Süre                : 1 Saat 32 dakika
Çıkış Tarihi     : 18 Mayıs 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Macera,Komedi,Aile
Taglar             : Köpek filmi,Konuşan hayvanlar,Dostum polis,köpek
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Open Road Films (II) , Riverstone Pictures
Yönetmen       : Raja Gosnell (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Max Botkin (IMDB),Marc Hyman (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Alan Cumming (IMDB)(ekşi), Natasha Lyonne (IMDB), Will Arnett (IMDB)(ekşi), Stanley Tucci (IMDB)(ekşi), RuPaul (IMDB)(ekşi), Shaquille O'Neal (IMDB)(ekşi), Gabriel Iglesias (IMDB)(ekşi), Jordin Sparks (IMDB)(ekşi), Ludacris (IMDB), Delia Sheppard (IMDB), Omar Chaparro (IMDB), Ronni Ancona (IMDB), Andy Beckwith (IMDB), Bern Collaco (IMDB), Atul Sharma (IMDB), Cristina Dohmen (IMDB), Daniel Eghan (IMDB), Kerry Shale (IMDB), Clem So (IMDB), Rachael Riegert (IMDB), Lou Wilson (IMDB), Flaminia Cinque (IMDB), Madeleine Woolner (IMDB), Renée Castle (IMDB), Juke Hardy (IMDB), Shane Santos (IMDB), Rusty Meyers (IMDB), Timothy Skyler Dunigan (IMDB), Michael Beal (IMDB), Khali Best (IMDB), Brian Blu (IMDB), Lachele Carl (IMDB), Ashley Nicole Murray (IMDB), Kylee Williams Russell (IMDB), Tonya Todd (IMDB), Joan Iyiola (IMDB), Oliver Tompsett (IMDB), Laura Radford (IMDB), Heiko Effenberger (IMDB), Jemarko Jones (IMDB) >>devamı>>

Show Dogs (~ Biêt Dôi Cún Cung) ' Filminin Konusu :
Rottweiler polis köpeği Max, yalnız çalışmayı tercih eden, maço bir köpektir. Ancak kendisine verilen yeni görevde bir ortağa ihtiyacı olacaktır. Dedektif Frank, bu işte Max'le çalışması için seçilir. İkili bebek bir pandanın kaçırılmasını da kapsayan bir hayvan kaçakçılığı operasyonunu çökertmeye çalışmaktadır. Max'in görevi ise kaçakçıların paravan olarak kullandığı köpek yarışmasına sızmaktır. Max'in kimliğini gizli tutarak yarışmaya katılması ve Frank'le birlikte kendini savunamayan hayvanlar için mücadele etmesi gerekecektir...


 • "(bkz: yal)"
 • "rottweiler, doberman, kangal cinsi sert mizaçlı köpek türlerine verildiğinde hayvanda aşağılama duygusuna neden olan köpek yiyeceği.- hanimiş tontoşumun maması- kolunu uzatsana sen."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hem kopegin sagligi hem de daha pratik olmasi nedeniyle tavsiye edilir. hazir mamalara iliskin en buyuk problem cok pis kokmalari ve kopegi susatmasidir. eger kopek cok tuy dokuyorsa lamb and rice mama alinmasi tercih sebebidir. iyi kopek mamalari arasinda pro plan, hills, purina, eukanuba, nutra ve nutro sayilabilir.


  (outsider - 25 Ocak 2005 16:39)

 • comment image

  ucuz olanlarının içine genellikle sakatat kemik katıldığı için dikkat edilmesi gerekendir.
  kullanımı sonucu köpeğiniz hasta olabilir.
  eğer, alerjik sonuçlar görmek istemiyorum ne kullansam diyorsanız (bkz: hills).


  (farmalik - 1 Ağustos 2015 03:50)

 • comment image

  türkiye'de başa çıkması son derece zor bir baş belasıdır aslında köpek maması. (kedi maması da aynı şekilde)
  market mamaları leştir ve köpeğinize vermeye kıyamazsınız. veterinerler genelde (bkz: royal canin), (bkz: eukanuba), (bkz: hills science) gibi üst seviye mamaları önerirler ki bunlar da öyle çok matah mamalar değildir.

  bunu bilince, şu an dünyada en kaliteli, doğal ve en üst seviye olarak kabul edilen, yine de diğerlerine göre oldukça az da olsa katkı maddesi içeren, türkiye'de daha önce bulunmayan fakat artık bulabildiğimiz (bkz: acana) ve (bkz: orijen)'e gözünüzü dikersiniz. iyi, güzel.

