Süre                : 1 Saat 56 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Haziran 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Cinayet,Drama
Taglar             : heist,heist gone wrong,rare book,book,disguise
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Film4 , New Amsterdam Film Company , RAW
Yönetmen       : Bart Layton (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jon Croker (IMDB)(ekşi),Bart Layton (IMDB)(ekşi),Jacob Secher Schulsinger (IMDB)
Oyuncular      : Evan Peters (IMDB), Barry Keoghan (IMDB), Jared Abrahamson (IMDB), Ann Dowd (IMDB)(ekşi), Blake Jenner (IMDB), Udo Kier (IMDB)(ekşi), Lara Grice (IMDB), Gary Basaraba (IMDB), Wayne Duvall (IMDB), Kevin L. Johnson (IMDB), Whitney Goin (IMDB), Jane McNeill (IMDB), Alec Heroux (IMDB), William Cowboy Reed (IMDB), Drew Starkey (IMDB), Jason Caceres (IMDB), Josh Royston (IMDB), Al Mitchell (IMDB), Elijah Everett (IMDB), Lauran Foster (IMDB), James R. Wiley (IMDB), Tiffany Alice (IMDB), Jack Landry (IMDB), Gretchen Koerner (IMDB), Carter W Glade (IMDB), Fedor Steer (IMDB), Dorothy Reynolds (IMDB), Eddie King (IMDB), Sophia Alongi (IMDB), Karen Wheeling Reynolds (IMDB), Abigail Dolan (IMDB), Morgan Prewitt (IMDB), AJ Taylor (IMDB), Liam Marcy (IMDB), Stacy Rabon (IMDB), Josh Jordan (IMDB), Cody Taylor (IMDB), Steven 'Trainset' Curtis (IMDB), Jonathon Demers (IMDB), Bonnie Cole (IMDB) >>devamı>>

American Animals (~ American Animals: O Assalto) ' Filminin Konusu :
American Animals is a movie starring Spencer Reinhard, Warren Lipka, and Eric Borsuk. Four young men mistake their lives for a movie and attempt one of the most audacious heists in U.S. history.


 • "hayatınızda saçma ama heyecan verici olduğunu düşündüğünüz birşeyi yapma konusunda karar aşamasına gelmeden önce izlemeniz gereken bir film."
 • "ergenlerin izlemesi gereken bir film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bekledigimden cok daha basarili buldugum, oyunculuklari ayri guzel, gerginlik seviyesi, heyecan ve eglence dengesi muazzam olan bir film olmus bu.

  baslarken gayet ergenler soygun yapmis filmini cekmisler bak hele diye basladigim, ancak devaminda her karakterin ayri ayri guzellikle islenisi, hele o yaslarda insanin hakikaten, nasil da aklinin bir karis havada olup da, her istedigi seyi yapabilecek olduguna inanacak suursuzlukta olmasi durumunu, oyle sahane ve ayarinda vermisler ki, keyifle izledim..

  bir kritik elestiri olarak, sadece belki gercek hayatta bu boku yiyen karakterleri, filmin icine daha duzgun sekilde sokabilirler miydi diye dusunmeden edemedim.. cok net degil sanki, hangisi tasvir hangisi gercek kesit tadinda araya giriyor, biraz karismis sanki.

  ama gayet guzel bir filmmis. ayila bayila izlenir.. 7 yi her turlu hakeder, sempati bonusu ile 8 bile verilir..


  (amabisidiycem - 10 Eylül 2018 19:11)

 • comment image

  hayatınızda saçma ama heyecan verici olduğunu düşündüğünüz birşeyi yapma konusunda karar aşamasına gelmeden önce izlemeniz gereken bir film.


  (nickerman - 8 Eylül 2018 01:14)

 • comment image

  belgesel tarzinda cekilmis sikilmadan izlenilesi film. ici bos aksiyon filmlerinden degil, zira karakterler bir yandan da o 20'li yaslara has olan "hayati, basari kavramini, amaclarini" sorgulayan derin sohbetlere daliyorlar. boylece insan, o karakterlerle butunlesebiliyor. ayrica belirtmem gerek ki ozellikle evan peters ve barry keoghan cok guzel oyunculuk cikarmis.

  --- spoiler ---

  film gercek olaydan esinlenilmis olup, ilgili olay 2004 yilinda kentucky'deki transylvania universitesi'nde meydana gelmis. warren lipka, spencer reinhard, eric borsuk ve chas allen isimli dort ogrenci, universite kutuphanesinin nadir eserler bolumunden john james audubon'a ait olan "the birds of america" kitabini calmaya karar veriyorlar.
  ---
  spoiler ---


  (eloise vera - 18 Ağustos 2018 13:26)

 • comment image

  izlenmesi gereken bir filmdir.

  --- spoiler ---

  evan peters, barry keoghan, jared abrahamson ve blake jenner isimli dört arkadaşın başından geçen gerçek olayları anlatan american animals filmi dram ve suç türüyle bart layton tarafından yönetilmiştir. dört genç arkadaş sıradan hayata sahip insanlardır fakat amerika tarihinde gelmiş geçmiş en büyük sanat hırsızları olacaklarını henüz kendileri de bilmiyordur. planlamak ve uygulamak üzere oldukları bu olağanüstü soygundan hayatları nasıl etkilenecektir?
  ---
  spoiler ---


  (kurd for vandetta - 17 Ağustos 2018 00:40)

 • comment image

  the imposter isimli ürkütücülük ve manyaklıkta çığır açmış belgeselin yönetmeni bart layton'ın uzun yıllar sonraki ilk işi. içlerinde hayali sevgilim evan peters'ın da bulunduğu dört arkadaş, 'bizden bi bok olmayacak, öyle ölüp gidecez' krizinin etkisiyle, hayatlarına ekşın katmaya karar veriyorlar. bu arkadaşlarımızın seçtiği yol: kitap çalmak. 12 milyon dolar değerinde, dünyanın en nadir kitaplarının bulunduğu bir üniversite kütüphanesini seçiyorlar. arkadaş, üniversite kütüphanesinde 12 milyon değerinde kitap (-lar?) mı olur yahu?

  imdb'ye göre, film gerçek bir hikayeden alınma. 2005 yılında, benzer bir sanat hırsızlığı olayı gerçekleşmiş.

  malum ortamlara düşse de biraz evan peters hasreti giderebilsek... ah evan'ım... lililil...


  (nice tnetennba - 3 Ağustos 2018 14:38)

Yorum Kaynak Link : american animals