• "2018'in gerçekten zevkli görünen işlerinden biri bu. kamera arkasında ne oldu acaba diyenler, şuraya buyurabilirler efendim."
 • "çekici bir kadro var. jacques audiard ise ilk amerika macerası olacak.her eve imdb"
 • "2018 yılında vizyona girmesi muhtemel, aynı isimli kitaptan uyarlama film. cast seçimi çok doğru yapılmış özellikle de sisters kardeşler için joaquin phoenix ve john c. reilly seçimi."
 • "(bkz: brothers biraderler)"
 • "2011 çıkışlı bir patrick dewitt romanı. ayrıca man booker roman ödülü adaylarından.ve çağrışım olarak da (bkz: kinyas ve kayra)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  filminin gelmesine canı gönülden ama gerçekten canı gönülden üzüldüğüm kitap. parfümde bile bu kadar üzülmemiştim. en son 2000 yılında yüzüklerin efendisi filme çekilecekmiş dedikodusu yayıldığında yıkılmıştım aynen böyle. bu kitap başlı başına bir choen kardeşler filmi sunmuştu bize. o her şeyi kaybeden adamı hiç unutamam hele. fragmanı izledim, hiç olmamış gibi ama hiç. imdb puanı 9'dan yukarı olursa izleyeceğim yoksa izlememe kararı aldım. kitabın sonu ömrü hayatımda gördüğüm en harika sondu. çünkü basitti. çünkü evdi. ev kokuyordu. bundan daha güzel bir son olamazdı. patrick dewitt kişisinde ilerinin yazar anlamında bir wes anderson'ı sezinlemekle birlikte, iki kitaptır beni yıkıp geçiyor, nitekim yapmaya çalışıp da yapamadığım edebi üslubu bu herif kurmuş durumda. onca sevdiğim yazara karşın yıllar ama yıllar önce en son neil gaiman'a duymuştum bu kıskançlığı. şimdi ise dewitt'a karşı büyük bir kıskançlık ve hınç doluyum. içine hüzün kaçmış minimalist modern sevimli bir orospu çocuğu kendisi nitekim. john fowles'ın büyücüsü'nde bile böyle bir kıskançlık yaşamamıştım çünkü büyücü'yü yazamayacağımı biliyorum. ama dewitt.. çoktan bu yolu bulmuş olmalıydım diyorum kendime.

  alıp bağrıma kasıklarıma gönlüme ruhuma basmak istediğim kitaptır efendim.


  (limon supernova - 22 Ağustos 2018 21:49)

 • comment image

  2018 yılında vizyona girmesi muhtemel, aynı isimli kitaptan uyarlama film. cast seçimi çok doğru yapılmış özellikle de sisters kardeşler için joaquin phoenix ve john c. reilly seçimi.


  (kemani jun efendi - 2 Ekim 2017 20:27)

 • comment image

  1851. oregon city. nehirlerinden altın tozu akan kaliforniya. sisters kardeşler ilk bakışta silahını daha hızlı çekenin kazandığı bir dönem öyküsünü andırsa da, eli sisters’ın keder ve efkar karması anlatımıyla o ilk bakışımız değişiyor. yanan atlarla başladığımız hikaye ateşin şiddetini sonuna kadar kullanıyor. morfinler, fahişeler, kahve yerine toprak demleyenler, ayyaşlar, diş fırçası ve yalnızlık.
  ilk sayfalarda eğlenceli bir western, bir coen biraderler hikayesi havası veren roman, sonrasında tek bir kategoriye sokulamayacağını her sayfasında biraz daha ispatladı. filme çekilirse çok iş yapar orası besbelli ancak kağıt üzerindeki haliyle de, çok afili, çok matrak ve de efkarlı.


  (mudhoney - 16 Ocak 2013 14:57)

 • comment image

  domingo yayıncılıktan çıkan, patrick dewitt'in yazdığı, avi pardo'nun çevirdği, okunmazsa adamı üzecek pek bi güzel kitap. başlandığı takdirde bi çırpıda bitivererek yerini tatlı bi tebessüme, okkalı bi efkara ve patrick dewitt'in yeni kitabı ne zaman çıkar temalı düşünce balonlarına bırakıyor. mutlak suretle okuyun, okutun...


  (shenazz - 4 Mayıs 2012 01:54)

Yorum Kaynak Link : the sisters brothers