• "bir telefon için yapılmış olmasına rağmen grafikleri müthiş olan oyun.pc ve de play station 3 için çıktı deseler de olurmuş yani. son dönemlerin araba yarışlarından grafik olarak bir farkı yok."
 • "niye yarislara en arka sirada baslandigini anlamadigim oyun. ortalardan falan baslatsa bari."
 • "uzunca bir süre son nokta olarak değerlendirilebilecek, gerçeğe yakın bir oyun yapmışlar. o kadar yakın ki aracım serviste olduğundan dolayı oynayamıyorum."
 • "bekleme olayını para vermeden şöyle çözdügümdür; 2 arabam var biri servisteyken öbürüyle yarışıyorum bitti gitti."
 • "yedek parçası ucuz ve kolay bulunuyor diye ford focus aldığım oyun. artık nasıl kanıma işlemişse..."
 • "(bkz: dostum tek derdin bu olsun)"
 • "gecenin 3ünde evde yalnızsanız ve ders calışıyorsanız aniden gelen vıın sesli bildirimiyle ödünüzü kopartabilir benden söylemesi"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir telefon için yapılmış olmasına rağmen grafikleri müthiş olan oyun.

  pc ve de play station 3 için çıktı deseler de olurmuş yani. son dönemlerin araba yarışlarından grafik olarak bir farkı yok.


  (adrianople - 13 Eylül 2012 16:03)

 • comment image

  niye yarislara en arka sirada baslandigini anlamadigim oyun. ortalardan falan baslatsa bari.


  (bitker1 - 2 Mart 2013 19:45)

 • comment image

  uzunca bir süre son nokta olarak değerlendirilebilecek, gerçeğe yakın bir oyun yapmışlar. o kadar yakın ki aracım serviste olduğundan dolayı oynayamıyorum.


  (sayfer - 8 Mart 2013 16:00)

 • comment image

  bekleme olayını para vermeden şöyle çözdügümdür; 2 arabam var biri servisteyken öbürüyle yarışıyorum bitti gitti.


  (cruzer4 - 13 Mart 2013 21:10)

 • comment image

  inanılmaz şarj yiyen bir oyun. hatta şarja takılıyken bile şarjı bitirebilme potansiyeli var. bu dezavantajını geçersek oyun tam anlamı ile mükemmel.

  edit: sınırsız para ve gold hilesi için mesaj kutumu şenlendirebilirsiniz.

  edit 2: yazmayı unuttum android kullanıyorum. ios için bilmiyorum son durumu

  edit 3: şimdi gelelim her bölümün en favori ve kazançlı arabalarına;

  pure stock challenge bölümünde bmw 1 series m coupe bölümün favorisi. yol tutuşu ve hızlanışı harika.

  street spec skirmish bölümünde bmw z4 m coupe ve bmw z4 sdrive35is kapışır ama copue önde bana göre.

  performance rumble bölümünde bmw m3 gts favori

  everyday heroes bmw m6 coupe ve m3 copue kapışır ama m6 biraz önde.

  accolade open bölümünde audi r8 lms ultra ile porsche 918 rsr concept kapışır. (size kalmış, ben audi diyorum)

  gt3 world series bölümünde lamborgini gallardo lp560-4 gt3 favori

  gt1 grand tour bölümünde lamborghini murcielago r-sv gt1 favori.

  şimdilik bu kadar. daha sonra yeniden yazarım.


  (milamber - 18 Mart 2013 13:12)

 • comment image

  yedek parçası ucuz ve kolay bulunuyor diye ford focus aldığım oyun. artık nasıl kanıma işlemişse...


