IMDB Puanı   : 8,1
Oy Sayısı         : 12.216
Süre                : 2 Saat 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 20 Ekim 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Drama,Aile,Müzik
Taglar             : Beğenilenler,genç,Genç kız,Genç çocuk,15 yaş
Ülke                : India
Yönetmen       : Advait Chandan (IMDB)
Senarist          : Advait Chandan (IMDB)
Oyuncular      : Zaira Wasim (IMDB), Meher Vij (IMDB), Raj Arjun (IMDB), Tirth Sharma (IMDB), Kabir Shaikh (IMDB), Farrukh Jaffar (IMDB), Aamir Khan (IMDB)(ekşi), Manuj Sharma (IMDB), Mona Ambegaonkar (IMDB), Shaan (IMDB), Monali Thakur (IMDB)

Secret Superstar (~ Süperstar) ' Filminin Konusu :
Günün birinde dünyanın en iyi şarkıcısı olma hayalleriyle yanıp tutuşan, Müslüman bir ailenin 14 yaşındaki kızı Insiya (Zaira Wasim), babasının sürekli engellemeleriyle bir türlü kendini gösterememektedir. Artık umudunu kaybetmişken tanıştığı ünlü müzik direktörü Shakti Kumaar (Aamir Khan), ona kimsenin veremeyeceği şekilde cesaret verir. Ailesinden ve tüm tanıdıklarından habersiz bir şekilde, burka giyerek şarkılarını kaydetmeye ve giderek büyüyen bir hayran kitlesi kazanmaya başlayan Insiya, gizli bir süperstar olmuştur.


Oyuncular
 • "sırf baba rolündeki vatandaşın havaalanındaki mors olma sahnesinden dolayı bile iyi ki gitmişim diyorum."
 • "başrol oyuncusu insu'nun erkek arkadaşının odasındaki dolapta bulunan kapadokya biblosu selam çakmıştır."
 • "önyargılarla gidilmemesi gereken, uzun olmasına rağmen sıkmayan izlenmesi gereken aamir khan filmi. filmin içinde duygusal sahneler olsa da kapanışı güldürmüştür...8,7/10"
 • "doğu kültürünün kanayan bir yarasını farklı bir pencereden göstermeye çalışan bir film. aamir khan film yapmış olmak için yapmaz zaten. güzel bulduğum, yer yer gözlerimi dolduran, başarılı film..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  aamir khan sever bir kişi olarak beğendiğim fakat bayılmadığım film. yakın zaman önce dangal filmini izlememiş olsaydım daha fazla beğenebilirdim. yalnız, esas kızın annesi rolündeki hüzünlü bakışlı, güzel yüzlü kadın masum ve duru güzellik zaafımı yeniden hatırlatmıştır. bayıla bayıla onu izledim. minik kızın kardeşine, annesine ve onu seven çocuğa davranışlarının da fazla sert bulduğumu ekleyeyim. diğer aamir khan filmleri gibi izlemeye değer bir yapıt.


  (ad astra per aspera - 1 Kasım 2017 22:33)

 • comment image

  geçtiğimiz hafta sonu izlemiş olduğum film.

  öncelikle alelacele bir sinema işi olduğu için, nedir ne değildir bilmeden gittim. aamir khan mı, ha tamam gidelim o zaman oldu yani. sadece konusunun, aksiyon, macera ve komedi olduğunu gördüm.

  belli belirsiz spoiler'lar yer arabilir ona göre okuyun.

  film kabaca, büyük hayalleri olan bir kız çocuğu ve o hayallerini gerçekleştirmek için çaba gösteren annesini anlatıyor. aamir khan abimize misafir oyuncu desek ayıp olmaz herhalde.

  öncelikle film bence macera veyahut aksiyon filmi değil veya benim aksiyon veyahut macera anlayışım çok farklı. filme komik ya da komedi filmi demek de biraz abartı gibi geldi bana, aamir khan sahneleri güldürüyor arada ve cidden kahkaha attığım anlar da oldu...

  bence film, bir dram filmiydi ki, o an hiç dram filmi izleyecek havamda değildim, bu yönden film bende pek oturmadı. pek tat alamadım.

  filmin içinde elbette güzel unsurlar var, ortak kaderler var mesela, aile ilişkileri, anne-çocuk, baba-çocuk, erkek çocuğun daha ön planda olması, kız çocuğunun gereksiz görülmesi* gibi, yani ortadoğu filmi ve buradan da biz de ne kadar ortadoğuluyuz görebiliyoruz... yani tamamiyle türkiyeden oyuncularla çekilmiş ve oynanmış bir film olsa hiç sırıtmaz, o derece örtüşüyor...

  benim filmle ilgili, dikkatimi çeken ve öyle ya da böyle burayı okuyacak olan birilerine vermek istediğim bir uyarı var sadece...

  filmde, ''anne'' vurgusu çok fazla, samimiyetle ve ciddi manada, annesini kaybetmiş olanların filmi izlemelerini pek önermiyorum. hatta annenizle sorunlu bile olabilirsiniz, bu konuda hüngür hüngür ağlatacak bir film gibi geldi bana, ama ne yazık ki bir anneye sahip değilseniz, sonunda gidip sarılamayabilirsiniz.

  ya da ben ağlamak istiyorum diyorsanız, film tam size göre.

  --- spoiler ---

  filmin bittiğini anladığınızda hemen çıkmayın, bir sürpriz sizi bekliyor olabilir. *
  ---
  spoiler ---


  (gullerin icinden - 31 Ekim 2017 02:48)

 • comment image

  upuzunluğuna rağmen sürükleyiciliğinde bir sıkıntı barındırmayan, casting harikası aamir khan filmi.

  meher vij'in güzelliğine, masumiyetine ve oyunculuğuna hayran oldum. daha çok görsek kendisini keşke. bu kadın yüzünden gözlerim doldu.

  aamir khan'ın karakterinin üzerinden yaptığı eleştirilere, oyunculuğuna ise bayıldım, bu adam yüzünden de gülümseyerek çıktım salondan.


  (amelie poulain - 31 Ekim 2017 00:30)

 • comment image

  doğu kültürünün kanayan bir yarasını farklı bir pencereden göstermeye çalışan bir film. aamir khan film yapmış olmak için yapmaz zaten. güzel bulduğum, yer yer gözlerimi dolduran, başarılı film...


  (pares - 29 Ekim 2017 15:44)

 • comment image

  batı medeniyetlerinden seyirciler çok beğenmeyebilir ancak filmdeki karakterler türk kültürüne yakın olduğu için beğendim. yürek kabartan, göz dolduran sahnelere ek olarak aamir khan tatlılığı da var.

  8.5 / 10

  --- spoiler ---

  zamanında hükümet kadın filminde de gözüm çok dolmuştu. başarı hikayelerini severim ancak dar kafaların arasından çıkmış başarılar daha bir içime dokunur.

  filmden sonra anneme sarılıp ağlayasım geldi. bir de hayatımdaki bana inanan, içindeki potansiyeli çıkar diyen insanlara...

  ---
  spoiler ---


  (imjustkillingtime - 28 Ekim 2017 18:25)

 • comment image

  gözümde yaşlar, bir yanımda hayaller ile izlediğim film oldu.

  ...ve iyilikten vazgeçmemeyi bir kez daha içime işledim*

  --- spoiler ---
  herkesin ellerine şifre olarak ismi yazılası bir chintan'ı olmalı;
  gamzelerine kurban.
  ---
  spoiler ---


  (sakindokunmayinbana - 25 Ekim 2017 22:02)

Yorum Kaynak Link : secret superstar