  işte tam bu noktada türkiye'de yaşıyor olmanın dayanılmaz çıldırtıcılığı devreye girer. acana lamb & apple, 18 kilo. normal fiyatı satıcısına göre 65-80$ arasında. 140-180 tl'ye tekabül ediyor. peki ben ne ödüyorum? 300 küsür tl.

  alt-orta seviyede bir geliri olan vatandaş köpeğini sürekli ve yalnızca bununla besleyebilir mi? hiç sanmıyorum. olmuyor yani. e kardeşim paran yetmiyorsa köpek besleme o zaman denilebilir. o da bir çözüm. fakat konu o değil.

  konu bizim her türlü ithal üründe kabul edilemez seviyede hayvani vergilere maruz kalmamız ve kesilen ağaçlar, kadın hakları, sanatçı hakları, gay hakları vesaire gibi konularda kıyameti koparan halkın, gıda, giyim gibi temel ürünlere uygulanan çılgın vergiler ve resmen, göz göre göre soyguna uğruyor olmaları konusunda hiç ama hiç tepki vermemesi.


  (veronica55 - 11 Aralık 2014 21:36)

 • comment image

  araba bagajımda her zaman bulunan kıtırlardandır..sokak kopeklerine vermek icin..
  pek yararlı ve matah birsey degildir kopekler icin. en kalitelisi bile sonucta kimyasak ve yapay besindir. kopegi kemik ve sebzeyle besleyeceksin hacı...
  (bkz: barf)

  ama yine de kolay kullanımı ve saklanması acısından işlevsel bir seydir


  (alexandraki - 3 Ekim 2014 17:00)

 • comment image

  genellikle insanların içeriğine bakmadan aldıkları mamalardır. içeriğine baksalar (bkz: hills) (bkz: proplan) (bkz: royal canin) gibi profesyonel mamaların içerisinde tahıl, tahıl ürünleri, soya, soya ürünleri, mısır, mısır ürünleri gibi zararlı maddeler bulunmasının yanında et oranları düşüktür.
  türkiye'de veterinerler tarafından bilinmeyen, incelenmeyen ama avrupa ve amerika'da en iyi mamalar olarak kullanılan bu zararlı maddeler bulunmayan (bkz: acana) (bkz: taste of wild) (bkz: orijen) mamalar bulunmaktadır. kesinlikle bütçeniz bulunduğu taktirde bu markalar kullanılmalıdır. et oranları yüksek, tahılsız, zararlı madde içermeyen mamalardır. köpeğiniz kullandığında farkı hissedeceksiniz, göreceksiniz.

  not: eğer bütçeniz yoksa en iyi yerli mama olan (bkz: bonacibo) kullanılabilir.


  (cenbaz - 19 Nisan 2014 11:34)

 • comment image

  evcil köpek sanınlanın aksine bir etobur değil hepobur*dur. üstelik besin düzenleri hayvansal gidadan çok daha fazla bitkisel gıda içerir. kurt soyundan gelmiş kabul edilmesine rağmen kafatası yapıları ve çene yapısı ve diş sayısı itibariyle kurtlardan farklıdırlar. kediler etobur sayılabilir ancak onların diyetlerinde bile bitkisel karbonhidratlar önemli yer tutmaktadır.

  bu gerçekler ışığında köpek maması hayvansal proteinleri ancak %30'lar oranında , enerji kaynağı olarak bitkisel proteinler yanısıra yağlar, vitaminler, mineraller (en önemlis fosfor ve kalsiyum dengesidir) içeren dengeli bir karışım içermelidir.

  bütün bunların yanısıra köpek sağlığı açısından suyun tüm besinlerden daha yüksek hayati önem taşıdığı unutulmamalıdır.

  köpek sahibi için notlar:
  1)köpeğinizin dietine veterinerinizle birlikte karar verin.
  2) köpeğinize evde mama hazırlamanız mümkündür. ancak bunun masrafının ucuz olacağına ilişkin düşüncenizi tekrar gözden geçiriniz. öte yandan özellikle vitamin ve mineral takviyesi ve bunların dengesi konusunda destek alınız. şahsi kanaatim bu dengenin hiç bir zaman kuru mama tabir ettiğimiz hazır mamalardaki kadar olamayacağı yönündedir. kendi hazırladığımız mama köpek beslemeye başladığımız ilk zamanlarda üzerinde inat ettiğimiz bir husus olmasına rağmen sonuçta kuru mamanın en iyisi olduğunu kabullenmek zorunda kaldık.
  3) kuru mama tercih ederseniz veterinerinizin tavsiye ettiği bir markayı tercih ediniz. ancak hemen tamamı ithal ve dolayısı ile fiyatları genellikle yüksek olduğundan ucuz mama arayışınızda fayda vardır. en pahalısı yerine besin değeri açısından garantili optimum mamayı tercih ediniz. (bu esnada mutlaka veterinerinize danışınız)
  4) tekrara girmek bahasına köpeğiniz için suyun yasamsal önemini vurgulamak lazımdır. köpeğinizi sadece belli zamanlarda beslemenin en sağlıklı yöntem oluşuna karşın her zaman ulaşabileceği yerde temiz ve bol su bulunmasına çok dikkat edin.

