• "küçük dişsiz oyuncaklarıyla oynayarak beklediğim filmdir."
 • "gösterime giriş tarihi 2019 yazıyor, arayı çok açtılar, neyse ki ben ilk 2 filmi yeni izledim. ikisi de inanılmaz güzel animasyonlardı."
 • "bu seriyi çok seviyorum, bence final filmiyle harika bir kapanış yapacak. fragmanı gayet eğlenceli olmuş, yüzümü güldürdü. (bkz: yazarların bugünkü mutluluk sebebi)"
 • "güzel bir animasyon gelse de imax'te izlesem diyordum bugün ve mutlu son. evet kesinlikle (bkz: yazarların bugünkü mutluluk sebebi)"
 • "kit harrington'la yeni bir tanıtım çekmişler, çok çok çok tatlılar. gelse de izlesek dediğim animasyon.burada!"
Facebook Yorumları
 • comment image

  gösterime giriş tarihi 2019 yazıyor, arayı çok açtılar, neyse ki ben ilk 2 filmi yeni izledim. ikisi de inanılmaz güzel animasyonlardı.


  (agreas - 15 Ekim 2017 00:13)

 • comment image

  genel olarak animasyon filmlerini çok sevsem de. bu film her zaman benim için özel olmuştur. hele ilk filmini izlediğim zaman yaşadığım duyguları anlatmam imkansız. böyle içinizi ısıtacak süper bir filmdir. bir ejderha ve onun binicisi konseptini en güzel ve eğlenceli işleyen film net budur.

  arada sırada oturup ilk iki filmini tekrar seyrederim. her seyredişimde ise o 8’li yaşlarıma geri dönüyorum ve beni çocukluğuma geri götüren film sayısı bir elin parmağını geçmez bile - back to the future’da baya güzel bir şekilde beni çocukluğuma götürür - şu filmin ilk official fragmanını izleyip dişsiz’in dişi versiyonunu görmemle çok mutlu oldum. hatta çok yüksek ihtimal filmin sonunda bizim hıçgıdık dişsiz’e “hadi gündüz’ün öfkesiyle git ve kendi aileni kur” diyecektir - gündüz’ün öfkesi dişsiz’in dişi versiyonu. zaten dişsiz’in esas adı gece’nin öfkesi’dir - böylece birbirlerinden ayrılıp seri sonlacak gibi geliyor bana.

  vizyona girmesini dört gözle bekliyorum...


  (emre raghan - 10 Ekim 2018 20:11)

 • comment image

  "dreamworks animation’dan büyümek, bilinmeyenle yüzleşmek için gereken cesareti bulma ve özgür bırakma konusunda sizi hiçbir şeyin eğitemeyeceğiyle ilgili şaşırtıcı bir hikaye"

  filmin ayrıntılı yapım notu.


  (emenes - 26 Ocak 2019 13:34)

 • comment image

  hem duygunlandırıp hem de güldürmüş ve veda etmiş muhteşem serinin son filmi.
  --- spoiler ---

  dişsiz' in dişi olan ışığın öfkesi ile kur sahneleri beni benden aldı. hele o yamaçtan cool bir şekilde inmeye çalışıp ilk adımında kumlarda yuvarlandığı sahnede kahkalara boğuldum .
  ---
  spoiler ---


  (islanmis kup seker - 31 Ocak 2019 19:12)

 • comment image

  çok sevdiğim serinin son filmi. hafta içi iş çıkışı gittim. canım sıkkındı biraz o gün, o kadar iyi geldi ki bu güzel filmi izlemek... yine komik, yine sıcacık, yine eğlenceli olmuş. toothless ve "manitasını" izlerken insanın aşık olası geliyor*


  (cezzar dede - 9 Şubat 2019 23:23)

 • comment image

  how to train your dragon serisinin son ayağı olan dean deblois filmi.

  filmin senaristliğini de üstlenen deblois harika bir iş çıkarmış. seri mükemmel başladı ve aynı şekilde bitti. bu tür animasyonlar genellikle ilk filmden sonra düşüşe geçerler. dreamworks işin suyunu çıkarmadan bitirmekle isabetli bir karar almış.

  ikinci filmden sonra beş yıl ara vermişlerdi ama bu süreyi iyi kullanmışlar. animasyonlar oldukça iyiydi. bu arada, her film için farklı stüdyolarla çalışmışlar. birinci film için paramount, ikinci film için 20th century fox ve son film için universal ile anlaşmışlar.

  bir animasyona göre uzun olmasına rağmen sıkılmadan izlediğim bir yapım oldu. ilk iki filmi izlemeyenler de rahatlıkla filmi yakalayabilirler. zira ben önceki filmleri izlemeyen bir grupla gittim ve kimse filmi anlamakta sorun yaşamadı.

  kişisel olarak bu film serisinin, dreamworks'un pixar'a tur bindirdiği bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

  ilk film: 9/10
  ikinci film: 7/10
  üçüncü film: 8/10

  --- spoiler ---

  film, "ejderhalar ve insanlar sonsuza dek mutluluk içinde bir arada yaşadılar" gibi bir sonra bitebilirdi ama bitmedi. iki cinsin kendilerini tanıma ve birbirlerine yardım etme süreci bittiğinde yollarını ayırdılar. ejderhalar berk halkının içindeki iyi yanı ortaya çıkardı, onlar da ejderhaların ait oldukları yere geri dönmelerine yardım ettiler. senaryo romantik bir sondansa daha gerçekçi bir şekilde bitti ki bence iyi bir seçimdi.

  filmin en iyi yanlarından biri hiccup'ın kişisel gelişimini tamamlaması, kendisinin farkına varması ve kimseye bağlı olmadan kabilesini yönetebileceğini anlamasıydı. aynı şey toothless için de geçerli.

  night fury'nin light fury'ye kur yaptığı sahneler çok tatlıydı. suratınızda aptal bir gülümsemeyle izliyorsunuz. bu arada neden night fury'nin türünün son örneği olduğu bu filmde açığa çıkıyor. grimmel, kötü karakter, özellikle onları avlayıp sonunu getirdiğini söylüyor.

  filmin en büyük dezavantajı senaryonun oldukça tahmin edilebilir olmasıydı. yine de bu hikayenin mutlu sonla bittiğine sevindiğimi söylemem gerek. toothless'ın çoluk çocuğa karışmasını izlemek güzeldi.

  ---
  spoiler ---


  (complainst - 10 Şubat 2019 04:51)

Yorum Kaynak Link : how to train your dragon 3