Çıkış Tarihi     : 03 Kasım 2018 Cumartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Korku,Gizemli,Bilim Kurgu,Savaş
Ülke                : USA
Yapımcı          :  Bad Robot , Paramount Pictures
Yönetmen       : Julius Avery (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Billy Ray (IMDB),Billy Ray (IMDB),Mark L. Smith (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Wyatt Russell (IMDB)(ekşi), Pilou Asbæk (IMDB)(ekşi), Bokeem Woodbine (IMDB)(ekşi), Iain De Caestecker (IMDB)(ekşi), Jacob Anderson (IMDB), John Magaro (IMDB)(ekşi), Jovan Adepo (IMDB), Éva Magyar (IMDB), Mathilde Ollivier (IMDB), Marc Rissmann (IMDB), Ben Tavassoli (IMDB), Shawn Dixon (IMDB), Dominic Applewhite (IMDB), Michael Epp (IMDB), Matt Lindquist (IMDB), Nick Roeten (IMDB), Andy Wareham (IMDB), Mickey Lewis (IMDB), James Thomas Scott (IMDB), Ryan Wiseman (IMDB), Peter Dawson (IMDB), Shane Buddington (IMDB)

Overlord (~ Overlord Operasyonu) ' Filminin Konusu :
2. Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştirecek Normandiya Çıkarması’na saatler kala Amerikan paraşütçü askerlerden oluşan bir ekip, saldırının başarısı için hayati önem taşıyan bir görevi yürütmek üzere Nazi işgali altındaki Fransa’ya indirilir. Fakat askerler hedeflerine yaklaşırken gizemli bir Nazi laboratuvarında dünyada benzeri olmayan düşmanlarla karşı karşıya gelir.


 • "2. dünya savaşı temalı gerilim filmi. ford rolünde semih erden oynuyor."
 • "klişe mlişe, filmin yarısından yazıyorum, “oha mk” dedirten film.film sonu edit: baba biz ne izledik? naziler gibi amk sizin. yalnız sonu hoşuma gitmedi. aksiyon severler için bire bir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  filmin giriş sahnesi acayip başarılıydı. devamı ise eeeeh şöyle böyle.

  --- spoiler ---

  askerler boktan bir yere iniş yapmış, götlerinde ayı bağırıyor, bizim fotoğrafçı makinesine flaş takmaya çalışıyor. skerim seni tam oracıkta fotoğrafçı gibi. ford onbaşım da aldı makineyi uzağa fırlattı daha çok ses çıkarsın diye. herkes bi acayip aq.

  fransız kadının teyzesi laboratuvardan izinli mi çıkarılmış, taburcu mu olmuş? nası eve sokmuşlar lan o kadını?

  fransız kadının kardeşi iyi güzel hoş da filmin sonlarına doğru klişeden az daha bayılacaktım. köy ateş yeri bizim veledi salmışlar bayırdan aşağıya koşturuyor, amerikan asker çocuğu kurtarmak isterken vuruluyor falan tansiyonum düşüyor.

  fransız kadın güzelmiş.

  nazi doktor kendi yarattığı canavarlar tarafından yenmeliydi ve daha derin işlenmeliydi. o kadar nazi doktora benzeyen alman kılıklı dede bulmuşsunuz, hiç güzel yararlanamamışsınız. adam film boyu acil doktoru gibi sağa sola koşturup iğne yapıyor amk ne bu adam amk hemşire mi?

  başroldeki siyahi genç bütün film avanak avanak dolandı, adamın o laboratuvara girip çıkması mucize aq (2 defa başardı). ama sonuçta bu bir film değil mi?

  ford onbaşı şey değil mi ya blade runner’daki elemanın çakması gibi?

  alman kötü subayımızın dudaklar uçmuş gitmiş hala uzun uzun konuşmaya çalışıyor. normal şartlarda o adam hebele hübeleden başka bir sikim konuşamaz. iki tane serumu gömünce şimdi bu hulk olur başımıza dedim de çok büyümedi. yanında tüp patladı katrana düştü sonra yine bombalar patladı yine katrana düştü. 1000 yıl sonra oradaki bütün katranı yer o adam sonra gezegen gibi olur. o adam daha da büyümeden oradan çıkartın.

  hain amerikan askerleri laboratuvarın yerini söylemedi sözde. askerliğiniz yanar olum bir ortaya çıkarsa.

  neyse, eğlencelik film.