  asla yapılmayacaklar:
  1) yukarıda yazılanlar dolayısı ile köpeğinizi asla sadece ve sürekli hayvansal gıda ile beslemeyin.
  2) köpeğinize hiç bir zaman çiğ et vermeyin. çiğ et kist hidatik ve toxoplasmosis gibi tehlikeli bakteriler içerebilir. öte yandan çiğ etin enzim, yağ ve mineraller açısından daha zengin olduğu doğru değildir. aksine pişmiş besinlerin hazmı daha kolay olduğundan daha sağlıklıdırlar.
  3) köpeğinize asla kuzu, ve kümes hayvanlarının kemiklerini ve kılçıklı balık artıklarını vermeyin. bu tür kemikler kıymıklar halinde kırılırlar ve ortaya çıkan kıymık veya kılçıklar sebebiyle iki noktada, boğaz ve bağırsaklar sindirim sistemi açısından ölümcül sonuçlar doğurabilirler. "abartma ben veriyorum benim köpeğime birşey olmuyor" diyen dostlarımın herbirinin yaşadığı kötü tecrübelerden sonra tövbe ettiklerini eklemem gerekir.
  4) asla gereğinden fazla beslemeyin. az beslenen köpeğin obez olana göre çok daha sağlıklı olduğunu unutmayın.
  5) köpeğe karaciğer sağlığı açısından şeker türevleri tatlı, patates, soğan, vermeyin
  6) mümkün olduğu kadar okuyun ve araştırın. her konuyu önce veterineriniz olmak üzere köpek sahiplerine danışın.

  http://www.secondchanceranch.org/rawmeat.html
  http://www.canismajor.com/dog/nutrit1.html


  (andrew - 2 Şubat 2004 15:38)

 • comment image

  yavru köpek için:
  ister yetişkin olsun ister yavru, köpeği az beslemek sağlığı için çok beslemekten her zaman daha iyidir. kaburgalarını görecek kadar yağlanmasını önlemek, her zaman eklemleri için elzemdir. özellikle iri ırklarda kalça ve dirsek çıkığı ihtimali düşünülerek her zaman olabilecek en hafif kiloda kalması sağlanmalıdır. dahası verilen mamanın kalsiyum oranlarına özen gösterilmelidir. ödül maması olacak bir kaç kırıntı (!) dışında hiç bir supplement vermemek ve ancak ve ancak glucosamine takviye etmek gerekir.


  (andrew - 23 Mayıs 2010 12:23)

 • comment image

  kediler köpek maması yerse ölür. çünkü içinde taurin maddesi yoktur. bu madde kedilere lazım köpeklere zararlı. yani kedinin yemezse kör olduğu bir madde. bakın ben bunları götümden uydurmuyorum kitaplar yazıyor bunu. kedi ve köpeğe ayrı mama verilmek zorundasınız. ayrıca taurin sentetik bir madde yani doğada yok. lab ortamında yapılmış bir şey. boğaların testislerindeki bir nesneden vakumlanmış. taurus'tan geliyor ismen de zaten. son olarak da bu maddenin redbul gibi sporcu içeceklerinde de olduğunu belirterek köpek maması ile ilgili söyleyeceklerimi sonlandırıyorum.

  eklenti: köpek maması kedi maması gibi maddeler kuşlara verilince adı kuş maması olması gerekirken kuş yemi oluyor yani hayvanın tabiatına göre gene bir kimsayal dönüşüm söz konusu. burası önemli.

  further edit: unutmadan hatırlamam lazım ki köpek maması wolfentein3d oyununda (bilenler wolf.exe olarak da bilebilir, hitlere karşı mücadele) biz kahraman olarak bazen alman kurtlarının mamalarından yiyoruz. bunu gerçek hayatta yapmak çok zorunda kalmadıkça olmamalı. oyun icabı can kazanmak için köpek maması yenebilir ve 5 can verir ama normalde denenmemesi lazım. ayrıca yenirse gene bebek değilsek mama olmaktan çıkar öğünleşerek ergişir.


  (haggard - 28 Ocak 2008 01:39)

Yorum Kaynak Link : köpek maması