IMDB Puanı   : 6,4
Oy Sayısı         : 223
Süre                : 1 Saat 28 dakika
Çıkış Tarihi     : 13 Nisan 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Müzik,Romantik
Taglar             : punk,hardcore punk
Ülke                : Türkiye
Yönetmen       : Mu Tunc (IMDB)
Senarist          : Sam Pink (IMDB),Mu Tunc (IMDB),Mu Tunc (IMDB)
Oyuncular      : Büsra Develi (IMDB), Selim Bayraktar (IMDB), Burak Deniz (IMDB), Mu Tunc (IMDB), Deniz Celiloglu (IMDB), Ceren Moray (IMDB)(ekşi), Seda Akman (IMDB), Eris Akman (IMDB), Yüksel Ünal (IMDB), Deniz Balkanli (IMDB), Tatjana Saric (IMDB), Cemal Yagiz Alpfer (IMDB), Cem Baseskioglu (IMDB)

Arada ' Filminin Konusu :
A young punk rocker in Istanbul tracks down a cruise ticket to California on the night of his birthday gig. Based on the director's personal family story. Film sets during the 90's unrest Turkey.


 • "aradagüz güneşi benzeşiyor bahar güneşiylebiri kışa girerken biri kıştan çıkarkenbiri yeni bir aşk öncesinde bir kederden sonrabiri biten bir aşktan sonra kedere girerken.ataol behramoğlu"
Facebook Yorumları
 • comment image

  " her şey araya giriyor, aradan çıkıyor
  arada çocuklar doğuyor, büyüyor, yürüyor
  arada evler, evlenmeler, ölümler duruyor
  arada yaz kış bahar, dünya dönüyor

  biz unuturuz başka!
  ölümler arada, hatırlatır
  dünyanın malını toplasak da
  bu dünyanın sonu vardır

  ölümler varsa arada, anılar da var
  sevdiğin miydi, geceleri
  gelir uykulara canlı.nemli sabahlara taze
  açılmış çiçekler kadar.

  zorluklar varsa arada,
  insansın!
  engellere harcanmayan güçler ne güne
  dayat ki, yaşadığını anlayasın! ! ! ! ! ! ! !" *


  (burali - 4 Temmuz 2005 16:17)

 • comment image

  dün akşam kanyon'da filmin yönetmeni ve senaristi mu tunç ile birlikte izlediğim film. kendisiyle de filmden sonra sinema salonunda söyleşi yapma fırsatımız oldu. kendisi çok genç yaşta ve çok kısıtlı bir bütçe ile çok kısa bir zamanda bu filmi çekmiş. senaryo, yönetmenlik, casting kendisine ait, müzikleri de abisi yapmış. dolayısıyla filmi eleştirmeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmakta fayda var.
  kendisinin ilk filmi ve bağımsız bir film olarak ıf istanbul'da vizyona girmiş. kendi hayatından esinlenerek ortaya çıkardığı bu eserinden dolayı kendisini tebrik ediyorum.
  aslına bakarsanız kendi hayatımdan birçok şey buldum bu filmde. punk felsefesi üzerinden hepimizin bir şekilde yaşadığı kuşaklar arası çatışmayı çok iyi şekilde anlatmış. aslında filmin önemli karakterlerden biri de istanbul. birçoğumuzun istanbul hakkında sürekli söylediklerin ve düşündüklerini çok iyi dışa vurmuş. şimdi filmle ilgili bazı etkileyici sahnelere değineceğim.

  --- spoiler---

  tam bir 90 lar dönemi filmi. baba ile oğul arasında geçen diyaloglar, babanın bir an önce ozan'ın okulu bitirip işe girmesini istemesi, ozan'ın ise hayalinin peşinden koşmak istemesi dönemin havasını çok iyi yansıtyor.

  plak dükkanındaki diyaloglar çok hoştu. barış manço'nun türkiye'de synthesizer ı kullanan ilk kişi olması, zeki müren'in yüksek topuk ve pelerinleri david bowie'den önce giymesi*, orhan gencebay'ın sözleri ile black sabbath'ın sözleri arasındaki benzerlik, türkiye'nin bir dönem müziğin merkezi olması.

  istanbul'un gece hayatından çok çarpıcı sahneler arka arkaya yansıyor. lüks bir house partiden gizli bir underground partiye, mafyavari nargilecilerden hardcore punk konserine her şeyi gözlerimizin önüne seriyor.

  bir başka çatışma da sevgililer arasında yaşanan çatışma. erkeğin hayallerinin peşinden koşmak istemesi ve kaliforniya'ya gitmek istemesi, kızın ise istanbul'a aşık olması ve istanbul'da kalmak istemesi. hikayenin sonu ise ucu açık bırakılmış.