  (dusendeli - 2 Haziran 2013 21:59)

 • comment image

  ya geçenlerde bir update geldi anasını siktielr oyunun. hayatımda en çok beğendiğim ve hırsla oynadığım otomobil poyunlarından biri bu, içimi döklmek istiyorum.

  ulan 1.800.000$'ı biriktirdim, sadece gerekli arabalarla, gerekli yükseltmelerle optimizasyonun dibine vurdum, dibine. bütün event'lerde sıra sıra %75'i geçmişim, bütün yarışlarda birinciyim, 500 tane altın var. ulan orospu çocukları, anasını avradını siktiklerim, ben o altınları biriktiricem diye bütün tamirleri bekledim, bütün güncellemelerde ipad'i yatağa yatırıp uyuttum zaman geçsin diye. ulan amın feryatları, yeni arabayı ertesi gün teslim ediyorsunuz diye oturdum günümü başka işle geçirdim ben.

  piç kuruları.

  ulan şerefsizler, yeni getirdiğiniz sistemle tamiri bakımı tek potaya sokmuşsunuz, kolaylaştırayım derken kopkolay, tek tuşla ve özensiz halledilir yapmışsınız.

  odağınızdan koptunuz hadi bunu anladık.

  ulan şerefsizler, yaarışa reputation point koymak nedir, ulan her yarışta birinci gelip açmışım o leveli, yavşak piç, 71. seviye pilotum lan ben, göt. sen kimsin benim arabamın reputation'ını upgrade ile bile yeteri kadar artırmadan beni bölüm ortasında yeni araba almak zorunda bırakıyorsun.

  ulan önceden parayı biriktirip araba alırken şimdi aldığım ford'un ortalığın amına koyan gt'si arabamın olduğu yarışlara gitmek için arada 8 tane section geçmem gerekiyor.

  o section'ları geçmek için yeni araba almam, sonraki event'leri açabilmek için tournament ve race event'lerine girmem, bunlara girmek için reputation'ı artırmam, bunun için yetmese bile arabamı upgrade etmem, ulan o da yetmedi yeni araba almam gerekiyor.

  ulan orospu çocuğu.

  it.

  ben her arabanın optimizasyonu ile uğraşır her bölümde en optimal arabayla götümü yırtarken sen niye bana bölüm ortasında araba aldırıyorsun, ulan ben ford gt'si olan, elindeki para ve puanıyla bir koenigsegg bir adet pagani alan üstüne lamborghini aventador'a parası yeten adamdım yavşak. bu arabalar indirime girsin diye 2 ay bekledim lan ben, 2 ay.

  ulan sen bana ne hadle porsche 911 gt3 öneriyorsun, ne hakla bana carrera gt gibi üstte saydıklarımın yanında esamisi okunmayacak arabayı kilitli tutuyorsun.

  ulan o update'i bize layık gören adamın kadının elleri kurusun, yazılım yazamasın, evde çoluğuna çocuğuna ekmek götüremesin inşallah.

  ulan hayattan aldığımız kaç tane zevk var da böyle anasını sikiyorsunuz.

  oropu çocukları.


  (erkek pisi - 23 Temmuz 2013 10:12)

 • comment image

  gecenin 3ünde evde yalnızsanız ve ders calışıyorsanız aniden gelen vıın sesli bildirimiyle ödünüzü kopartabilir benden söylemesi


  (lushdiamond - 2 Mayıs 2014 21:08)

 • comment image

  bu oyun sayesinde oyun dünyasına geri döndüm, sim racing neymiş ne değilmiş araştırdım, bir sürü yarış videosu ve bilgilendirme amaçlı sim yarış videoları izledim, donanımlara baktım.

  meğersem bu giriş seviyesi bile olamayacak ancak yıllardır need for speed denen saçmalıkla uğraşmaktan canı çıkmış bizim gibi insanlara kısa süreli tatmin sağlayabilecek bir geçiş oyunuymuş.

  grafiğini, parasını, bekleme süresini geçip direkt fizik için konuşacak olursam:
  -belirgin bir önden kayma yok
  -arkadan itiş, önden çekiş, 4 çeker gibi farkları zerre anlamıyorsunuz
  -yol tutuş diye bir değer atamışlar kesinlikle simülasyon tarzı değil, arabanın ortasında bir ağırlık merkezi var ve her araba o şekilde bir kayma gösteriyor.
  -arabaların ağırlık merkezleri de birbirinden farklı değil
  -muhtemelen direkt bütün bunların hesabını yol tutuş değeri ile yaptıklarından aslında oyunda arabaların ağırlıkları da birbirinden farklı değil. nitekim kasıtlı kazalarla bunun böyle olmadığını görebilirsiniz.
  -daha önceden de bahsettiğim endurance yarışın sonunda çok düşük hızlarda (maks. 10km/s) arabayı sağa sola çevirin arabanın ön tekerleklerden değil merkezden döndüğünü göreceksiniz.

