IMDB Puanı   : 0
Oy Sayısı         : 0
Çıkış Tarihi     : 19 Eylül 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Western
Ülke                : Fransa,İspanya,Romanya,ABD
Yönetmen       : Jacques Audiard (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jacques Audiard (IMDB)(ekşi),Thomas Bidegain (IMDB)(ekşi),Patrick Dewitt (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jake Gyllenhaal (IMDB)(ekşi), Joaquin Phoenix (IMDB)(ekşi), Rutger Hauer (IMDB)(ekşi), John C. Reilly (IMDB)(ekşi), Carol Kane (IMDB), Riz Ahmed (IMDB)(ekşi), Creed Bratton (IMDB)(ekşi), Duncan Lacroix (IMDB)(ekşi), Jóhannes Haukur Jóhannesson (IMDB), Niels Arestrup (IMDB), Ian Reddington (IMDB), Aldo Maland (IMDB), Lexie Benbow-Hart (IMDB), Rebecca Root (IMDB), Philip Rosch (IMDB), Aidan O'Hare (IMDB), Sean Duggan (IMDB), Nick Cornwall (IMDB), Raymond Waring (IMDB), Eric Colvin (IMDB), Theo Exarchopoulos (IMDB), Gerard Cooke (IMDB), Raynor van de Water (IMDB), Hugo Dillon (IMDB), Anna Tardue (IMDB), Cédric Charpentier (IMDB), Rasta Chech (IMDB)

The Sisters Brothers (~ Les Frères Sisters) ' Filminin Konusu :
Based on Patrick DeWitt's novel, The Sisters Brothers revolves around the colourfully named gold prospector Hermann Kermit Warm, who's being pursued across 1000 miles of 1850s Oregon desert to San Francisco by the notorious assassins Eli and Charlie Sisters. Except Eli is having a personal crisis and beginning to doubt the longevity of his chosen career. And Hermann might have a better offer. Written by Polly_Kat


 • "2011 çıkışlı bir patrick dewitt romanı. ayrıca man booker roman ödülü adaylarından.ve çağrışım olarak da (bkz: kinyas ve kayra)"
 • "(bkz: brothers biraderler)"
 • "çekici bir kadro var. jacques audiard ise ilk amerika macerası olacak.her eve imdb"
Facebook Yorumları
 • comment image

  domingo yayıncılıktan çıkan, patrick dewitt'in yazdığı, avi pardo'nun çevirdği, okunmazsa adamı üzecek pek bi güzel kitap. başlandığı takdirde bi çırpıda bitivererek yerini tatlı bi tebessüme, okkalı bi efkara ve patrick dewitt'in yeni kitabı ne zaman çıkar temalı düşünce balonlarına bırakıyor. mutlak suretle okuyun, okutun...


  (shenazz - 4 Mayıs 2012 01:54)

 • comment image

  1851. oregon city. nehirlerinden altın tozu akan kaliforniya. sisters kardeşler ilk bakışta silahını daha hızlı çekenin kazandığı bir dönem öyküsünü andırsa da, eli sisters’ın keder ve efkar karması anlatımıyla o ilk bakışımız değişiyor. yanan atlarla başladığımız hikaye ateşin şiddetini sonuna kadar kullanıyor. morfinler, fahişeler, kahve yerine toprak demleyenler, ayyaşlar, diş fırçası ve yalnızlık.
  ilk sayfalarda eğlenceli bir western, bir coen biraderler hikayesi havası veren roman, sonrasında tek bir kategoriye sokulamayacağını her sayfasında biraz daha ispatladı. filme çekilirse çok iş yapar orası besbelli ancak kağıt üzerindeki haliyle de, çok afili, çok matrak ve de efkarlı.


  (mudhoney - 16 Ocak 2013 14:57)

 • comment image

  kiralık katil olarak hayatlarını sürdüren charlie ve eli sisters kardeşler yeni görevleri için kurbanlarını bulmak üzere kaliforniya'ya doğru yola çıkar.

  yolda geçirdikleri sürede kaldıkları otellerde ve karşılaştıkları kamplarda birbirinden farklı insanlarla tanışırlar. kendilerini korumak ve yaşayabilmek için hırsızlık yapıp, cinayet işlerler. asıl hedeflerine ulaştıklarında ise "iş"in şekli değişir. bir karar vermek zorunda kalırlar, devam mı yoksa tamam mı ?

  çok keyifli bir yol hikayesi. ve işini bilen ellerde güzel bir filme dönüşebilecek bir kitap.


  (birazsoylebirazboyle - 26 Mart 2013 23:43)

 • comment image

  kitabı okuyan suserların da öngördüğü üzere sinema uyarlaması için çalışmalar başlamıştır.

  filmin yönetmenlik koltuğunda dheepan ile kazandığı geçen seneki altın palmiye de dahil olmak üzere onlarca ödülü bulunan fransız yönetmen jacques audiard oturuyor. bu ayrıca kendisinin ilk ingilizce filmi olacak.

  başrolde aynı zamanda yapımcılardan da biri olan john c. reilly var. diğer başrol için ise en son joaquin phoenix ile konuşuluyordu ancak anlaşma haberi henüz gelmedi.

  kitabı okuyalı baya oldu ama çok sevdiğimi hatırlıyorum. projeye dahil olan isimler de güvenilir görünüyor. iyi bir uyarlama olacağını umut etmek hata olmaz galiba.

  filmin *2017'de vizyona girmesi düşünülüyormuş.


  (provo - 25 Ağustos 2016 23:47)

Yorum Kaynak Link : the sisters brothers