  ---
  spoiler ---

  sonuç olarak herkese izlemesini tavsiye ettiğim bir film. özellikle 90 larda çocukluğunu veya gençliğini yaşamış herkesin izlemesi gereken bir film.


  (captain tusubasa - 15 Nisan 2018 16:29)

 • comment image

  ben hayatimda bu kadar berbat film az izledim, senaryosu, rejisi, oyunculuklari... her anlamda ayri kotu. isin komik tarafi sinema dunyasinin bu genc aktorleri birbirlerine asla gercek fikirlerini soylemeden surekli birbirlerini gazliyorlar ve berbat islere imza atip birbirlerini alkisliyorlar. sonra da bir mekana gidip bunu kutluyorlar. bir tane gercek arkadasi da cikip "abi bu film olmadi ya," demiyor. cikar iliskilerinden kaynaklanan sahtelik gercek basariya engel oluyor.

  ayni sey "alternatif popcular"da da ekseriyetle goruluyor. o onun sarkisina bayiliyor, digeri onun. salak salak klipler ve instagramda birbirlerinin fotograflarini falan cekiyorlar. sdfag.


  (letranger - 12 Nisan 2018 09:49)

 • comment image

  bugün basın gösteriminde izlediğim film.
  filmin en akılda kalacak ve konuşulacak tarafı şarkıları ve soundtrack. bu anlamda hayli başarılı.
  --- spoiler ---
  plakçıda geçen sahne çok iyiydi. selam çakılan tüm türk müzisyenler ve deniz celiloğlu çok başarılı o esnada. aslında filmi eleştiresim hiç yok ama bazı diyalogları uzun bazılarını gereği yok buldum. mesela selim bayraktar'ın rolünde olduğu karaktere ve o olaylara da gerek yoktu böylesi bir filmde. ama 90lar, punk, müzik, farklı bir konu, genç ve heyecanlı yeni nesil oyuncular ve türk sinemasına farklı şeyler katma çabası için izlenir. beni çok etkileyen şeylerden biri de yönetmenin babasının filmdeki rolüydü. detay vermeyeyim ama içimi cızlattı.
  ---
  spoiler ---


  (susam krokan - 9 Nisan 2018 23:48)

 • comment image

  sözlerinin selami şahin'e ait olduğunu öğrendiğim ve filmin hem arasında bi yerde hem de sonunda çalan cover*filmin en güzel şeyiydi. onun dışında film kısa veya orta metrajli bir film psikolojisiyle bitti. yani ana fikir ve kalanları uzun metrajda anlatıcam der gibi...


  (benmualla - 9 Nisan 2018 13:41)

 • comment image

  bugün bilgi üniversitesi'nde ön gösterimini izleme fırsatı bulduğum büşra develi ve burak deniz'in başrollerini paylaştığı ve başarısız bulduğum film.

  spoiler geliyor dikkat.

  öncelikle genel olarak mesaj kaygısının bu kadar net olduğu filmleri sevmiyorum, film klasik biçimde "oğlum bu işlerle uğraşma git diplomanı al" nasihatlarıyla başlıyor. karakterler tüm mesajı filme sığdırmak istercesine her konuşmalarında bir mesaj vermeye çalışıyor. burak deniz gençlik dizilerinin etkisinden hala çıkamamış sanırım ki fazla "ezbere" oynuyor.

  sanırım filmin en sıkıntılı noktası da bu, bütün karakterlerin heyecanları, öfkeleri, kızgınlıkları, heyecanları ve hayal kırıklıkları fazlasıyla "ezbere". özellikle yeniköy'de villayı ziyaret ettikleri sahnede gözlerim kanadı, bu tarz zengin tiplemeleri çok eskide kalmadı mı?

