Çıkış Tarihi     : 05 Şubat 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Romantik,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Ülke                : USA,Canada,Argentina
Yapımcı          :  Twentieth Century Fox , Lightstorm Entertainment , Troublemaker Studios
Yönetmen       : Robert Rodriguez (IMDB)(ekşi)
Senarist          : James Cameron (IMDB)(ekşi),Laeta Kalogridis (IMDB),Yukito Kishiro (IMDB)
Oyuncular      : Rosa Salazar (IMDB)(ekşi), Christoph Waltz (IMDB)(ekşi), Jennifer Connelly (IMDB)(ekşi), Mahershala Ali (IMDB)(ekşi), Ed Skrein (IMDB)(ekşi), Jackie Earle Haley (IMDB)(ekşi), Keean Johnson (IMDB), Jorge Lendeborg Jr. (IMDB), Lana Condor (IMDB), Idara Victor (IMDB), Jeff Fahey (IMDB), Eiza Gonzalez (IMDB), Derek Mears (IMDB), Leonard Wu (IMDB), Racer Maximiliano Rodriguez-Avellan (IMDB), Marko Zaror (IMDB), Rick Yune (IMDB), Hugo Perez (IMDB), Casper Van Dien (IMDB), Billy Blair (IMDB), Jamie Landau (IMDB), Dimitrius Pulido (IMDB), Patrick Gathron (IMDB), Elle LaMont (IMDB), Alex Livinalli (IMDB), Neal Kodinsky (IMDB), Anthony Bandmann (IMDB), Alan Nguyen (IMDB), Sam Medina (IMDB), Tod Junker (IMDB), John Wirt (IMDB), Darcel Danielle (IMDB), Emma Lindsey (IMDB), Garrett Warren (IMDB), Tony LaThanh (IMDB), Jorge A. Jimenez (IMDB), Vincent Fuentes (IMDB), Iba Thiam (IMDB), Paul De Sousa (IMDB), Gregg Berger (IMDB) >>devamı>>

Alita: Battle Angel (~ Alita: Savas Melegi) ' Filminin Konusu :
Alita: Battle Angel is a movie starring Rosa Salazar, Eiza González, and Jennifer Connelly. An action-packed story of one young woman's journey to discover the truth of who she is and her fight to change the world.


 • "2018 inşallah diyelim. bendeki yılların silemediği kalan son gerçeklik."
 • "ünlü mangadan uyarlanan filmin ilk fragmanı düşmüştür!(bkz: alita battle angel)(bkz: #72686830)fragman"
 • "fragmanı iyi mi iyi görünmekte umarım manga/anime film çevirmesi facialarından biri olmaz."
 • "robert rodriguez'in yönetmenliğini yaptığı live action uyarlamasının ismi piyasada alita battle angel geçmektedir. ayrıca (bkz: alita battle angel /#79487917)"
 • "bekliyoruz seni altta !"
 • ""benim bildiğim james cameron hiç birşeyden vazgeçmez" inancıyla merakla beklediğim proje"
Facebook Yorumları
 • comment image

  yukito kishiro'nun gunnm(gun dream) ismiyle bilinen 9 kitaplık manga serisinin ilk iki kitabının anime uyarlamasıdır ve bir anime'den ancak "battle angel alita" gibi olması beklenebilir. mekanlarıyla, detayları, coşkusuyla insanı kendine hayran bırakır.

  dr. ido'nun oradan buradan kotarıp kol, kalça, bacak ekleyerek hayat verdiği alita, sadece bir robot değil, cazibesi, yetenekleri, zerafeti, masumiyetiyle; yaşamı sorgulayışı, zekiliğiyle eşi benzeri bulunmaz bir varlıktır.

