Çıkış Tarihi     : 15 Mayıs 2019 Çarşamba, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Heyecanlı
Taglar             : köpek,Devam filmi,üçüncü BÖLÜM,kovalamak,Suikastçi
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Chad Stahelski (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Derek Kolstad (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Keanu Reeves (IMDB)(ekşi), Asia Kate Dillon (IMDB), Halle Berry (IMDB)(ekşi), Jason Mantzoukas (IMDB)(ekşi), Laurence Fishburne (IMDB), Ian McShane (IMDB), Anjelica Huston (IMDB)(ekşi), Lance Reddick (IMDB)(ekşi), Mark Dacascos (IMDB), Robbie DeRaffele (IMDB), Yayan Ruhian (IMDB), Tiger Hu Chen (IMDB), Stephen Koepfer (IMDB), Cecep Arif Rahman (IMDB), Oscar Pavlo (IMDB), Stefaniya Makarova (IMDB), Paul Bonar (IMDB)

John Wick: Chapter 3 - Parabellum (~ John Wick 3) ' Filminin Konusu :
John Wick (Keanu Reeves), 14 milyon dolar değerindeki bir açık kontrat nedeniyle herkesin hedefi haline gelmiştir. Üstelik bu kontratı imzalayan kişiyi de öldürmüştür. Normal şartlarda çok öldürülmüş olması gerekirken bütün bu suçları işlediği Continental Hotel'den kaçması için otelin müdürü Winston ona 1 saat verir. Bütün haklarından yoksun kalan John Wick, New York'tan sağ çıkabilmek için elindeki imkanları sonuna kadar zorlayacaktır.


 • "gereksiz uzatılmış film serisi değildir.keanu reeves ölene kadar seri sürmelidir."
 • "2. fragmanın "guns... lots of guns." cümlesinden sonrasını izlemedim.yok yok beğenmeyip yarıda çıkmadım.heyecandan bayılmışım.mr. anderson, welcome back. we missed you."
 • "efendilik isteyen beyaz show izlesin. burada sikiş var sikiş!!!!cheesy aksiyon filmi isteğim gelmişti zaten. güzel fragman olmuş."
 • "şu tipe, asalete bak reyizin. evrende thanos'u yenecek tek adam. tek rakibi ajan smith."
 • "fragmanın sonunda iki tane köpek görülüyor. onlara da bir şey olursa bizi bile siker bu adam. zarar vermeyin artık şunlara."
 • "keanu reeves gidip jet sosyete isimli vasat dizide oynasın yine izlerim, adam evrenin behzat ç.'si.merakla bekliyoruz efendim."
 • "kötü diyen izlemesin. ben şahsen merakla bekliyorum."
 • "“winston... tell them... i’ll kill them all.”(bkz: fortis fortuna adiuvat) yiğidim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  nedir john wick serisini diğer aksiyon filmlerinden ayrı kılan? senaryonun bu kadar klişe olmasına rağmen kendisine özgü fan tayfasını oluşturan sebepler nelerdir? seri neleri doğru yapıyor?

  1) john wick, konusu ve akışı gereği kendisine son derece uyan bir aktör bulmuştur. donuk ve azrail suratlı keanu reeves. matrix serisinden spora ve uzak doğu sanatlarına çok da uzak olmayan reeves, bu seride muazzam bir iş çıkarıyor. çoğu aksiyon serisinde başrol oyuncusu gerekli altyapısı olmadığı için çekimlere ve dolayısıyla biz seyirciye o aksiyonu veremez, geçiremez. örneğin resident evil serisinde o kadar çok cut vardır ki bir süre sonra başınız ağrımaya başlar. ortalama bir dövüş sahnesinde bile 100'e yakın cut görebilirsiniz. sürekli kesilen bu sahneler hemen sizin negatif bir yaklaşım oluşturmanıza sebep olur ki haklısınızdır da fakat wick serisinde keanu ve yönetmen uyumunu, kalitesini serinin her saniyesinde hissedersiniz. aksiyon sahnelerinde renk, ses mükemmelliği bir yana başrol oyuncuları kesinlikle o aksiyonu size yaşatır.

  2) müzikler. john wick serisi iki filmdir (hatta üçünsünün trailerı da dahil) gerek trailer gerekse de filmin içinde şahane bir ost kullanıyor. yer yer dubstep, yer yer deep house, yer yer de tekno ile harmanlanmış ve biraz da karanlık sosla bezenmiş bu ost albümleri kesinlikle ve kesinlikle filme vereceğiniz puanın bir adet daha yükselmesine vesile oluyor.

