Süre                : 1 Saat 53 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Haziran 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi,Drama,Western
Taglar             : deri ceket,Deri,ceket,dans,madalyon
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Strophic Productions Limited
Yönetmen       : David Zellner (IMDB)(ekşi), Nathan Zellner (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David Zellner (IMDB)(ekşi),Nathan Zellner (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Robert Pattinson (IMDB)(ekşi), Mia Wasikowska (IMDB)(ekşi), David Zellner (IMDB)(ekşi), Nathan Zellner (IMDB)(ekşi), Robert Forster (IMDB), Joseph Billingiere (IMDB), Morgan Lund (IMDB), Ray Kelleher (IMDB), Gary Brookins (IMDB), Gabe Casdorph (IMDB), Russell Mael (IMDB), Deanna Milsap (IMDB), Palmer Scott (IMDB), Landon Weeks (IMDB), David Wingo (IMDB), Larry Zeng (IMDB)

Damsel (~ Küçük Hanim) ' Filminin Konusu :
Damsel is a movie starring Robert Pattinson, Mia Wasikowska, and David Zellner. It's the Wild West, circa 1870. Samuel Alabaster, an affluent pioneer, ventures across the American frontier to marry the love of his life, Penelope. As...


 • "(bkz: kaileena) (bkz: prince of persia warrior within)"
 • "ingilizcede deyim olarak kendine yer bulmuştur. yardıma ihtiyacı olan kız/kadın anlamında kullanılır"
 • "(bkz: kabataş gelini)"
 • "(bkz: mona sax)"
 • "(bkz: super mario)"
 • "medieval hikayelerde başı dertte olan genç bakiredir bu, ya ejderha kaçırmıştır bunu ya da benzer bişey. kahraman olmak için en az bir damsel in distress'i kurtarmak şarttır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  günümüz ingiltere'sindeki kraliyet modeli göz önünde bulundurulacak olursa(çoğunda benzer özellik taşıyormuş), stress yapılmaması gerekir bu konuda. çünkü, kraliyet soyağacına da bakılarak görülebilir ki, kraliçe'nin eşi kral olmaz, o güne kadar taşıdığı ünvan ne ise onunla kalır, üstüne bir de "prince consort" ünvanı(pek kullanılmayan şekliyle king consort) eklenir ancak (bkz: prens philip). ancak, kral'ların eşleri "kraliçe" olur. nadir durumlar dışında princess consort'dan ve söz etmek mümkün değildir. günümüzde bir örneği, prens charles'in ikinci eşi duchess of cornwall(camilla rosemary mountbatten-windsor)'dır. camilla, galler prensi'nin eşi olmasına rağmen galler prensesi ünvanını bile taşımaz (prens charles'in ilk eşi galler prensesi olduğundan, kendi isteğiyle). ünvanı princess consortdur.prens charles tahta geçse bile ancak queen consort olabilecektir. öte yandan, kraldan boşandıklarında bu kimseler, ünvanlarını da kaybederler.

  yani, damsel in distress bayanı oraya buraya kapatmak, ejderhaların koruduğu kaf dağına saklamak, bin türlü tuhaf oyuna başvurmak yerine, tahta geçen kralla evlenince otomatikman kraliçe olacak bağyanı elde etmek için türlü numaralara kalkışılması daha doğru olacaktır. ejderhaların ardındaki kaf dağına saklanmış prensi kurtarmaya gelecek cesur prenses öykülerinin bir çekiciliği olmayacağından(düşünün bir isterseniz: uyuyan yakışıklı, pamuk prens ve yedi cüceler, gerçek prens... olmuyor evet.), hikaye hep tersi şekilde anlatılmış, evrensel bir yanılgıya sebep olunmuştur zannımca. bu sebeple sevgili kraliyet ailelerine, krallara, kızlarını o kadar da sıkıp bunaltmamalarını salık vermek(bırakın kiminle evlenirse evlensin), bunun yerine oğullarına mukayyet olmalarını söylemek yanlış olmaz.


