Tayland'a yeni bir hayat kurabilmek için gelmiştir. Burada boksör ve dublör olarak çalışmaktadır. Ancak uyuşturucu dünyasına bulaşınca hayatının dengesi bozulur ve sonunda çalıntı mal ve silah bulundurmaktan hapishaneye atılır. Burada bir yandan uyuşturucusuzluğa alışması, diğer yandan son derece tehlikeli hapis ortamına uyum sağlaması gerekir. Buradan çıkıp yeniden özgürlüğünü kazanabilmesi için zorlu bir Muay Thai turnuvasını kazanması gerekmektedir.


  • "malesef ülkemizde gösterime girmeyecek bir diğer güzel festival filmi."
Facebook Yorumları
  • comment image

    if istanbul 2018 film festivali sayesinde sinemada izleme fırsatı buldum fakat sanki evde www.heyçtizlefullizledonmadanizle.com'da izliyormuş gibi görüntü vardı.

    internete düşerse görüntü kalitesine bir daha kontrol edicem. ulan bildiğin izlerken lensim düştü sandım bi görüntü bu kadar mı kötü olur. zaten aksiyon sahneler vasatın önde gideni. sadece kemarayı hızlıca sağa sola yukarı aşagı oynatmışlar.

    filmin ilk 45 dakikası taylandca konuşmayla geçiyor ve 1 tane bile alt yazı yok.başlarda o yüzden baya sıkıcı geldi fakat sonradan aktı gitti diyebilirim.


    (pheraea - 25 Şubat 2018 23:47)

Yorum Kaynak Link : a prayer before dawn