  bu veriler ışığında amatör dahil bir simülasyon değil, kararında ve mobil cihazlar için gayet ideal bir arcade oyun.

  en büyük yararı beni "sim neymiş yahu bir bakalım?" diye uyarmasıyla oldu. şimdi g27 ve project cars, assettto corsa falan bakınıyorum, bekliyorum. iracing vs esk ioyunlar da külliyat dahilinde g27 bekliyorlar.

  bunun dışında online multiplayer için bu adamların salaklığına ne kadar sövülse az.
  nihayet kestirmeden gidenlere yavaşlama cezası koymayı akıl ettiler ancak millet hala silverstone'da da, catalunia'da da (son düzlükten önceki ikili viraj) cayır cayır yardırıyor; size de sinirden kudurmak kalıyor.

  onu geçtim, sizi kestirmeye doğru paldır küldür iten adam basıp geçerken bu sefer siz kestirmeden geçmiş gibi ceza yiyorsunuz; benim gibi ciddiye alanlar için küçük düşürücü.

  şunu yapamıyor musunuz kardeşim? bir araba yola paralel giderken ani bir dönüşle yanındakine vurursa ceza alacak; budur. adamın bir önceki doğrultusu yol yönünde, aniden kıracak ve yanındakine vuracak; budur. çok mu zor? işini bilene değil.

  kestirmelerde de sadece belirli yere tuzak kurma ki millet yeni açıklar bulmasın, pistin yol dışındaki yerlerini özellikle lastiklerin hızını daha fazla kescek şekilde yap ki ekstra hız cezası verme, böylece millet başka yerlerden kaçmasın. çok mu zor dokunun sürtünmesini değiştirmek? kimse "o kadar kolay olsa" demesin dandik oyunlarda bile pistten çıkışta saplanır veya yavaşlar araba.

  yani bu oyun pek durulacak bir durak değil bakıp yeni ufuklara yelken açılacak bir giriş seviye mobil oyun. ona göre muamele etmek lazım.

  ha bir de; "tablette daha ne olacak?" dememek lazım, bundan 7-8 sene önce de canavar gibi simülasyonlar vardı, çalıştıkları işlemciler (cpu ve gpu) şimdiki tabletlerin yanında oyuncak kalır. yani yapacak olsalar kapasite var. işlerine gelmiyor.

  belki de en önemlisini yazmadım; şimdi ekliyorum:
  yarış sürücüleri veya bu işe simülasyonlarla aşina olanlar şunu der: bir arabada fren sadece yavaşlamaya, gaz da sadece gitmeye yaramaz. aynı direksiyon gibi, bu iki etmen de arabanın ağırlık dengesini değiştirirler. buna bağlı olarak arabanın ön ve arka tekerleklerinin tutuşu da etkilenir. yani frene basılan bir arabada momentum yüzünden arabanın ağırlık merkezi öne kayarken, aynı şekilde gaza yüklenilen de arkaya kayar. buna bağlı olarak çekişin de hangi tekerleklerde olduğuyla birlikte bir arabanın ön/arka tutuşu ve ne zaman, hangi derecede yoldan kopacağı belli olur.

  bu oyunda fren ve gaz o kadar zor etkiliyor ki tutuşu; yer yüzünde çok az arabada bu şekilde bir yol tutuş vardır sanıyorum. arka arkaya girilen sağlı sollu virajlarda bile araba kimi durumlarda momenti hiç bozulmamış gibi davranıyor, daha önemlisi viraj ortasına kadar yaptığınız frenlerde araba yığılma sebebiyle vermesi gereken momentum tepkisini neredeyse hiç vermiyor.

  benim gibi bunu epey bir süre oynadıktan sonra bir de doğru düzgün bir sim oynadığınız zaman frenle işinizin viraj girişine kadar çok azalması, hatta bitmesi gerektiğini nisbi acı tecrübelerle fark ediyorsunuz. bunu ilk başlarda kötü deneyimlerle anladım ancak öğrenince daha zevkli, daha incelik istediğini anlıyorsunuz.


  (erkek pisi - 8 Eylül 2014 12:14)

Yorum Kaynak Link : real racing 3