  ---
  spoiler—-


  (pillimiyango - 18 Kasım 2018 13:25)

 • comment image

  ilk 15 dakikasında başlayan aksiyon dur durak bilmeden finaline kadar devam ediyor.
  diken üstünde ve gerim gerim gerildiğim bir film izlemeyeli uzun zaman olmuştu.
  burada kötü yorum yapanlara aldanmayın.
  gidin izleyin.
  pişman olmazsınız.


  (gayim ama para bende - 12 Kasım 2018 10:05)

 • comment image

  klişe mlişe, filmin yarısından yazıyorum, “oha mk” dedirten film.

  film sonu edit: baba biz ne izledik? naziler gibi amk sizin. yalnız sonu hoşuma gitmedi. aksiyon severler için bire bir.


  (michael owen - 11 Kasım 2018 23:14)

 • comment image

  kötü film. buram buram amerikan milliyetçiliği kokan, militarist, hack & slash bilgisayar oyunu tadında boş bir hikayesi var. yüksek kontrastlı, düşük parlaklıkta sahneleri görsel olarak keyif vermiyor. karakter gelişimi yok, tutarsız bipolar karakterler var. alternatif tarihte geçen bir dönem filmi olmasına rağmen böyle bir hissiyat veremiyor. şiddet dozu gereksiz derecede yüksek. vahşi ve bana kalırsa yalnizca kötü hisleri tetiklemeyi hedeflemiş çirkin bir film.


  (legendwaitforitdary - 11 Kasım 2018 01:35)

 • comment image

  one punch man'den sonra son zamanlarda en izlediğim en iyi animelerden biri.

  şimdi en iyi derken, böyle köklü geçmişse sahip olan son 20 yılda birçok yeni animeye bir şekilde kaynak olmuş demirbaşlardan bahsetmiyorum. hemen saldırmayın diye açıklama gereği duydum. *

  nasıl one puch man'de karakterimizin işi tek yumruğa bakıyorsa, bu animede de üç beş büyü, efekt biraz da siyaset ile işi biraz daha kendisi için eğlenceli hale getirmekle meşgul. gerçi kendisi de farkında değil.

  istese, 3-5 büyü vs ile animenin ilk sezonunda bulunduğu dünya da hükümdar olabilirdi.

  neyse ki, kendi karakter tanımına uygun aksiyonlara girdiği için, ana karakterimiz romantik dönüşler yaşamıyor. şunu affedeyim, bu da iyi adammış, önümde çok ağladın seni de affedeyim hissiyatından arındığı için anime serisi gayet güzel ilerliyor.

  novel, manga vs de tutarlı sayılır.


  (benbiravareyim - 7 Eylül 2018 23:05)

 • comment image

  lamb of god'ın daha ilk dinleyişte insanın gönlünü çalan şarkısı. o ne demekse amk.

  clean vokal müthiş oturmuş. şarkı 3.30'a kadar standart rock-metal esintisiyle ve gayet tatlı bir biçimde ilerlerken, 3.30'da birdenbire "şimdi ortalığın anasını sikiyoruz evet beyler" deniliyor. keyiften eridim amk. müthiş şarkı.


  (29 mayis 1453 gunu hasta olan yeniceri - 11 Temmuz 2015 18:53)

 • comment image

  yıllardır bu starcraft ünitesinin konuştuğu düşüncesi var bende. bir yere gitme emri verildiğinde çıkardığı böğürtülerin birinde "affirmative" demeye çalışıyor azimle, anatomisinden gelen bütün engellere karşın. aynen böyle, evet. yoksa sen zergler konuşamaz mı zannederdin?


  (omnius - 5 Aralık 2009 02:18)

 • comment image

  dinsizin hakkından imansız gelir temalı aksiyon macera oyunu.oyunun başında goblin gremlin kırması minionlar bizi gömüldüğümüz yerden çıkarıp efendimiss ile iskele babasının efendissi kıvamında sözlerle başlarına getiriyorlar . akabinde bize baş kötü olduğumuzu ama kahramanların gelip kulemizi dağıttığını bizi de yendiğini intikam almamız gerektiğini söylüyorlar . biz de intikam işine koyuluyoruz ki bir bakmışız eskinin bizi yenen kahramanları bugünün kötüleri olmuş ve her biri yedi günahın birini işleyerek bizden bile beter hale gelmiş. oyunun grafikleri fable espirileri de bards tale kıvamında .


  (mindtraveler - 11 Temmuz 2007 12:53)

Yorum Kaynak Link : overlord