  3) filmin özlediğimiz ''saf'' aksiyonu bize hissettirmesi. son yıllarda artık gına getiren cgi, yeşil perdeler ya da yukarıda verdiğimiz cut sahnelerle yapılmış gibi olan ama leş gibi duran aksiyon filmlerinden sonra john wick aslında bize istediğimiz minimal şeyi veriyor. dünyanın yok olmasını thanos başka bir yerde yapsın ya da 467 araba hızlı ve öfkeli serisinde ardı ardına patlasın önemli değil. ben görsel efekti az ve içinde daha fazla insan emeğiyle (bilek) yapılmış bu sahneleri istiyorum.

  4) john wick evreninin kurumsal bir kuruluş içinde yaşaması. evet bu gerçekten insanda, seyircide güzel bir merak oluşturuyor. belirli bir alan içerisinde adam öldürememek, bunu yaptığında sonuçlarına katlanmak, assassin creed oyunu gibi üstüne başına bir şey alacağın zaman bunun belirli bir store/money düzeneği ile ilerlemesi bence filmi daha şık bir yere götürüyor ve seyirci de bu durumdan memmun.

  5) filmin kendisini zaten çok ciddiye almaması. john wick serisi size alt metinlerde imgeler eşliğinde bir şeyler sunan, hayatın sırrını vereceğini iddia eden bir film değil. arkadaşlar günde elinizde 4-5 saat salak uygulamalarla milletin ne içtiğine bakıyorsunuz, sevgilinizle tartışıyorsunuz, maddi problemleri düşünüyorsunuz ya da okul ile uğraşıyorsunuz. yahu günde 2 saat rehabilite olmak şu zamanda gerçekten zor iş. hiçbir şey düşünmeden saf bir aksiyon filmi izlemek bence küçümsenecek bir olay değil.

  john wick serisi kendi türünde en iyi işlerden (çoğuna göre en iyisi). ben de zamanında tarkovski, kubrick ya da scorsese izlerim, izledim ama kusura bakmayın sinemanın pop-corn temellerinin çoğunu yerine getiren bir seri olan john-wick serisini reddetmek fularcılık oynamaktan fazlası değil. her anlamda leziz bir seriye dönüşmüş bu filmin tüm ekibine selam olsun.


  (nesekamourinho - 22 Ocak 2019 12:52)

 • comment image

  efendilik isteyen beyaz show izlesin. burada sikiş var sikiş!!!!

  cheesy aksiyon filmi isteğim gelmişti zaten. güzel fragman olmuş.


  (jotunogullari - 17 Ocak 2019 20:28)

 • comment image

  şu tipe, asalete bak reyizin. evrende thanos'u yenecek tek adam. tek rakibi ajan smith.


  (wohan - 17 Ocak 2019 19:24)

 • comment image

  fragmanın sonunda iki tane köpek görülüyor. onlara da bir şey olursa bizi bile siker bu adam. zarar vermeyin artık şunlara.


  (edwood10 - 17 Ocak 2019 19:17)

 • comment image

  john reyizin, kendisini merakla beklemeyenlerin ağzına heckler&koch ve glock 19’u aynı anda sokup evet geri döndüm diye patlaması olası, devam filmidir.

  niye ortalıkta polis görünmüyor, o kadar adam bir kişiyi nasıl öldüremiyor, beyazlara bulaşan kanı domestos çıkarmıyor mu diye bik bik edenlerin; zamanı durduran, geriye alan, elinde çekiçle 7.8 deprem üreten, beyin dalgalarıyla tüm insanlığı öldürme gücünü sahip marvel kahramanlarını normal kabul etmesi de ayrıca tartışılması gereken bir ruh hastalığıdır.

  not : 2002 yapımı equilibrium filminde, ateşli silahlarla icra edilen silah katası adlı dövüş sporundan esinlenme görmemde beni çok etkiledi bu seride, belirtmeden geçemezdim.


  (andom - 13 Mayıs 2018 14:25)

 • comment image

  keanu reeves gidip jet sosyete isimli vasat dizide oynasın yine izlerim, adam evrenin behzat ç.'si.

  merakla bekliyoruz efendim.


  (wohan - 13 Mayıs 2018 14:12)

Yorum Kaynak Link : john wick 3 parabellum