  sadece dövüşsün, kan çıkarsın diye yaratılmış olsa da, sadece scrapyard'ın zor şartlarıyla değil, kim ve ne olduğuyla, neden var olduğuna dair sorgulamalarla da boğuşur sürekli. dr. ido'ya rağmen kendi yolunu seçmekte ısrar eder. dr. ido babalık iç güdüsüyle, alita'yı scrapyard'dan uzak tutmaya çalışsa ve alita'nın seçtiği yolun, elem ve keder sonucunda da ölümle netice bulacağını bilse de, alita "neden senin seçtiğin hayatı yaşamak zorunda olayım?" diyerek ağlar, hayatımıza gönderme yaparaktan.

  müzikleri de, yalın olarak, keyifle dinlenebilecek kadar güzel, özellikle dövüş sahnelerinde çalan müzikler ve tabii ki her dinleyeni hayran bırakan final şarkısı özel ilgi/övgü gerektiriyor.

  post-apokaliktik yapısına, barındırdığı tüm şiddet öğelerine rağmen, hayaller ve sevgi üzerine, daha doğrusu bu hayaller yıkıldığında neler olabileceği üzerine alita'nın öyküsü.


  (cyrano - 11 Mart 2003 22:18)

 • comment image

  james cameron'un çekeceği kesinleşmiş olan, hiçbirimizin alışmadığı bir teknolojiyle çekilecek olan film. james cameron, bu filminde, en son çektiği belgesel tadındaki iki film olan aliens of the deep ve ghosts of the abyss'te kullandığı ve geliştirdiği 3-d (bkz: #7293654) teknolojisini kullanacak. son zamanlarda star wars filmleri, ve lord of the rings trilojisinde bolca kullanılan, sky captain and the world of tomorrow filminde de boku çıkarılan, her bi şeyi mavide çekip geri kalanını post prodüksiyon'da halletme üzerine kurulu çekim mantığında çekilecekmiş. ayrıca ana karakter olan anita da, tamamen 3d bir karakter olacakmış. lord of the rings'teki gollum gibi, karakteri bir oyuncu oynayacak, ve o oyunculuk baz alınarak 3d karakterin oyunculuğu belirlenecekmiş. ne diyelim.. titanic'le konvansiyonel sinemada ulaşabileceği en son noktaya ulaşan james cameron, olan teknolojileri kullanıp, kendini tatmin edecek kadar geliştirip, halka sunma geleneğini bu filmle bir adım yukarı taşıyacak gibi gözüküyor.
  olayın kötü yanı, filmin ancak dijital sinemalarda seyredilebilecek olması. şu anda amerika'da pek fazla bulunmayan, amerika'da da oturmadıkça dünyaya açılmayacak olan bu teknolojinin ülkemize gelişi bu filme yetişir mi meçhul.


  (ysalamir - 13 Nisan 2005 01:55)

 • comment image

  fragmanı iyi mi iyi görünmekte umarım manga/anime film çevirmesi facialarından biri olmaz.


  (ddlnn - 18 Nisan 2018 11:06)

 • comment image

  james cameron'in çekmek için girisimde bulundugu, birkaç kez bu konuda havali havali röportajlar verdigi, çok kesin konustugu, "bitince, herkesin dibi düsecek" dedigi lakin, bugün itibariyle "çok zor bir proje" oldugu gerekçesiyle çekmekten vazgeçtigini açikladigi film. tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyoruz.

  (bkz: vazgectim gitti)
  (bkz: hay allah neyse)


  (nelernelero - 21 Haziran 2005 15:15)

 • comment image

  senaryosuna ve anime karakteri gözlü kızımızın sesine bayıldığım bir fantastik / bilim kurgu filmi.

  not: avatar ve titanik'in yapımcılarından aynı zamanda james cameron ve jon landau yönetmenliğini üstlenmiş, ancak yine de beklentiyi çok yükseltmeyin.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda da anlayacağınız üzere devam filmi geleceği kesin diyebiliriz. umarım serisi para odaklı süper kahraman filmlerine benzemez.
  ---
  spoiler ---


  (thenefy - 10 Şubat 2019 21:06)

Yorum Kaynak Link : battle angel alita