Çıkış Tarihi     : 03 Mayıs 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Komedi,Aile,Gizemli,Bilim Kurgu
Taglar             : Pokemon,live action cgi hybrid,cinematic universe,paylaşılan evren,Video oyununa dayalı
Ülke                : Japan,ABD
Yapımcı          :  Legendary Entertainment , The Pokemon Company , Toho Company
Yönetmen       : Rob Letterman (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dan Hernandez (IMDB)(ekşi),Benji Samit (IMDB),Rob Letterman (IMDB)(ekşi),Derek Connolly (IMDB)(ekşi),Dan Hernandez (IMDB)(ekşi),Benji Samit (IMDB),Nicole Perlman (IMDB),Satoshi Tajiri (IMDB),Ken Sugimori (IMDB),Junichi Masuda (IMDB),Atsuko Nishida (IMDB),Tomokazu Ohara (IMDB),Haruka Utsui (IMDB)
Oyuncular      : Ryan Reynolds (IMDB)(ekşi), Justice Smith (IMDB), Kathryn Newton (IMDB)(ekşi), Bill Nighy (IMDB)(ekşi), Ken Watanabe (IMDB)(ekşi), Chris Geere (IMDB)(ekşi), Suki Waterhouse (IMDB)(ekşi), Josette Simon (IMDB), Alejandro De Mesa (IMDB), Rita Ora (IMDB), Karan Soni (IMDB), Max Fincham (IMDB), Simone Ashley (IMDB), Edward Davis (IMDB), Diplo (IMDB), Omar Chaparro (IMDB), Ben Fox (IMDB), Kadiff Kirwan (IMDB), Ryoma Takeuchi (IMDB), Rina Hoshino (IMDB), Kotaro Watanabe (IMDB), Ikue Ôtani (IMDB), Sofia Abbasi (IMDB), Omar Alboukharey (IMDB), Priyanga Burford (IMDB), Georgie Carter (IMDB), Wong Charlie (IMDB), Benjamin Coakley (IMDB), Bern Collaco (IMDB), Matthew Cox (IMDB), Rob Delaney (IMDB), Jonathan Dodson (IMDB), Daniel Eghan (IMDB), Charlie Rhea Esquér (IMDB), Joellee Evans (IMDB), Iulia Filipovscaia (IMDB), James Galvin (IMDB), Adrian Grant (IMDB), Rishi Gupta (IMDB), Fiona Hardingham (IMDB) >>devamı>>

Pokémon Detective Pikachu (~ Pokémon Dedektif Pikachu) ' Filminin Konusu :
Pokémon Detective Pikachu is a movie starring Ryan Reynolds, Kathryn Newton, and Bill Nighy. In a world where people collect Pokémon to do battle, a boy comes across an intelligent talking Pikachu who seeks to be a detective.


 • "(bkz: oyun anlamında)(bkz: bir başarı sağlayamamıştı)(bkz: pokemon)(bkz: pokemon)(bkz: oyun anlamında)(bkz: bir başarı sağlayamamıştı)abi siz her aklınıza geleni yazmasanız olmaz mı ya?"
 • "sevinçten balkondan aşağı "pikaçuu" diye bağırarak atlama isteği uyandıran.şaka lan şaka insan pikaçu diye balkondan mı atlar amk, picigeto, çarizart de bari."
 • "yok bu sefer yukselmicem. ülkece ne zaman pokemona coşsak başımıza bi işler geliyor."
 • "balkondan aşağı atlayarak, daha vizyona girmeden ülke genelinde yasaklatacağım filmdir. boşa heyecanlanmayın."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sevinçten balkondan aşağı "pikaçuu" diye bağırarak atlama isteği uyandıran.

  şaka lan şaka insan pikaçu diye balkondan mı atlar amk, picigeto, çarizart de bari.


  (jelibonpanda - 12 Kasım 2018 21:24)

 • comment image

  pokemon'un esasında nintendo'nun handheld console exclusive'i (gb, gbc, gba, ds, 3ds) olduğunu bilmeyenlerin eleştirdiği film.
  oyunu çok başahahahahah.
  adam birde ps, pc yazmış ya.
  cahilsen yazma arkadaş. bilgi kirliliği yaratma.


  (yengenc erkegi - 12 Kasım 2018 22:08)

 • comment image

  en büyük hayallerimden biri avatar’daki gibi gerçekçi modellenmiş pokemonların olduğu bir live action filmiydi.

  düşünsenize ormanlarda dolaşan venesaurların, gökyüzünde uçan charizardların, okyanuslarda yüzen blastoiselerin falan böyle inanılmaz gerçekçi şekilde resmedildiğini bunların birbiriyle savaştığını falan, muhteşem olurdu.

  detective pikachu’nun kısacık
  fragmanında bile gerçek dünyada gezen pokemonlar o kadar güzel ki şu hayalim gerçek olsa ne acayip bir şey olurdu düşünemiyorum.


  (fena huylu stanzo - 12 Kasım 2018 22:12)

 • comment image

  charizard abimizin filmini çekseler drama, aksiyon, bilim kurgu, fantastik sinema vs ne kadar dal varsa ödülleri toplar, gişe rekorlarinin altini üstüne getirir, canneste kirmizi halida yürür, oscarda objektiflere poz verirdi.

  bu gsw taraftarı sımarık bücürüktense keşke sas taraftarı gururlu abimizinkini çekselerdi.


  (barizyalan - 12 Kasım 2018 22:19)

 • comment image

  pikachu'nun bu ses tonuyla poketopunu seruvenleri turnvalari filan birakip pompadan pompaya kosacagini gosteren bir fragmani yayinlanan film. cocuklugumuzun o masum pika pika diye dolasan pokemonu gitmis, 35 yasinda sarhos kariya kiza sarkan amerikalisi gelmis. bu hizla gidilirse yakinda kasli ve elinde iki adet tufekli arkasinda da koca memeli hatunlar olan bir pikachu gorebiliriz. idiocracy filmine adim adim gidiyoruz sanki. *

  izler miyim? hem de 3d.

  bu arada daha farkli bir pikachu betimlemesi isteyenleri suraya alalim.


  (keci surat - 13 Kasım 2018 00:01)

 • comment image

  filmi bilmem de, o pikachu'nun oyle tuylu tuylu pelu$ oyuncagi cikarsa -ki kesin cikacak oyuncak satmak icin oyle tasarlamislar- eger yasimdan basimdan utanmadan alacagim bir tane, ona bir oda verecegim. bir odasi olacak.

  (bkz: babam ve pikachum)


  (make the world go away - 13 Kasım 2018 00:51)

 • comment image

  balkondan aşağı atlayarak, daha vizyona girmeden ülke genelinde yasaklatacağım filmdir. boşa heyecanlanmayın.


  (unknowns - 13 Kasım 2018 07:55)

Yorum Kaynak Link : pokemon detective pikachu