Süre                : 2 Saat 4 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Aralık 2017 Cuma, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Komedi
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Besiktas Kültür Merkezi (BKM)
Yönetmen       : Ozan Aciktan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Gülse Birsel (IMDB)
Oyuncular      : Engin Günaydin (IMDB)(ekşi), Demet Evgar (IMDB)(ekşi), Erdal Özyağcılar (IMDB)(ekşi), Seher Devrim Yakut (IMDB), Fatih Artman (IMDB), Sevket Çoruh (IMDB)(ekşi), Gülse Birsel (IMDB), Derya Karadas (IMDB), Su Kutlu (IMDB), Ayta Sözeri (IMDB), Devin Özgür Cinar (IMDB), Deniz Sen Hamzaoglu (IMDB), Riza Akin (IMDB), Arif Erkin (IMDB), Erdal Cindoruk (IMDB), Ünal Yeter (IMDB)

Aile Arasinda (~ In the Family) ' Filminin Konusu :
Çok takıntılı bir adam olan Fikret (Engin Günaydın) ve müzikhol vokalisti Solmaz (Demet Evgar), aynı gün yıllar süren evliliklerini bitirmiş, ve çok tuhaf olaylar sonucunda karşılaşmışlardır. Bu sırada Solmaz'ın kızı Zeynep, zengin bir kebapçının oğluyla evlenmeye karar vermiştir. Ancak ilk başta aile arasında olması planlanan nikah, giderek tantanalı bir hal alınca Fikret kendini hiç beklemediği olayların ortasında bulacaktır.


Oyuncular
 • "kayınpeder birey"
 • "eğlenceli bir film. ekşi sözlük yazarlarının geneli hayatı gülse birsel'in filmde canlandırdığı karakter gibi yaşadığı için komik bulmamaları normal."
Facebook Yorumları
 • comment image

  an itibariyle galadan çıktım ilk düşüncelerimi paylaşayım;

  film gerçekten baştan sona güldürüyor. ama recep ivedik tarzı sürekli bel altı esprileriyle değil. bu sinemada kalite adına türkiye için bir kazanım.

  filmin mizah anlayışı (gülse birsel'in oluyor aynı zamanda) tüm toplumu kapsayan bir anlayış. üniversitelisi de güler köylüsü de güler beyaz yakalısı da güler. mahallede günde aç teyzeler de güler, kahvehanede izlet amcalar da güler.

  karakter oturtma gerçekten harika olmuş. tüm oyuncular karakterlerini olağanüstü yansıtmış (gülümser karakteri dahil). engin günaydın ve demet evgar ikilisi adeta olmazların çiftini oldurur kılmış.

  film işininin uzmanları ne der bilmiyorum ama ben halktan biri olarak * bilete verdiğiniz paranın boşuna gitmeyecegi konusunda size güvence veriyorum.

  iyi seyirler


  (tekinoloji - 29 Kasım 2017 00:46)

 • comment image

  dedim ki burada aklı selim adamlar var filme güzel tahliller yapmışlardır falan ama bir avuç kibir abidesi gördüm.

  film gerçekten çok başarılı, baya baya kahkaha attım. sinema konusunda da öyle boş herif de sayılmam he, sinema sektöründeyim. polonya sinemasına kadar birçok yelpazede film izlerim. bu filme kötü diyenler recep ivedik tipi komedileri beğenen tipler ya da amerikan ergen gençlik komedilerini seven tipler olduğuna eminim.

  neden biliyor musunuz? bunun tek sebebi var. millet olarak aşağılık kompleksliyiz. bu yüzden recep ivedik filmi tuttu ya zaten. perdede kendini aşağılık gören, kaba saba, osuran, sıçan, geyiren heriflere yarıldılar hatta anıra anıra güldüler. bunların hepsi aşağılık kompleksinden.

  bence film başarılı, ne olur böyle komediler yapın. sıkıldık artık boktan korku, ergen aşk filmlerinden.

  düzenleme: imla


  (ates senturk - 1 Aralık 2017 22:01)

 • comment image

  --- spoiler ---

  ayrıca ayta sözerinin canlandırdığı behiye hala finalde salon kadını çizgisini bozup necdetin ecdadını sikti ya orda bittim. bir de beyefendiyi kaldırır mısınız rica etsem diyor ya. olay örgüsü ayrı güzel şahane film.

