Çıkış Tarihi     : 07 Kasım 2017 Salı, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Cinayet,Drama,Western
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Universal Cable Productions
Yönetmen       : Adam Kane (IMDB)(ekşi), Rod Lurie (IMDB)(ekşi), Eva Sørhaug (IMDB), Alex Graves (IMDB)(ekşi), Kate Dennis (IMDB)(ekşi), Katie Jacobs (IMDB)
Senarist          : Tony Tost (IMDB)(ekşi),Nazrin Choudhury (IMDB),Julia Cohen (IMDB)(ekşi),Michael D. Fuller (IMDB)(ekşi),Kevin Lau (IMDB),Rayna McClendon (IMDB)
Oyuncular      : Logan Marshall-Green (IMDB)(ekşi), Killian Scott (IMDB)(ekşi), Sarah Jones (IMDB)(ekşi), Chasten Harmon (IMDB), Christopher Heyerdahl (IMDB)(ekşi), Joe Adler (IMDB), Philippa Domville (IMDB), David Haysom (IMDB), Melinda Page Hamilton (IMDB), Teach Grant (IMDB), Arnold Pinnock (IMDB), Rohan Mead (IMDB), Nola Augustson (IMDB), Alexis McKenna (IMDB), Dan Donohue (IMDB), Paul Rae (IMDB), Sasha Barry (IMDB), Gabriel Mann (IMDB), Bradley Stryker (IMDB), Juan Javier Cardenas (IMDB), Timothy V. Murphy (IMDB), Vicky Lambert (IMDB), Joel McNichol (IMDB), Barb Mitchell (IMDB), Christopher Rosamond (IMDB), Morgan David Jones (IMDB), Tom Butler (IMDB), Hannah Masi (IMDB), Stafford Perry (IMDB), Marty Antonini (IMDB), Joel Jackshaw (IMDB), Greg Lawson (IMDB), Tyler James (IMDB), Joe Norman Shaw (IMDB), Diego Diablo Del Mar (IMDB), Zach McGowan (IMDB), Fred Keating (IMDB), Braye Dial (IMDB), Mark Holmes (IMDB), Patrick Garrow (IMDB) >>devamı>>

Damnation (~ Nação Condenada) ' Dizisinin Konusu :
Sovyetler Birliği'nin kontrolü altındaki Macaristan'da küçük bir yerleşim yeri. Bu sıradan yerin monotonluğu altında git gide ezilen Karrer, cesaretsiz ve çaresiz bir adam. Titanic ismindeki barda sürekli dinlemeye gittiği şarkıcı kadına aşık olan Karrer'a bir gün bir adrese teslim etmesi için bir paket verilir. Aşık olduğu kadının kocasını uzaklaştırabilmek için bu görevi ona devreder. Tek amacı onunla biraz daha vakit geçirebilmektir.


 • "beklentilerdenh çok daha fazlasını veren, bunu yapan insan olamaz* dedirten, genel opeth çizgisinden farklı, mükemmel bi opeth albümü.(bkz: opeth olsun çamurdan olsun)"
 • "aslında gayet güzel olmasına rağmen yine de eski albümlerinin bir adım gerisinde kalmış opeth albümüdür. artık bu albüm de geride kalıyorsa siz düşünün opeth nasıl bir grup."
 • "playlist'i1. windowpane 2. in my time of need 3. death whispered a lullaby 4. closure 5. hope leaves 6. to rid the disease 7. ending credits 8. weakness $eklinde olan opeth albumu."
 • "muthi$ allahuallah gibi bir album. herkese lazim."
 • "abi metalden ba$ka bi $ey dinlemem, hell yeah fuck, distortion. diyen dallama metal kafalarin acimasizca ele$tirdigi. fevkalade opeth albumu. (bkz: fevkalade) (bkz: olaganustu)"
 • "bugun itibariyle tamamen dinledigim album. albumde hic brutal vokal yok, oldukca yumusak ve dinlendirici bir album. camel'i andiriyor. favori sarkim closure."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ağustosun ortasında da dinlesem beni o albümü ilk dinlediğim aralık soğuklarına alıp götüren, etkisini hiç kaybetmeyen, insana derinden dokunan parçalara sahip opeth albümü.

