• "119 yıl önce anne ve babasını baltayla parçalayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ancak suçsuz bulunan (tarihteki en şeytani kadınlardan biri olarakkabul edilen) kadın."
 • "(bkz: the lizzie borden chronicles) şimdi de diziye konu olan karakter."
Facebook Yorumları
 • comment image

  4 ağustos 1892' de, massachusetts eyaletinde üvey annesini ve babasını baltayla öldüren, çocuk tekerlemelerine konu olmuş kadın. "lizzie borden with an axe, gave her father forty whacks, when she saw what she had done, she gave her mother forty one." angela carter' ın "the fall river axe murders" adlı süper güzel hikayesinde ele aldığı karakter.


  (lipgloss and cigarettes - 2 Mart 2002 19:41)

 • comment image

  1892'de massachusetts'te üvey annesini ve babasını baltayla öldüren ve cinayetleriyle "lizzie borden baltayı aldı/annesine 40 kere salladı/ ne yaptığına bakınca/ babasına da kırk bir kere salladı" şeklinde tekerlemelere konu alan kadın. hakkında yeterince kanıt bulunamadığı için, jüri tarafından suçsuz bulundu. hayatını öldürdüğü ailesinden kalan mirasla sürdürdü. işlediği cinayetler, angela carter'ın the fall river axe murders adlı hikâyesine de konu oldu.


  (livia - 6 Mayıs 2008 17:23)

 • comment image

  bazı kaynaklarda lezbiyen olduğu ve nance o'neil isimli bir aktrist ile ilişki yaşadığı iddia edilir. ayrıca üvey annesi ve babasını gerçekten öldürüp öldürmediğinden çok neden tekerlemelere konu olacak kadar meşhur olduğunu da merak ettiğim kişidir. biraz araştırmayla bu tip cinayetler işlemiş ancak bu kadar popüler olmamış birçok kişi bulunabilir. sonuçta bir papin kızkardeşler değil.


  (medsarpent - 30 Ocak 2011 23:16)

 • comment image

  119 yıl önce anne ve babasını baltayla parçalayarak öldürdüğü
  gerekçesiyle yargılanan ancak suçsuz bulunan (tarihteki en şeytani kadınlardan biri olarak
  kabul edilen) kadın.


  (soykhan - 8 Şubat 2013 16:55)

Yorum Kaynak Link : lizzie borden