  (kaamos - 22 Ağustos 2006 12:08)

 • comment image

  asla doymak bilmez bu damseller, ejderhayi oldurursun, zirai tarim zararlilariyla mucadele et der. yuzyillik sarmasiklari budarsin arka bahcede dev bekliyor der. haydutlardan kurtarirsin sarayi fareler basti der. fareleri oldurursun veba hortladi der. vebayi yenersin ben bir guzellik uykusuna yatacagim der. beklersin, beklersin sonra der ki zalim kral beni eziyor, agbim veliaht benim yonetimden disliyorlar. otekilestiriyorlar. kralini, veliahtini, mabeyinci basini ortadan kaldirirsin, ben bu yetenekle tek ulke mi yonetecegim diye aglar. komsu kralliklari da ele gecirip imparatorice yaparsin; saray kahinlerinden beni kurtaracak birini ariyorum diye tutturur. sonra bana yan gozle bakanlara maas veren manastirin topraklarini isterim diye tutturur. manastirin topraklarini ele gecirirsin, gelse o suh meclise diye tutturup ulkenin butun bulbullerini saraya doldurtur. ama hepsi gidince usulca odasina gidip dolaptan hep bildigi' tek bildigi sarkiyi soyleyen cin mali kurma bulbulunu cikartir, dinler mest olur. sovalyesine verecegi yeni gorev icin hazirlik yapar. sovalye hic muzdarip degildir. gorevi artik tekduzelesmistir. zirhini parlatmaya ya da kilicini bilemeye bile ihtiyac duymaz. zaten koyluler sovalye topraklarina zarar vermesin diye gorevlerini kendiliginden halletmektedirler. zaman zaman damsel'i kurtarmaya soyunmasinin artik muphem bir gecmiste kalan nedenlerini dusunur ama hatirlayamaz. sahi zalim bir ejderha vardi. ne oldu ona?


  (slothics - 4 Mart 2010 12:26)

 • comment image

  might and magic vi'daki kurtarma görevlerinden biri.

  olayın eğlenceli tarafı, görevin bize "felanca hatunu şuraya çökertmişler koş kurtar" şeklinde değil de; "bu devirde damsel in distress kurtarmadan kahraman olunur mu olum? bul bi tane kurtar, nerden bulursun benim derdim değil" şeklinde verilmesidir.


  (mabl - 19 Kasım 2007 16:37)

 • comment image

  kral olsam kızımı bırakırım sevdiğiyle evlensin. kral adam taç sebebiyle değil baş sebebiyle kral olur, kızını queste malzeme yapmaz, götüne başkası alsın başka questte kullansın diye power artifact sokmaz.

  hem prenses çaput bebek mi? kendisi karar veremiyor mu adam akıllı eşin nasıl olduğuna? kızını eğit "yavrum işte bunlar şerefesiz gözü kraliyet hazinesinde, bunlar tam ve bütün adamlar" diye. o kararı verir. kızım dediğim de benim yüzde 50 genetik dizilimime sahip. aptal kraliçeyle evlenmem, ben akıllı o akıllı, kızım da salak olmaz.

  "kızım ne oldu seni mürüvet işi?" derim
  "baba sen ne diyon, öyle bir prens buldum ki kraliyeti 10 sene büyütüyoruz, huzur ve refah ortamı kuruyoruz" der. aslan kızım ya, prensesim benim.


  (otisabi - 16 Ağustos 2006 13:51)

 • comment image

  medieval hikayelerde başı dertte olan genç bakiredir bu, ya ejderha kaçırmıştır bunu ya da benzer bişey. kahraman olmak için en az bir damsel in distress'i kurtarmak şarttır.


  (eowyn - 14 Şubat 2000 14:04)

Yorum Kaynak Link : damsel in distress