  rizeye atanan sevgilimi görmek için 14 saat süren yolculuklarda, o soğuğun iliklere kadar hissedildiği gecelerde bana eşlik eden harika bir albüm. şu sıcak havalarda ne zaman çalsa gene aklıma kıçıma kadar üşüdüğüm gecelerde verilen yarım saatlik molalar, saat 3'te içilen çorbalar ve sadece gözümün önünden geçen yol şeritleri gelir.


  (all your brainz r belong to us - 22 Eylül 2011 20:31)

 • comment image

  aslında gayet güzel olmasına rağmen yine de eski albümlerinin bir adım gerisinde kalmış opeth albümüdür. artık bu albüm de geride kalıyorsa siz düşünün opeth nasıl bir grup.


  (randyrhoads - 2 Eylül 2003 23:04)

 • comment image

  2017 yapımı (bkz: büyük buhran) arka planlı dizi.
  ilk 2 bölüm itibariyle o zamana ilişkin dizide geçen fiyatlar.

  --- spoiler ---
  genelevde 1 kadın ve 1 oda 1 haftalık 300 dolar pazarlıkla 200 dolar da olur.
  adam öldürme 100 dolar
  tereyağı iowa daki kasabada 30 cent/kg çevre kasabalarda 40 cent/kg

  ---
  spoiler ---


  (ohanesyon - 6 Şubat 2018 00:09)

 • comment image

  pink floyd dan sonra karsilastigim en yaratici muzik. kaliplari alt üst eden, kaliteli muzik arayanlarin mutlaka dinlemesi gereken, muzik yapmaya calisanlarin oturup etud etmesi gereken bi opeth albumu. insanin icine isleyen yumusak vokal; tam kivaminda kullanilmis iste budur dedirten baslar; esine rastlanmayan arpejler; davul otesi davullar; ilac gibi klavye ve profesyonelce hazirlanmis carpici gecisler; iste damnation! her kulaga lazim, her muzisyene ornek bir mukemmellik abidesi.


  (corporal clegg - 20 Mayıs 2004 14:38)

 • comment image

  bugun itibariyle tamamen dinledigim album. albumde hic brutal vokal yok, oldukca yumusak ve dinlendirici bir album. camel'i andiriyor. favori sarkim closure.


  (amorphis - 9 Mart 2003 14:24)

 • comment image

  opeth bandıralı kuru yük gemisi.

  uçsuz bucaksız okyanusların ortasında, lacivert suların üzerinde bir öğleden sonra sessizce ilerliyor. ne bir kara parçası ne bir bulut; deniz ile gök bile birbirine karışmış. ben de bu gemideki herhangi bir kuru yüküm, konteynerim. hangi limandan çıkıp, hangisine gittiğimin bir önem yok. diğer konteynerların arasında kimliksizim. üzerimde numara bile yok, çıplağım.

  umudum azalırken*, ölüm daha önce duymadığım masallar fısıldıyor kulağıma*. yaşama deneyimim boyunca güçlü olmaya çalışmam, zayıflığımın altını çizerken*, hiçbir şeye ihtiyacım olmadan yaşamanın mümkün olmadığını fark ediyorum*. yeryüzündeki zamanım azalırken, geminin üzerindeki konteyner değil de, tüm okyanusa tepeden bakan bir albatros olma isteği geliyor bu sefer aklıma. ses yavaşça yükseliyor ve biten milyarlarca hayattan birisi olacağıma emin bir şekilde süzülüyorum binlerce metre yükseklikte.

  ending credits başlıyor, devam ediyor ve bitiyor.


  (mies - 25 Haziran 2009 16:02)

Yorum Kaynak Link : damnation