  yönetmen filmin kendi hikayesi olduğunu söyledi, zaten filmin sonunda kendi ailesinin fotoğrafları gösteriliyor. bu durumda iki sonuca varıyorum, ya hikayesi kendisinin tahmin ettiğinin aksine anlatılacak kadar ilginç değil ya da punk ve müzikle çok daha fazla iç içe olması beklenen bu filmde hikayesinin farklılıklarını doğru ve uygun şekilde gösterememiş/anlatamamış.

  uzun lafın kısası, "türkiye'nin ilk punk filmi" olduğu iddia edilen filmde punk'ı bulamadım, punk'ı bulduğum yerlerde de punk'ın "isyanının" neden diğer "isyanlardan" farklı olduğunu anlayamadım.

  inanılmaz beklentiyle gitmiştim, büyük hayal kırıklığına uğradım.

  her şeye rağmen, sen harika bir kadınsın büşra develi...


  (vonberturk - 3 Nisan 2018 02:49)

 • comment image

  kötü bir film. karakterleri sürekli ders vererek konuşuyor, aşırı gerçek dışılar, diyalog yazım kalitesi yerlerde sürünüyor. olay zinciri zorlama ve mantık dışı, siyasi mesaj verme kaygısı ve bunu veriş şekli oldukça çiğ. olay örgüsünün arasına serpilen görüntüler manasız, sondaki video klibin neye hizmet ettiği belli değil. uzun zamandır bu kadar kötü bir şey izlediğimi hatırlamıyorum.


  (thanksforteaandsympathy - 20 Şubat 2018 00:49)

 • comment image

  büşra develi, burak deniz ve ceren moray'ın rol aldığı, vizyon tarihi merak konusu olan film.

  instagram hesabında gizemli paylaşımlar dönüp duruyor. kadroda çok sevdiğim isimler var.

  sitesini buldum.
  aradafilm.com

  hikaye

  ozan, istanbullu genç bir punk’tır. kaliforniya’da albüm çıkarmayı düşler. babası altan, darbe girişimi ile kariyerinin sona erdiği eski bir müzisyendir. ozan’ın doğum gününde, ozan’ın geleceği hakkında ateşli bir tartışmaya girerler ve ozan evini terk eder. kaset dükkanı sahibi arkadaşı deniz, ozan’a ertesi sabah kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bilgi verir. ozan ve kız arkadaşı lara; ev partilerinden, hurdalıkta yer alan çılgın disko mekanlarına, nargile bar'dan birçok yere kadar tüm şehirde bileti ararlar.


  (meksikalibirdost - 16 Ekim 2017 15:23)

 • comment image

  her yaz kışı, her kış yazı özlemek gibidir arada kalmak. sonunda en sevdiği mevsim konusunda beyanat verirken el içinde, en sevdiğim bahar ama o da bize çok az uğrar demektir. en sevdiği şeyleri hiç cevaplayamamaktır. bulunduğu zamanda hiçbir zaman tam olarak mutlu olamamak, hep başka şeyleri de özlemektir. yıllarca tepilen yollardan gelinen sonlardan sonra yolları özlemek, yollardaysa hep sonları gözlemektir. yaşarken bazen ölüme susamak, bir ufak hasta olduğunda hemen yaşama tutunmaktır. aylaklık yaparken anlamlılık aramak, yoğunlukta ise uzun uzadıya kahvaltıları aramaktır. çok konuşunca saçmalamak, az konuşunca anlaşılmamaktır. onca kötü sözü anlamamak, ufacık şakalara alınmaktır. kahkahalarda kendini bulmak ya da bazen gözyaşlarında boğulmaktır. kalabalıklar içinde kendini unutmak, kendi içine dönüp kalabalıkları görmemektir.

  arada olmak, dengeli bir bütün yaratmak, dengesiz parçalardan oluşmaktır.

  arada olmak, her an her duyguya eşit mesafede olmaktır.


  (fosforlu turuncu - 1 Nisan 2013 22:56)

 • comment image

  arada

  güz güneşi benzeşiyor bahar güneşiyle
  biri kışa girerken biri kıştan çıkarken
  biri yeni bir aşk öncesinde bir kederden sonra
  biri biten bir aşktan sonra kedere girerken.

  ataol behramoğlu


  (morgaine gb - 3 Mayıs 2007 20:22)

Yorum Kaynak Link : arada