  ---
  spoiler ---


  (miraletus - 1 Aralık 2017 23:35)

 • comment image

  gülse birsel hem bkm yapimi bir komedi filmi cevirip hem de salih kalyon, cengiz bozkurt ikilisinden birini oynatmayarak bir devrime imza atmistir. filmi izlemeye gerek yok, benim icin kendisinin yeri fidel castro'yla, che guevara'yla aynidir.


  (tzoey - 2 Aralık 2017 04:59)

 • comment image

  gülse birsel yazmış bile olsa sıfır beklentiyle gittim, çünkü yerli filmler cidden bana göre değil. ama o kadar iyi ki film, ilk defa sinema salonunda bi filmi alkışlamak istedim. incelikle işlenmiş esprileri, hikaye çok çok tatlı, olay örgüsü enfes. engin günaydın ve demet evgar aşmış oyunculukta, yan karakterler bile efsane oynamış. keşke dünya çapında gösterimde olsaydı, her milletten insanın kahkahalarla izleyebileceği bir yapımdı. bence kesinlikle gidin izleyin, beğenmemeniz imkansız. sevgili gülse birsel, bunu okuyorsan nolur devam filmini de yaz. yine gidip ilk günde izlerim.


  (filmerkan - 3 Aralık 2017 00:07)

 • comment image

  en son iki yıl önce sinemaya giden annemi araba bulunca götürdüğüm film.

  çok güldük sevindik eğlendik. komik anlarda elimi sıkıca tuttu ekranı gösterdi.

  biz çok eğlendik. öyle küfürlü komedi değil komedi gibi komediydi.


  (romantik komedi - 3 Aralık 2017 00:20)

 • comment image

  eğlenceli bir film. ekşi sözlük yazarlarının geneli hayatı gülse birsel'in filmde canlandırdığı karakter gibi yaşadığı için komik bulmamaları normal.


  (kendine gel mersault - 7 Aralık 2017 09:57)

 • comment image

  ekşi'de film o kadar övülmüştü ki, eşimle gidelim dedik cumartesi günü hafta içinden. dün sabah tam gideceğiz, yakınlarımızdan ikisi biz gittik hiç beğenmedik, çok kötü dediler. kafamda bir soru işareti oluştu. acaba pr çalışması falan mı yapıldı dedim sözlükte, tekrar döndüm baktım, halen aşırı olumlu yorumlar gelmeye devam ediyor. ben ekşiden yana yaptım tercihimi, öğle saatlerinde akşam için aldık biletleri 5 kişi.

  film başladı, başlar başlamaz daha ilk repliklerden güldürmeye başladı. konunun içine girince daha da eğlenmeye başladık. acaba ne zaman espriler komiklikler bitecek diyordum ki artık gülmekten yorulduğumu fark ettim.

  yıllardır başından sonuna içinde dolu dolu espriler olan başka bir film izlediğimi hatırlamıyorum. en son herhalde gora'da bu kadar çok gülmüşümdür dedim kendi kendime. hele ki canınız sıkkınsa, gülmeye falan yer arıyorsanız hiç durmayın hiç, ilk gidebileceğiniz seansa alın bileti. şener şen'deki hayal kırıklığından sonra bu film bana ilaç gibi geldi. türkiye'de de kaliteli işler yapılabiliyormuş dedim kendi kendime.

  gidin arkadaşım gidin. 7/10, 8/10 diyenlere de bakmayın. şahane bir film. gidin, gülün eğlenin.


  (zuniga - 10 Aralık 2017 12:30)

 • comment image

  2017'nin türkiyesi'nde bir trans karakterin yer aldığı,o karakterin de karikatürize edilmeden, filmin en aklı başında karakteri olarak işlendiği filmdir.

  gülse birsel sırf bu nedenle takdiri ve tebriği hak ediyor.


  (kurta - 29 Aralık 2017 16:34)

Yorum Kaynak Link : aile arasında